The Reason I Can't Find My Love -Watashi ga Renai Dekinai Riyuu 10/10

J-doramák
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.10.27. 14:07

Kata58 írta: 2018.10.26. 13:47 Halihó újra itt! LOL Érzelmileg nagyon mentek itt az adok kapok, de mint várható volt, mindenkinek másként és más miatt. Érdekes volt a kiindulópont. Az látható hogy Japán is nagyon el van nőiesedve, nagyon nehéz életre szóló társat találni. Nagyon kedves helyen találtak együttlakásra egy otthont,, és a kezdeti nehézségek ellenére biztosan egymás támaszai lesznek, osztoznak örömben, bánatban. és már az első rész is őszintén akar a másiknak segíteni, de már az első összezördülés is megvan. valamint az első kibékülés is. Érdekesnek, aranyosnak találom már most az első rész után, Kíváncsian várom a folytatást...bár egy kicsit nehéz lesz kivárni a következő részt :-D . De megvárom a fordítást, hiszen itt a szöveg is sokat számít. Az utolsó mondatoknál ahogy a kedves főnök leszólja .úgymond azt hogy valaki szűz mert úgy macerás...hát legszívesebben tökön rúgnám az ilyet... menjen borbélyházba, ha neki csak az kell. Úgy látszik selejt férfi mindenhol van. Sajnáltam a kislányt, még jó hogy nem jöttek össze....Remélem a sorozat végére senki nem marad szingli, hanem megtalálja azt a társat aki neki való! (hug) (wave)
Nagyon tetszik, hogy olyan pörgős. Sokkal jobban, mint általában a japán sorozatok. Jók a vágóképek is. A zene pedig igen jól sikerült, jól megadja a hangulatát.
Spoiler:
Nagyon sok dolog történt már az első részben, és sokat sejtet arról, hogy Saki milyen életet is él valójában. Pedig amúgy szimpatikus lány.
Emit annyira sajnáltam a végén....és még hogy a szülinapját is elfelejtette a srác.....megértem hogy menekült.
Remélhetőleg Mako is észhez tér, és nem azt sajnálja leginkább, hogy még szűz...

Nem tudom milyenek a japán férfiak. Ha valaki tudja, leírhatná...:D
Nemrég néztem meg egy J.P. Belmondo filmet....még a hatvanas évekből....döbbenet...mindenki bagózik, sétálnak az úttest közepén, az összes nőnek moncsicsi frizurája van, a férfiak csak úgy bemondják a kiszemelt lánynak, hogy "feküdjünk le" ....vajon tényleg ilyen volt az az időszak?
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.10.27. 15:37

Spoiler:
Nemrég néztem meg egy J.P. Belmondo filmet....még a hatvanas évekből....döbbenet...mindenki bagózik, sétálnak az úttest közepén, az összes nőnek moncsicsi frizurája van, a férfiak csak úgy bemondják a kiszemelt lánynak, hogy "feküdjünk le" ....vajon tényleg ilyen volt az az időszak? Sajnos igen, ilyen volt, ez volt a lázadás időszaka, mindent levetni magunkról ami konzervatív, ,maradi, álszent..mármint az akkori világfelfogásból. Onnan jutottunk a genderpolitikáig is pl. hogy már tovább ne is ragozzam...az még csak a jéghegy csúcsa volt!.. >-( Persze nem mindenki azonosult ezzel a látásmóddal, de aztán sajnos életérzéssé, követendő példává lett...
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.10.31. 17:23

1. rész kész
2. rész kész
3. rész
   2%
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.10.31. 20:15

Hú ez gyors volt...és már a 3. nál tartasz... LOL
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.10.31. 21:13

Könnyű a szöveg. Semmi extra nehézség.
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.11.02. 18:59

3. rész
   15%
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.11.04. 18:35

   37%
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.11.04. 20:13

Már nagyon várom, hogy a 2. részt is láthassuk.... LOL (wave) (hug)
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2018.11.06. 18:00

A szerveremről is letölthető a sorozat...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
onna
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.14. 12:15

2018.11.06. 23:14

Volt egy japán ismerősöm, akit nangyon foglalkoztatott a 31 éves korosztály, mivel ő is annyi idős volt. 31 év címmel egy magazinban cikk sorozatot publikált. Ez az életkor egy választóvonal a japán nők életében -mondta. A férjhez menetel, a család, a gyermeknevelés, a barátokkal való találkozás, a karrier miatt, Bár ez utóbbi akkor nem volt jellemző, mert a lányok férjhez menés után általában meg is kapták a munkakönyvüket. Mostanra már más a helyzet. Tavaly voltam Japánban és nagyon sok nőt láttam dolgozni, és nem csak a fiatalokat, meg szépeket,. Persze a hátterüket nem ismertem, de gondolom, mindegyiknek megvolt a maga mozgatórugója. A legszebb ilyen élményem egy kis eredeti régi japán stílusú falucskában volt, ami szinte napi szinten tévé-sorozatok forgatási helyszíneként is szolgált. Bementünk egy étterembe, fiatal lány vezetett asztalhoz. Rendeltünk, s egy idős néni hozta ki az ételt. Megkérdeztem, hány éves, kiderült, hogy 73 és a fiatal lány nagymamája volt. Panaszkodott, hogy a lánya Tokyóba ment dolgozni, s ott él a családjával. Mikor fizettünk, egy öreg néni mosogatott a fiatal lány mellett. Kiderült, hogy a felszolgáló nagymama 90 éves mamája volt.
Válasz küldése