Hotel King [KÉSZ]

K-doramák
Avatar
yeva
Fordító
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19. 09:35

2014.05.20. 21:27

bekka írta:Drága Yeva
nagyon lassan haladok, még csak az ötödik résszel végeztem, mert mire este odajutok, hogy na akkor most nézek is, nem csak fordítok, mindig elalszok.
Olvastam a másik oldalon hogy van egy másik fordítás is, biztosíthatlak, hogy mi, a te rajongóid hűségesek vagyunk hozzád, megvárjuk a te felirataidat. :-)

Hogy a filmről is szóljak:
Kezdenek jól összekuszálódni a szálak,nagyon izgalmas.
Sokszor felmerül bennem, mi van ha nem is testvérek Mon Ae és Jayden.Bár biztos azok.
Bekka drága, én nagyon remélem, hogy nem azok, nem testvérek. Ezt csak a vén tróger adta be a srácnak. Gondolom, mert amilyen számító és aljas, előre félt attól, hogy egymásba szeretnek majd, ezért eleve így nevelte Jaydent, hogy Mo Ne testvére... no meg persze azt akarta, hogy a srác utálja meg Ah elnököt, higgye azt, hogy az anyja miatta halt meg, mert kilökte őket az utcára... :-(
Ez egy olyan aljas vénember, amilyen döbbenet...

Egyébként meg, ha belealszol a filmnézésbe - ne haragudj ha ezt mondom -, de nem nagyon van értelme a nézésének... >:-0
Ha az ember már fáradt és nem tud odafigyelni, ha nem tudja a film teljes ébrenlétben, izgalomban tartani, jobb ha inkább nem is nézi...
Velem ilyesmi általában akkor fordul elő, amikor már a kész, kijavított feliratot nézem vissza... (blink)
Olyankor, mivel már tudom a tartalmát, és nagyon fáradt vagyok, bizony néha csukódik le a szemem, és így már az elírást sem veszem észre. Ezért inkább, ha ez az eset áll fenn, kicsit inkább alszom.:)
Majd utána folytatom... :)
Avatar
yeva
Fordító
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19. 09:35

2014.05.20. 22:56

mikaz írta:Drága Yeva! Türelmesen, szépen veled haladok. Kívánom, hogy a szeretteidnek ne essen baja, s ez az értelmetlen belső háború minél előbb megoldódjon a nagy politika szintjén is. Hiszen Ukrajna minden lakója csak szenvedni fog, akármelyik oldal szédítette is meg. Türelmet, és erős hitet a nehézségek elviseléséhez!
mikaz írta:Drága Yeva! Türelmesen, szépen veled haladok. Kívánom, hogy a szeretteidnek ne essen baja, s ez az értelmetlen belső háború minél előbb megoldódjon a nagy politika szintjén is. Hiszen Ukrajna minden lakója csak szenvedni fog, akármelyik oldal szédítette is meg. Türelmet, és erős hitet a nehézségek elviseléséhez!
Köszönöm szépen, kedves Mikaz! :)

Ma is jó sokat beszéltem a húgommal...hát, még mindig nagy rettegésben élnek. Mozgósították szegény kis katonákat, és ott állomásoznak a Mariupolt körülvevő falvakban, sátrakban. A szó szoros értelmében éheznek. Annyira sajnálom őket. :-(
A falvakban élő emberek járnak ki hozzájuk és visznek nekik enni. Sokan próbálnak megszökni, akiket természetesen dezertőrként kezelnek és akár ki is végzik. El bírjátok képzelni??? :-((
Ukrán "vezetőség", az ártatlan ukrán állampolgárú orosz kiskatonákat, akik nem hajlandóak lőni a saját népükre...
Annyira szomorú állapot. (fail)
25-én lesznek Ukrajnában az országos választások. Állítólag amiatt vezényelték oda a "hadsereget"; tankokkal, meg mit tudom én milyen hadifelszereléssekkel állomásoznak ott...
De szerintem ezt Putyin nem fogja sokáig tűrni, és beviszi oda a seregét, és akkor nagy lesz a káosz... :(
Avatar
yeva
Fordító
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19. 09:35

