The Reason I Can't Find My Love -Watashi ga Renai Dekinai Riyuu 10/10

J-doramák
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.02. 15:00

Kata58 írta: 2019.01.30. 13:08 Kedves Bekka, ! Most sikerült gyorsan megnéznem a két részt, és
Spoiler:
nagyon sajnálom a kialakult helyzetet. Úgy érzem, ebben a két részben mindenki ott rontott el mindent ahol lehetett, vagy saját hibából, vagy a körülmények furcsa összekapcsolódása folytán. Nem is tudom a 3 lány közül ki a legnagyobb szánalomra méltóbb. Hiszen mindegyiknek megvan úgymond a maga oka, magyarázata. bár nem mindegyik értéket tudom elfogadni, de mindenki a maga életének kovácsa, és amíg nem vagyunk az ő helyzetükben nem tudunk teljes hibátlansággal ítélkezni sem. Inkább úgy fogalmaznék, hogy ez az összetöretések része volt, nem lett senki boldog, viszont a hazudozásokkal, önmagunk becsapásával, az másik sározásával nem jutunk előre...gondolok itt a pletykára, amivel megint derékba törnek egy életet, miközben nem igaz . Félelmetes, hogy tudnak játszani egyesek mások kihasználásával, csak azért hogy ők maradhassanak. és persze a gyenge az aki veszít, de az is lehet, hogy egy új helyzet győzelmet ad neki..nagyon szorítok hogy így legyen... l:-)
(h5) (hug) (wave) (wave)
Igen vannak olyan részek ahol minden összedőlni látszik.
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2019.02.02. 15:45

bekka írta: 2019.02.02. 14:51
Spoiler:
summi írta: 2019.02.02. 13:59

Abban igazad van , h a legnagyobb csapás az volt Takuminak ,amikor kiderült a rossz eredmény , azt gondolja , h már Misuzunak se kell értéktelenné vált , a régebbi véleményem még mindig tartom , h nehéz elfogadni Takuminak azt is , h a főnöke a felesége :-( és igen ezért akart lefeküdni Sakival , ..... a nemzőképtelenség nem azt jelenti , h nem tud szeretkezni , az független ettől ...

5. részben 21 perc 30 másodperc, ás aztán 22 perc 40 másodperc.
Én erre gondoltam. Itt derül ki hogy sikertelen volt az éjszaka. És szerintem Takumi tudni akarta hogy mással megy-e, miután megkapta a 2. csapást.
Nagyon kedves vagy Bekka köszönöm , l:-) mindjárt visszanézem , hamarosan végzek a 7. résszel is :-D
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2019.02.02. 16:26

Sikerült visszanéznem :-)
Spoiler:

bekka írta: 2019.02.02. 14:51Akkor éreztem repedezni Takumi védőpáncélját először, amikor Miszuzuval együtt aludtak, és láttuk reggel, hogy nem volt sikeres az éjszaka. Ez még nem viselte meg annyira, hiszen bárkivel előfordulhat. A csapást a rossz eredmény okozta. Itt már úgy érezte a férfiassága teljesen megsemmisül, azt hiszem azért ajánlotta fel Sakinak hogy feküdjenek le, hogy bizonyítsa magának, hogy megy ez még neki.
Ezzel a véleményeddel 100% -ig egyetértek , lehangolt volt Takumi , de túlságosan nem viselte meg az ,h sikertelen volt az éjszaka , szerintem nem tulajdonítottak neki nagy jelentőséget , és én se :-) Én is úgy látom ,h a rossz eredmény ütötte ki Takumit , ez is pipa :-) csak én annak tudtam be Takumi reakcióját , h Misuzu most indította el a babaprojektet , és ez viselte meg , kicsit összetört lelkileg Takumi , mert tudta , h így nem lesz képes megadni Misuzunak azt a boldogságot , h közös gyerekük legyen . Persze az igaz , h kiakarta próbálni a férfiasságát Sakival , h működik-e vele , ha már Misuzuval nem ment , de én nem hoztam össze a kettőt ...külön gondolkodtam nem úgy ahogy te , igazad van így sokkal jobb :-)
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.02. 20:22

