Bump off Lover (03/14)

Tajvani doramák
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.19. 12:46

Niki, Nita, Catobori,
nagyon szívesen! ^^ Nem bánjátok meg, ha megnézitek, ezt garantálom!
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
ranna
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.01.14. 17:52

2014.01.19. 15:20

Köszönöm a feliratokat :laugh:
Már csak a filmet kell begyüjtenem.
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.01.19. 23:43

sziasztok !

már megint egy fantasztikusan jó sorozatot találtál Gilnis , ezt képtelenség abbahagyni ! :thumbs up:

1 rész
Spoiler:
Már Yi Jing bevezetője a legelején elgondolkodtatott mi az oka ,h nem szeretne felnőtté válni , mi történt vele? miért gondol 17 évesen a halálra ? ,miért menekül és ki elöl ? rengeteg kérdés kevergett a fejembe .. már az első rész eleje is nagyon titokzatos izgalmas.. volt
..azt éreztem meg kell tudom mi az oka és mi történt Yi Jing-el hogy erre a döntésre jutott..

a számítógépes chat döbbenetes volt ,kik állhatnak a háttérbe és mi vezérli őket arra ,hogy manipulálják a környezetüket ? minden úgy történt mintha ők írták volna meg a forgatókönyvet , előre tudták , h az új iskolaépület megrongálódik ,a kémia tanár erőszakoskodik ... titokzatos a kémia tanár , de nem tűnt erőszakosnak semmi nem látszott csak hogy lefogja Yi Zhen kezét és hadonásznak..
az biztos , hogy a számítógépes csapat A Sötét Szív gyűlöli az igazgatónőt és a két iker lányt .. őket akarják kicsinálni . de miért ők a kiválasztottak ..?
Yi Zhen lelkében még elevenen él a gyermekkori trauma , nem értem a szüleit miért nem kezeltetik Yi Zhent ,ez a fóbiája egyre erősödik és gyötrik a rémálmok és a pánik rohamok ..
Yi Zhen egy hirtelen robbanékony típusú lány akiben nagy az igazságérzet nyitott őszinte és megbízható ..viszont Yi Jing egy kicsit az ellentéte nem igazán tudok kiigazodni rajta mintha titkolna valamit a külvilág elöl , sokkal zárkózottabb.. de nagyon kedves segítőkész lány .
mikor elindult az igazgatónő családja a kirándulásra ..végig rossz előérzetem volt .. azt éreztem itt meghal valaki ....de mégsem hál istennek fellélegezhetek ..
aztán Yi Zhen a csónakban a tó közepén ....teljesen eluralkodott rajta a pánikroham szörnyű érzés lehet ezt átélni .. az elkövető tisztában volt Yi Zhen fóbiájával .. nagyon kíváncsi leszek mi történt itt pontosan.. mert igaz hogy ott volt a kémia tanár , de ő tehette ?
itt mindenki titokzatos nehéz bárkinek is hinni .. azt érzem mintha a Sötét szív banda folyamatosan körül venne nincs titok előttük és nem tudni kik azok ..ha a kémia tanárfotózik .. akkor közben őt is fotózzák . érdekes nem ? aztán a sok szörnyű email Yi Zhen-nek amire persze nem is reagál teljesen filmen kívül hagyja .. legalább Jia Zhen-nek elmondhatná ..
Jia Wei jó fej srácának tűnik .. de én itt már nem tudom kinek hihetek .. az viszont látszik ,hogy Yi Jing és Yi Zhen szeretik őt..
Nekem nagyon nem tetszett az angoltanár .. hogy tehette Zon Ke Jie-vel hogy egy osztály előtt megszégyenítette mert egyesre írta az angol felmérőt őt tatja felelősnek hogy miatta nem ért el jobb helyezést az osztály .. ettől nem kap löketet szegény srác , csak kudarc élményt ami nem motivál ..
a legjobban sajnáltam ebben a részben Zon Ke Jie-t a szegény csendes visszahúzódó srácot aki mostanában folyton bajba keveredik , olyan mintha előre eltervezett események követnék egymást ....
célponttá vált Sötét szívnek valamiért kell nekik .. eszköznek a tervük végrehajtásához .. de előbb össze kell törni le32gyengíteni hogy megpuhíthassák és becipeljék a barlangjukba ...
jól megalázták megszégyenítették szerencsétlen .. itt lett gyanús először Jia Wei a megmentő szerepében .. aztán az anyuci telefonhívása volt a következő .. miért nem kísérte haza Yi Zhen-t .. lehet hogy csak kísérteteket látok . de furi egy helyzet..
na az sms -sel már be is rángatták Zon Ke Jie-t a Sötét Szív-be ....

