Asiatorrents

FONTOS KÖZLEMÉNYEK!
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.20. 19:29

Unni2011 írta:
UsagiYojimbo írta:Hol nézted a számokat?
A profil alatt, a History-ban és ez mutat kevesebb feltöltést, (10-20 GB-nyi eltérést) a uTorrent infójához képest.
Annyit kell még tudni a technológiáról, hogy a "letöltés" végén közli a kliens a trackerrel, hogy meddig jutott. Azaz ha menet közben elmegy a neted, pl. megszakad, a kliens nem tudja a trackernek elküldeni a haladást, ezért ez a fel-, illetve letöltés elveszik. Amikor visszajön a net, akkor újra kezdi a számolást...
A legtöbb ilyen arányt figyelő torrentoldal szabályzatában van egy kitétel, hogy nem fogadnak el reklamálást azért, hogy a kliensben más arány van, mint az oldalon. Ennek többek között ez az oka.
Unni2011 írta:Köszi, ezek szerint jó, ha a DHT ki van kapcsolva. :-) Nem zavar a letöltésnél, mert általában gyorsan lejönnek, persze ha van seedelő. Két dolgot szoktam megtenni mindig aktuálisan:
ad.1. A sávszélesség kiosztást magasra állítom, a letöltési korlát nincs beállítva, viszont néha a feltöltésre beállítok korlátot./Ha észreveszem, hogy gyorsabban töltene fel, mint le./
ad.2. A haladó-ban a tiltásokat feloldom
Lehet, hogy van más trükk is? O:-D (THINK)
Én a tiltásokat nem szoktam feloldani, általában nem véletlenül tiltanak egyeseket...
A DHT-t lehet globálisan engedélyezni, de minden torrentnek is része egy DHT engedély is. Az arányokat használó oldalak torrentjei esetében tiltva van, a fenti okokból.
Unni2011 írta:Köszi, ezért is gondolkodnék egy jobb routerben, mert sokszor 7 eszköz üzemel róla egyszerre. A NET elvileg gyors, mert TopNET, de hétvégén, ünnepnapokon nagyobb ingadozást, gyakoribb leszakadást észlelek. :-J
A torrentező gépet érdemes nem Wifin a hálózatra kötni. A Wifi elég sok csomagot el szokott veszteni, (mármint a vezetékhez képest,) és általában torrentezni állandóan bekapcsolt géppel illik. Azaz nem olyannal, ami a Wifi előnyeit ki tudja használni. A Wifi kapcsolatok általában jobban terhelik a routereket is.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.20. 19:32

Unni2011 írta:A feltöltési gyorsaság igen változó, van amikor csak cammog, de van amikor 1-2 MB/sec-al sikerül, ez talán a letöltők igényétől, azaz a számuktól, <<:-) a gépeiktől, a tiltásaiktól függhet, legalábbis én laikusként ezt gondolom.
Egen, ez pontosan így van.
Unni2011 írta:Ezt még arra is alapozom, hogy van olyan levelezőtársam, akivel nagyon pechesek vagyunk, mert egy árva KB-ot sem tudtam adni, hiába álltam seedbe, amikor kérte, és sajnos ez fordítva is igaz. /_
Ez a dolog megérhet egy misét, mármint megnézni, hogy mi a probléma oka...
Unni2011 írta:Köszönöm a routerekkel kapcsolatos tanácsaidat is. (WORSHIP) A netGear tűnik a legdrágábbnak. Azért is kérdeztelek meg, mert nem mindig a legdrágább a legjobb. (cent)
Mint írtam, a mostani modern routereket nem nagyon ismerem... (Erről eszembe jutott egy sztori, amikor a Kanadában élő keresztapám újságolta, hogy vett egy routert: Mint kiderült, egy marógépet...)

