Bump off Lover (03/14)

Tajvani doramák
Avatar
atina369
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.01.21. 11:38

2014.01.21. 19:33

Szia Gilnis, amikor megláttam, hogy a White Christmas kapcsán jutott eszedbe a film fordítása, akkor úgy érzetem, hogy azonnal bele kell pillantanom a sorozatba. Ez megtörtént, és ott is ragadtam. Igazából sok mindent még nem tudnék írni az első részről, túl sok a kérdés és ez még csak ízelítő volt a sok titokból, úgyhogy majd talán a második rész után, bár szerintem bevárom vele a harmadik rész feliratát. Egy biztos, ezt a sorozatot nézni fogom, és remélem legalább annyira elvarázsol és lenyűgöz mint a White Christmas (kb. két hete újra megnéztem, és másodjára is nagyon-nagyon jó volt).
A kirándulós rész képi világa teljesen magával ragadott, annyira szép volt fentről a faházból a kilátás a tóra.
Cseppke
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.01.22. 12:41

2014.01.22. 12:48

Szia Gilnis!

Látom, már mindjárt készen leszel a 3. résszel is. Most szedem le a filmet, és utána nézem az első három részt. De hogy lehet abbahagyni, amit nem lehet abbahagyni?!? Köszi a fordítást!
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.22. 22:28

Meghoztam a 03. részt. A szenzációhajhász újságírást utálom! >(

Atina, örülök, hogy máris elcsábultál, akkor célt értem. ;)
Én a fordítás miatt most már 5-6-szor végignéztem, és JÓ!!! Még mindig jó. Úgy is, hogy már semmi titok sincs előttem. Tényleg élvezet minden egyes szereplő reakcióját figyelni.

A színészekre egyébként nem lehet panasz. Nem írtam le a nyitásnál, de Angelát jelölték a legjobb főszereplő címére, az anyukát játszó színésznő pedig nyert is legjobb mellékszereplőként, de szerintem mindenki jól hozza a maga karakterét.
Egy a hátrány, hogy a videók minősége nem tud olyan lenni, mint amilyet a koreai sorozatoknál megszoktunk.

Cseppke, üdvözletem! Nagyon örülök neked! :) Úgy terveztem, váltogatva fordítom a Meteor Garden-t és ezt, de most azt hiszem, megint ebből fogok lefordítani egy részt. Csakhogy végképp felcsigázzalak titeket! :D

Summi, hol az ígért beszámoló a második részről? ;)
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.01.23. 06:29

gilnis írta:
Summi, hol az ígért beszámoló a második részről? ;)
oké...akkor ma jövök tovább morfondírozni a 2. részről.... :-D

Gilnis fantasztikus a tempód , millió köszönet a 3. részért a szorgos munkádért :adore:
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.01.23. 18:38

