Magyar d-addicts...

Itt bármilyen téma "felvetődhet"
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.19. 21:29

summi írta:ez már a végleges hely ? gratula a sikeres költözéshez , örülök , h megmaradt a fórum arculata , és jópofák az új smiley-k (bounce) (bounce)
Igen, ez már végleges. Legalábbis egyelőre úgy tervezzük, már ha beszélhetek így fejedelmi többesben...

Ami az arculatot illeti, még nézelődünk kész (előregyártott) megjelenések között, amik közül a tervek szerint lesz egypár, amit a látogatók maguknak választhatnak majd ki. (Most is van egy másik is, bár az nincs teljesen lefordítva, és letesztelve se.)

A Smiley pakk már teljesen fel van telepítve, még rendezgetem egy kissé, hogy csak a fontosabb smileyk jelenjenek meg a jobb oldalon. Most amúgy kb. 800 smiley van a rendszerben, ez kb 270 képet jelent, a különféle kódokkal.
Van pár animált is, mint pl: *:-) (BLAH) (drums)
Meg pár érdekes: @};- 3:-O :(|) (||) (Akit érdekel, nézze meg a kódjukat!)
Szerkesztve:
Aki teheti, szavazzon a Fejlesztés fórumban lévő kérdésre! Köszönjük!
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.03.19. 22:48

UsagiYojimbo írta:
summi írta:ez már a végleges hely ? gratula a sikeres költözéshez , örülök , h megmaradt a fórum arculata , és jópofák az új smiley-k (bounce) (bounce)
Igen, ez már végleges. Legalábbis egyelőre úgy tervezzük, már ha beszélhetek így fejedelmi többesben...
Én is gratulálok Nektek az oldalhoz! (W00T) A fejedelmi többes megjár... @};- :-) Az asia torrents-ről szeretnék kérdezni tőled valamit. Azt hiszem Dijus nyitott neki egy témakört már, úgyhogy majd mindjárt megkeresem és ott teszem fel a kérdésemet. (blink)
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.20. 07:14

Unni2011 írta:A fejedelmi többes megjár... @};- :-)
Csak nehogy megjárjuk... (Ott külön kellett volna írni, nemde? ;-P )
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.03.20. 16:01

UsagiYojimbo írta:
summi írta:ez már a végleges hely ? gratula a sikeres költözéshez , örülök , h megmaradt a fórum arculata , és jópofák az új smiley-k (bounce) (bounce)
Igen, ez már végleges. Legalábbis egyelőre úgy tervezzük, már ha beszélhetek így fejedelmi többesben...

Ami az arculatot illeti, még nézelődünk kész (előregyártott) megjelenések között, amik közül a tervek szerint lesz egypár, amit a látogatók maguknak választhatnak majd ki. (Most is van egy másik is, bár az nincs teljesen lefordítva, és letesztelve se.)

A Smiley pakk már teljesen fel van telepítve, még rendezgetem egy kissé, hogy csak a fontosabb smileyk jelenjenek meg a jobb oldalon. Most amúgy kb. 800 smiley van a rendszerben, ez kb 270 képet jelent, a különféle kódokkal.
Van pár animált is, mint pl: *:-) (BLAH) (drums)
Meg pár érdekes: @};- 3:-O :(|) (||) (Akit érdekel, nézze meg a kódjukat!)
Szerkesztve:
Aki teheti, szavazzon a Fejlesztés fórumban lévő kérdésre! Köszönjük!
ó nagyon örülök a terveiteknek , köszönöm a munkátokat ;-) nem sikerült megtalálnom a Fejlesztési fórumot , biztosan én ügyetlenkedem .. 8-|
a 270 smiley-k édesek szép lassan mindegyiket sorra veszem köszi Usagi nagyon ügyes vagy (l)
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.20. 17:18

summi írta:
UsagiYojimbo írta:
Szerkesztve:
Aki teheti, szavazzon a Fejlesztés fórumban lévő kérdésre! Köszönjük!
nem sikerült megtalálnom a Fejlesztési fórumot , biztosan én ügyetlenkedem .. 8-|
Erről a témáról van szó: Képernyőszélesség
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2014.03.20. 18:41

UsagiYojimbo írta:
summi írta:
UsagiYojimbo írta:
Szerkesztve:
Aki teheti, szavazzon a Fejlesztés fórumban lévő kérdésre! Köszönjük!
nem sikerült megtalálnom a Fejlesztési fórumot , biztosan én ügyetlenkedem .. 8-|
Erről a témáról van szó: Képernyőszélesség

köszönöm a linket szavaztam (bounce)
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.03.20. 19:28

UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:A fejedelmi többes megjár... @};- :-)
Csak nehogy megjárjuk... (Ott külön kellett volna írni, nemde? ;-P )
Csak átlagos nyelvtani ismereteim vannak... én a megjár-t azért írtam egybe, mert megérdemelt az a fejedelmi többes. :-D A megjár, /lehetett volna kijár is/ az a megérdemel igét hivatott volna helyettesíteni.
Utánanéztem, de így nincs benne ez, lehet, hogy csak a köznyelvi neologizmusok része.
http://wikiszotar.hu/wiki/magyar_ertelm ... egj%C3%A1r
Ami megjár, az megjár. (LOL) /Ezt is így írnám./
Ha mást hangsúlyoznék, akkor lehetne különírni, de akkor a meg után vessző kellene szerintem. (THINK)
De nehéz nyelv a magyar, ezt a videót egyszer már megosztottam a DA-n.
https://www.youtube.com/watch?v=GF_NPWe_SPk
Elfelejtettem, hogy hogyan kell beágyazni a videót. :-((
Egyébként Mikazt lenne érdemes megkérdeznünk, hogy mit mond a "megjár" helyesírásával kapcsolatban, mert úgy tudom, hogy ő középiskolai magyar- és töritanár. :-)
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.20. 19:55

Unni2011 írta:Csak átlagos nyelvtani ismereteim vannak... én a megjár-t azért írtam egybe, mert megérdemelt az a fejedelmi többes. :-D A megjár, /lehetett volna kijár is/ az a megérdemel igét hivatott volna helyettesíteni.
Én azt hittem "az meg kijár," vagy "az pedig jár" értelemben használtad a "meg"-t, azaz kötőszóként, igekötő helyett.
A "megjár" nem azt jelenti, hogy "pórul jár?"
Unni2011 írta:De nehéz nyelv a magyar, ezt a videót egyszer már megosztottam a DA-n.
https://www.youtube.com/watch?v=GF_NPWe_SPk
Elfelejtettem, hogy hogyan kell beágyazni a videót. :-((
Van fent egy olyan gomb, hogy video-youtube azt kell megnyomni, és közé beilleszteni a videó címét. Csak arra kell vigyázni, hogy a fenti linkkel ellentétben http:// kezdetű link kell.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.03.20. 20:40

A megjárjuk ... a "hadak útját", ill. a te szövegkörnyezetedben, hogy " Csak nehogy megjárjuk", abban az értelemben, a pórul jártat jelenti.
Persze, én tényleg nagyon tudok "nyelvet újítani", a gyerekek mindig írják is az "aranyköpéseimet" is, mert nyaraláskor elengedem magam, és csakúgy dől belőlem a hülyeség. :0P (LOL)
Azt hiszem azért írok Mikáznak, hogy nézzen be ide... ugyanis lehet, hogy én "zöldségeket" beszélek. (LOL)
Szóval, a "megjár nektek a fejedelmi többes", mint cím, ezt pozitív értelemben kívántam használni, így igekötősen. :-D (LOL)
Így is írhattam volna, a fejedelmi többes meg, jár nektek.
Na lassan kezdek belezavarodni....Meghallgattad a kabarét?! (LOL) Mit szólsz a "rejtővonóhoz"? (W00T) Tök jó, nem?
Kép
KépKép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.01.29. 19:31

2014.03.20. 21:46

(W00T) Kedves Unni és Usagi Yojimbo! Elgondolkodtam a nyelvészeti vitátokon. Egy nyelvészet iránt jobban érdeklődő, magyaros kollégámmal is értekeztem. Szerintünk a meg igekötő itt nem helyes, inkább a ki, tehát ez már kijár nektek, mármint a fejedelmi többes. Az meg, jár, illetve az pedig, jár értelemben használjuk inkább így együtt a két kifejezést.
Ám a fejedelmi többesen elgondolkodtam. Usagi Yojimbo, Te egyedül szerkeszted ezt az oldalt? Mert a munkád minősége, a lelkesedésed és a szervező-,szerkesztő készséged alapján neked egyedül is megítélném a fejedelmi többest, ahogy azt hajdan a fejedelmek egyedül is megérdemelték. Valójában szerintem ez a szó ezt jelenti. Egy kivételezett személy önmagáról beszélhet többes számban. (fejedelmi többes: az én helyett a mi használata M. É.Ksz.)
Unni, ez a megjár szerintem egy újabb neologizmus. Rögtön értettem, hogy mire gondolsz. Annyira nem gáz, szabadalmaztatni kéne.
Kedves Usagi Yojimbo, próbálkozom én is a szavazással. Jó, hogy idetévedtem, legalább már erről is tudok! (W00T)
사랑이란 바로 기적같은 것이다. 더 많이 나누어줄수록 더 많이 가지게 된다.
A szeretet csodálatos dolog, nem fogy, ha adsz belőle, hanem gyarapodik.
Válasz küldése