My Golden Life (52/52)

K-doramák
HaNa
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.04.27. 13:36

2020.04.29. 10:53

Nem volt fárasztó, Általában ilyenek a koreai sorozatok. Köszönöm még egyszer.
Marcsi
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.07.24. 18:52

2021.04.04. 16:13

Kedves Lintka!
Köszönöm a fordítást, most tartok a 26. résznél, és rendkívül kikésszülök most már egy idelye Seo Ji An viselkedése miatt és a család többi tagja miatt is, mert ez az érthetetlen mártírkodás annyira jellemző a koreai sorozatokra. Mindenki önkínozza magát, az igazi lány is egy kis elmebeteg. talán a két fiú a legnormálisabb ebben az egész sorozatban. a kávéházi nő sem egészen komplett, ezidáig bár nem tudom mi történt vele, ami miatt a szegény pékre harakszik, pedig elvileg semmit nem tett ellene a múltban. Szóval egyenlőre egy káosz az egész történet a 20. rész tájától. Még visszajövök később, hogy miként alakultak a dolgok, de remélem a maradék 26. rész nem ezzel fog kitöltődni, hogy szenvednek egyedül és egymás miatt. Mert akkor megőrülök, a maradék részek alatt. Nem értem a forgatókönyv írókat, elindul egy jó sorozat téma és elrontják ezzel a barom sémával, amitől hemzseg az egész sorozat. A gazdag család először nem volt szimpatikus, de később megváltozott a véleményem. Na majd még vissza térek, addig is még egyszer köszönöm. Megyek tovább szenvedni, hátha megéri még egy kicsit kivárni és elindul valamerre a történet. Üdv. Marcsi
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.04.04. 18:48

Marcsi írta: 2021.04.04. 16:13 Kedves Lintka!
Köszönöm a fordítást, most tartok a 26. résznél, és rendkívül kikésszülök most már egy idelye Seo Ji An viselkedése miatt és a család többi tagja miatt is, mert ez az érthetetlen mártírkodás annyira jellemző a koreai sorozatokra. Mindenki önkínozza magát, az igazi lány is egy kis elmebeteg. talán a két fiú a legnormálisabb ebben az egész sorozatban. a kávéházi nő sem egészen komplett, ezidáig bár nem tudom mi történt vele, ami miatt a szegény pékre harakszik, pedig elvileg semmit nem tett ellene a múltban. Szóval egyenlőre egy káosz az egész történet a 20. rész tájától. Még visszajövök később, hogy miként alakultak a dolgok, de remélem a maradék 26. rész nem ezzel fog kitöltődni, hogy szenvednek egyedül és egymás miatt. Mert akkor megőrülök, a maradék részek alatt. Nem értem a forgatókönyv írókat, elindul egy jó sorozat téma és elrontják ezzel a barom sémával, amitől hemzseg az egész sorozat. A gazdag család először nem volt szimpatikus, de később megváltozott a véleményem. Na majd még vissza térek, addig is még egyszer köszönöm. Megyek tovább szenvedni, hátha megéri még egy kicsit kivárni és elindul valamerre a történet. Üdv. Marcsi
Kedves Marcsi!
Szívesen a fordítást, amibe rengeteg időt és energiát fektettem. Háromszor akartam abbahagyni, mert rengeteg volt a szöveg és nehezen emészthető a cselekmény. Azért sikerült befejeznem, mert szép számmal voltak olyan nézők, akikkel itt és a d-addictson is megbeszéltük epizódonként a történéseket. Azt, hogy ki, miért úgy cselekedett az adott szituációban.. Nem hiszem, hogy sémáktól hemzsegne, hiszen ez egy családi dráma, amit bárhol produkálhat az élet. Nem könnyű darab az biztos, ha nem tetszik, ne nézd végig, ne kínozd magad. Elég, hogy én eleget kínoztam magam az 52 rész fordításával. Kérlek, ne vedd el mások kedvét a megnézésétől. És az enyémet se vedd el, ne kelljen azt éreznem, hogy a fordító munkája felesleges volt. :-(
Üdvözlettel: lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Marcsi
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.07.24. 18:52

