Főzőcske

Itt bármilyen téma "felvetődhet"
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.19. 22:59

Elég sok film / sorozat foglalkozik az ételekkel, illetve az elkészítésükkel.
Hogy csak párat említsek:
  • Osen (egy étteremben játszódik)
  • Teppan (egy okonomiyaki étteremben játszódik)
  • Chonmage Purin (a főhős cukrászkodik)
  • Dae Janggeum (a főhős sokáig a királyi konyha udvarhölgye)
  • dinner (egy olasz étteremben játszódik)
  • Hungry! (francia szakácsról szól)
  • Shinya Shokudō 1-2 (egy olyan étteremről szól, ahol nincs fix menü, a tulaj szinte bármit megcsinál, amit kérnek...)
  • Tanpopo (a fősztori egy rámen-étterem felfuttatása, de tele van olyan "bejátszásokkal", amikben csak annyi a közös, hoyg ételek szerepelnek benne, illetve esznek)
  • The Ramen Girl (rámen-étteremben tanul a főhős)
Szóval, kinek mi a kedvenc ázsiai étele, esetleg be lehet linkelni a receptet, vagy valami képet az illető ételről...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.19. 23:04

Hogy egyből el is kezdjem, én mostanában többször ettem yakisōbát, azaz sült/pirított tésztát.
Nagyobb áruházakban lehet kapni zacskós formában.

A régebbi csomagolása valami ilyesmi volt:
Kép
Az új meg ehhez hasonló:
Kép
Ezeket a képeket a gugli dobta ki...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.23. 00:46

Nem igazán felel meg a témanyitóban felvetetteknek, de van egy szakácskönyvem:
Kép
Spoiler:
Ez nem más, mint a Gundel Károly féle Kis magyar szakácskönyv, japánul.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára UsagiYojimbo 2014.03.23. 16:49-kor.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.03.23. 14:54

UsagiYojimbo írta:Hogy egyből el is kezdjem, én mostanában többször ettem yakisōbát, azaz sült/pirított tésztát.
Nagyobb áruházakban lehet kapni zacskós formában.
Hát, én még eddig nem ettem... :-( de kifogom próbálni hamarosan. Hogy szoktad elkészíteni? Van netán valamilyen jól bejáratott trükköd?
Tegnap, miközben a tarhonyát pirítottam, készítettem elő a főzéshez, ez jutott az eszembe. :-9
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.23. 16:10

Unni2011 írta:Hogy szoktad elkészíteni? Van netán valamilyen jól bejáratott trükköd?
Követem a csomagoláson szereplő útmutatást:
  1. Forraljon fel 250ml vizet egy kis edényben!
  2. Törje össze a tésztát 3-4 darabra a csomagolásban!
  3. Tegye a tésztát és a zöldséget az edénybe, főzze 2-3 percig, amíg a víz már majdnem elpárolog.
  4. Adja hozzá a szószt, keverje jól össze és a víz teljes elpárolgásáig főzze és süsse!
  5. Azonnal tálalhatja. Jó étvágyat!
(Ez a két verzió elkészítési útmutatójának a keveréke...)
Szerkesztve:
Érdemes főzőpálcákkal keverni, sokkal egyszerűbb, mint villával...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.23. 18:13

UsagiYojimbo írta:Nem igazán felel meg a témanyitóban felvetetteknek, de van egy szakácskönyvem
No, hogy a témába vágót is említsek, még ilyen szakácskönyveim vannak:
  • Japán konyha - Keleti ízek nyugatiaknak
  • Japán ételek
  • Recipes Of Japanese Cooking
    Ez egy kétnyelvű szakácskönyv, japán mellett angolul is megvan benne minden: A receptek esetén a páros oldalon a japán, a páratlanokon az angol szöveg található.
  • Varázslatos ázsiai ízek
    A szerző egy HK-i származású német nő, a kínai konyhával foglalkozó rész egész jó, és bár a többi konyhához nem igazán értek, de japán az csapnivaló. A wasabiról pl. azt írja: zöld por, amit vízzel keverve mártásként szolgálják fel. (fail)
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.03.23. 20:02

UsagiYojimbo írta:Tegye a tésztát és a zöldséget az edénybe, főzze 2-3 percig, amíg a víz már majdnem elpárolog.[*]Adja hozzá a szószt, keverje jól össze és a víz teljes elpárolgásáig főzze és süsse![*]
Köszi, de most akkor jön az újabb kérdés, hogy milyen zöldséget, és milyen szószt?! (blink)
Szabadon választható vagy valamilyen porított formában benne van a zacskóban? Ha nincs, akkor mit ajánlasz, te mivel szoktad? :-9
Végül is ez, egy gyorsan főtt, lepirított tészta. (giggle) Épp fordítva kell csinálni, mint ahogyan én a tarhonyát szoktam elkészíteni, mert azt a főzés előtt pici olajon lepirítom, ill a végén is, hogy pergős legyen. :-9
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.03.23. 20:48

Unni2011 írta:Köszi, de most akkor jön az újabb kérdés, hogy milyen zöldséget, és milyen szószt?! (blink)
A csomagolásban van egy nagyobb darab tészta, egy kis tasak szósz, és egy másik tasakban kicsire vágott zöldségek. azaz minden benne van.
A szósszal óvatosan kell bánni, mert erősen szójás, és olajos. (Nehéz kimosni...)

Találtam egy ilyen cikket, az utolsó kettő a csilis verziója. (Merthogy van olyan is...) (||)
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.04. 16:22

Itt egy okonomiyaki recept: http://www.foodandwine.hu/2009/08/25/ja ... ki-recept/
Pár megjegyzés | +
  • Ez a recept az Ōsaka-yaki, azaz az oszakai verzió.
    A Hirosima-yaki esetében nem keverik össze a tésztát a töltelék káposztával, hanem a tésztát kikenik a vaslapra (serpenyőbe), és utána arra teszik rá a káposztát, többi tölteléket, stb. A megfordítás előtt még egy adag tésztát öntenek rá.
    Ez esetben a bacont a tetejére teszik, (pontosabban arra fordítják rá a már félig megsült tésztát.) Láttam olyat is, ahol a tükörtojásra tették a bacont, és arra fordították rá a tésztát.
  • Érdemesebb szeletelt bacont használni, apróra vágott helyett. (A japánok amúgy nem bacont használnak, hanem ugyanennek a füstöletlen verzióját, amit magyarul asszem "hasa-aljának" hívnak.)
  • A legtöbb helyen azt írják, hogy nagyon jól el kell keverni a tésztát, lehetőleg sok levegővel, hogy a sütés után is könnyű maradjon.
  • Általában adagonként csinálják a tésztát/káposztát/tölteléket, azaz ha több személyre kell csinálni, akkor mindenkinek külön keverik össze/sütik meg.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.05. 18:20

UsagiYojimbo írta:Itt egy okonomiyaki recept: http://www.foodandwine.hu/2009/08/25/ja ... ki-recept/
Ha már okonomi-yaki, a Teppan című asadora egy leányzóról szól, aki Onomicsiből Oszakába költözik, ahol egy okonomiyaki-boltot fog nyitni. (A 48. rész kezdődik azzal, hogy megnyitják az üzletet, és várják az első "igazi" vevőtket, mármint a nem ismerősöket, családtagokat, stb...)
[ DramaWiki ] [ MDL ] [ AsianWiki ] [ TVDB ]
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Válasz küldése