Főzőcske

Itt bármilyen téma "felvetődhet"
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.05. 19:43

UsagiYojimbo írta:Itt egy okonomiyaki recept: http://www.foodandwine.hu/2009/08/25/ja ... ki-recept/
Pár megjegyzés | +
  • Ez a recept az Ōsaka-yaki, azaz az oszakai verzió.
    A Hirosima-yaki esetében nem keverik össze a tésztát a töltelék káposztával, hanem a tésztát kikenik a vaslapra (serpenyőbe), és utána arra teszik rá a káposztát, többi tölteléket, stb. A megfordítás előtt még egy adag tésztát öntenek rá.
    Ez esetben a bacont a tetejére teszik, (pontosabban arra fordítják rá a már félig megsült tésztát.) Láttam olyat is, ahol a tükörtojásra tették a bacont, és arra fordították rá a tésztát.
  • Érdemesebb szeletelt bacont használni, apróra vágott helyett. (A japánok amúgy nem bacont használnak, hanem ugyanennek a füstöletlen verzióját, amit magyarul asszem "hasa-aljának" hívnak.)
  • A legtöbb helyen azt írják, hogy nagyon jól el kell keverni a tésztát, lehetőleg sok levegővel, hogy a sütés után is könnyű maradjon.
  • Általában adagonként csinálják a tésztát/káposztát/tölteléket, azaz ha több személyre kell csinálni, akkor mindenkinek külön keverik össze/sütik meg.
Köszi az ínyencséget! :-9 A füstölt Bacon-ös változatát kipróbálnám.

Szerintem egyébként , bármit felfüstölhetnek, a hasa-alját is. Sőt, édesanyám - ha jól emlékszem - ebből még abálni is szokott. Na annyira nem értek hozzá, mert mindig "elbújtam tanulni" a disznóvágáskor, csak időnként néztem meg a folyamatokat. :-o
Utánanéztem, hogy az aszadora /asadora/ mit jelent... meglepődtem, hogy reggel 8-kor adott műsoroknál milyen magas nézettségre is szert tettek. Akkor ők mikor dolgoznak? 8-O
Egyébként fő a fejem az XP "elmúlása" miatt, majd kérdeznék tőled újfent. De hol is szoktam? :-?
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.05. 19:59

Unni2011 írta:Köszi az ínyencséget! :-9 A füstölt Bacon-ös változatát kipróbálnám.
Talán az okonomi szósz kivételével minden elérhető nálunk is...
Unni2011 írta:Szerintem egyébként , bármit felfüstölhetnek, a hasa-alját is. Sőt, édesanyám - ha jól emlékszem - ebből még abálni is szokott.
Igen, az erdélyi szalonna, meg paprikás/fokhagymás abárolt szalonna az mind hasaalja. :-9
Édesapám, anno, mindig erdélyi szalonnát vett, bekente jó sok fokhagymával, körberakta édes-nemes paprikaporral, és becsomagolva eltette valami meleg helyre... Nekem túl fokhagymás volt, de ő imádta...
Vagy paprikás szalonnát vett, amiről lekaparta a paprikaport, bekente fokhagymával, majd visszatette rá a paprikát...
Unni2011 írta:Na annyira nem értek hozzá, mert mindig "elbújtam tanulni" a disznóvágáskor, csak időnként néztem meg a folyamatokat. :-o
Hehe, ez megérthető... :@)
Unni2011 írta:Utánanéztem, hogy az aszadora /asadora/ mit jelent... meglepődtem, hogy reggel 8-kor adott műsoroknál milyen magas nézettségre is szert tettek. Akkor ők mikor dolgoznak? 8-O
A legtöbb irodai alkalmazott (az ún. salaryman) 9:00 környékén kezd. Ennek ellenére a nők pl. már hajnalban elmennek bevásárolni, utána otthon bentót csinálnak a család tagjainak, és utána mennek az irodába dolgozni...
Unni2011 írta:Egyébként fő a fejem az XP "elmúlása" miatt, majd kérdeznék tőled újfent. De hol is szoktam? :-?
Nyugodtan, márhol, bármikor, pl a Segítség fórumban...
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára UsagiYojimbo 2014.04.05. 22:44-kor.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.05. 20:56

