EGYÉB ~ Segítségkérés

Bármiben elakadtok, esetleg kérdeznétek valamit... nyissatok új témát!
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2015.07.24. 10:59

UsagiYojimbo írta:
lintka írta:... nem tudom, hogyan helyezhetem el a letöltő linkeket a hozzászólásba, hogy ne betűk és számok sokasága legyen, hanem szövegre kattintva, pl. F.H. 01. avi működjön a link, indítsa a Megát.
Lásd a BBCode útmutatót!
Nagyon köszönöm, sikerrel jártam!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2015.07.26. 09:59

Arra gondoltam jól jönne egy topik, ahol a fordítók kérdezhetnek egymástól.
Kimondottan fordítási dolgokra gondoltam: például egy adott kifejezés mit jelent, hogyan kellene / lehet jól megfogalmazni magyarul, stb...

Vélemények?
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
andingo
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.01.25. 23:29

2016.01.31. 09:35

Sziasztok!
Segítséget kérnék torrent ügyben. Újraraktuk a gépet win10-zel, torrent maradt a 2.x.x. (2 éve is raktuk már újra a gépet, akkor semmilyen problémám nem volt).
Kérdéseim:
1. Az újrarakás miatt van? : Volt már olyan filmem, ami bőven túl volt az 1-es arányom (azért is hagytam, hagy pörögjön, jót tesz az arányomon, vitték, mint cukrot) most az avista rendszere szerint 0,5 (ami nem annyira zavarna, ha töltődne felfelé) és ehhez fűződik a
2. kérdésem: létezik, hogy tényleg 1 torrentet sem tőlem szednek, illetve hirtelen sok lett a 0 peeres film? (Más oldalnál is hiába van több peer, abból egyik sem kapcsolódik rám. Csak ott elég pár napot bent hagyni ugye). Az active torrentem 0 vagy max. 1-2 a 30-ból.
3. Lehet-e ez a win 10 hibája? Mármint, hogy az korlátozza ennyire?
4. Szerencsére bőven jó az arányom, feltöltésem az avistán. Jó pár évvel a hátam mögött sikerült összehoznom, nem szeretném, ha kitennének, mert úgy érzékelik, nem töltök vissza. Tracker frissítésre régen volt, most nincs lehetőség :(
Illetve egyszer aktívnak mutat néhány torrentet az Avista a "Torrent History"-ba néhányat nem és van, amikor az összeset aktívnak mutatja.
És van olyan, hogy a torrenet szerint tölt vissza, az avista szerint mégsem aktív

Köszönöm az ötleteket
Csatolmányok
12647990_968084829934282_75177885_n.jpg
eslight
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014.05.16. 13:09

2016.02.08. 11:47

Nálam is össze-vissza számol, pedig Transmission-t használok.
Nálam látszik, hogy pl a hayate-n a transmissionben 24.24 az arányom, ami 28 gigás torrentnél közel 700GB, az avistaz meg 84 gigát ír, ami kevesebb, mint 4-es arány.
De nem foglalkozom vele, így is 200 az SR-em. :D
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2016.02.09. 19:54

andingo írta:1. Az újrarakás miatt van? : Volt már olyan filmem, ami bőven túl volt az 1-es arányom (azért is hagytam, hagy pörögjön, jót tesz az arányomon, vitték, mint cukrot) most az avista rendszere szerint 0,5 (ami nem annyira zavarna, ha töltődne felfelé)
Egy kis technikai magyarázat a letöltési arány működéséről:
A kliensed azt számolja, ami rajta átfolyik, azaz amit tőled töltenek. A tracker azt számolja, amit a kliens alkalmanként lejelent neki. Csakhogy a kliens csak azt fogja a trackernek jelenteni, amit a trackeren keresztül töltenek.
Azaz, ha pl be van kapcsolva a DHT, akkor olyan peerek is lehetnek a tőled töltők között, akik nem a trackeren keresztül jöttek, ezért oda nem számolódnak be, jogosan.
andingo írta:és ehhez fűződik a
2. kérdésem: létezik, hogy tényleg 1 torrentet sem tőlem szednek, illetve hirtelen sok lett a 0 peeres film? (Más oldalnál is hiába van több peer, abból egyik sem kapcsolódik rám. Csak ott elég pár napot bent hagyni ugye). Az active torrentem 0 vagy max. 1-2 a 30-ból.
Nem frissítettek announce URL-t az AvistaZ-ék? Magyarul, próbáld meg újra letölteni a torrentfájlt az oldalról, és amikor a microTorrent felajánlja, hogy ez már megvan, frissítse-e a tracker információkat, akkor válaszolj igent!
andingo írta:3. Lehet-e ez a win 10 hibája? Mármint, hogy az korlátozza ennyire?
Nem tudok ilyesmiről... Nekem is Win 10 van, egy darabig a Win7 frissítette 32 bites volt, de mostanában bővítettem a memóriát, ezért már kellett a 64 bit, így újratettem. Semmi ilyen jellegű problémám nem volt...
andingo írta:4. Szerencsére bőven jó az arányom, feltöltésem az avistán. Jó pár évvel a hátam mögött sikerült összehoznom, nem szeretném, ha kitennének, mert úgy érzékelik, nem töltök vissza. Tracker frissítésre régen volt, most nincs lehetőség :(
Ezt nem igazán értem...
De amíg az arányod elég magas...
Öööö, nem szoktál reseed request PM-eket kapni? Próbálj azok közül visszatölteni!
andingo írta:Illetve egyszer aktívnak mutat néhány torrentet az Avista a "Torrent History"-ba néhányat nem és van, amikor az összeset aktívnak mutatja.
Akkor mutat aktívnak egy torrentet, ha éppen van aktív letöltője, a tracker szerint. Tehát ha tőled se töltenek meg mástól se, akkor inaktív. Általában ezt rendszeres időközönként, pl 30 percenként szokták frissíteni.
andingo írta:És van olyan, hogy a torrenet szerint tölt vissza, az avista szerint mégsem aktív
Ha máshonnan jött a leecher, akkor nem fogja a tracker mutatni a feltöltését.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
andingo
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.01.25. 23:29