Unni2011 írta:A routeren állítólag érdemes lenne a gyárilag beállított "pontokon, sávokon" (gőzöm sincs, hogy mit mondtak, milyen szakkifejezést használtak...) változtatni, akkor állítólag a hétvégi NET-ingadozást jobban kivédhetnénk. (alien)
Igen. Érdemes beszerezni valami eszközt, (egyes routerekben van, de nem túl gyakori,) ami megmutatja, hogy mely csatornákon milyen jelerősség van. Én az Androidos telómra letöltöttem ezt: Wifi Analyzer Ez meg tudja mutatni, hogy melyik csatornára érdemes a saját Wifidet beállítani, hogy a többi közeli router ne zavarja a jelet.
Unni2011 írta:Ja, még egy kérdés, hogy számíthat-e a veszteségeknél, hogy milyen uTorrentetet használok ? A 3.0.1 -es van jelenleg meg nekem. Érdemes-e ezt időnként megújítani valami frissebb kiadásra és ha igen, akkor melyikre? (info)
Nálam engedélyezve van, hogy frissítse magát a μTorrent, de a bétáre frissítés tiltva van.
Unni2011 írta:Még lenne kérdésem, de egyenlőre nem merlek terhelni vele. :-D
Írhatod nyugodtan, legfeljebb majd nem egyetlen válasz hozzászólást írok, hanem többet, mint most is...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.03.20. 21:02

Usagi, hálásan köszönöm a sok hasznos infót! (WORSHIP) :-D
Most elmélyedek bennük, tanulmányozom. (W00T) Egyébként szinte folyamatosan töltök vissza, de néha azért pihentetnem is kell a masinát, nehogy megadja magát. :-D
Majd máskor még kérdezek, köszönöm a lehetőséget! (dance) Most kipurcantam, benyaltam valami vírust is. (sick)
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.20. 22:54

Unni2011 írta:Most kipurcantam, benyaltam valami vírust is. (sick)
Nekem is 38,9 °C a lázam... :~) (sick)
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.03.20. 23:10

UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:Most kipurcantam, benyaltam valami vírust is. (sick)
Nekem is 38,9 °C a lázam... :~) (sick)
Én is belázasodtam...Akkor mindkettőnknek mielőbbi gyógyulást! (h5)
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.21. 08:38

Unni2011 írta:
UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:Most kipurcantam, benyaltam valami vírust is. (sick)
Nekem is 38,9 °C a lázam... :~) (sick)
Én is belázasodtam...Akkor mindkettőnknek mielőbbi gyógyulást! (h5)
Köszönöm!
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.06. 17:53

Szia Usagi, akkor itt kérdeznék tőled.
Mint említettem korábban, a torrentező gépemen XP program van, ami kimúlófélben van.(Nem lesz frissítésekkel védve) >:-0
A gép jelenlegi specifikációi alapján új programot nemigazán bír el fejlesztések nélkül, amit egyébként nem is terveznék, mert már van egy újabb laptopom. Ez a laptop egy nagyon strapabíró kis masina /a jó "öreg" 7 éves IBM Thinkpad/, szinte folyamatosan műxik, csak rövidebb szüneteket iktatok be a torrentezés miatt.
Továbbra is ezen torrenteznék, de már meg szeretném tenni a biztonsági lépéseket, hogyha mégis úgy hozza a sors, hogy ez "behal", akkor is tudjak a torrent oldalakhoz hozzáférni.
Elvileg a router tűzfala és egy Comodo nevű vírusírtó védi.
- Van-e azzal kapcsolatban ötleted, hogy hogyan tudnám ennek a masinának a működését minél tovább kitolni, kihasználni?
-Mit érdemes megtennem ennek érdekében, mire érdemes figyelnem?

-Az új gépemre eddig még nem telepítettem fel utorrentet, melyiket lenne érdemes szerinted? (Azon Win7 van)
- Ha új utorrent kerül fel, az befolyásolja-e, akár az AT-n, akár a RT-en az eddigi letöltéseimet ill. befogad-e a rendszer vagy újra kell regizni is... Ugyanezen aggodalmaim miatt prolongáltam eddig a router kicserélését is.