Szia Gilnis :3

2. rész

Spoiler:
Yi Jing maga egy titok .. próbálom megfejteni mi jár a fejében miért gondolkozik így .. szerintem tud az apja külön útjairól még ha nem mesél is róla ,és fájdalmas neki ez az igazság .. nagyon magányosnak és érzékenynek gondolom aki úgy érzi egyedül van és mindig elrejti a szívében a titkokat ... látszik hogy nagyon szerelmes Jia Wei-be és közben tudja hogy elérhetetlen számára ,mert ő észre sem veszi csak Yi Zhent látja ..... az de durva volt amikor kihallgatta a beszélgetésüket és Jia Wei érzéketlenül beszélt róla ...
Az angol tanáron megint kiakadtam ..normális , hogy kérdezhet olyat Zon Ke Jie-től hogy szereti -e Yi Jing-et ... húú még a víz is kivert reméltem hogy nem mond igazat ...az eszem megáll elkezdi fenyegetni zsarolni .. és várja az igazságot közben azt szajkózza hogy bízz bennem .. semmi együttérzés sajnálat nincs ebben a nőben , nem érzi milyen fájdalmas lehet Zon Ke Jei hogy az apja börtönben sínylődik ..
A Sötét Szív banda alkotott megint jól ellopták az adatokat Zon Ke Jie apjáról , így még jobban megtudják szorongatni , közben azt hiszi hogy a tanárnő árulta el ..
sajnálom Zon Ke Jie -t a folyamatos kudarcok atrocitások , teljesen kikészítik és sarokba szorítják úgy érzi mindenki összeesküdött ellene nem hisznek neki nem bíznak benne akkor sem ha igazat mond pedig nem is ő változott csak a környezeti hatások .. vergődik mit hal a vízben és nem találja a kiutat .. igen ezt akarja a terror csapat kinyiffantani vagy maga mellé állítani eszközként használni ..
Jia Wei-t nem értem miért viszi a vízhez közel Yi zhen .. tudja hogy iszonyodik a víztől és bepánikol .. ha erősíteni szeretné miért nem készíti fel erre ... ? úgy érzem szándékosan sokkolja , hogy utána átölelhesse megvigasztalhassa .. ez a taktikája ? mi a célja ezzel ? mit gondolsz Gilnis ?
Zon Ke Jie idegei már pattanásig feszültek amikor a srácok az apja dolgaival cukkolták ... ez volt az a pont amikor már nem volt ura a saját akaratának és kést rántott , de szemét egy társaság jól tudták a reakcióját ... azon viszont meglepődtem , h az angol tanár nem rúgta ki azonnal ez azért elég súlyos eset volt ? na de a tánárbá is de egy szemét csak az a lényeg hogy találjon egy bűnbakot .. az hogy mi miért történt ki a hibás , miért csinálta Zon Ke Jie .. az nem érdekes csak az adminisztráció meglegyen ők védjék magukat és ennyi ... ezen megint kiakadtam .. kitől kérhet segítséget a szegény Zon Ke Jiae ha a tanárok is hazugok és érdektelenek ...
nagyon megértettem milyen pokoli kilátástalan helyzetbe került és még a bátyjától is kapott aki pedig igazán jót akar neki ...
és menekült a legrosszabb helyre ahol már várták , egyedül itt hallgatták meg a pokol mélyén és ebben a helyzetben már mindegy volt hol van ..
végig éreztem , h Yi Jing tagja ennek a csapatnak Rock Barbi néven ...meglepett és szomorú voltam amikor tervezgették az öngyilkosságot és Yi Jing nem is próbálta lebeszélni erősíteni Zon Ke Jie-t .. jaj mindig elfelejtem írni de olyan kíváncsi vagyok a Sötét Szív -ben a nevekre , van ami megmosolyogtat pl a paradicsomlé talán csajszi a tulaj ? ezen is fantáziálgatok és van amitől elborzadok Sötét Úr brr ő a főnök szerintem .. úgy megnézném már őket vajon illik a a nevük a személyiségükhöz ? vagy hülyeség ?
amikor a tetőn álltak készen az ugrásra .. fájdalmas volt látni a elszánt tekintetüket azt hogy nem sajnálják az életüket mert üres és nincs benne boldogság szeretet itt azt éreztem mindketten sorstársak hasonló fájdalmakkal teli a szívük .. az nagyon meglepett hogy egyedűl Zon Ke Ji akart elbúcsúzni attól akit szeret Yi Jing-től ...és Ji Ying senkitől ??? miért ??? ott van a családja nem gondol rájuk egyáltalán miért miért ??? most az első rész eleje jut eszembe a gondolatai a felnőttekről a halálról .. valaminek történni kellett a múltban talán gyerekkorárban a körhintánál mert mindig azok az emlékek ugranak be ... és ezek nem éppen boldog pillanatok inkább szorongás félelem amit érzek ..
jaj de aranyos volt Zon Ke Jie , amikor meglógtak a suliból Yi Jing-gel ... és ezek után kirúgták pedig ez közel se volt olyan súlyos eset mint a késes ... max hogy az igazgatónő lányával lógott .. na mindegy ...
és nagyon nem értettem az anyát , megint a suli a karrier a fontos a gyermeke csak a 2. helyen ??
az ölelése Zon Ke Jie-nek szívből jött de ezt nem éreztem Yi Jing-en inkább baráti ölelés nem szerelemes... itt érezték először a boldogságot amiért érdemes élni ..
a 2. rész vége csupa titokzatosság .. hogy tűnhetett el Ji Jing ?valaki ismerős megjelent a háta mögött ? az hogy felhívta Yi jing Yi Zhent .. előre elrendezett volt ... ezt a színjátékot amit csinált a gyilkos banda .. minden előre pontosan kidolgozott volt oda csalták a kémia tanárt a az angol tanárnőt a Yi Zhen-t és Jia Weit...profi munka és a reakciójukban se volt hiba .. szerintem a tetőről lökték le Yi Jing-et .. és ki a zöld felsős srác ? szándékosan oda csalták Zon Ke Jie -t a tetőre de nem tudta már megmenteni Yi Jing-et .. de mitől véres a ruhája ?
az biztos hogy Yi Zhent szándékosan leblokkolták azzal ,h belelökték a vízbe , így nem tudott segíteni Yi Jing-nek ..
miért megy a kémia tanár a suliba ? mindig akkor van jelen amikor valami rossz történik .. talán az igazgatónővel akar leszámolni mert jogtalanul elküldték ? nem hiszem hogy megölte Yi Jing-et ..
honnan tudták , h ki fog menni Yi Jing az óráról ,? úgy tűnt mintha várták volna és tudatosan felhívatták valakivel a barátnőjét telefonon hogy eltereljék a figyelmét .. az akció ideje alatt ..
jó kevercesek a gondolataim olyan mint a 2. rész vége
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.23. 19:43