kik ezek a srácok ,akik nem riadnak vissza semmitől és kegyetlenül gyűlölnek és uralkodni akarnak másokon ... félelmetes ahogy beszélnek de a legfélelmetesebb talán az hogy komolyan gondolják amit mondnak ..
Mi az oka hogy így gondolkodnak és így cselekednek mitől váltak ilyenné ? milyen az ő lelkiviláguk az életük , h érzéketlenek mások fájdalmával szemben és képesek gyötörni kínozni őket... nagyon érdekes a téma és remélem választ is kapunk a felmerülő kérdéseinkre mert van bőven .. kíváncsi vagyok a történet folytatására ..köszönöm még egyszer a feliratot :wink: <333



.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára summi 2014.01.19. 23:49-kor.
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.20. 09:25

Szia Summi!

Örülök, hogy tetszett. ^-^ Nagyon jó a nyitás, de elhiheted, hogy ez csak hangulatalapozó volt...
Spoiler:
A felvezetők ill. a címek mindig annyira tetszettek nekem, a 3. résztől kezdve már mindig kíváncsian vártam, miket mond! Mellesleg miből gondolod, hogy Yi Jing beszél az elején? ;)

Nekem a körhintás & Miki egeres jelenet keltette fel nagyon az érdeklődésemet egyből. Aztán később azon gondolkoztam, hogy jön ez ahhoz, hogy a lányokat utálják az iskolában, vagy hogy nem akarnak felnőni... Vagy ennyi sok egymástól független rejtély lenne? Ebben a sorozatban titok van titok hátán, és folytatnám a mondatot, de hátha elszólom magam...

A chatelés nagyon durva. Csak annyit mond valaki, hogy de jó lenne ez vagy az, mintha mellékesen említené meg, erre már be is következett!!!! S közben ők maguk sem tudják, ki tette, mert soha nem az, aki felveti a dolgot!

Az ikrek egész normálisak, miért kell őket utálni? Yi Zhen kicsit önző, ott a baba-eset is és pl. amikor odarohant, és beleivott Yi Jing poharába, az is elég pofátlan volt tőle. De ezek nem főbenjáró bűnök. Az pedig gyanús volt, hogy Yi Jing a sima vízfelszínről beszélt, de soha nem lehet tudni, mikor tévesztenek meg, és nem csak én hiszem-e azt, hogy ezeknek a dolgoknak jelentőségük van.

A kémiatanár esetét nem értem. Yi Zhen őszinte, miért állítana olyat, ami nem történt meg? Viszont a kémiatanár is őszintének tűnik, még ha nem is túl szimpatikus, és mintha a Sötét Szív műve lett volna. Na de akkor???? Odacsalták a tanárt valami üzenettel? Miután követte a családot vidékre, én is végig izgultam, mert mondom, tutira nem a tanár a hunyó, mert az túl egyszerű lenne, de mellette egyáltalán nem egy ártatlan áldozat típus... Vajon mit akart, amikor az utcán elkapta Yi Zhen-t?

Az angoltanár nekem sem tetszett. Semmi szükség nem volt rá, hogy egy egész osztály előtt lejárassa. Ő még új gyerek ebben az iskolában, segíteni kéne, hogy be tudjon illeszkedni, nem mindjárt letámadni, és pont a tanárnak, amikor a diákok is annyira elutasítók és kiközösítők tudnak lenni maguktól is. Nagyon mérges voltam rá! Zou Ke Jie nagyon szeretnivaló, rendes srác. Vagy annak tűnik.... ;)

Jia Wei szintén. Na vele éppen fordítva voltam, mint a kémiatanárral. A nyakamat tettem volna rá, hogy ő biztos benne van, és igazából utálja a lányokat, mert hozzájuk közelálló embernek is benne kell lennie, de közben ez is túlságosan nyilvánvalónak tűnik, én pedig csavarra számítanék, és Jia Wei nem is tett semmi gyanúsat. Zou Ke Jie megmentése nem feltétlenül megtervezett, ahogy az a telefonhívás sem. Őszintén (?) aggódik Yi Zhen-ért...
Ez a szuper ebben a sorozatban, hogy mindenben és mindenkiben kivétel nélkül kételkedni lehet. Mint írtam a nyitó posztban, "vörös heringek" úton-útfélen....
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.01.20. 20:40

