Endless Love (37/37)

K-doramák
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.10.28. 19:30

szildor írta:Kedves Lintka!
Nagyon szépen köszönöm a megbízható, kitartó és ígényes munkádat amit a sorozat lefordításába fektettél.
Nem akármilyen, nagyon jó sorozatot választottál és újból köszönöm, hogy a felirataiddal nézhetem.
E hosszú munka után jó pihenést kívánok és némileg önző módon várnám, hogy egy új sorozattal ismét találkozhatnánk virtuálisan.
Kedves Lintka, az ilyen megbízható fordítókat kell nagyon megbecsülni.
Szeretettel üdvözöllek: Szildor
Kedves Szildor!
Nagyon szívesen!
Köszönöm, hogy velem tartottál a fordítás alatt. Örülök, hogy jónak tartod a választásomat és megelégedésre szolgált a munkám. Próbáltam a legjobbat kihozni a nagyon nehéz szövegből.
Van már új sorozat, amit kinéztem fordításra, de 1-2 hónapig nem tudom elkezdeni.
Nem árulom el, melyiket néztem ki, legyen meglepetés. (giggle)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.10.28. 19:30

schwiegel írta:Köszönöm szépen a teljes sorozat feliratait!
Nagyon szívesen! :-)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
diotima
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:24

2016.10.28. 19:41

Kedves Lintka, nagyon szépen köszönöm, hogy annyi munkával lehetővé tetted nekünk, hogy élvezhessük ezt a sorozatot ! Bevallom, eleinte annyira nem tetszett, de aztán nagyon megszerettem, és nagyon tanulságosnak is tartom, legalább is, amit a politikáról megértettem belőle...A magánszálak meg igazán lebilincselőek voltak. A befejezés igazán egy Shakespeare-tragédiára emlékeztetett. Még jó, hogy megtoldották jó pár évvel,és így tényleg minden a helyére került.. Hálás köszönetem, és remélem, hogy fogsz még fordítani, izgatottan várom, hogy mit találtál:))) Addig is minden jót kívánok Neked szeretettel, Diotima (WORSHIP)
Mamka
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.10.03. 19:55

2016.10.28. 21:22

Kedves Lintka!
Hálás köszönetem ennek a remek filmnek a lefordításáért! Kíváncsian várom a következő választásodat! (WORSHIP) (w00t)
Frezia
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.04.25. 21:06

2016.10.29. 07:22

Szia Lintka! (wave)
Most fejeztem be az utolsó részt! Nem nagyon tudok szóhoz jutni, mert ha belegondolok még most is folytogat a sirás.
Viszont ezek a könnyek nem a szomorúságról szólnak, hanem a történet végkifejletéről mely engem igazán boldogsággal töltött el. Hiszen mindenki oda került végül ahová én elejétől gondoltam, hogy ki kihez tartozik. Egyetlen titok még nekem is titok maradt, mert lehet figyelmetlen voltam, de azt majd még megbeszéljük. Nagyon-nagyon hálás vagyok, hogy leforditottad ezt a
sorozatot, mely a merevlemezem marad örökké /mig a technika engedi/.Tudom, hogy hatalmas munkád van abban, hogy ezt
a tömény politikai szöveget ilyen profin megoldottad. Hatalmas köszönet érte! Minden jót kivánok a jövőben! Pihend ki magad
és reménykedem, hogy hiányozni fog egy idő után a forditás és egy ujabb jó sorozatba fogsz kezdeni! (WORSHIP) (WORSHIP) (WORSHIP) (h5)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.10.29. 20:04

diotima írta:Kedves Lintka, nagyon szépen köszönöm, hogy annyi munkával lehetővé tetted nekünk, hogy élvezhessük ezt a sorozatot ! Bevallom, eleinte annyira nem tetszett, de aztán nagyon megszerettem, és nagyon tanulságosnak is tartom, legalább is, amit a politikáról megértettem belőle...A magánszálak meg igazán lebilincselőek voltak. A befejezés igazán egy Shakespeare-tragédiára emlékeztetett. Még jó, hogy megtoldották jó pár évvel,és így tényleg minden a helyére került.. Hálás köszönetem, és remélem, hogy fogsz még fordítani, izgatottan várom, hogy mit találtál:))) Addig is minden jót kívánok Neked szeretettel, Diotima (WORSHIP)
Kedves Diotima!
Ha valakinek, Neked igazán nagyon szívesen! :-)
2,5 éve, hogy itt teszem közzé a fordításaimat, és Te a kezdetektől fogva segítettél hozzászólásaiddal. Fontosnak tartottam a véleményedet, meglátásaidat egy-egy történés kapcsán.
Egyetértek veled, drámai volt a befejezés, de felmerült bennem, hogy akár a fő gonoszok végtelen szerelme is adhatná a sorozat címét. Jó az a közmondás, a szerelem öl, butít és nyomorba dönt. Azt nem mondom, hogy Park Young Tae-t nem motiválta saját gátlástalan jelleme, de nagyon úgy tűnt, hogy a gyilkosságokat, a jogtalan pénzszerzéseket, politikusok egymásnak ugrasztását, stb. fiatalkori szerelméért illetve annak utasításaira követte el. Ő aztán tényleg hűséges volt Min Hye Rin asszonyhoz. Tudom, ez abszurd gondolat.
El kell, hogy köszönjek, mert elmaradtam bizonyos munkákkal, feladatokkal és kb. 2-3 hónap, mire bepótolom. (wave)
Szeretettel üdvözöllek: lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.10.29. 20:07