2014.05.20. 22:57

vercsike1 írta:Kedves Yevám ! ! ! Hálásan köszönöm a 6.és 7.részek feliratát.
Drága Vercsikém, én is köszönöm a visszajelzést! :)
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2014.05.21. 05:22

yeva írta:
Bekka drága,
Egyébként meg, ha belealszol a filmnézésbe - ne haragudj ha ezt mondom -, de nem nagyon van értelme a nézésének... >:-0
Ha az ember már fáradt és nem tud odafigyelni, ha nem tudja a film teljes ébrenlétben, izgalomban tartani, jobb ha inkább nem is nézi...
Velem ilyesmi általában akkor fordul elő, amikor már a kész, kijavított feliratot nézem vissza... (blink)
Olyankor, mivel már tudom a tartalmát, és nagyon fáradt vagyok, bizony néha csukódik le a szemem, és így már az elírást sem veszem észre. Ezért inkább, ha ez az eset áll fenn, kicsit inkább alszom.:)
Majd utána folytatom... :)
Drága Yeva
nem arról van szó hogy nem tud izgalomban tartani, hanem amikor ledőlk a kanapéra filmezni, ha nagyon fáradt vagyok, bármin képes vagyok elaludni.:)
Persze másnap napközben megnézem.:)
Köszi a 8. részt!!!
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.01.29. 19:31

2014.05.22. 20:16

Drága Yeva! Nagyon szépen köszönöm, hogy haladsz a filmmel! Nagyon nehéz lehet elviselni az ukrán állapotokat úgy,hogy számodra kedves nép és főleg kedves emberek élnek ott. Itthon a hírekben szinte semmi nem jelenik meg az általad leírtakból. Látszik, hogy nekünk adagolni kell az információkat, nehogy letérjünk a "kijelölt" útról.
Egyre többször érzem fullasztóan embertelennek a XX-XXI. század valóságát. Talán jobb lenne ostobán csak élni, és nem érteni a folyamatokat.Persze van válasz a felvetésemre, mert ezt már a kereszténység kialakulása idején is sokan gondolták így. S a példázatok megadják a választ és a vigaszt is ezekre a kérdésekre.
A másik kiút ez a csodálatos koreai filmes világ. Bár írjátok, hogy egy-egy fáradt nap után nehéz még ezt is követni. Igen, gyakran vagyok így én is. Bármilyen jó film, ha az ember fáradt,akkor nincs mit tenni. De nekem a dallamos szavaik is megnyugtató varázzsal hatnak. Elég, ha fél órát hallgatom, nézem őket egy-egy elgyötrő nap után.
Ezek a filmek még adnak erkölcsi tartást és mintát. Emberi a fórumok légköre is.Az,hogy sokan vagyunk,akik szeretjük a filmek üzenetét.
Yeva, kedves! Anyukám most ért a Prime Minister and I sorozat végére. Az ő nevében köszönöm a fordítást! Bár még nem láttam, de ő nagyon lelkesedik érte. S a nyári szünetben én is megnézem majd.
További jó munkát és erőt a nehézségekhez! (wave)
사랑이란 바로 기적같은 것이다. 더 많이 나누어줄수록 더 많이 가지게 된다.
A szeretet csodálatos dolog, nem fogy, ha adsz belőle, hanem gyarapodik.
Avatar
yeva
Fordító
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19. 09:35

2014.05.24. 10:42

Sziasztok! :)

Meghoztam a 9. rész feliratát. Ez csak egy srt, de mindegyik verzióhoz passzol.

Szép hétvégét mindenkinek! :)
Avatar
yeva
Fordító
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19. 09:35

2014.05.24. 10:44

Értem én kedves Bekka. :)
Az ember fizikuma véges és a fáradtság "nagy úr". "Kikészíti" az embert... >:-0 :-)
Avatar
yeva
Fordító
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19. 09:35

2014.05.24. 11:10

Kedves Mikaz! :)

Egyetértek azzal, amit írsz...