2016.02.10. 17:18

UsagiYojimbo írta:
andingo írta: Egy kis technikai magyarázat a letöltési arány működéséről:
A kliensed azt számolja, ami rajta átfolyik, azaz amit tőled töltenek. A tracker azt számolja, amit a kliens alkalmanként lejelent neki. Csakhogy a kliens csak azt fogja a trackernek jelenteni, amit a trackeren keresztül töltenek.
Azaz, ha pl be van kapcsolva a DHT, akkor olyan peerek is lehetnek a tőled töltők között, akik nem a trackeren keresztül jöttek, ezért oda nem számolódnak be,
andingo írta:és ehhez fűződik a
2. kérdésem: létezik, hogy tényleg 1 torrentet sem tőlem szednek, illetve hirtelen sok lett a 0 peeres film? (Más oldalnál is hiába van több peer, abból egyik sem kapcsolódik rám. Csak ott elég pár napot bent hagyni ugye). Az active torrentem 0 vagy max. 1-2 a 30-ból.
Nem frissítettek announce URL-t az AvistaZ-ék? Magyarul, próbáld meg újra letölteni a torrentfájlt az oldalról, és amikor a microTorrent felajánlja, hogy ez már megvan, frissítse-e a tracker információkat, akkor válaszolj igent!
andingo írta:3. Lehet-e ez a win 10 hibája? Mármint, hogy az korlátozza ennyire?
Nem tudok ilyesmiről... Nekem is Win 10 van, egy darabig a Win7 frissítette 32 bites volt, de mostanában bővítettem a memóriát, ezért már kellett a 64 bit, így újratettem. Semmi ilyen jellegű problémám nem volt...
andingo írta:4. Szerencsére bőven jó az arányom, feltöltésem az avistán. Jó pár évvel a hátam mögött sikerült összehoznom, nem szeretném, ha kitennének, mert úgy érzékelik, nem töltök vissza. Tracker frissítésre régen volt, most nincs lehetőség :(
Ezt nem igazán értem...
De amíg az arányod elég magas...
Öööö, nem szoktál reseed request PM-eket kapni? Próbálj azok közül visszatölteni!
andingo írta:Illetve egyszer aktívnak mutat néhány torrentet az Avista a "Torrent History"-ba néhányat nem és van, amikor az összeset aktívnak mutatja.
Akkor mutat aktívnak egy torrentet, ha éppen van aktív letöltője, a tracker szerint. Tehát ha tőled se töltenek meg mástól se, akkor inaktív. Általában ezt rendszeres időközönként, pl 30 percenként szokták frissíteni.
andingo írta:És van olyan, hogy a torrenet szerint tölt vissza, az avista szerint mégsem aktív
Ha máshonnan jött a leecher, akkor nem fogja a tracker mutatni a feltöltését.
Köszönöm Usagi a kiegészítéseket (bár volt, amit ismertem, végre vki az én nyelvemen írt LOL , volt amit logika szerint használtam ) :
- a DHT-m letíltva, pont azért, amit írtál (vhol olvastam, miközben kutattam a neten)
- nem tudom, mit frissítettek, vagy nem , töltöttem újra a torrentet, hogy frissüljön
- egyszer kaptam csak reseed request PM-et, azt teljesítettem
- igazából azért baj, h nem pörög a feltöltés, mert így foglalja a helyet a gépen, nem tudok kiszállni (a szabály:
"You must maintain a general overall ratio of 1.0 or better. In other words, we expect you to seed back just as much as you have downloaded! "<<<<< az általános arányom 3,35, visszatöltöttem 1,93 TB-ot <<< ezek miatt nem izgulok. (az elmúlt évek alatt sikerült összeszednem)..
"To the extent possible, maintain a minimum ratio of 0.5 for each torrent you download." <<<< ez jobban izgat, hogy legalább ezt a 0,5-ös arányt elérjem egyenként, de ha nem töltök vissza, akkor nehéz és ezért nem merek újat szedni, mert ha nem tudom visszatölteni, akkor minek? Csak újabb helyfoglalás lenne)
- leellenőriztem a portjaimat, a rendszer szerint nyitott
(Azért állok érthetetlenül az egész előtt, mert a változások az újrarakás óta vannak. Ezért érdeklődtem, hogy lehet-e köze hozzá? Bkit kérdezek, mindenki hasonló válaszokat ad - lassan túlképzett torrent szaki leszek :) - csak a problemám nem oldódik meg)
Köszönöm a segítséget
eslight
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014.05.16. 13:09