Szia Gilnis :D

Nagyon jó a nyitás, de elhiheted, hogy ez csak hangulatalapozó volt...

igen Gilnis .. ez már érződik a 2. részben .. a feszültség és az izgalmak egyre fokozódnak mi lesz itt még :)

Spoiler:
Mellesleg miből gondolod, hogy Yi Jing beszél az elején? ;)

szerintem Yi Jing hangjára hasonlít a legjobban ...,vagy tévedek?

hogy jön ez ahhoz, hogy a lányokat utálják az iskolában, vagy hogy nem akarnak felnőni... Vagy ennyi sok egymástól független rejtély lenne?
ez a kérdés bennem is folyamatosan felvetődik ,miért a lányok ?? ők mit tettek rendesek szépek okosak ... talán Yi Jing akin nem tudok kiigazodni , nem enged magához közel senkit ... de őt se érzem rossznak ... boldog vidám diáknak se mondanám , mindig túlságosan komoly .
arra is gondoltam,hogy a szülők ellen indult a bosszú hadjárat , ők a tulajdonosai az iskolának , és akár egy régi diák is szervezkedhet akit kicsaptak a suliból és így áll bosszút rajtuk ,és ezt a lányokon keresztül ??

A kémiatanár esetét nem értem. Yi Zhen őszinte, miért állítana olyat, ami nem történt meg? Viszont a kémiatanár is őszintének tűnik, még ha nem is túl szimpatikus, és mintha a Sötét Szív műve lett volna.

nekem se szimpatikus , ..és szerintem is a Sötét Szív műve az egész .. végig azt érzem ártatlan a kémia tanár ..

Na de akkor???? Odacsalták a tanárt valami üzenettel?

igen oda csalták valamivel és félre vezették , Yi Zhen bepánikolt és elkezdett hadonászni .. a kémia tanár mintha megakarta volna nyugtatni de erre oda csődült a fél suli ..

Miután követte a családot vidékre, én is végig izgultam, mert mondom, tutira nem a tanár a hunyó, mert az túl egyszerű lenne, de mellette egyáltalán nem egy ártatlan áldozat típus... Vajon mit akart, amikor az utcán elkapta Yi Zhen-t?

megakarta beszélni i Zhen-nel ,h félreértette a helyzetet és tisztázza az anyja előtt .. lehet hogy fel is jelentették azért bujkál .. az igaz , h nem ártatlan típus én nagyon nem bírom , tökre unszimpatikus fazon.. és a diákok se szerették ezért volt a balhé hogy megszabaduljanak tőle ..

Jia Wei szintén. Na vele éppen fordítva voltam, mint a kémiatanárral. A nyakamat tettem volna rá, hogy ő biztos benne van, és igazából utálja a lányokat, mert hozzájuk közelálló embernek is benne kell lennie, de közben ez is túlságosan nyilvánvalónak tűnik, én pedig csavarra számítanék, és Jia Wei nem is tett semmi gyanúsat. Zou Ke Jie megmentése nem feltétlenül megtervezett, ahogy az a telefonhívás sem. Őszintén (?) aggódik Yi Zhen-ért...

azért nem vagyok biztos benne , h ő annyira ártatlan ... de abban se hogy ő benne van a csapatban .. csak gyanús ahogy viselkedik .. az se biztos hogy közel álló személynek kell lenni mert a suliban szinte mindenkiről mindent lehet tudni.. Yi Zhen-ről elég annyi tudni hogy víz iszonya van ezt pedig tudja az egész suli ...
eszembe se jutott , h Zon Ke Jie megmentése megtervezett lenne ... azt nem hiszem .. , de az volt a furcsa hogy nagyon gyorsan elkotródtak , meg se győződtek ,h felvette -e a jelenetet Jia Wei vagy sem .. ők voltak főlényben .. a másik miért nem keresi Jia Wei-t a Sötét Szív ? ezek a srácok a társaság tagjai lehettek a Sötét Szív -nek vagy csak eszközök ... vagy rossz nyomon járok ?
a telefonhívással nincs bajom csak nembiztos hogy az utcán sötétben ott hagyom azt a lányt akit féltek és aggódom érte .. miért nem hívott egy taxit ...?
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.20. 21:58