2021.04.05. 12:13

Kedves Lintka!
Rosszul értetted a mondani valómat, nem akarom én senki kedvét elvenni a sorozattól, és a te fordításod is remek. Csak a pillanatnyi benyomásom osztottam meg veled, a sémák szerintem igen is vannak, mint pl. az önsanyargatás vagy mindennek a tagadása önmagának hazudva. Itt az érzésekre gondolok elsősorban, ami még nagyon meglepő volt Seo Ji An elmenekülése után az az érzelem mentes, élettelen viselkedés. Senkivel nem tudott normálisan beszélni, elutasítással volt mindenkivel szemben. Pedig sokan megsérültek ebben a hazugságban és rajta kívül az apja volt még ennyire megszállott.
Időközbe tovább néztem a sorozatot és enyhültek a történetben az események. Most már tényleg kíváncsi vagyok merre fog haladni a történet. Szóval kezd /jól/alakulni a folytatás.
Még visszatérek és folytatom a véleményezést, ha nem bánod.
Üdv.: Marcsi
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.04.06. 15:47

Marcsi írta: 2021.04.05. 12:13 Kedves Lintka!
Rosszul értetted a mondani valómat, nem akarom én senki kedvét elvenni a sorozattól, és a te fordításod is remek. Csak a pillanatnyi benyomásom osztottam meg veled, a sémák szerintem igen is vannak, mint pl. az önsanyargatás vagy mindennek a tagadása önmagának hazudva. Itt az érzésekre gondolok elsősorban, ami még nagyon meglepő volt Seo Ji An elmenekülése után az az érzelem mentes, élettelen viselkedés. Senkivel nem tudott normálisan beszélni, elutasítással volt mindenkivel szemben. Pedig sokan megsérültek ebben a hazugságban és rajta kívül az apja volt még ennyire megszállott.
Időközbe tovább néztem a sorozatot és enyhültek a történetben az események. Most már tényleg kíváncsi vagyok merre fog haladni a történet. Szóval kezd /jól/alakulni a folytatás.
Még visszatérek és folytatom a véleményezést, ha nem bánod.
Üdv.: Marcsi
Kedves Marcsi!
Igazán nem szeretnélek megfosztani a szabad véleménynyilvánítástól. Más-más szemszögből érzékeljük és fogjuk fel a dolgok alakulását. A vélemény nagyon szubjektív.
Valójában örülök, hogy gondolatotokat ébresztett benned ennek a sorozatnak a nézése, és köszönöm, hogy nyilvánossá tetted. Természetesen írd le a véleményedet, ha ingerenciád támad rá.
Üdvözöllek: lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.04.08. 11:16

Kedves Marcsi! Talán segít neked, ha visszaolvasol a részenkénti reakciókra, és nem sémákban gondolkodsz, mert itt minden van csak nem séma! Ráadásul, az ember szinte úgy érezte, hogy egy remek önéletrajzi történetet látunk kibontakozni! l:-)
Még ha csak rá gondolok is, annyi minden villan belém emlékképben, hogy egész meghozta a kedvem az újranézéshez. Ami azért is nagyon jó dolog, mert az ember talán kicsit nyugodtabban szemléli már a megpróbáltatásokat!

Egy valamit nem ismertél fel, és valószínűleg nem is éltél át olyan mélységű depressziót, /és nem is kivánom ezt/ ami az adott élethelyzetben kilátástalannak tűnik. A felismerése a saját és másik hibájának, és annak súlyának viselése, a más rosszakaratának célpontjává válni, nem egy sablon.

Mindenki másként dolgozza fel, vagy nem tudja! Gondolj csak szimplán az idolok magas öngyilkossági dolgaikra! Vagy amikor olyan nehéz szerepet kell játszani, hogy valódi depressziót okoz. Lásd pl. Jian - nak is valóban kellett korházi kezelés, de számtalan ilyen esetet lehetne sorolni más sorozatok kapcsán. Vagy nézd a gyerekszínészeket, szinte mindegyik utána pszihiátriai kezelést kap némely szerep után, nem semmi amit sokszor alakítani kell.

