My Golden Life (52/52)

K-doramák
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2018.01.24. 08:50

Én sem vagyok a sorozatbaráton regisztrálva, ezért fogalmam sincs, mi történt. Utálom azt az oldalt. Az az abszurd helyzet állt elő, hogy ők engedély nélkül, a kifejezett tiltakozásom ellenére lenyúlják az én felirataimat, közben én hozzájuk sem tudok férni. Még csak leellenőrizni sem, nem változtattak-e rajtuk valamit. Úgyhogy struccpolitika. Amit nem látok, az nincs. Nem hagyom, hogy egy-két tök ismeretlen bunkó elvegye a kedvemet. Csak azért sem!

Másfelől viszont szerintem ilyenkor a csodák csodájára hirtelen megsokszorozódó nézők, a kérlelők, a csalatkozók, a nyafogók a hozzászólásaikkal nem segítenek. Épp ellenkezőleg, megerősítik a fordítót a döntésében. Azt a fordítót, aki korábban is úgy érezte, hogy nem becsülték meg.

Ezt csak az tudja megérteni, aki már mindkét oldalt próbálta.
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Frezia
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.04.25. 21:06

2018.01.24. 11:26

Szia Lintka!
Mióta megtudtam, hogy nem forditod tovább a sorozatot, őszintén szólva alig térek magamhoz. Nagyon sajnálom, hogy mi akik nagyon vártunk minden egyes részt kevesebbet nyomtunk a mérlegen, mint azok a beszólások melyek fájdalmat okoztak. Úgy tűnik nem tudjuk megváltoztatni az elhatározásod. Igy nem maradt más, mint hogy megköszönjem az eddigi kitartó és szinvonalas forditásaidat, melyekkel nekem és még sok rajongónak örömet okoztál. Kivánok Neked nagyon jó egészséget, pihend ki ezt az egész sértettséget magadból, mondjuk jó doramák nézésével vagy jó nagy alvásokkal vagy bármivel ami örömöt okoz.És ha netán mégsem tudnál annyit aludni és elvonási tüneteid lennének egy idő után a forditás hiánya miatt, gondolj ránk akik epekedve várják ennek a családi drámának a forditását, vagy ha ezt semmiképp, akkor bármelyiket melyet kinézel magadnak. / Nagyon jók szoktak lenni a választásaid!/
Mégegyszer minden jót kivánok!
Kata :-( :-? :-(
MGL-Ep-39-36-e1516481780881.jpg
MGL-Ep-39-36-e1516481780881.jpg (12.61 KiB) Megtekintve 9236 alkalommal
MGL-Ep-39-36-e1516481780881.jpg
MGL-Ep-39-36-e1516481780881.jpg (12.61 KiB) Megtekintve 9236 alkalommal
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2018.01.24. 19:36

Frezia írta: 2018.01.24. 11:26 Szia Lintka!
Mióta megtudtam, hogy nem forditod tovább a sorozatot, őszintén szólva alig térek magamhoz. Nagyon sajnálom, hogy mi akik nagyon vártunk minden egyes részt kevesebbet nyomtunk a mérlegen, mint azok a beszólások melyek fájdalmat okoztak. Úgy tűnik nem tudjuk megváltoztatni az elhatározásod. Igy nem maradt más, mint hogy megköszönjem az eddigi kitartó és szinvonalas forditásaidat, melyekkel nekem és még sok rajongónak örömet okoztál. Kivánok Neked nagyon jó egészséget, pihend ki ezt az egész sértettséget magadból, mondjuk jó doramák nézésével vagy jó nagy alvásokkal vagy bármivel ami örömöt okoz.És ha netán mégsem tudnál annyit aludni és elvonási tüneteid lennének egy idő után a forditás hiánya miatt, gondolj ránk akik epekedve várják ennek a családi drámának a forditását, vagy ha ezt semmiképp, akkor bármelyiket melyet kinézel magadnak. / Nagyon jók szoktak lenni a választásaid!/
Mégegyszer minden jót kivánok!
Kata :-( :-? :-(
MGL-Ep-39-36-e1516481780881.jpg
Szia Frézia!
Meghánytam-vetettem a dolgot, már ami a döntésemet illeti. Nem gondoltam, hogy ekkora vihart kavar a bejelentésem, hogy nem akarom folytatni a My Golden Life fordítását. Alaposan átgondoltam, amikor belevágtam.Szeretek fordítani, de csak kényszer nélkül, mivel ez egy hobbi. Azzal nagy nyomás nehezedik rám, ha azt tapasztalom, hogy neheztelnek, kritizálnak azért, mert nem hozom egyik napról a másikra az újabb és újabb feliratokat. Már írtam korábban, hogy érdekel az az ország, ahol ezek a sorozatok készülnek. Mivel a családi sorozatok ismeretterjesztő szerepet is betöltenek, időnként én is megállok és keresgélek leírást ételekről, italokról, halfajtákról, őshonos növényekről stb. Pl. az első részben Midász király mondáján időztem el sokat.
Azt szeretném mondani, ha megfelel az a tempó, amit eddig tartottam, ez havi 2 epizód, akkor folytatom a fordítást. Közben a Comradest is fordítom, azt az öcsém kérésére kezdtem el.
Mindenkinek köszönöm a támogató hozzászólását. :-)
Ja, és ez a bánatos szempár megindított.
Spoiler:
Ui: Vannak az embernek nehezebb időszakai, amikor érzékenyebb. Most én is így vagyok. Ebből kell kilábalnom. Történetesen egy gázkazán- csere és egy kutyusom nagy műtétje előtt állok.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
zsike717
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2014.01.16. 09:30