UsagiYojimbo írta: Igen, az erdélyi szalonna, meg paprikás/fokhagymás abárolt szalonna az mind hasaalja. :-9
Édesapám, anno, mindig erdélyi szalonnát vett, bekente jó sok fokhagymával, körberakta édes-nemes paprikaporral, és becsomagolva eltette valami meleg helyre... Nekem túl fokhagymás volt, de ő imádta...
Vagy paprikás szalonnát vett, amiről lekaparta a paprikaport, bekente fokhagymával, majd visszatette rá a paprikát...
Édesapám is nagymestere volt ezeknek az ínyencségeknek. :-o Anyu mostanában átvette a szerepét, még stifoldert /vastag sváb kolbász/ is szokott tölteni, bár akkor a fiú unokáit befogja. Disznóöléskor mindig a hurka főzőlevében abálták, nem volt annyira vészesen fokhagymás, bár én is csak módjával kóstoltam meg. De úgy emlékszem, hogy a paprikázás után hűvösre tették. ( Vagy később?! Majd megkérdezem anyut.) Az abalét utána töltött káposztához felhasználták, én csak ezért szerettem, ha csinálják, mert ezt imádom. :-9 Ti biztosan édes káposztával csináljátok a töltött káposztát, ugye "Szabolcsiasan"? Én közepesen savanyított káposztával szeretem, max. a nagy levél lehet édes vagy ha savanyított, akkor picit kimosva.
Egész nap főztem, de most nagyokat nyelek, ahogy erről írok. LMAO
UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:Egyébként fő a fejem az XP "elmúlása" miatt, majd kérdeznék tőled újfent. De hol is szoktam? :-?
Nyugodtan, márhol, bármikor, pl a Segítség fórumban...
Köszi! Rendi vagy, mint mindig. (h5) A torrenteknél fogok szerintem kérdezni, mert az a torrentezős masinám és azzal kapcsolatos lesz a kérdés. :-!
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.05. 21:31

Unni2011 írta:Az abalét utána töltött káposztához felhasználták, én csak ezért szerettem, ha csinálják, mert ezt imádom. :-9 Ti biztosan édes káposztával csináljátok a töltött káposztát, ugye "Szabolcsiasan"? Én közepesen savanyított káposztával szeretem, max. a nagy levél lehet édes vagy ha savanyított, akkor picit kimosva.
Ez most honnan jött? Mármint a "szabolcsiasan?" Már csak azért, merthogy én debreceni vagyok...

Amúgy elég sokféle töltött káposztát ismerek.
Az iskolai menzán mindig külön csináltál: édes káposztába töltötték a töltelékez, és kapros savanyított apró-káposztás levet csináltak hozzá, és végül a tányéron került egymás mellé a kettő...
Nagymamám mindig erősen, többször kimosott savanyú káposztát töltött, de mindig vett mellé savanyítatlan káposztát is, aprónak.
A "hajdúsági" töltött káposzta teljesen savanyítatlan, viszont jó sok kaporral van csinálva...
Én, ha káposztát töltök, mindig egy jó nagy savanyított fejet veszek, annak a leveleit töltöm, és ami kimarad, azt vágom fel aprónak. Persze jól ki szoktam mosni, többnyire az utolsó mosólében benne hagyom éjszakára is, így szinte csak pikáns lesz, nem savanyú...

És ha már itt tartunk, egy rádióműsorban Benke Laci bácsi azt találta mondani, hogy bármiből lehet töltött káposztát főzni, akár halból is...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Dijus
Adminisztrátor
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.01.12. 18:18
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2014.04.05. 21:46

Ismertek olcsó és finom sütemény receptet? :)
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.05. 21:46

UsagiYojimbo írta: Ez most honnan jött? Mármint a "szabolcsiasan?" Már csak azért, merthogy én debreceni vagyok...
Bocs, persze tudom, hogy debreceni vagy... Volt néhány kollégám Debrecenből, akik így készítették...talán azért gondoltam, de ezek szerint rosszul, hogy felétek is ez a típus a gyakoribb. :-! Nem vagyok annyira halas, ezért el sem tudom képzelni, hogy az milyen lehetne halból. Még a halkocsonyát sem kóstoltam meg, de egyenlőre nem is tervezem./A kocsonyából is a levét szeretem és csak a füstölt csülök színhúsát./ :-9
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.05. 21:54

UsagiYojimbo írta:Elég sok film / sorozat foglalkozik az ételekkel, illetve az elkészítésükkel.
Hogy csak párat említsek:
Még pár:
  • Nonchan Noriben (Egy anyuka elhagyja a férjét, és rájön, hogy bentókat akar készíteni...)
  • Sukiyaki (Egy börtöncella lakói karácsonykor elmesélik kedvenc ételeiket...)
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.05. 21:59

Dijus~admin írta:Ismertek olcsó és finom sütemény receptet? :)
Ázsiaira gondolsz, vagy úgy általában?
Az ázsiai szakácskönyveimet bevittem a kolléganőknek pénteken, úgyhogy most nincs kéznél egyik se...
Ez utóbbi esetben tudom ajánlani Váncza Józseftől A mi süteményes könyvünk című könyvet... :-9
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Hugi
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.01.19. 15:49
Tartózkodási hely: Szombathely

2014.04.06. 12:05

Sziasztok!
A koreai konyha kedvelőinek ajánlanám ezt az oldalt: http://www.maangchi.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Bár angolul van , de nagyon jól leírja a recepteket és még videók is vannak az elkészítéshez.
Kép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.09. 21:38

Megnéztem a rámenétterem honlapján az étlapot, és nem túl biztató, hogy minden először kínaiul van, aztán magyarul, aztán angolul, és csak utoljára japánul... (wrong)
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Válasz küldése