Endless Love (37/37)

K-doramák
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.03.14. 22:06

Elérhető a 17. rész felirata is.
Üdv. lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Mamoca13
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.07.24. 11:55

2016.03.15. 03:37

Szia Lintka!!
Nagyon szépen köszönöm a 17. részt. :-) Duplán köszönet, mivel ráadásként szülinapi ajándék is <<:-)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.03.15. 11:06

Mamoca13 írta:Szia Lintka!!
Nagyon szépen köszönöm a 17. részt. :-) Duplán köszönet, mivel ráadásként szülinapi ajándék is <<:-)
Szia Mamoca13!
Nagyon szívesen!
Örülök, hogy a születésnapodra én is tudtam "ajándékot" adni.
Isten éltessen erőben, egészségben! (hug) Sok boldog születésnapot kívánok! @}->-
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
diotima
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:24

2016.03.15. 22:46

Kedves Lintka, nagyon köszönöm az igényes fordításodat továbbra is (WORSHIP) Nézem szorgalmasan ezt a sorit, már megbarátkoztam vele, tetszik, hogy komoly a témája. Nekem eddig kicsit erőltetettnek tűnt néhány helyzet és szereplői viselkedés, de most már annyi rossz dolog történik szegényekkel, hogy elhiszem a sok "hisztit". A miniszterelnököt nem tudom igazán hova tenni egyelőre.Szóval, köszönet és sok kitartás a második félidőhöz! :-)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.03.16. 10:37

diotima írta:Kedves Lintka, nagyon köszönöm az igényes fordításodat továbbra is (WORSHIP) Nézem szorgalmasan ezt a sorit, már megbarátkoztam vele, tetszik, hogy komoly a témája. Nekem eddig kicsit erőltetettnek tűnt néhány helyzet és szereplői viselkedés, de most már annyi rossz dolog történik szegényekkel, hogy elhiszem a sok "hisztit". A miniszterelnököt nem tudom igazán hova tenni egyelőre.Szóval, köszönet és sok kitartás a második félidőhöz! :-)
Kedves Diotima!
Nagyon szívesen és köszönöm elismerésedet :-) , már ami a fordításomat illeti.
A kemény történetet, sok lírai képi megjelenítés és verselés ellensúlyozza. A zenéje is gyönyörű. Lassan sejteni lehet, hogy a háttérben milyen politikai csatározások zajlanak a hatalomért. A miniszterelnök meglepett. Talán igaza van a feleségének, hogy az ellenkezőjét mutatja annak, mint ami az ambíciója?
Sok sok kérdés nyitott, de még sok idő el fog telni, mire mindenre választ kapunk. Igyekszem kitartani.
Hoztam néhány képet az egyetemisták tárgyalásáról. Dél-Korea himnuszát még nem fordították magyarra, íme szerény próbálkozásom néhány sorára.
Spoiler:
E.L. 17. 1.jpgs.jpg
E.L. 17. 2..jpgs.jpg
E.L. 17. 3..jpgs.jpg
E.L  17. 7..jpgs.jpg
E.L. 17. 4..jpgs.jpg
E.L. 17. 6..jpgs.jpg
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
diotima
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:24

2016.03.16. 17:24

Kedves Lintka, a zene tényleg nagyon szép,mint általában /ez is zseniális ezekben a sorikban/, a miniszterelnökben pedig tényleg lehet, hogy nagyot fogunk csalódni, már ami az erkölcseit illeti...Egyelőre elég pipogyának mutatja magát. Valahol azt olvastam egyszer, hogy a himnuszukat egy nálunk tanuló diák írta, tehát nálunk született. Remélem, jól emlékszem :-o nekem az Arirang a kedvencem :-) Ez a himnusz is hasonlóan szomorúnak tűnik, mint a miénk. Rögtön feltűnt a költői fordítása :-) Érdemes lenne utánanézni, ha lesz időm, rákeresek. Üdvözlettel Diotima (wave) Ja, és hallható még a himnuszuk egyik legnagyobb kedvencemben, a Prosecutor princessben is... Ugye, Te is láttad?
Avatar
zsike717
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2014.01.16. 09:30

2016.03.16. 18:06

Kedves Lintka! Köszönöm szépen a sorozat majdnem felének a feliratát, még egy kicsit gyűjtögetek, csal a vége felé kezdem el nézni.
A himnusz fordítás nagyon találó , ezzel kapcsolatban a figyelmetekbe ajánlok egy összefoglalót.
ekkovek.qwqw.hu/?modul=oldal&tartalom=1167260
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.03.16. 20:28

diotima írta:Kedves Lintka, a zene tényleg nagyon szép,mint általában /ez is zseniális ezekben a sorikban/, a miniszterelnökben pedig tényleg lehet, hogy nagyot fogunk csalódni, már ami az erkölcseit illeti...Egyelőre elég pipogyának mutatja magát. Valahol azt olvastam egyszer, hogy a himnuszukat egy nálunk tanuló diák írta, tehát nálunk született. Remélem, jól emlékszem :-o nekem az Arirang a kedvencem :-) Ez a himnusz is hasonlóan szomorúnak tűnik, mint a miénk. Rögtön feltűnt a költői fordítása :-) Érdemes lenne utánanézni, ha lesz időm, rákeresek. Üdvözlettel Diotima (wave) Ja, és hallható még a himnuszuk egyik legnagyobb kedvencemben, a Prosecutor princessben is... Ugye, Te is láttad?
Kedves Diotima!
Láttam a Prosecutor Princesst, és mivel gondoltam, hogy a diplomaosztón hangozhatott el, egyből megtaláltam. Ott csak a himnusz utolsó két sorát lehet olvasni. Az is szép.
Az Arirangot meghallgattam, most már tudom, hogy ez a népdal a nem hivatalos himnuszuk.
Több információt találtam a hivatalos himnusz szerzőjéről, akinek tiszteletére szobrot akartak állítani Budapesten az Eötvös kollégium bejárata mellett. Olyan véleményeket is olvastam erről a zenészről, hogy botrányos viselkedése és a japánokkal való együttműködése miatt (1930-40.), a koreaiak nem mutatnak tiszteletet iránta. Lehet, hogy ez csak félrevezetés, hogy mi magyarok ne essünk hasra a messziről jött dalszerző előtt, főleg ne állítsanak neki szobrot, egy nagy múltú, híres kollégium szomszédságában.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.03.16. 20:35

zsike717 írta:Kedves Lintka! Köszönöm szépen a sorozat majdnem felének a feliratát, még egy kicsit gyűjtögetek, csal a vége felé kezdem el nézni.
A himnusz fordítás nagyon találó , ezzel kapcsolatban a figyelmetekbe ajánlok egy összefoglalót.
ekkovek.qwqw.hu/?modul=oldal&tartalom=1167260
Kedves Zsike717!
Nagyon szívesen!
Felkerestem az általad javasolt oldalt. Köszi!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.03.25. 12:35

Elkészültem a 18. rész feliratával is. Bizonyos sejtésem beigazolódott ebben a részben.
Ráadás; az OST magyar feliratommal.
https://www.youtube.com/watch?v=4r_JxTAddhs" onclick="window.open(this.href);return false;

Napsütéses, kellemes Húsvéti ünnepeket és vidám locsolkodást kívánok minden idelátogató vendégnek! Kép
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Válasz küldése