Nagyon sok minden történt a 7. részben, de majd csak holnap írom le.
Most azonban, Noguchi, az új szereplő ( Nagai Masaru ) (L) (L) (L) (L) (L)

Kép

Úgy megnézném egy romantikus drámában. Ismertek ilyet?
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
zsuzsianyu
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.03.05. 14:31

2019.02.02. 23:00

Kedves Bekka Sajnos UsagiYojimbo filmjei nem egyeznek a Te feliratoddal igy megakadtam ..( van benne reklám ) ennek a sorozatnak minden része nagyon tetszik ..a 7-töl állj van ( én úgy aggodalmaskodok ( szégyellem de kérnem kell ) megint kérlek Te rakd fel a filmet ! Köszi szépen !
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.03. 09:33

7. rész

Spoiler:
Miszuzu meglátja a férjét egy másik nővel. Ennél kevés nagyobb fájdalmat tudok elképzelni. Szegény nem is tudja mit reagáljon, elmegy beszélni Sakival. Örök dilemma, hogy van-e ennek értelme. Azt hiszem ők a férjével igazán szeretik egymást, csak valószínűleg Japánban elfogadott ez a távolságtartó viselkedés. Emi is kínos helyzetbe kerül. Tetszik, hogy számonkérik Sakit, hogy képzeli ezt. Nem elfogadható számomra Saki válasza, hogy nem ura az érzéseinek. Mindig van választásunk, hogy ösztönlényként viselkedünk, vagy használjuk az agyunkat, és nemet mondunk az ösztöneinknek, hogy emberként viselkedhessünk. >:-0
Takumi is belekeveredik az érzései viharába, csak a rosszat látja most már, és marhára sajnálja magát hogy milyen rossz neki Miszuzu mellett. >:-0 Ő is nagyon dühít. Nem érzem, hogy Miszuzu annyira elnyomná őt.

Kizaki és Yamamoto is hozza a szánalmas formáját. Csak saját maguk fontosak. Kiderül az is, hogy valóban Yamamoto járatta a száját. Szánalmas.

Momoko elmond egy fontos dolgot, mivel Mako olyan kedves és nyílt, ezért érzik a Momokohoz hasonló emberek a vágyat arra, hogy belerúgjanak. Mondjuk ez sokat elmond Momoko jelleméről. :-\

Takei tényleg törődött Emivel, kár hogy nem működött nekik. Annyira rendes fiú!
Azért rendes dolog Yuutól hogy megpróbál beszélni Takeiel.

Hikariból is kibújik az igazság, irigyelte Emit és Yuut. Olyan akart lenni Yuuval mint ők.
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.03. 09:34

zsuzsianyu írta: 2019.02.02. 23:00 Kedves Bekka Sajnos UsagiYojimbo filmjei nem egyeznek a Te feliratoddal igy megakadtam ..( van benne reklám ) ennek a sorozatnak minden része nagyon tetszik ..a 7-töl állj van ( én úgy aggodalmaskodok ( szégyellem de kérnem kell ) megint kérlek Te rakd fel a filmet ! Köszi szépen !
Feltöltöm.
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.03. 14:11

8. rész! Jó szórakozást! :-)
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
zsuzsianyu
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.03.05. 14:31

2019.02.03. 16:46

Kedves Bekka!
Spoiler:
Szerintem a 6. rész igen szomorúra sikeredet az események miatt .De az látszott Saki már mélyen beleszerette Takumiba , vajon megérte Neki ,,vajon jól választott.??? Emin mindig is látszott hogy ingadozik Yuu nem hagyta el a szívét,!
Fájdalmasan szép volt ahogy szakított vele Takei ( de piszkosul jól nézet ki a rendőr ruhában )!
A szegény Makót megalázta a szemét kollegája rendesen , így ráfizetett a hiszékenységéra ( mondjuk én elpüföltem volna ott mindenki előtt a férfit )
A 7. rész is kemény volt, Én személy szerint nem értem miért nem mondta el a feleségnek az igazat a férje ..nem lehet gyerek és beszéljük meg ..hiszen annyi mindent tud az orvos tudomány ..sajnálom... de mindig azt mondta szereti Mizusot ..hát nem vállalt semmit csak elszelelt ott hagyva az asszonyt ! Emi és Makó és Saki is változás előtt állnak vajon merik megtenni ?? Makó édes volt ..talán nincs meg a házasság darabja ..jaj nagyon tetszett.Köszönöm szépen kedves Bekka ezt a remek kis történetet !
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2019.02.03. 17:39

