Temptation- (20/20) kész

K-doramák
pontnem
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.07.27. 18:51

2017.01.20. 18:20

Kedves bekka!

Decemberben küldtem egy e-mailt a topicban megadott címre amiben szerettem volna elkérni ennek a sorozatnak a magyar feliratát. A kérdésem csupán annyi lenne, hogy célba ért-e vagy nem.
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2017.01.22. 09:42

pontnem írta:Kedves bekka!

Decemberben küldtem egy e-mailt a topicban megadott címre amiben szerettem volna elkérni ennek a sorozatnak a magyar feliratát. A kérdésem csupán annyi lenne, hogy célba ért-e vagy nem.

Szia, ha nem küldtem el. akkor nem kaptam meg az emailed. Küldd újra!
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Marcsi
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.07.24. 18:52

2017.01.22. 10:04

Kedves Bekka!
Köszönöm szépen a feliratot.
Marcsi
fintaandi
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.01.14. 13:39

2017.02.04. 17:41

Kedves Bekka :) :) :
Köszönöm szépen a felirataidat :)
Nagyon jó volt imádtam :)
evanagyi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.11.08. 20:16

2017.02.04. 22:45

Bocsánatot kérnék ha nem köszöntem volna meg nagy munkádat. Hálás köszönet érte. Jöhet a következő, Mert Mi telhetet (h5) lenek vagyunk. (h5)
mermalior
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.02.06. 22:12

2017.02.06. 22:18

Sziasztok szeretnék kérni feliratot a Temptationhöz.

Nagyon szépen köszönöm.

merinet kukac freemail.hu címre
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.09.02. 14:47

Kedves Bekka!
Megnéztem a Temptation-t. Ha nézek egy filmet, vagy sorozatot, ritkán kommentálom hangosan a látottakat. Most ez történt.
Eléggé zaklatottá tett ez a dráma, biztos sokat fogok még agyalni rajta.
Nagyon köszönöm, hogy lefordítottad! (WORSHIP)
Choi Ji Woo csodálatos színésznő, nagyon szeretem a játékát. Audrey Hepburn jut eszembe róla. Elég széles skálán mozgott a karaktere Yoo Se Young szerepében.
A magabiztos, büszke, hajthatatlan, ellentmondást nem tűrő káprázatos, sikeres üzletasszonyt, a szerelmet kóstolgató, önfeledten bolondozó és romantikázó nőt, a betegsége miatt összetört, magányba menekülő embert...mind mind szédületesen jól alakította.
Kwon Sang Woo új számomra. Cha Seok Hoon szerepében nem nagyon kellett megerőltetnie magát, mert a karaktere nagyon egy síkon mozgott. Nem tudom, hogy a nagy szerelmet Yoo Se Young iránt mi lobbantotta lángra. Az sem volt meggyőző számomra, hogy Na Hong Joo-val megromlott házasságát őszintén akarta volna megmenteni.
Na Hong Joo-t alakító színésznőnek sem volt változatos a szerepe. Ártatlan szép arcával, gyönyörű szemeivel hol igézően, hol bánatosan nézve keverte a kását. Koreai drámában eddig még nem találkoztam olyan megoldással, hogy valaki úgy akar bosszút állni, hogy a bizalomvesztés miatt tönkrement házassága után azért megy férjhez egy közismerten hűtlenkedő gazdag üzletemberhez, hogy annak pénze és hatalma révén pokolra juttassa volt férjét és annak szeretőjét. Várható volt, hogy ennek mi lesz a vége. Ezzel nagyon ellenszenvessé tette magát, olyan volt, mint egy angyalnak álcázott ördög.
Rossz volt nézni a boldogtalan ábrázatát, de a bosszú érdekében mégis elviselte a sok megaláztatást, amit anyósától és a férjétől kapott. Szerencse, hogy jobb belátásra tért és elismerte, hogy a saját sírját ásta.
Kang Min Woo-t alakító színész olyan jól hozta a szívtipró, törtető üzletember karakterét, hogy még tetszett is.
A sok izgalom után végül minden a helyére került. Úgy tűnt mindenki megy tovább a maga útján, de csak remélni lehet hogy tanultak az élet megpróbáltatásaiból és a kudarcokból.
Minden elismerésem a fordításodért. Nem lehetett könnyű az üzleti világban használatos szöveg érthetővé tétele. Gratulálok hozzá!
Egy megjegyzés:
Spoiler:
1 millió dollár = 1 milliárd(ezermillió) won. Kb. 1000 a szorzószám. Yoo Se Young ennyiért vette meg 3 napra Cha Seok Hoon-t. Ez is szép summa.
1 milliárd angol nyelvterületen "billion", az amerikai angol nyelvben "billio", de a magyar nyelvben az 1billió 1000milliárdot jelent. https://hu.wikipedia.org/wiki/Milli%C3%A1rd
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2017.09.03. 06:19

Kedves Lintka!
Köszönöm, hogy megosztottad velem a gondolataidat.
Én sem értettem a feleséget, hiszen ő maga mondta, hogy ismeri a férjét, mégsem vette a fáradságot hogy legyőzze a (jogos) sértettségét, megbocsásson a férjének.
Én sem értettem hogy miért is bontakozott ki ez a románc végül.
A helyesbítést köszönöm, javítani fogom. ( úgyis ráfér mert találtam más hibákat is)
Köszönöm! 😚
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
andingo
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.01.25. 23:29

2017.12.31. 20:05

Kedves Bekka!

Hosszú idő után eljutottam a Temptationhoz.
Megnéztem az első részt.
- köszönöm az igényes feliratot🤗😘 hálás vagyok, hogy fordítás mellett, erre is figyeltél
- érdekes lesz, már látom (persze lesznek klisék, hiszen azok kellenek 😀) , már az elejétől nagyon kellett figyelnem, mert csak úgy röpködtek a nevek, ki kivel van, hova tartozik, de letisztul(t)
- örülök, hogy egy olyan sorozatot nézhetek, ami nem egyszerűen csak a tinglitangli szerelemről fog szólni
-nagyon gyorsan elment az 1 óra, észre sem vettem: nem untam, nem voltak benne hosszú-hosszú kitartott percek
-most van időm, megyek tovább nézni😉
Mégegyszer köszönöm a feliratokat🤗
Nagyon boldog Új Évet kívánok Neked🍾🎉🎇🎎
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.01.01. 09:07

Kedves Andingo!

Köszönöm kedves szavaidat, jólesik, és ez az igazi motorja annak, hogy legyen kedvem fordítani.
Örülök nagyon hogy magával ragadott! Ha lesz még kedved írni róla, várlak ide! :)
Valóban nem csak egy tinglitangli szerelemről szól, és érdekes látni hogyan képes a gyűlölet, a meg nem bocsátás rombolni. (amit egyébként mindannyian tudunk, de mégis hagyjuk hogy beleessünk ebbe a csapdába)
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Válasz küldése