Summi, semmi keverces gondolat, nagyon jókat írtál, de nemigen merek reagálni. Inkább ti beszélgessetek, akik újonnan nézitek. ^-^
Spoiler:
Az angoltanár, vagyis az osztályfőnök, eléggé kiakasztó. A saját megítélése és nyugalma érdekében folyton szégyenbe hozta szerencsétlen srácot. Annyira nagyon sajnálom őt. <33333 Ő az egyik legnagyobb áldozat, de lesznek itt páran...
Tényleg felháborító volt, hogy nem jártak el rendesen egyik ügyben sem. Zou Ke Jie-nek mindent felróttak, de a fényképek az semmi? Hogy provokálták, hogy csoportosan megtámadták, az semmi? Azt a halálfejes bicskát meg kicsit sem véletlenül ejtették le előtte...

Az igazgatónőt nagyon utálom. Ha valami igazán kiakasztó és irritáló, akkor az ő és a szívtelensége, érdektelensége. Mindig csak az iskola, az iskola, az iskola, az embert pedig soha nem nézi. Kizárólag azért rúgta ki Zou Ke Jie-t, mert a lánya közelébe ment, nem másért. Ha egyedül lógott volna, nem történik semmi.

Yi Jing-et sajnáltam a tetőn. Úgy érzi, hogy senki sem szereti...

Jia Wei valamennyire szereti Yi Zhen-t, és igaz, hogy segíteni akart volna neki a víziszonnyal kapcsolatban, dehát az nyilván nem így megy.

A chatelőkről annyit elárulok, hogy sajna többségükhöz nem fog arc társulni. Ha jól emlékszem, három-négyről tudunk meg többet.
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Cseppke
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.01.22. 12:41

2014.01.24. 00:24

Szia Gilnis! :-D

Sikerült leszednem az összes részt. Visszajövök amint megnéztem az első három részt! :D Hűha, úgy látom MinRin tetszik Neked, legalábbis a 2. rész spoilerét megnyitva. Elolvasni még nem mertem. ^-^
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.24. 09:01

Cseppke, kíváncsian várom a véleményed! :-D
Summi az én emberem, hogy általában bővebben ír - már az első részről is -, de engem persze ő sem sokszor tud lepipálni.... :lol:

Én közben igyekszem a folytatással. Alig várom, hogy lássátok! :laugh:
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.01.24. 16:50