S mindenkinek más a története ebben a sorozatban is, és sok minden ad félreértésre is okot, de mindennek az egyik legnagyobb kiváltója mind a lány anyja, mind az asszisztensnő! A többi már az események szerencsétlen, s egyben szerencsés láncolata is. Hiszen a "hugica" aki igazából a "nővér" élete is azért maradhatott meg mert anno a másik család megmentette!
Nos az valóban hiba volt, hogy soha nem mondták el az igazat, s szerencsétlen módon derült ki!

Remélem a folytatásban már ahogy bogozódnak a szálak mind jobban megszereted ezt a történetet is.

Az biztos, Hogy nem piskóta, inkább viszonylag az egyik legreálisabb családi sorozat, ami számomra is újra nézendő.! (w00t) l:-) :-) (hug)
Úgyhogy Kedves Lintka, mindig hálás szívvel gondolok rád már csak attól is ahogy a sorozat címével találkozom a sok sorozat között, amiket meghagytam a gépen!!! @}->- l:-) (hug) (wave)
Marcsi
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014.07.24. 18:52

2021.04.12. 09:09

Kedves Mindenki és Lintka!
A sorozat végére értem, ahogy haladtam a részekkel úgy változott a véleményem is. A vége is jól alakult, de a fő párossal nem sikerült békét kötni, vagyis inkább a lány nekem nem lett szimpatikusabb. Idegesített, hogy a fiút folyton visszautasította, ahogy szokták mondani játszotta a "nehezen kaphatót". De, ez az én véleményem, nem kötelező elfogadni senkinek sem.
A színésznő játéka nekem végig irritáló volt, a beszéd modora, /motyogás, hadarás, stb.../. A történet, ahogy a gazdag családról kiderültek a titkok és az átalakulás, szimpatikus volt. Az elnök nagypapa az a végletekig undorító volt, de szerencsére amikor a hatalom kikerült a kezéből, kénytelen volt visszavenni ebből a gyalázatos viselkedésből.
Az igazság az az, hogy Park Shi Hoo a kedvenceim közé tartozik és benne abszolút nem csalódtam, ő hozta a karaktert és játéka számomra most is kifogástalan volt. Nagy összeségében, amit el lehet mondani most is a pénz volt a legfőbb mozgató rugó, akár gazdag, akár kevésbé jó módúról volt szó. Nehéz egy ilyen társadalomban a megélhetés, ezt el kell ismerni. Nagyon nagy a rétegek közötti különbség, és nagyon megalázó azokra nézve, akik nem engedhetnek meg maguknak semmilyen luxust. A gazdagok pedig a pénz hatalmánál fogva szinte bármit megtehetnek a kis emberekkel. Élnek a befolyásukkal, szinte rabszolga sorban tartják az alkalmazottakat stb.... /házvezető nő/.
Ez egy vélemény részemről bennem ezt váltotta ki, ez a sorozat, de remélem senkit nem sértettem meg ezzel a hozzászólásommal. Végül is ezért vagyunk különbözőek és mások a nézeteink biznyos dolgokról.
Tehát, összeségében tetszett és köszönet Lintának még egyszer ezért a nagyon szép igényes munkáért.
Üdv.: Marcsi (WORSHIP) (dance) (w00t)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.04.13. 17:26

