Gjongdzsu/경주/Gyeongju

K-mozifilmek
Avatar
Dorina
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.11.08. 22:00

2018.11.12. 23:17

Image
A film egy olyan szerelem történetét követi nyomon, amely szomorúságok idején születik.
Csve Hjan pekingi professzor visszatér Dél-Koreába, hogy lerója tiszteletét egy régi barátja temetésén.
A szertartás után azonban nem indul rögtön vissza, fogva tartják a szülőföld emlékei, Gjongdzsuba megy a barátaival ott töltött régi nap benyomásait követve,
Látogatása során több különös dologgal kerül szembe, és az ott eltöltött idő alatt megismerkedik a régi teaház új tulajdonosával, aki örvénylő érzelmeket indít el a férfi szívében.


Gjongdzsu város a Koreai félsziget délkeleti részén található, és Dél-Korea egyik legrégebb óta fennálló települése.
Már Silla idején létezett, ekkor Güm-szong (금성Arany város) volt a neve. Fennállásának több mint másfélezer éve alatt többször váltották a nevét, Güm-szong mellett nevezték Te-gjongnak, Tong-gjongnak, mielőtt Gjongdzsu lett belőle.
Előbbiek okán nagyon sok „nemzeti kincs”-e van, és sok buddhista temploma. Ezek közül az egyik leghíresebb a világörökség részét is képező Pulgugszá buddhista kolostor. A templom nevének jelentése: Buddha országának temploma (Pul-gug-szá)
A Gjongdzsu környéki nagy kiterjedésű nemzeti park szépségei és a teaültetvények ugyancsak híresek. Erről sem feledkezik meg a film. Fontos szerepet játszik a tea, különösen a „sárga tea”, a ”hvángtsá” (황차), ami a tealevelek sárga színéről kapta a nevét.

A filmet 2014-ben mutatták be, a tavalyi „Koreai Filmfesztivál” során vetítették, de csak angol felirattal.

Talán van, aki szeretné megnézni magyarul.
A film: Felirat: A blogomon jelzett kérésre megküldöm itteni privát üzenetben: Gjongdzsu

FIGYELEM!
A feliratot csak otthoni, egyéni felhasználásra tettem közzé.
Nem járulok hozzá, hogy bárki is videóra égesse, bármi módon pénzszerzésre használja.
Különösen tilos online megosztó oldalakra feltölteni, bármiféle online módon megosztani
.
A hozzászólást 8 alkalommal szerkesztették, utoljára Dorina 2021.11.28. 03:20-kor.
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.11.13. 11:49

köszönettel vittem a filmet és a feliratot, biztosan sok szép hely és érdekes történések lesznek majd benne. :-D (hug) (wave)
Avatar
Dorina
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.11.08. 22:00

2018.11.15. 13:34

Nagyon szívesen.
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2018.12.11. 22:04

Kedves Dorina!
Köszönöm szépen a magyar feliratot, nagyon illik a film hangulatához.
Egy-két koreai filmet láttam eddig, és nem voltam valami nagyon elragadtatva tőlük.
Ez a film elég realista. Jobb bepillantást enged a vidéki élet és a koreai emberek hétköznapjaiba, mint mondjuk egy sorozat.
Érdekes film, de kissé elvont, vagy túl művészi alkotás?
Mindenképpen elgondolkodtató.
Köszönöm, hogy láthattam. (WORSHIP)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
Dorina
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.11.08. 22:00

2018.12.16. 15:06

Kedves lintka!
Én is "művészfilm"-nek tituláltam magamban ezt az alkotást. Valóban elgondolkodtató, és nem mindig érti rögtön az ember, hogy miről is van szó. Nekem sokat segített, hogy a fordítás során (koreai szinkron) többször is meghallgattam egy-egy mondatot.
A film rendezője Zhang Lü, koreai néven 장률 (kiejtése: Csáng Njul) Kínában született és 2012-ben Dél-Koreában telepedett le. Feltételezem, hogy innen ered a szokásosnál több Kínával kapcsolatos dolog a filmben.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Dorina 2020.05.19. 12:53-kor.
Avatar
Dorina
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.11.08. 22:00

2019.04.04. 14:08

Koreai megjegyzés a filmhez:
경주시에는 아름다운 것들이 많다.
Fordítása:
Sok szép dolog van Gjongdzsu városban.
Válasz küldése