Mamka írta:Kedves Lintka!
Hálás köszönetem ennek a remek filmnek a lefordításáért! Kíváncsian várom a következő választásodat! (WORSHIP) (w00t)
Kedves Mamka!
Nagyon szívesen! Örülök, hogy remeknek találtad. :-D
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
diotima
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:24

2016.10.29. 20:36

Szia, Lintka, örülök, hogy így gondolod :-) Tényleg, nem abszurd a gondolat, a cím a két főgonoszra is vonatkozhatna...Néha meg is sajnáltam Park Young Tae-t, hogy annyira vágyott a lánya meg a szerelme után. Bár, amikor meg "megkapta" a lányát, egy szemernyit se lett jobb ember...Nekem teljesen csak Kwang Chul nyerte el a szimpátiámat, az ő jelleme végig pozitív volt szerintem. Hát, sajnálom, hogy vége lett, Neked meg azt kívánom, hogy sikerüljön bepótolnod a lemaradásaidat, és nézd meg azokat a sorikat is, amik elmaradtak / ajánlom a "holdas" sorikat, azok nagyon jók/ :-D Üdvözlettel Diotima
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.10.30. 10:13

Frezia írta:Szia Lintka! (wave)
Most fejeztem be az utolsó részt! Nem nagyon tudok szóhoz jutni, mert ha belegondolok még most is folytogat a sirás.
Viszont ezek a könnyek nem a szomorúságról szólnak, hanem a történet végkifejletéről mely engem igazán boldogsággal töltött el. Hiszen mindenki oda került végül ahová én elejétől gondoltam, hogy ki kihez tartozik. Egyetlen titok még nekem is titok maradt, mert lehet figyelmetlen voltam, de azt majd még megbeszéljük. Nagyon-nagyon hálás vagyok, hogy leforditottad ezt a
sorozatot, mely a merevlemezem marad örökké /mig a technika engedi/.Tudom, hogy hatalmas munkád van abban, hogy ezt
a tömény politikai szöveget ilyen profin megoldottad. Hatalmas köszönet érte! Minden jót kivánok a jövőben! Pihend ki magad
és reménykedem, hogy hiányozni fog egy idő után a forditás és egy ujabb jó sorozatba fogsz kezdeni! (WORSHIP) (WORSHIP) (WORSHIP) (h5)
Szia Frezia!
Végre hozzád is ideértem. Nagy hajtásban voltam az elmúlt hetekben, hogy be tudjam fejezni a sorit, és miután kész lett, teljesen "kész" vagyok. Alig vártam, hogy befejezzem a fordítást, de hiányozni fognak a történet szereplői. Az biztos, egy darabig a sztori bűvkörében leszek. Ezért sem tudnék új sorozatot elkezdeni.
Viszont ezek a könnyek nem a szomorúságról szólnak, hanem a történet végkifejletéről mely engem igazán boldogsággal töltött el. Hiszen mindenki oda került végül ahová én elejétől gondoltam, hogy ki kihez tartozik.
Én is így érzem és nagyon elégedett vagyok a befejezéssel. Én sem álltam meg sírás nélkül egyszer sem, pedig a fordítás közben többször meg kellett néznem egy-egy jelenetet.
A politikai szöveg nagyon nehéz volt, de úgy érzem, sikerült érthetővé tennem a lényegét.
Egyetlen titok még nekem is titok maradt, mert lehet figyelmetlen voltam, de azt majd még megbeszéljük.
Sejtem, mire gondolsz. Én is töröm a fejem rajta, hátha valahol történt utalás a testvérek kötődésére. Ugye, erről van szó?
Az első részben, amikor a két kisfiú várta In Ae családját a vasútállomáson, In Ae nénikéje valakinek (Gu Jung) az unokáiról kérdezősködött In Ae nagymamájától. Ez a név többet nem került szóba.
Köszönöm, hogy velem tartottál!
Imádom, amikor mosolyog!
Imádom, amikor mosolyog!
Nem vitás, övé volt a legszimpatikusabb karakter<br />Imádni való ő is!
Nem vitás, övé volt a legszimpatikusabb karakter
Imádni való ő is!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.10.30. 10:23

Búcsúzóul hoztam néhány képet az utolsó részből.
Spoiler:
E.L.37.End1.jpgs.jpg
E.L.37.End2.jpgs.jpg
E.L.37.End3.jpgs.jpg
E.L.37.End.4.jpgs.jpg
E.L.37.End5.jpgs2.jpg
E.L.37.End6.jpgs.jpg
E.L.37.End7.jpgs.jpg
E.L.37.End8.jpgs.jpg
E.L.37.End9.jpgs.jpg
E.L.37.End11.jpgs.jpg
E.L.37.End12.jpgs.jpg
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Válasz küldése