Sziasztok :-D

a 3. rész is fantasztikusan jó volt ,azt hittem hogy sok kérdésre választ kapok erre jönnek az újabb titokzatosságok és egyre több és több kérdés .. hihetetlen amit tud ez a sorozat :nyami: próbáltam rövid lenni :)
Spoiler:
ez a rész is Yi Jing gyermekkorával kezdődik ....bejöttek a megérzéseim ,Yi Jing viselkedése összefügg a gyermekkorában ért traumával ..de erről nem tudnak a szülei soha nem beszélnek róla úgy tesznek mintha semmi nem történt volna ??nem értem vagy talán azért mert nem derült ki az igazság , vagy ismerték az elkövetőt ? vagy ez az eset is egy előre eltervezett leszámolás ?
Az igazgatónő és a családja is furcsa soha nem beszélgetnek semmilyen problémáról mélyebben csak érintőlegesen ,mindig csak az iskola a kötelesség az első ami szóba jön ..
Ki lehet az álarcos pasi ? lehet köze van a mostani eseményekhez ... ezen agyalgatok , de képtelenségnek tartom , h valaki akár 10 évet is várjon hogy leszámoljon a kiszemelt áldozatával ...
már tudom ki a zöld felsős srác Zon Ke Jie alig ismertem meg a sötétben , őt sajnálom a legjobban kegyetlen amit vele tesznek ,éreztem hogy rá akarják kenni a gyilkosságot ..
egyszerűen hihetetlen mindent tudnak az elkövető(k) mintha árnyékai lennének Zon Ke Jie-nek ,amikor a szobáját kutatták a rendőrök úgy érzetem valaki figyel a kamerán keresztül .. lehet valami összeköttetés a számítógépével és az kelkövetőkkel, vagy csak az én fantáziám erős ... amiről persze semmit nem tud Zon Ke Jie ? Miért pont Zom Ke Jie -t ? Az igazgatólánya miatt ,akkor itt az igazgatónő lehet a célpont.. mindig ide lyukadok ki ..
a riporternőtől a hajam az égnek állt itt senkit nem érdekelnek mások érzései mindenki a saját karrierje pénze után hajt elég gátlástalanul ..
úgy beszél Zon Ke Jie -ről mit egy gyilkosról megáll az eszem ezzel még mélyebbre lökik a süllyesztőbe és újra kilátástalan helyzetbe kerül , nem érti meg senki nem hisz neki senki nem bíznak benne ... jaj de nagyon sajnálom ...hatalmas fájdalom szegénynek hogy a szerelmét Yi Jing-et veszítette el .. igaz nem sokat tudok még pontosan mi történt ,de azt gondolom , hogy Zon Ke Jie megakarta menteni Yi Jing-et és ezért kapaszkodhatott bele kétségbe esve Yi Jing , így sértette fel a kezét ...
Az is biztos ,h Yi Jing nagyon magányos volt és ezért használta az új iskolát ahova elmenekült a világ elöl vagy titkolt valamit magáról és erről még a családja se tud ... és ez összefüggésben van a halálával , talán ezért kellett meghalnia mert átadta a titkát Zon Ke Jie-nek .. jaj majd kifúrja az oldalam a kíváncsiság mi lehetett abban a teremben ...
vagy beteg volt ? azt gondolom,h Yi Jing titkolta a kapcsolatát Zon Ke Jie -vel ,talán azért mert nem akarta bajba keverni ?
a kémia tanár még mindig nagyon antipatikus , állandóan gyanúba keveredik és bujkál menekül ..
és miért falaz neki az angoltanárnő szeretheti ? és miért lett véres az ingujja ? de süket nem hogy kimosta volna inkább kidobja a szemétbe , ezzel pontosan azt árulja el hogy bűnös ..
szerintem nem ő a gyilkos ,lehet hogy eszköz a gyilkosok kezében ? miért nem megy és éli az életét , vagy mindenáron tisztázni akarja magát az igazgatónő előtt , de ha ártatlan akkor más törvényes úton is megteheti ezt..
az is érdekes , h a Sötét Szívben , úgy éreztem mintha váratlanul érte volna őket a Yi Jing halálhíre ...
Nagyon tetszett Zon Ke Jie bátyja amikor átölelte a testvérét ,megható jelenet volt ő aki egyedül bízik benne ...
aranyos ez a bátyus is , nagyon őszintének tűnik nem érzek semmi rosszat sumákságot benne , hamisítványokat árul a neten ..ez nem nagy ügy szerintem .
miért csak úgy tud lebukni a Sötét Szív ha elárulják ? ha a rendőrök átvizsgálják Zon Ke Jie gépét akkor nem találják meg ezt az oldalt ..... valami vagy valaki megsemmisíti ??
azért nem gondoltam volna hogy feladja az életét Zon Ke Jie , azt hittem minden áron le akar számolni a tettesekkel ,vagy Yi Jing-nek tett ígérete miatt adta fel ? mert ha nem beszélhet ő lesz a bűnös ? vagy ismeri a gyilkosát ..?
talán most kezd hinni neki Yi Zhen ...
minden percét élvezettel nézem ennek a sorozatnak köszi Gilnis a feliratot :rose:
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2014.01.24. 18:09

Szia Summi! :)

Igazából pedig még a 4. rész is csak pozícióba állít minket, és az 5.-től indul a valódi start...
Spoiler:
A gyermekkori elrablásnak van szerepe, de hogy a traumának-e vagy másnak, azt majd meglátjátok. ;)

Zou Ke Jie-re nem annyira rákenni akarják, mintsem nincs szerencséje szegénynek.

Amikor a rendőrök a szobáját kutatták, az a kék doboz volt az igazán érdekes, ami ott volt eldugva, és eredetileg Yi Jing-é. A korábbi részben Zou Ke Jie már nézegette Yi Jing iskolatáskájában a notesze mellett...

Igen, Zou Ke Jie sikertelenül próbálta megmenteni Yi Jing-et. Ezzel nem árulok el nagy titkot. A mentőket is ő hívta fel, mint hallottuk. Nem is értem, ezek után miért őt gyanúsítják ennyire. Ő viszont nem azért ugrott le, mert bűnösnek kiáltották ki. Ahogy mondta, ő azt nem bánná.

A titkos hely nem iskola...

Az angoltanár szereti a kémiatanárt, ez nyilvánvaló. A nő ruhája pedig azért lett véres, mert a kémiatanár inge csupa vér volt, és amikor befogta a nő száját, összekente.

A Sötét Szívben nem mindenki volt meglepve...

Zou Ke Qiang a kedvenc karakterem a sorozatban, szerintem ezzel sem árulok el túl nagy titkot. Nekem az tetszik, hogy olyan nyers az öccsével, közben imádja őt. Fél, hogy tényleg ő tett valamit, de akkor is mellette áll. <333 Meg a barátnéjuk is.
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Válasz küldése