Egyébként ha az ember zaklatott, nyugtalan és fáradt, valóban annyira "megnyugtató varázzsal" hatnak rá a "dallamos szavak", hogy szépen megnyugszik, és elalszik... (blink)

Egyébként tényleg nagyon szeretem a koreai filmek üzeneteit és mondanivalóját megragadni és elraktározni magamban. De remélem - ahogyan arról Hunnyval beszéltünk a másik fórumon -, nem fognak "elnyugatiasodni" ezek a sorozatok, és nem vállnak olyan őrjítően nonszensz, agyonbonyolított trükkökkel tarkított szappanoperává, hogy elveszítsék azt az egyedi varázsukat, amiért annyira szeretjük őket... :)

21-ére egy nagyon kedves Korea-rajongótól meghívást kaptunk Ja Dummal a a MŰPA-ba a Koreai- Magyar diplomáciai kapcsolatok megalapításának 25. évfordulójára rendezett emlékkoncertre.
Azt a gyönyörűséget, amit ott láttam örökre megőrzöm emlékeimben. :)
Pedig nagyon fáradtan mentem oda; előző nap az oviban, 12-és fél órát dolgoztam... és még az nap is délelőtt 10-től 5-ig.
Tehát csak annyi időm volt, hogy lezuhanyoztam, felöltöztem és máris ültünk az autóba...
De utána, mikor kb. éjfélkörül ágyba kerültem, akkor sem tudtam elaludni, annyira a hatása alatt voltam annak a művészetnek, amit ott láttam... :)
Itt is hálás köszönetem annak a kedves Személynek, akitől a meghívást kaptuk! [Nem kérdeztem meg, hogy elárulhatom-e a nevét >:-0 ...]
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.01.29. 19:31

2014.05.24. 19:15

Drága Yeva! A filmek elnyugatiasodásával kapcsolatos felvetésetek valóban nagy veszély. Érzékelhető néhány sorozaton, akár a rokon téma feldolgozásában, akár egy-egy rendezői megoldásban. De szerintem minden a politikai hozzáálláson múlik. Ha hivatalosan a nemzeti értékek megőrzése és reklámozása a cél, akkor még reménykedhetünk. Mert pl. a hamburger, cola és egyéb nyugati cucc divatja már régóta benne él a köztudatban, de a filmekben mégis inkább a tradicionális koreai ételeket reklámozzák. S ez szerintem rendben is lenne így. Bár nálunk is tanulnának a példából! Sokszor elgondolom, hogy a mi Árpád-házunk történetéből milyen nagyszerű filmeket csinálnának, ha az ő történelmük része lenne. Sokkal színesebb és nagyszerűbb dolgok történtek mifelénk, s bizony ármány és szerelem is volt épp elég feldolgozható, de ez senkit sem érdekel. Komoly küzdelem tanítani a gyerekeknek, mert a tanmenetek még elég időt sem hagynak rá, hiába tehetném érdekessé, vagy szemléletesebbé. A csúsztatásokról és elhallgatásokról nem is beszélve.
Sajnos a 21-i programra nem tudtam felmenni, pedig nekem is volt egy nagyon kedves meghívóm. Fáj a szívem, hogy nem láthattam azok után, amit Te is írsz róla. Bízom benne, hogy egyre több ilyen kedves műsor lesz, s talán a példa is ragadós.
Köszönöm az újabb feliratot!
사랑이란 바로 기적같은 것이다. 더 많이 나누어줄수록 더 많이 가지게 된다.
A szeretet csodálatos dolog, nem fogy, ha adsz belőle, hanem gyarapodik.
Avatar
yeva
Fordító
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.01.19. 09:35

2014.05.25. 14:43

Sziasztok! :)

Itt is vagyok a 10.rész feliratával! :)

Kellemes vasárnap délutánt, és jó szórakozást. :)
Válasz küldése