Szia Bekka minden része szupi és pörgős a sorozatnak, király imádom l:-) (bounce) :-) azt szeretem még nagyon , h elgondolkodtat , mert mindennapi problémákat vet fel , és ezzel megállásra beszélgetésre véleménycserére késztet , és ezt nagyon jó megvitatni elemezni a történéseket a sok sok változást , örülök , h te írtál elsőnek jó olvasni a véleményedet , h láttad , h élted meg a 7. részt :-) l:-)
Spoiler:
bekka írta: 2019.02.03. 09:33Miszuzu meglátja a férjét egy másik nővel. Ennél kevés nagyobb fájdalmat tudok elképzelni.
Oké ebben igazad van , fájdalmas pillanat volt Misuzunak látni Takumit , és nem is akárkivel Sakival azzal a lánnyal akinek elsőre bizalmat adott és akit megkedvelt. ezt a csalódást átélni borzalmas szörnyű szívfájdalom lehetett :-( Sajnáltam is Misuzut , felcsillant a szeme mosolygott amikor meglátta Takumit épp indult volna felé , de gyorsan jött is a hideg zuhany , h nem egyedül van :-( Egy mentsége van Takuminak , h nem volt működőképes a hazássága Misuzuval nem érezte jól magát benne , Takumi nem keresete más társaságát , véletlenül botlott bele Sakiba, és egyre jobban érezte magát vele , szinte észrevétlenül beszippantotta és uralta ez az érzelem , persze az igaz h " könnyű Katát táncba vinni ha ő is akarja " és Takumi akarta is mert olyan érzéseket hangulatot jó kedvet felszabadult érzelmet kapott Saki társaságában amit nagyon ritkán, vagy nagyon régen élt át , egyszerűen boldog volt . Sajnos Misuzuval nem volt már boldog , hideg merev távolságtartó udvarias volt a kapcsolatuk , sőt nagyon monoton egyhangú . Nem hiszem el , h Misuzu ezt nem érezte , sokszor nem éreztem jól magam velük, sívár volt az életük élettelen , mindketten tették a mindennapi dolgaikat és ennyi , semmi élmény semmi vidámság nevetni nem láttam Misuzut sőt Takumit se amikor együtt voltak sőt a munkahelyen kerülték egymást . Elsőnek a japán vérmérsékletnek tudtam be , h ők érzelmileg sokkal visszafogottabbak nem annyira pörgősek hevesek , de amikor láttam Takumit Sakival játszani , hülyéskedni nevetni beszélgetni , akkor tudtam , bennük van a hiba . Azt is gondoltam , h rájöhetett Misuzu , mert amikor a rózsaszíntoll a kezébe került az már fontos figyelmeztetés volt ,és Takumi tolla eltűnt . Ezért hiányoltam , h miért nem beszélt Takumival mire várt ? Azt sajnálom , h nem voltak igazán őszinték egymáshoz , szerintem elkerülhető lett volna , ha nyitottak a kapcsolatukban . Azt gondolom , h mélyről fakadnak a megoldatlan problémáik , mert mindig magukba zárták nem hozták felszínre és ez mérgezte meg a kapcsolatukat . Az is egy hatalmas feszültséget okozott Takumiban , h a felesége a főnöke és nem tudott szabadon bizonyítani , h saját erőből a jó képességeivel kitűnik a többiek közül , mindig Misuzu árnyékában élt .
bekka írta: 2019.02.03. 09:33Szegény nem is tudja mit reagáljon, elmegy beszélni Sakival. Örök dilemma, hogy van-e ennek értelme. Azt hiszem ők a férjével igazán szeretik egymást, csak valószínűleg Japánban elfogadott ez a távolságtartó viselkedés.
