Könyvek

Itt bármilyen téma "felvetődhet"
Avatar
Dijus
Adminisztrátor
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.01.12. 18:18
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.02.01. 10:46

Itt megoszthatjátok kedvenc könyveitek, beszámolhattok élményeitekről!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e számotokra olyan könyv, amely nektek valamilyen értéket képvisel? Ha igen mi az és mit?
Avatar
Hugi
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.01.19. 15:49
Tartózkodási hely: Szombathely

2014.02.01. 18:50

Kedves Dijus!
Nagy örömömre szolgál, hogy ilyen topikokal is bővül a fórum! Köszönöm! Így talán több lesz a hozzászólás és beindulnak itt is a beszélgetések.
Nagyon szeretek olvasni, bár sajnos nincs rá annyi időm mint szeretném. Hogy olyan könyvről írjak ami kapcsolódik Koreához én Blaine Harden Menekülés a 14-es táborból című könyvét említeném meg. Nagy hatással volt rám a történet, nem nagyon tudnám máshogy leírni mint sokkoló és szívszorító. Olvasva egy ilyen emberi sorsról mindjárt szerencsésebbnek érzem magam és jobban tudom értékelni amim van. Borzasztó arra gondolni, hogy a világ másik felén ilyen körülmények között élnek emberek és a hatalmon lévők ezt tehetik velük.
Akik nem ismernék a könyvet röviden: Sin Donghjok, egy észak-koreai kényszermunkatáborban született férfi huszonhárom éven át tartó rabságának és szökésének a története. Nagybátyjai az állam szerint bűnt követtek el ezért az egész családot 3 generációra kényszermunkatáborra ítélték.
Kép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.02.02. 16:01

Nem teljesen könyv, hiszen "csak" képregény, de az én kedvencem egyértelműen Stan Sakai műve, az Usagi Yojimbo.
Gondoltátok volna??? :P
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Batorix
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.01.14. 07:03

2014.02.05. 12:43

Szia Dijus !
Irtam PÜ.-t

Üdv.
Barbi
Avatar
Dijus
Adminisztrátor
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.01.12. 18:18
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.02.08. 12:29

Batorix írta:Szia Dijus !
Irtam PÜ.-t

Üdv.
Barbi
Nem kaptam meg...
Egyébként mér tárgytalan a téma!
Avatar
Dijus
Adminisztrátor
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.01.12. 18:18
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.02.08. 12:33

Lenne itt más...

Nos, angol-történelem szakos tanár szeretnék lenni és majd a Debreceni Egyetemre járni. Olvastam a felvételit, ehhez rengeteg könyvet el kellene olvasnom.
Érdeklődnék, hogy esetleg ha valakinek meg van egy pár könyv, az nem tudná nekem beszkennelni vagy valamilyen módon eljuttatni hozzám?

A felvételi tételsorban megnézhetitek melyeket a könyveket kellene elolvasnom: http://tanarkepzes.unideb.hu/media/docu ... telsor.pdf
Angol és Történelem rész...
Avatar
Hayako
Fordító
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014.01.21. 20:03
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

2014.02.08. 19:43

Én nagy könyvletöltő vagyok, úgyhogy ezeket tudom ajánlani:
- Ha szakmai könyveket keresel, akkor én a doksi-t ajánlom neked. De a scribd-en is vannak érdekes dolgok. Mindkét helyre regisztrálni kell.
- Ha egyik helyen se lenne megfelelő, akkor iratkozz be a Megyei Könyvtárba (Méliusz Juhász Péter), ahol egyetemi anyagok is vannak. Mivel mikor megrendelnek egy könyvet, akkor először az egyetem, aztán a megyei könyvtár kap egy példányt. Valahogy így van....már nem emlékszem, 1 éve lejárt az olvasójegyem. :embrassed:
Kép
Folyamatban: TLCV, DC 1, C&P
Tervezettek: DC 2, Blissful Marriage
Avatar
MekkMester
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.01.28. 17:45
Kapcsolat:

2014.04.22. 18:04

A keleti kultúra iránt érdeklődőknek a figyelmébe ajánlom a TOKIÓ VICE című könyvet Jake Adelsteintől.
JAKE ADELSTEIN Tokióban élő külföldiként a csodával határos módon lett újságíró japán egyik legnagyobb napilapjánál, a Jomiuri Sinbunnál.
Oknyomozó munkája olyan helyszínekre szólította, ahová átlagemberként soha nem juthatott volna el.
Rádöbbent, hogy a hierarchikus, udvarias, modern és csillogó társadalom álarca mögött egy másik japán, egy pénzhajhász, romlott, szexuális perverzióktól fűtött, kegyetlen világ lappang.
Nyomozásai közben maga is egyre mélyebben belekeveredett ebbe a közegbe, és olyan információkhoz jutott, amelyek barátai, családja és a saját életét is halálos veszélybe sodorták. A jakuza, a japán maffia félmillió dollárt kínált neki, ha nem írja meg ezt a könyvet, amelynek minden szava igaz - de ő nemet mondott. A kötet japán kiadója halálos fenyegetést kapott, a szerző pedig hosszú ideig bújkált.
Jake Adelstein az oknyomozó újságírás legjobb hagyományait krimiszerű izgalommal, szarkasztikus elbeszélésmóddal, Fekete humorral és öniróniával ötvözi. Minden mondata kaland - s e kalandok sora a modern japán társadalom képét is kirajzolja a maga ellentmondásosságával együtt: tudásalapú társadalom, felhőkarcolók, jólét, biztonság, puritanizmus, ugyanakkor mélyszegénység, elnyomott bevándorlók, letagadott múlt, bűnbandák, szexuális kizsákmányolás kavalkádja.
Kihagyhatatlan könyv mindazoknak, akiket a modern Japán vagy a maffiatörténetek foglalkoztatnak, de az oknyomozó újságírás iránt érdeklődőknek is nagy hasznára válik.
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.22. 18:21

MekkMester írta:A keleti kultúra iránt érdeklődőknek a figyelmébe ajánlom a TOKIÓ VICE című könyvet Jake Adelsteintől.
Üdv nálunk!

Ha már ilyen könyvek is szóba kerültek, akkor én is ajánlanék egy hasonlót. Már ami a kultúra ismertetéséről szól.
Ez pedig nem más, mint a Krizantém és kard - A japán kultúra újrafelfedezése, Ruth Benedicttől és Szadahiko Moritól.

Igazából a kötetben két mű van: Ruth Benedict - Krizantém és kard-ja, és Szadahiko Mori válasza erre a műre.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Dijus
Adminisztrátor
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.01.12. 18:18
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.04.25. 12:35

S.O.S!

Ezt a könyvet szeretném minél hamarabb, de viszonylag olcsón megrendelni, mert Csabán az Alexandrába közölték velem, hogy már egy hónapja elfogyott és nem tudják mikor fognak hozni... és nem tudom sehonnan letölteni :(

Kép
Cím: Let's discuss it! Társalgási témák angol közép- és felsőfokú nyelvvizsgára és emeltszintű érettségire
Szerző(k): Kész Zoltán; Törökné Tenk Dóra
Kiadó: Lexika tankönyvkiadó

Bárki tud hozzávetőleg olcsón a szállítási költségekkel együtt, kérem írja vagy linkelje, nagyon fontos!

Köszönöm!
Válasz küldése