Főzőcske

Itt bármilyen téma "felvetődhet"
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.13. 10:16

bekka írta:Usagi, ezt megvettem a te isnpirációdra, és valami eszméletlen finom,instantban még nem ettem ilyen jó ízű tésztát. LOL
Bár ezeket valószínűleg Kecskeméten gyártják, azért a Nissin a világ legnagyobb instanttészta-gyártója...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2014.04.13. 10:57

UsagiYojimbo írta: Bár ezeket valószínűleg Kecskeméten gyártják, azért a Nissin a világ legnagyobb instanttészta-gyártója...
Igen, ott, de ahogy néztem Japán licensz (vagy mi) alapján. Ajánlj még ha tudsz valami jót!
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.13. 14:57

bekka írta:
UsagiYojimbo írta:Bár ezeket valószínűleg Kecskeméten gyártják, azért a Nissin a világ legnagyobb instanttészta-gyártója...
Igen, ott, de ahogy néztem Japán licensz (vagy mi) alapján. Ajánlj még ha tudsz valami jót!
Mire gondolsz, ilyen instant "készételre?" Hmmm, ugyanennek van csilis verziója is...

A Nissin mindig jó, legyen akár olaszos paradicsomos tészta...
Szójaszószból a Kikkoman az egyik legjobb, de ha megnézed a többi szószaikat is, azokkal se járhatsz rosszul...

Amúgy ebben a topikban, meg a The Ramen Girl feliratos topikban is van szó ételekről, főzésről...
Szerkesztve:
A kedvenc receptem:
Egy tál főtt rizsre ráütsz egy tojást, és teszel rá 3 csepp (nem több!) szójaszószt. Mindezt jól összekevered, és kész is...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2014.04.16. 18:42

Usagi: a tojás nyersen marad rajta vagy utána sütni kell?
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.16. 20:29

UsagiYojimbo írta:
bekka írta:Ajánlj még ha tudsz valami jót![/color]
Hmmm, ugyanennek van csilis verziója is...
Sőt, van Teriyaki verziója is, gondolom az csak a szószban/fűszerekben tér el...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.16. 20:30

bekka írta:Usagi: a tojás nyersen marad rajta vagy utána sütni kell?
Nyers.

Izé, ilyen kis rizses-tálra gondoltam, nem valami nagyra...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2014.04.17. 06:22

UsagiYojimbo írta:
UsagiYojimbo írta:
bekka írta:Ajánlj még ha tudsz valami jót![/color]
Hmmm, ugyanennek van csilis verziója is...
Sőt, van Teriyaki verziója is, gondolom az csak a szószban/fűszerekben tér el...
A csiliset már megkóstoltam, sőt kóstoltuk, mert ez fertőző, a teriyakit nem, mert nem tudom az mit rejthet.:D
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.17. 17:38

bekka írta:A csiliset már megkóstoltam, sőt kóstoltuk, mert ez fertőző, a teriyakit nem, mert nem tudom az mit rejthet.:D
A teriyaki elvileg grillt jelent: szósszal bekent, majd vaslapon megsütött hús. (leegyszerűsítve)

A teriyaki páchoz ezt írja az egyik szakácskönyvem:
50 ml szaké, 100 ml mirin, 100 ml shoyu, 1 ek cukor. Ebben kell a halat/húst 60 percig pácolni, majd a grillezés során ezzel kell locsolni...

A másik szakácskönyvben több dolog is van, ez itt a szósz:
1 tk cukor, 1,5 ek szójaszósz, 2 ek mirin
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.18. 23:18

UsagiYojimbo írta:2 ek mirin
A mirin (leegyszerűsítve) édes főzőszaké.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.21. 16:59

Már beszereztem ám én is mind a kétféle yakisōbát, azaz a sült/pirított tésztát, hogy kipróbálhassuk. 8-O Kíváncsi leszek...olyankor tervezem megcsinálni, amikor majd éhesebbek leszünk, mert az újdonságokat a gyerekeknél is olyankor célszerű bevezetni. LOL
Kép
KépKép
Válasz küldése