2016.02.12. 07:59

UsagiYojimbo írta:Azaz, ha pl be van kapcsolva a DHT, akkor olyan peerek is lehetnek a tőled töltők között, akik nem a trackeren keresztül jöttek, ezért oda nem számolódnak be, jogosan.
A DHT-t tiltja a privát tracker (a PEX-et is), tehát mindegy, hogy be van e kapcsolva, vagy sem.
Hacsak, nem valami elvetemült kliens van fent, de azt meg a szabályzat szokta tiltani.
Sőt a avistaz a régi trackert is szabályosan letiltotta.
eslight
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014.05.16. 13:09

2016.02.12. 08:23

andingo írta:ez jobban izgat, hogy legalább ezt a 0,5-ös arányt elérjem egyenként, de ha nem töltök vissza, akkor nehéz és ezért nem merek újat szedni, mert ha nem tudom visszatölteni, akkor minek? Csak újabb helyfoglalás lenne)
Ahogy egyre nagyobbak az internet sebességek, egyre nehezebb arányt építeni egy torrentre.
Ha neked van mondjuk 10-20 megabited felfelé, a trackeren meg lóg 5 seeder 100+ megabittel (esetleg még közelebb is vannak), akkor nem nagyon fogsz feltölteni.
A letöltési sebességekből látszik, hogy egyre inkább ez a helyzet, néhány seederes torrenteket is teljes sebességgel szoktam leszedni.
Ezért van például az enkóron' is időkorlát a seedre, ha x napig megosztod, teljesítetted a kötelezettséget, mindegy, hogy 0 az arányod.
Az avistaznál is nyilván tudják ezt, ezért szerintem nem fognak cseszegetni emiatt.
andingo
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.01.25. 23:29

2016.02.12. 17:23

eslight írta:
andingo írta:ez jobban izgat, hogy legalább ezt a 0,5-ös arányt elérjem egyenként, de ha nem töltök vissza, akkor nehéz és ezért nem merek újat szedni, mert ha nem tudom visszatölteni, akkor minek? Csak újabb helyfoglalás lenne)
Ahogy egyre nagyobbak az internet sebességek, egyre nehezebb arányt építeni egy torrentre.
Ha neked van mondjuk 10-20 megabited felfelé, a trackeren meg lóg 5 seeder 100+ megabittel (esetleg még közelebb is vannak), akkor nem nagyon fogsz feltölteni.
A letöltési sebességekből látszik, hogy egyre inkább ez a helyzet, néhány seederes torrenteket is teljes sebességgel szoktam leszedni.
Ezért van például az enkóron' is időkorlát a seedre, ha x napig megosztod, teljesítetted a kötelezettséget, mindegy, hogy 0 az arányod.
Az avistaznál is nyilván tudják ezt, ezért szerintem nem fognak cseszegetni emiatt.
Igen, pont ezt hiányolom az avistánál. Amikor új oldalra kerültek, felvetettem nekik egy ilyen lehetőséget (mégha nem is 48 óra, hanem több, de egy biztonságot nyújtó lehetőség)
andingo
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.01.25. 23:29

2016.02.13. 16:22

UsagiYojimbo írta: Öööö, nem szoktál reseed request PM-eket kapni? Próbálj azok közül visszatölteni!
Még egy kérdés: "you have 1 torrent that needs reseeding!" <<< ha így írják, felszólítás, vagy csak kérés? Még pont megtaláltam a lomtáramban a torrentet, visszaléptem seedbe, mert nem nagy fájl.
Köszönöm
Válasz küldése