Valószínű választ magyarázatot kereset Sakitól Azt tudta Misuzu , h Takumival nem volt oldott a beszélgetésük talán ezért Sakitól remélte , h többet megtudhat. Igen, én is úgy gondolom , h ők igazán szeretik egymást vannak erre utaló jelek , inkább kisiklott a házasságuk rossz irányt vett , mert nem figyeltek a problémákra nem voltak nyitottak egymás felé , és csak felhalmozódtak a zavaró , keserű fájdalmas érzések. Amúgy én is ennek tudtam be , h Japánban ennyire távolságtartó a kapcsolat egy házasságban , mert itt több kapcsolatra is ez a jellemző , és Misuzu és Takumi se egy harsogó temperamentumos személyiségek , visszafogottabb türelmes csendesebb típusok akik így fejezik ki az érzelmeiket , mert sokszor a csend is tud beszédes lenni , csak időnként jó ezt megtörni , mert a túl hosszú csendben nem lehet feloldódni .
bekka írta: 2019.02.03. 09:33Emi is kínos helyzetbe kerül.
Így igaz , megértettem Emit is , de nagyon igazat adtam Takei-nak , örültem , h átbeszélte Emivel , nagyon jól látta , h Emi nem az övé és visszaadta a függetlenségét , nem erőltette tovább azt ami nem megy , azt sajnáltam , h magát okolta , pedig nem voltak hibásak az érzelmek van , h nem azonnal kelnek életre időt kell neki adni , ezt megpróbálták ennyi ., az jó , h nem haraggal váltak el.
bekka írta: 2019.02.03. 09:33Tetszik, hogy számonkérik Sakit, hogy képzeli ezt. Nem elfogadható számomra Saki válasza, hogy nem ura az érzéseinek. Mindig van választásunk, hogy ösztönlényként viselkedünk, vagy használjuk az agyunkat, és nemet mondunk az ösztöneinknek, hogy emberként viselkedhessünk. >:-0
Nekem is tetszett , h számon kérte Sakit , csak sajnos nem derült ki , h Emi , h vélekedik erről , féltette Takumi házasságát mert az látszott , h tisztelte a főnökét ? sajnálta Misuzut ? vagy aggódott Sakiért mert megsérül majd ebben a kapcsolatban ? vagy eleve elítélendőnek tartja h Saki egy nős férfival kapcsolatba kerül? Nagyon nehéz választ adni arra , h elítélendő-e Saki viselkedése , nem tudom 100% elítélni , az az igazság mi látjuk mi zajlik a háttérben, egy boldogtalan kapcsolatból , ez az ösztönös menekülése Takuminak , Saki már akkor vonzódott Takumihoz amikor még nem is tudta , h nős , amikor megtudta ellökte magától és menekült az eszére hallgatott , az is igaz , h nyitva hagyta a kiskaput amikor a névjegycédulát odaadta Takuminak . Sok a hasonlóság közöttük , mindketten értéktelennek tartják magukat és olyan nehéz akadállyal kell megküzdeniük , amit átélni is nehéz , tele vannak kudarcokkal , sajnos most már hazugságokkal is , azt gondolom , h egy darabig működik az , h ésszel gondolkodnak , de egy idő után megtörnek és feladják , átadva magukat az érzelmeknek , szerintem a kitartás nehéz még egy igazán erős embernek is , az ésszerűség mellett az érzelmeknek is hatalmas szerepük van és erősen hatással vannak .rájuk , Mindketten felelősek a tetteikért , itt nem csak Saki
bekka írta: 2019.02.03. 09:33Takumi is belekeveredik az érzései viharába, csak a rosszat látja most már, és marhára sajnálja magát hogy milyen rossz neki Miszuzu mellett. >:-0 Ő is nagyon dühít. Nem érzem, hogy Miszuzu annyira elnyomná őt.