-Hogyan tudnám átmenekíteni a másik gépre esetleg a mostani utorrentem (3.0.1.), hogy ott is meglegyen - bár lehet, hogy nem érdemes, ha újabbat ajánlasz - a benne lévő majdnem 1000 torrent-címkével együtt?
Külső vinyóra/600 GB / töltök le, ill. fel, utána innen archiválom egy több terrásra, de eddig bárki bármit kért vissza tudtam állítani seedelesre a sorikat. /Többször kért az AT adminja is./
-Ha új utorrent kerül fel, akkor hogyan tudnék majd bizonyos sorikkal újból visszaállni seedbe?
Hú, most egyenlőre ennyi jutott eszembe... :"> Lehet, hogy sok "zöldség" is van benne, de a korábbi szabály még mindig érvényben van, ami úgy szólt, hogy akkor nevess egy jót. LMAO
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.07. 06:30

Unni2011 írta:Mint említettem korábban, a torrentező gépemen XP program van, ami kimúlófélben van.(Nem lesz frissítésekkel védve) >:-0
Az életciklus vég a "nem biztonsági" frissítések elmaradását jelenti. A biztonsági frissítések elvileg még egy ideig megjelennek rá...
Unni2011 írta:A gép jelenlegi specifikációi alapján új programot nemigazán bír el fejlesztések nélkül, amit egyébként nem is terveznék, mert már van egy újabb laptopom. Ez a laptop egy nagyon strapabíró kis masina /a jó "öreg" 7 éves IBM Thinkpad/, szinte folyamatosan műxik, csak rövidebb szüneteket iktatok be a torrentezés miatt.
Egen, a thinkPad/ideaPad gépek eléggé strapabíróak.
Mondjuk normál működés során csak a mozgó részekkel lehet baj. (Úgymint HDD, floppy, hűtőventik.)
Unni2011 írta:Továbbra is ezen torrenteznék, de már meg szeretném tenni a biztonsági lépéseket, hogyha mégis úgy hozza a sors, hogy ez "behal", akkor is tudjak a torrent oldalakhoz hozzáférni.
A hozzáféréshez csak a bejelentkezési adataidra van szükséged. Bárhonnan, bármilyen böngészőből beléphetsz.
Ha a torrentekre gondolsz, ha beléptél az oldalra, onnan letöltheted a torrentfájlt, ami a belépéskori azonosítódat tartalmazza. Azaz bármikor bármelyik torrentett újra letöltheted.
A legtöbb torrentoldal lehetővé teszi, hogy megváltoztasd az egyedi azonosítód, amit a torrentek használnak. Ilyenkor mindig újra le kell tölteni az összes torrentfájlt, hiszen amik a régit tartalmazzák, azok már nem működnek.
Unni2011 írta:Elvileg a router tűzfala és egy Comodo nevű vírusírtó védi.
Ez általában elég szokott lenni. Én mondjuk használom még a Win7 tűzfalát is, illetve én az Avast vírusírtót használom.
Unni2011 írta:- Van-e azzal kapcsolatban ötleted, hogy hogyan tudnám ennek a masinának a működését minél tovább kitolni, kihasználni?
Két dolgot javasolnék, (lásd fentebb a mozgó alkatrészeket!)
Az egyik, hogy a HDD-t cseréld ki SSD-re, abban nincsenek mozgó alkatrészek. Ez főleg rendszermeghajtókra érvényes.
A másik, hogy a ventilátorokat évente 1-2 alkalommal érdemes sűrített levegővel kifújni, megtisztítani.
Unni2011 írta:-Mit érdemes megtennem ennek érdekében, mire érdemes figyelnem?
Lásd az előzőt!
Unni2011 írta:-Az új gépemre eddig még nem telepítettem fel utorrentet, melyiket lenne érdemes szerinted? (Azon Win7 van)
Én mindig a legfrissebb, nem béta verziót szoktam ajánlani. Nálam be is van állítva, hogy frissítse magát, automatikusan.
Unni2011 írta:- Ha új utorrent kerül fel, az befolyásolja-e, akár az AT-n, akár a RT-en az eddigi letöltéseimet ill. befogad-e a rendszer vagy újra kell regizni is... Ugyanezen aggodalmaim miatt prolongáltam eddig a router kicserélését is.
A legrosszabb esetben újra le kell töltened a torrentfájlokat. De elvileg elég ha a meglévő (már letöltött) fájlokat adod oda az új μTorrent-nek...
Unni2011 írta:-Hogyan tudnám átmenekíteni a másik gépre esetleg a mostani utorrentem (3.0.1.), hogy ott is meglegyen - bár lehet, hogy nem érdemes, ha újabbat ajánlasz - a benne lévő majdnem 1000 torrent-címkével együtt?
Ha egyszerűen átmásolod azokat a mappákat, amiket használ, akkor az új gépen is működnie kellene. Esetleg a beállításokban be kell állítani a mappa-útvonalakat.
Unni2011 írta:Külső vinyóra/600 GB / töltök le, ill. fel, utána innen archiválom egy több terrásra, de eddig bárki bármit kért vissza tudtam állítani seedelesre a sorikat. /Többször kért az AT adminja is./
Ezt én is hasonlóan csinálom: Az asztali gépre töltök le, és utána másolom át a szerverre...
Unni2011 írta:-Ha új utorrent kerül fel, akkor hogyan tudnék majd bizonyos sorikkal újból visszaállni seedbe?
Mint fent írtam, ugyanúgy, mint eddig.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.07. 06:42