Summi, ígérem, nem sokat kell várni a 3. részre. ^-^
Tudtam, hogy rád számíthatok, és jössz majd a jobbnál jobb ötleteiddel! Most is meg kell mondjam, hogy beletrafáltál több mindenbe is. :lol:
Spoiler:
szerintem Yi Jing hangjára hasonlít a legjobban ...,vagy tévedek?
Nem. :lol: De úgy gondolom, hogy az első részben erre még nem feltétlenül jön rá az ember.

eszembe se jutott , h Zon Ke Jie megmentése megtervezett lenne ... azt nem hiszem ..

Honnan juthatott eszükbe ellopni az adatlapját, aztán zsarolni az apjával? Vagy ki lophatta el? Mert arra gondoltam, azok a terrorizálók, de talán nem is ők?
Egyébként mi a véleményed a svindler srácról?
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.01.20. 23:26

gilnis írta:Summi, ígérem, nem sokat kell várni a 3. részre. ^-^
Tudtam, hogy rád számíthatok, és jössz majd a jobbnál jobb ötleteiddel! Most is meg kell mondjam, hogy beletrafáltál több mindenbe is. :lol:
ennek nagyon örülök , nagyon jó lesz mert itt a várakozás a legnagyobb kínszenvedés :lol: konkrétumot ha szabad kérnem .. ^-^
Spoiler:
De úgy gondolom, hogy az első részben erre még nem feltétlenül jön rá az ember.

amikor meghallottam akkor még nem tudtam , ki mondja ... de nagyon füleltem végig , hogy rájöjjek fontos volt az az az üzenet ... és 100%.ig biztos voltam benne hogy Yi Jing a zárkózott lánykának vannak ilyen sötét gondolatai ... a lélekében nagy terhet fájdalmat cipelhet amivel senkit se terhel , nagyon kíváncsi vagyok mi az .. de a környezete azt hiszi , h csendes visszahúzódó kedves de ez a természete megtévesztő álca ...

Honnan juthatott eszükbe ellopni az adatlapját, aztán zsarolni az apjával? Vagy ki lophatta el? Mert arra gondoltam, azok a terrorizálók, de talán nem is ők?

bosszúból mert igazán nem működött együtt a Sötét Szívvel , mert szerette Yi Jing-et pont őt aki a célpontjuk volt ...
kerestek rajta egy fogást és ezt találták és ez jónak bizonyult hogy betörjék és maguk oldalára állítsák mert csak így manipulálhatják kényükre kedvükre ,innen nem lehet egyszerűen kiszállni ha elkaptak akkor véged .. ... szerintem is a terror csapat volt . Nagyon szurkolok neki hogy kitartson ne hagyja magát és győzze le ezt a terror csapatot .. azt hiszem alkalmas rá

Egyébként mi a véleményed a svindler srácról?

már írtad írtam , h mindenkivel szemben fenntartásaim vannak ... de őt azért nem tatom rossz srácnak.. de majd elválik többet kellene tudnom róla ..
még tartozom a 2. résszel azt se úszod ám meg :P
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.21. 09:21

summi írta:konkrétumot ha szabad kérnem ..
Most kapnál egy nyelvkiöltős smiley-t, ha lenne. :lol:
Megfogadtam, hogy nem ígérek konkrétumot, és az aláírásomban látszik, éppen hol tartok. ^-^
summi írta:őt azért nem tatom rossz srácnak.. de majd elválik többet kellene tudnom róla ..
Yi Zhen-nel együtt úgy elnevettem magam, amikor meghallottam azt a cd-t. :lol:

Nem is akarom megúszni a 2. részt! :laugh: Inkább írjatok minél többen!
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Avatar
atina369
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.01.21. 11:38

2014.01.21. 12:03

Gilnis, ezt is köszönöm, most aztán lesz mit néznem :laugh:
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.21. 13:02

atina369 írta:Gilnis, ezt is köszönöm, most aztán lesz mit néznem :laugh:
Szerintem tetszeni fog. A White Christmas kapcsán jutott eszembe, hogy ezt talán le kéne végre fordítani. :adore:
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Válasz küldése