EGYÉB ~ Segítségkérés

Bármiben elakadtok, esetleg kérdeznétek valamit... nyissatok új témát!
Avatar
Dijus
Adminisztrátor
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.01.12. 18:18
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.03.23. 17:18

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudom a google a jó barátom, de nem találok értelmes oldalakat, cikkeket. Prezentálnom kell egy pár nap múlva, azonban sajnos nem sokra jutottam. Téma: színház. Én a színház történetéről/történelméről gondoltam előadást tartani, mellyel utalnom kell a színházművészet fontosságára, kiemelkedő színházi előadásokra, a kultúra fontosságára. A legfontosabban nem is mondtam: angol nyelven.
Tudnátok linkkel, egy pár gondolattal segíteni, melyekből kiindulhatnék?

Egyébként itt bármit kérdezhettek a továbbiakban, bármilyen témában. ~ off topik
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.23. 18:25

Dijus~admin írta:Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudom a google a jó barátom, de nem találok értelmes oldalakat, cikkeket. Prezentálnom kell egy pár nap múlva, azonban sajnos nem sokra jutottam. Téma: színház.
Az a mondás pontosabban így hangzik:
Gugli a barátod, Wiki meg a barátnőd.

Linkek:
http://en.wikipedia.org/wiki/Theatre
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_theatre
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2014.04.26. 17:57

Van itt valaki aki ért a baseball szlenghez? Nem akarok hülyeséget fordítani.
Spoiler:
Do you know why more home runs are hit from a curve ball pitch in baseball?
As compared to a straight pitch
a curve ball unintentionally pitched over home plate,
when struck travels higher and further.
This is your curve ball over home plate.
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.26. 19:55

bekka írta:Van itt valaki aki ért a baseball szlenghez? Nem akarok hülyeséget fordítani.
Spoiler:
Do you know why more home runs are hit from a curve ball pitch in baseball?
As compared to a straight pitch
a curve ball unintentionally pitched over home plate,
when struck travels higher and further.
This is your curve ball over home plate.
A baseballhoz nem nagyon értek, de a következőképpen fordítanám:
Spoiler:
Tudod, hogy miért ütnek több hazafutást a baseballban csavart(íves?) labdából?
Az egyenes labdával ellentétben
a csavart labdát könnyebb a palánkon túlra ütni,
ha megütöd, magasabbra és messzebbre repül.
Ez a "csavart labda a palánkon túl."
A bázisokon álló játékosok a labda elütése után a következő bázisra, illetve az utolsó bázis után a kezdőbázisra futnak. Mindezt csak addig lehet, amíg az adott bázist el nem éri a labda.
A hazafutás az, amikor az ütőjátékos "körbefutja a pályát," azaz az ütés után mind a 3 másik bázist érintve visszatér az első bázisra. Ha a palánkon túlra ütik a labdát, az nem tér vissza, azaz van idő körbefutni a pályát.
A csavart vagy íves labda az, amikor a dobójátékos megcsavarja a dobást, amitől a labda kicsit íves pályán repül.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2014.04.26. 20:09

Usagi, megmentettél, ezer köszönet!!!! (victory)
Sosem értettem egyetlen szót sem ebből a játékból. És fogalmam sem volt hogy mi az a home plate, meg a curve ball....Kép
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
yeva
Fordító
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19. 09:35

2014.07.10. 18:05

Sziasztok!

Nem tudom, hová kell ezt írni, ezért erre a topicra esett a választásom.
Nem tudom miért - lehet, hogy én vagyok a béna -, de velem már többször előfordult, hogy nem tudtam belépni. Mindig "elfelejtettem a jelszót" kell segítségül hívnom, és mindig csak az újra generált jelszóval tudok belépni. Pedig nem felejtettem el a jelszót, legalábbis nem hiszem... >:-0
Nem tud valaki válaszolni, hogy mit csinálok rosszul? >:-0
Avatar
Dijus
Adminisztrátor
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.01.12. 18:18
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.07.11. 09:11

Szia yeva!

Ilyenről még ne hallottam :O Fogalmam sincs mit csinálj... Az egyetlen ötletem, hogy állíts be magadnak egy jelszavat, melyet előtte kimásolsz valahova (jegyzettömb, notepad stb) és nem csinálsz mást csak Ctrl+c Ctrl+v és bemásolod a jelszavad, előtte nézd meg, hogy nem-e maradt bekapcsolva a CapsLK. Ha így sem megy, akkor nem tudom... :)

További kellemes napot!
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.07.13. 15:05

yeva írta:Nem tudom miért - lehet, hogy én vagyok a béna -, de velem már többször előfordult, hogy nem tudtam belépni. Mindig "elfelejtettem a jelszót" kell segítségül hívnom, és mindig csak az újra generált jelszóval tudok belépni.
Nekem a böngészőm megjegyzi a jelszót...
Ezen felül vannak olyan programok amik kimondottan jelszavak kezelésére, tárolására vannak létrehozva. (Ilyen pl, a KeePass Password Safe.)
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.11.02. 08:01

Szia Usagi!
Olyan kérdésem lenne, hogy mit csináljak ha nem tudok seedelni asiatorrent-re? Valamit tudok, azt zölden jelzi a utorrent, de van amit barnával, pedig lenne rá letöltő. :/
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.11.02. 20:50

summi írta:Valamit tudok, azt zölden jelzi a utorrent, de van amit barnával, pedig lenne rá letöltő. :/
Le tudnád írni. hogy mit ír a státusznak? Pl. egy képernyőképpel, amin látszik...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Válasz küldése