Marcsi írta: 2021.04.12. 09:09 Kedves Mindenki és Lintka!
A sorozat végére értem, ahogy haladtam a részekkel úgy változott a véleményem is. A vége is jól alakult, de a fő párossal nem sikerült békét kötni, vagyis inkább a lány nekem nem lett szimpatikusabb. Idegesített, hogy a fiút folyton visszautasította, ahogy szokták mondani játszotta a "nehezen kaphatót". De, ez az én véleményem, nem kötelező elfogadni senkinek sem.
A színésznő játéka nekem végig irritáló volt, a beszéd modora, /motyogás, hadarás, stb.../. A történet, ahogy a gazdag családról kiderültek a titkok és az átalakulás, szimpatikus volt. Az elnök nagypapa az a végletekig undorító volt, de szerencsére amikor a hatalom kikerült a kezéből, kénytelen volt visszavenni ebből a gyalázatos viselkedésből.
Az igazság az az, hogy Park Shi Hoo a kedvenceim közé tartozik és benne abszolút nem csalódtam, ő hozta a karaktert és játéka számomra most is kifogástalan volt. Nagy összeségében, amit el lehet mondani most is a pénz volt a legfőbb mozgató rugó, akár gazdag, akár kevésbé jó módúról volt szó. Nehéz egy ilyen társadalomban a megélhetés, ezt el kell ismerni. Nagyon nagy a rétegek közötti különbség, és nagyon megalázó azokra nézve, akik nem engedhetnek meg maguknak semmilyen luxust. A gazdagok pedig a pénz hatalmánál fogva szinte bármit megtehetnek a kis emberekkel. Élnek a befolyásukkal, szinte rabszolga sorban tartják az alkalmazottakat stb.... /házvezető nő/.
Ez egy vélemény részemről bennem ezt váltotta ki, ez a sorozat, de remélem senkit nem sértettem meg ezzel a hozzászólásommal. Végül is ezért vagyunk különbözőek és mások a nézeteink biznyos dolgokról.
Tehát, összeségében tetszett és köszönet Lintának még egyszer ezért a nagyon szép igényes munkáért.
Üdv.: Marcsi (WORSHIP) (dance) (w00t)
Kedves Marcsi!
Örülök, hogy végig érve a sorozaton, egy pozitív véleményt fogalmaztál meg róla. Az, hogy a vezető páros hölgy tagja nem nyerte el a tetszésedet, az egy dolog. Le is írtad, hogy miért. Én ebben a sorozatban találkoztam először Shin Hye Sun színésznővel, és nagyon tetszett, ahogy Ji An karakterét megformálta. Szerintem a rendező utasításaira "motyog, vagy "hadar". Természetesen különbözőek vagyunk, más az ízlésünk,. Van aki csak a horrort, trillert, krimit vagy a fantasyt szereti, a családi sorozatokat, vagy pl. a lélektani drámákat nem. Én azokat szeretem, amelyek tanulsággal szolgálnak, és a való élettel összefüggnek.
Most néztem bele a L.U.C.A.:The Beginning című sorozat első részébe, mert az egyik , számomra is kedvenc fordító, dicshimnuszt zengett róla, kiemelve a fordító remek munkáját. Háááááááááááát, mit is mondjak?! Inkább semmit. És gondolom, a sorozat ezek után csillagos 10 pontot fog kapni az Ázsia Ékkövein, nem számítanak a magyartalan, érthetetlen mondatok, de olyan borzongató volt és a színészek is jól játszottak, mert az ember majd meghalt az izgalomtól.
Elnézést Marcsi, ezt nem neked szántam, főleg, hogy Te is Park Shi Hoo rajongó vagy, de nagyon irritál, hogy sokan semmibe veszik, hogy a fordító mennyire végzett igényes munkát, csak a szubjektív benyomás alapján pontoznak.
Köszönöm, hogy Te igényesnek tartod a munkámat. Magamnak sem csinálnám hanyagul, nemhogy a nézőknek.
További sok kellemes kikapcsolódást kívánok Neked a doramákhoz.
Üdvözöllek: lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
mkd56
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.07.18. 12:56

2021.07.18. 13:22

Létezhet, h már nem tudom letölteni a My Golden Life sori srt file-t
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.07.18. 14:06

Kedves mkd56! Jelzem, hogy én is ellenőriztem hiba nélkül letölthetőek a sorozat srt.-jei.
Annyi, hogy az első oldalon le tudod tölteni vagy egyesével, vagy tömörítve.

Kicsit figyelmesebben keresd az első oldakon.
A sorozat letöltése alatti link.
MY.GOLDEN.LIFE.E01-E52.170902.HDTV.H264.540P-SS.RAR (wave) :-)
Tömörítve: 2020. március 29.
alatta pedig egyesével leszedhető ha úgy jobb neked.! Jó szórakozást!
Válasz küldése