Unni2011 írta:Mint említettem korábban, a torrentező gépemen XP program van, ami kimúlófélben van.(Nem lesz frissítésekkel védve) >:-0
Egy másik lehetőség, hogy mellőzöd az XP-t, és valami más OS-t teszel rá.
Tipikus lehetőség valamelyik Linux, de van sok más rendszer is...
Próbáld ki: tölts le egy live linuxot, ami egy bootolható CD/DVD szokott lenni, kiírod a megfelelő lemezre, és bebootolsz róla.
Úgy tudod az adott rendszert kipróbálni, hogy nem nyúl a winyó tartalmához.
Például: Fedora Spin-ek, javaslom az LXDE-t
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.07. 19:52

Szia Usagi!
Nagyon köszönöm a sok hasznos infót, tanácsot. (w00t) Bocs, hogy csak most jelentkezem, de a hétfőim mindig húzósak, általában ilyenkor érek haza. :-\
Egy-két dolgot még jobban át kell néznem, van ami azért nekem "kínai". 8-O
Az u-kliensnél, /ciki, de a mikro jelet sem találom/ akkor a "nem bétákat" keressem, bár gőzöm sincs, hogy mit jelent. Egyébként az én régi kliensem, szerintem nem frissíti magát... legalábbis erre utaló jel nincs. /A fiam pikk-pakk egyet letöltött 2 éve, aztán elviharzott, mint aki jól végezte a dolgát LOL , ezért valószínű én meg, nem jelölhettem be./
A számozásuk érdekes-e? Melyik lenne a legújabb? Keresgéltem az ingyenesek között, de nem tudom melyiket lenne érdemes letölteni a magyar nyelvűek közül.
Ha az új gépre is letöltök egyet és kipróbálnám, hogy műxik-e, ez gondot jelenthet-e, ha párhuzamosan torrentezik mind a két gép ugyanarról az oldalról, pl AT-ről , de ez nyilván más-más videókat jelentene. Ja, és természetesen a router is közös,
Köszi a LINUX tippet... ebbe később elmélyedek. /Hallottam már az itt leírtak szakzsargonját, de megragadtam ezen a szinten./
Az XP megszűnésével kapcsolatos oldalakon is olvastam róla, de nemigazán ajánlják mezei felhasználóknak, nagyobb szakértelmet igényel, hogy a különböző szoftverekkel összehozza az ember, mert állítólag mindegyikhez külön-külön igazítani kell.
Még biztosan lesz kérdésem, de csak ha a szabadidőd engedi, akkor válaszolj! Én türelmesen várok. (WORSHIP)
Kép
KépKép
Válasz küldése