Asiatorrents

FONTOS KÖZLEMÉNYEK!
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.11. 21:27

UsagiYojimbo írta: Amit most írtál, az ennek néz ki:

Kód: Egész kijelölése

Net -> Router -> WiFi -> AP -> PC
Most nem tudom megkérdezni, mert elment itthonról, de valami ilyesmin filózott. Korábban említettem, hogy 7 eszköz kapcsolódik közvetlenül a Wifi-s Routerhez. A torrentezős masina miatt találta volna ki az AP beiktatását, hogy az, az én szobámba kerülne és arról, vezetéken keresztül szedhetném a netet az egyik PC-be, anélkül, hogy közvetlenül a Routertől húznánk ki egy kábelt. A másik gépem és az iPad, ill. a dolgozószobai gépeim /céges laptop és az egyik nyomtató /valamint az ő gépei maradnának továbbra is kábel nélküli csatlakozáson.
Ha hülyeség, ill. feleslegesnek tartod, akkor még jó, hogy megkérdeztelek. :-)
Azt mindenképpen tervbe vettem, hogy veszek egy jó minőségű routert, a kettő típus közül valamelyiket, amelyekről már korábban írtam.
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.11. 22:23

Unni2011 írta:
UsagiYojimbo írta: Amit most írtál, az ennek néz ki:

Kód: Egész kijelölése

Net -> Router -> WiFi -> AP -> PC
Most nem tudom megkérdezni, mert elment itthonról, de valami ilyesmin filózott. Korábban említettem, hogy 7 eszköz kapcsolódik közvetlenül a Wifi-s Routerhez. A torrentezős masina miatt találta volna ki az AP beiktatását, hogy az, az én szobámba kerülne és arról, vezetéken keresztül szedhetném a netet az egyik PC-be, anélkül, hogy közvetlenül a Routertől húznánk ki egy kábelt. A másik gépem és az iPad, ill. a dolgozószobai gépeim /céges laptop és az egyik nyomtató /valamint az ő gépei maradnának továbbra is kábel nélküli csatlakozáson.
Ha hülyeség, ill. feleslegesnek tartod, akkor még jó, hogy megkérdeztelek. :-)
Azt mindenképpen tervbe vettem, hogy veszek egy jó minőségű routert, a kettő típus közül valamelyiket, amelyekről már korábban írtam.
A probléma a következő: a WiFi viszonylag nagyobb hibaszázalékkal viszi át a csomagokat, mintha vezetéken menne. Ezért az, hogy a meglévő WiFi utánra betesztek egy Access Point-t, nem igazán javít a dolgon. Ha már AP-t akartok használni, akkor azt valami olyan eszköz(ök)höz kéne kötni, aminél a csomagok száma kisebb, és a sebesség se vészes, ilyenek például az említett nyomtatók.
De akkor már jobb lenne egy switch, amihez 1 db kábelt kell elvezetni, és szét tudja osztani a több "fogyasztó" felé, kb. így:

Kód: Egész kijelölése

Net -> Router -> Switch -> további gépek
         |
       gépek
(A WiFi-s router tulajdonképp nem más, mint egy AP, egy switch, meg a köztük lévő router összessége.)
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.11. 22:36

Köszönöm szépen! (WORSHIP) Feltétlenül megmutatom neki, amit tanácsolsz. :-)
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.12. 18:15

UsagiYojimbo írta:

Kód: Egész kijelölése

Net -> Router -> Switch -> további gépek
         |
       gépek
Így talán pontosabb:

Kód: Egész kijelölése

Net -> Router -> gépek
         |
       Switch -> további gépek
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.12. 20:12

Még csak itt-ott láttam a "kanyarban" a gyermekemet, ezért nem tudtam neki megmutatni./Ma nem is jön haza./ A Swich-et kéne valahogy vezeték nélkül megoldani, két új ajtót is meg kéne hozzá fúrni, ezért ágálok ám annyira ellene. Azért próbálta kitalálni az "éteres kapcsolódást". :-)
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.12. 20:59

Unni2011 írta:A Swich-et kéne valahogy vezeték nélkül megoldani, két új ajtót is meg kéne hozzá fúrni, ezért ágálok ám annyira ellene. Azért próbálta kitalálni az "éteres kapcsolódást". :-)
Ha fúrásra adjátok a fejeteket, azt kell jól megnézni/megtervezni, hogy hol érdemesebb fúrni!
Nálam a két szoba között, ha az ajtóknál vezettem volna, 3 ajtón kellett volna átvinni a kábelt. E helyett a falat fúrtam ki egy olyan helyen, ahol az egyik szobában az íróasztal, a másikban egy szekrény takarja...
Így a kb 15 m kábel helyett csak 4,5 m kellett... $-D
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.21. 16:50

UsagiYojimbo írta: Ha fúrásra adjátok a fejeteket, azt kell jól megnézni/megtervezni, hogy hol érdemesebb fúrni!
Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, de köszönöm a felvetésedet. :-) Mindenhol át vannak fúrva a falak, a különböző vezetékek, kábelek elrejtve, kivéve ezen a két szoba között nem, ugyanis közte van a fürdő, ami még ráadásul plafonig csempés. A másik gondom ezenkívül még az, hogy pont annál a falnál van egy olyan plafonig érő szekrénysora a fiamnak, amit odaterveztünk, és őrült nagy meló lenne szétszedni, olyannyira, hogy amikor korábban elköltözött, akkor sem vitte magával pont ezért.
Ami miatt ténylegesen bosszankodom, hogy korábban volt elrejtve egy lan kábel, amit "ügyesen", egy laza mozdulattal kiszedett anno, amikor szüksége volt valahol rá. (fail) Az ajtócserék után jöttem rá, hogy elfelejtettük visszatenni. Sajnos ez az ábra. :-(
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.21. 20:10

Unni2011 írta:
UsagiYojimbo írta:Ha fúrásra adjátok a fejeteket, azt kell jól megnézni/megtervezni, hogy hol érdemesebb fúrni!
kivéve ezen a két szoba között nem, ugyanis közte van a fürdő, ami még ráadásul plafonig csempés.
Igen, a csempe nagyon macerás...
Nehéz is fúrni, mert könnyen törik a zománcos oldala, meg többnyire azért csinálnak csempét, mert ott nedves lehet a fal. Amit ha kifúrunk, akkor pont ezt a nedvesség elleni "védelmet" veszítjük el...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
samanszki
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.05.17. 13:43

2014.05.17. 13:46

Sziasztok!
Egy kérésem lenne! Tud valaki meghívót küldeni az Asiatorrents oldalra?
Köszönöm.

Gábor
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.05.17. 16:19

samanszki írta:Tud valaki meghívót küldeni az Asiatorrents oldalra?
Küldj PÜ-ben e-mailcímet!
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Válasz küldése