Abban egyetértek veled , h Misuzu nem nyomja el Takumit mindig megadta a szabadságot a bizalmat , soha nem korlátozta. Azt sajnálom , h nem segíti , h felszínre kerüljenek a problémák az eltávolodásuk okai , Takumi zárkózott lett vagy mindig is az volt , az biztos , h nem beszél Misuzuval mi az ami zavarja , mitől lesz egyre feszültebb a társaságában , miért nem működik már a szenvedély közöttük .Azt gondolom ,h Misuzu lehetett a írányító a kapcsolatukban , ezt abból gondolom , h minden úgy történt ahogy Misuzu akarta , pl amikor azt mondta , h ő nem akar soha gyereket vagy mégis akar , ezt is elfogadta Takumi , vagy amikor egyedül tervezte meg a közös házukat , ott már látszott , h ez nem igazán esett jól Takuminak , h kizárta a tervezésből , de az is látszott , h Takumi elfogadta ezt is , de sérült vele végül is beletörődött , még ha nem is tudta , de feláldozta önmagát , ha Misuzu kicsit is figyel az érzéseire és beszélgetéseket kezdeményez Takumival olyan beszélgetéseket ahol az ő véleménye is felszínre kerül és megvalósul , akkor kimozdulhatnak a mélypontból . Szerintem Takumi azt gondolta , ha mindent megtesz Misuzuért akkor minden szép és jó lesz , de ez nem igaz , nem lehet szembe menni önmagunkkal a személyiségünkkel , mert minden a génjeinkben van kódolva senki nem képes teljes egészében megváltoztatni önmagát , ez Makonál is láttuk .
bekka írta: 2019.02.03. 09:33Kizaki és Yamamoto is hozza a szánalmas formáját. Csak saját maguk fontosak. Kiderül az is, hogy valóban Yamamoto járatta a száját. Szánalmas.
Engem az döbbentett meg , h úgy tűnt erre Mako nem jött rá még akkor se amikor Yamamoto magyarázta a bizonyítványát , :-o
bekka írta: 2019.02.03. 09:33Momoko elmond egy fontos dolgot, mivel Mako olyan kedves és nyílt, ezért érzik a Momokohoz hasonló emberek a vágyat arra, hogy belerúgjanak. Mondjuk ez sokat elmond Momoko jelleméről. :-\
Azt gondolom , h mindig Makot hozták fel a szülők példaképnek Momokonak , mert kedves szófogadó szorgalmas lány volt , Momoko sokkal problémásabb vadabb szófogadatlan öntörvényű fékezhetetlen típus , gondolom sokat fájt Momokonak a példakép nővérke , azzal , h elvett tőle valamit megakarta törni a tökéletességét ... lázadt fájt neki , h nem fogadják el olyannak amilyen és mindenben megakarják változtatni ... Momokoban ott van a testvéri szeretet nem gyűlöli Makot nem akar ártani neki , csak még éretlen ...
bekka írta: 2019.02.03. 09:33Hikariból is kibújik az igazság, irigyelte Emit és Yuut. Olyan akart lenni Yuuval mint ők.
A maga módján szerette Hiraki Yuu-t , az igaz , h irigyelte Emi és Yuu kapcsolatát , mert neki nem sikerült annyira közel kerülnie Yuu-hoz mint Eminek , szeretett volna olyan boldog lenni és felszabadult mint ők , azt is tudta , h nem teheti meg . Szerintem Hikari örült a szabadságának , kicsit kitört a szülői elvárások alól , h szabad legyen és szerelmes , mindig is tudta , h nem választhat szabadon , de nem lázadt ez ellen , vágyott a boldogságra és azt gondolta eljuthat a kapcsolatukban Yuu-val erre szintre és szerelmes lesz , csak ott volt Emi közöttük , arra is gondolt , h hátha sikerül az apját meggyőzni , ha meglátja Yuu-t , ezért nem vallotta be Yuu-nak , h a szülei előre elrendezett házasságba akarják adni , az apja betegsége se engedte , h szembeforduljon velük.
Válasz küldése