2018.01.24. 20:03

Köszönöm a döntésedet!
Kép
diotima
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:24

2018.01.24. 20:12

Kedves Lintka, nagyon örülök, hogy megváltoztattad a döntésedet, nagy-nagy köszönet érte! Nekünk tökéletesen megfelel ez a tempó, leld örömed a búvárkodásban, csináld a saját örömödre /is /. Az ember figyelmét is eltereli a gondjairól az a munka, amit szívesen csinál, nem? Drukkolok, hogy minden simán menjen otthon, a kutyások ezt megértik:)))Még egyszer hálásan köszönöm, és akkor jó munkát! üdvözlettel: diotima @}->-
annamama
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.08.01. 12:55

2018.01.24. 20:20

Kedves Litka Nagyon szépen koszonom a dontésedet ,igaz én ide a forumra nem szoktam irni de mindig nagyon várom az ujjabb feliratokat nagyon szeretem ezt a családi sorozatot és a forditásaidat,és ujbol csak koszonni tudom hogy folytatod a forditását és hidd el sokan vannak ilyenek is mint én aki eddig nem szolalt meg....ezután itt fogom megkoszoni minden rész feliratát....:)...annamama...:)...
woni
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.01.26. 18:12

2018.01.24. 20:24

Kedves Lintka! Csatlakozom az előttem szólókhoz, én is köszönöm szépen, hogy folytatod a fordítást, nagyon örülök neki! :)
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.01.24. 20:26

Örülök! Jobbulást a kutyidnak, minden rendben lesz vele!
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.01.24. 20:26

szia Lintka! Hát most akkorát dobban a szívem az örömtől hogy meggondoltad magad, (hug) (hug) (hug) @}->- @}->- @}->- (dance) (dance)
Nekem tökéletesen megfelelt a havi két rész érkezése, ha nem emlékszem rosszul, eleve úgy is indítottad, hogy csak ennyire tudsz időt szánni rá, hiszen neked is vannak más jellegű elfoglaltságaid, nem várt események is stb. Akárhogy feszegetjük, a nap 24 órából áll nem 48-ból hogy minden beleférjen!!!
Nagyon megvigasztalódtam a döntésed kapcsán és ezer hála és köszönet érte!
Remélem a nem várt kellemetlenségek, mint a kazáncsere, vagy kutyusod betegsége jobbra fordul, és minden helyreáll ezen a téren is!
Nekünk 2 éve a kazán leégett a tetővel együtt, és persze hogy a legnagyobb hidegben egy elektromos zárlat miatt, tudom milyen az amikor ilyen horderejű dolgot kell megoldani, szinte milliós tétellel. Ha Valami nehéz számodra, nyugodtan írd ki magadból, akár privibe is, szívesen segítünk amiben tudunk. (hug)
Én szaporítom, a nagyon türelmes és örvendezők táborát, hidd el sokan leszünk...az elégedetlenkedők meg fordítsák le maguknak ...
további szép estét, és nyugodalmas jó éjszakát maradok tisztelettel továbbra is rajongód! :-D (hug) (w00t)
Erzsike54
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016.05.02. 17:04

2018.01.24. 20:31

Kedves Lintka ! Nagyon örülök ,Hogy mégis csak folytatod a sorozatot ! Remélem tudod és érzed hogy nagyon sokan nézzük azokat a sorozatokat amit te fordítottál ,nagyon szeretem ezeket a családi sorozatokat és ha jól belegondolunk ,nem sokan vállalkoznak ilyen nagy munkára ,ráadásul ebben a sorozatban nagyon sok a szöveg .Most ahogy olvasgattam a hozzá szólásokat ,senki nem irt olyant ,hogy mikor jön már a következő rész felirata ,vagy hogy számon kért volna valaki hogy hogyan halad a fordítás ,mi csak nagyon hálásak vagyunk ,hogy szabad idődben nekünk örömet szerzel a fordításaiddal jól szórakozhatunk ezeken a filmeken .Nagyon kérlek tudom könnyű ezt mondani ,de ne foglalkozz mit mondanak azok az emberek akik azt sem tudják hogyan kel megköszönni és mi munka van egy ekkora sorozat lefordításában .úgy döntöttem minden lefordított rész itt fogok nálad meg köszönni ,nem az Ázsián ,hogy érezd milyen nagyra tartunk és milyen sok szép percet órát szereztél nekünk a fordításaiddal ! Jó egészséget ,kitartást türelmet kívánok ,sok sok szeretettel Dihenné Vámos Erzsébet
Válasz küldése