The Third Way of Love (2015)

C-mozifilmek
Avatar
iklil
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.02.11. 15:35

2016.03.29. 11:50

Nagyon érdekel a véleményetek erről a filmről. Én őszintén, vegyes érzelmekkel vágtam bele. Nagyon sok szerelmes filmet láttam és féltem a sablonoktól. A színészek játékával nem volt gond, csak úgy éreztem, hogy a rendező nagyon beleszorította őket egy stílusba. A szerelmes jelenetek nagyon élethűre sikerültek. Először azt gondoltam, SSH rutinos, meg a hát Liu Yiefei is vonzó nő. Aztán megtudtam, hogy a két főszereplő a magánéletben is együtt van, így mát érthetőbbé vált a dolog. . .. Szokatlan volt SSH -t kínai nyelven hallgatni. Fel is merült bennem, hogy szinkronizálva van, de a hangfelvételek külsősek (érdekes módon erre nagyon odafigyeltek), ezért ezt elvetettem. Aztán megnéztem egy TV műsort, ahol a film főszereplői nyilatkoztak és bizonyossá vált, hogy SSH nem beszél kínaiul. Csakis koreai nyelven nyilatkozott és a tolmácsa folyamatosan fordított neki…. Gyorsan lepergett időben előttünk az egész film történet. Ez a hátránya a mozifilmnek. Az idő korlátok között van. A két főszereplő társadalmi különbsége a középpontban. Nem ismerem teljesen a jelen Kínát. Tudom, hogy vannak nagyon gazdagok és természetesen a többi társadalmi osztály is jelen van, mint ez általában szabályos. Kicsit kételkedve fogadtam, hogy egy „volt” kommunista országban ennyire nagyon nehéz az átjárhatóság az osztályok között. Ez inkább olyan „koreai” stílus. Hiszen ott vannak a híres csebolok. Olvastam, hogy filmet a koreai Lee Jae Han rendezte és én ezt a stílust ennek tudom be. Ez csak legyen részemről egy szőrözés. Mindenesetre az ázsiai országokban a kapitalizmusba (de még a kommunizmusban is :) ) erősen keveredik a feudális hierarchia. Talán Európa fejlettebb részén ez kevésbé van így, viszont nálunk érzek hasonló minták kialakulását. Mindent figyelembe véve egy nagyon szép szerelmes filmmel gazdagodtam. Ajánlom mindenki figyelmébe. ;-)
Kriszti21
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.03.29. 15:38

2016.03.29. 15:43

Sziasztook!
Tudnátok linket küldeni ahol le tudom tölteni a The Third Way of Love cimű filmet? Avistáról nem tudom szóval valami mást esetleg? Köszönöm (wave) :-D :">
Avatar
Bria
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.01.21. 04:08

2016.04.06. 23:00

Köszönöm szépen a fordítást.
magdinagyi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014.01.20. 18:31

2016.04.21. 22:35

Kedves Iklil!
Köszönöm szépen a film fordítását. (WORSHIP)
Ido11
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.11.07. 00:31

2016.04.24. 22:47

Kedves Iklil, a DA-ról navigáltam ide magam egy hozzászólásod után, ahol megadtad a munkáidat. Örömmel vittem a feliratot, mert még kevés kinai filmet láttam, köszönet érte. Hamarosan időt szakítok rá, hogy meg is nézzem. Érdekesnek ígérkezik.
Válasz küldése