Főzőcske

Itt bármilyen téma "felvetődhet"
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.09. 22:20

UsagiYojimbo írta:Megnéztem a rámenétterem honlapján az étlapot, és nem túl biztató, hogy minden először kínaiul van, aztán magyarul, aztán angolul, és csak utoljára japánul... (wrong)
Ezt a Momotaro étteremhez írtad? Hát, igen az kínai... akkor voltam másodszor kínaiban és azóta sem, de egyébként nagyon ízlett.
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.10. 04:37

Dijus~admin írta:Ismertek olcsó és finom sütemény receptet? :)
Írok két japán édességet, bár nem kimondottan sütemények, amiket a Curtural Trilogy-ban (magyarul Korea, Kína és Japán kultúrájának története címen futott) láttam, a 9. részben (Utcai ételek, ebben szerepel az okonomiyaki is):
  • Ringoame:
    Piros színű, fahéjas cukorszirupban megforgatsz egy pálcára/nyársra felszúrt almát.
  • Tamasen:
    Egy ostyaszerű lapot karamelles szósszal bekennek, arra pörkölt mogyoródarabok kerülnek, azután egy szív alakú formában sütött tükörtojás, és végül majonéz.
Szerkesztve:
És két youtube video:
Tofus sajtos jégkrémtorta készítés, recepttel (japánul):
Spoiler:
Az az egyik jelenet, a korábban már emlegetett Tampopo c. filmből, ami miatt 18-as karikát kapna nálunk:
Spoiler:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára UsagiYojimbo 2014.04.10. 21:06-kor.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.10. 21:06

Itt egy rámen recept, igza angolul: http://www.japanesecooking101.com/ramen-recipe/
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.10. 21:56

Köszi, nagyon guszta és tartalmas leves. :-9 Lementettem, egyszer megfőzöm.
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.10. 22:49

Unni2011 írta:Köszi, nagyon guszta és tartalmas leves. :-9 Lementettem, egyszer megfőzöm.
Egy kis kínait? http://www.nosalty.hu/recept/kinai-szezammagos-csirke
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.11. 18:01

UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:Köszi, nagyon guszta és tartalmas leves. :-9 Lementettem, egyszer megfőzöm.
Egy kis kínait? http://www.nosalty.hu/recept/kinai-szezammagos-csirke
Igazándiból a magyaros ízeket szeretem, de ez sem lehet rossz. A mézes páccal is akkor találkoztam először, amikor az unokaöcsém készítette elő a grillezéshez a húsokat. Meg kell, hogy mondjam, kellemes meglepetést okozott az így készült grillek ízvilága. :-9 Ezt a kínai receptet azért lementettem, köszi! :-) A fiam szeret a kíniban enni, én bevallom, kicsit idegenkedem tőle. (wrong) Ha én készítem, akkor viszont biztos lehetek az alapanyagokban, és nem kell attól tartanom, hogy netán kutyát, macskát vagy fecskét eszem. Persze, lehet, hogy ez csak előítélet a részemről. 8-O
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.11. 19:36

Unni2011 írta:Igazándiból a magyaros ízeket szeretem, de ez sem lehet rossz. A mézes páccal is akkor találkoztam először, amikor az unokaöcsém készítette elő a grillezéshez a húsokat. Meg kell, hogy mondjam, kellemes meglepetést okozott az így készült grillek ízvilága. :-9 Ezt a kínai receptet azért lementettem, köszi! :-) A fiam szeret a kíniban enni, én bevallom, kicsit idegenkedem tőle. (wrong) Ha én készítem, akkor viszont biztos lehetek az alapanyagokban, és nem kell attól tartanom, hogy netán kutyát, macskát vagy fecskét eszem. Persze, lehet, hogy ez csak előítélet a részemről. 8-O
Ha megnézed a szerveremen a /Korea/TV/CuturalTrilogy mappában az utcai ételek epizódot, abban szerepel egy olyan mondás, hogy "ami a földön, vízben, levegőben él, az így vagy úgy de a kínaiaknál asztalra kerül"...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.11. 21:35

UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:Ha én készítem, akkor viszont biztos lehetek az alapanyagokban, és nem kell attól tartanom, hogy netán kutyát, macskát vagy fecskét eszem. Persze, lehet, hogy ez csak előítélet a részemről. 8-O
Ha megnézed a szerveremen a /Korea/TV/CuturalTrilogy mappában az utcai ételek epizódot, abban szerepel egy olyan mondás, hogy "ami a földön, vízben, levegőben él, az így vagy úgy de a kínaiaknál asztalra kerül"...
Hát ez az, pont ezért ódzkodom tőle. :-!
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.11. 22:32

Unni2011 írta:
UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:Ha én készítem, akkor viszont biztos lehetek az alapanyagokban, és nem kell attól tartanom, hogy netán kutyát, macskát vagy fecskét eszem. Persze, lehet, hogy ez csak előítélet a részemről. 8-O
Ha megnézed a szerveremen a /Korea/TV/CuturalTrilogy mappában az utcai ételek epizódot, abban szerepel egy olyan mondás, hogy "ami a földön, vízben, levegőben él, az így vagy úgy de a kínaiaknál asztalra kerül"...
Hát ez az, pont ezért ódzkodom tőle. :-!
LMAO
Azért a kínai konyha nagyobb része nem olyan vészes, és eléggé hasonlít a magyar konyhához...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2014.04.13. 08:34

UsagiYojimbo írta:Hogy egyből el is kezdjem, én mostanában többször ettem yakisōbát, azaz sült/pirított tésztát.
Nagyobb áruházakban lehet kapni zacskós formában.

A régebbi csomagolása valami ilyesmi volt:
Kép
Az új meg ehhez hasonló:
Kép
Ezeket a képeket a gugli dobta ki...

Usagi, ezt megvettem a te isnpirációdra, és valami eszméletlen finom,instantban még nem ettem ilyen jó ízű tésztát.
Koszi a tippet!
LOL
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Válasz küldése