My Golden Life (52/52)

K-doramák
Frezia
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.04.25. 21:06

2017.12.17. 15:43

Szia Lintka!
Nagyon szépen köszönöm a 8- rész forditását is. Nyakunkon a karácsony, hangolódjuk kicsit rá. Na kivel vajon?
https://www.youtube.com/watch?v=-PO7QAs7nYA
Mivel már háromszor megirtam a levelet és nem ment át, csak egy képeslapot küldök!
http://img1.picmix.com/output/pic/origi ... _bd1fd.gif
Lehet, hogy a png kép miatt????
Ui: Nagyon helyes szépenfésült télapó látogatott meg.
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.12.18. 14:16

Az utóbbit is szívesen.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.12.19. 11:13

Kedves Mindenki!
Bemásolom, amit a Comrades topikban Szildornak írtam, hogy Ti is tudjátok, mit érzek.
"Kedves Szildor!
Igen, eltévelyegtem egy kicsit, mert a My Golden Life túl sok energiámat felemészt, már nagyon unom a sok dumát, epizódonként az 1000-1150 felirattábla fordítását. A befektetett energia, és az éjszakázással járó fáradtság nincs arányban a kimeneti eredménnyel. 37 ember értékelte a 2017-ben nyújtott munkámat.(Beautiful Days, My Golden Life 8 epizódja, Park Si Hoo 16 perces interjúja). Ez lehet sok is, mármint a 37 szavazat, ha az, amit csinálok pocsék. Meg kellene már mondani az igazságot, még ha fájó is hallani.
Elnézést, de nagyon feldúlt vagyok. Tévedés ne essék, tudom a határaimat, a képességeimet, és a lehetőségeim is szűkre szabottak a fordításra fordítandó idő terén, és nem versenyezhetek és nem is akarok a nagy nevekkel, de valahogy az eddigi hozzászólások alapján úgy éreztem, hogy többen vannak, akik szerették, szeretik, amit csinálok.
Szívesen az első rész feliratát."
Ui: A 37 embernek köszönöm, hogy rám is szavazott. (WORSHIP)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
virag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017.09.18. 17:17

2017.12.19. 12:39

Kedves Lintka Döbbenten olvastam az irásod mert alig akarom elhinni hogy 37 ember szavazott rád.Nem a Te hibád,nem csinálod rosszul.
Kedves Rajongók.Öszintén röstellem magam hogy pár percet nem tudtatok arra szánni hogy a hálátokat egy szavazattal kifejezzétek.Azt elvárjuk hogy gyorsan és választékosan legyen egy egy sorozat leforditva,cserébe nem azt kellett volna ten ni hogy a sok munkát megköszönjük. Lintka által forditott sorozatokat sokat és többször nézzük,vagy csak azt várjuk el hogy más dolgozzon .NEM volt egy pici idő sem? A forditónak is jön a karácsony nem csak nekünk.
A 36 rajongónak én is köszönöm a 37.ik én voltam.Kedves Lintka ! Engem is bánt ez a történet,ugy érzem mintha velem történt vola meg.Az összes rajongó nevében elnézést és bocsánatot kérek.Nem Te vagy rossz, a rajongók voltak lusták.
Áldott,békés karácsonyt és nagyon boédog uj évet kivánok az egész családodnak.
Avatar
zsike717
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2014.01.16. 09:30

2017.12.19. 14:09

Kedves Lintka!
Döbbenten olvastam az írásod , hihetetlen, hogy csak ennyien szavaztunk rád. A felirataidat sokan töltötték le,de kevesen szavaztak ennek elsősorban a nézői lustaság volt az oka. Biztos,hogy jóval többen vagyunk akik eddig is szerettük a munkáidat és hálásak is voltunk érte, ez a jövőben is így lesz.
Sok időt és energiát fektetsz a fordításba (ráadásul itt rengeteget beszélnek), minőségi fordítást adsz ki a kezedből.
Szeretjük és várjuk a munkáidat ,amely garantálja számunkra a minőséget is az élvezet mellett.
Békés, meghitt ünnepeket kívánok neked és szeretteidnek is.

Kép
Avatar
Eszterella
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2016.05.18. 20:04

2017.12.19. 16:10

Drága Lintka!
Biztosan tudom,hogy ezek a számok nem azt tükrözik amit éreznek az emberek és
azt sem tudjuk kik szavaztak és milyen indokkal úgy,ahogy.Olyan ez mint bármilyen
más szavazás ezen a világon.Azt gondolom az az örömteli érzés ami ott van azokban,
akik olvassák egy jó sorozat fordítójának munkáját,csak az számít és ez bár nem lesz
valahol számokban jelezve igazán működik,mert energia és átmegy ahhoz az emberhez
akivel kapcsolatban van.Lehet nem tudom ezt jól megfogalmazni és átadni,de Te
is érzed,hogy nem lehetnek csak ennyien és ez az igazság,nem a számok,mert az
csak statisztika és hamis,igaz ezt olvassuk hiszen le van írva.Remélem átmegy amit
mondani akarok,és ez nem vigasz,mert arra aztán Te nem szorulsz,ezt tudnod kell,
mert ismered magadat :-)
Őszintén én például csak azért regisztráltam most az Ázsián,mert itt valakinek
írtad,hogy köszönöd a jelölést,erre kaptam fel a fejem,hogy hol,mi van? Aztán
láttam a felhívást és késztetést éreztem,hogy most szavazzak Rád,bevallom soha
nem szoktam ílyesmit,még választáskor sem amióta tudom ennek a rendszernek a
működését.Mégis mivel most ilyen érzésem volt,nem álltam ellen,mert már jó ideje
tapasztalom és tudom csak annak van értelme ami belülről jön,semmi másnak,mert
ami kívülről jön nem igazi!
Amit eddig fordítottál és örömmel tettél,még a nehézségek,amiket csak Te ismersz,
mert minden ember csak magát ismerheti,hiszen más nem tudhatja milyen gondolatok
vannak a fejében és mit érez,csak találgathat,aminek semmi köze a valósághoz,mindent
megtettél és a legtöbbet amit tehettél.Ha ezután már nem is fordítanál,ami persze nem
lenne jó nekünk,akik szeretjük a igényes munkáidat,akkor is ott lesz a jó érzés,amikor az
eszünkbe jutsz,vagy újra nézünk egy jó sorozatot amit fordítottál (L) Persze ez nem lesz
látványos,de a hatása annál nagyobb,akár elhiszi ezt valaki akár nem,ez az igazság.Ez
pedig valahogy úgy működik,hogy egyszer csak úgy magától az ember jól érzi magát és
örül,hogy él,pedig nem is történik semmi különös.Biztos voltál már Te is így!
Muszáj volt ezt leírnom,bár kicsit hosszúra sikeredett,de így jött ki a lépés.

Szeretettel ölellek és legyen ahogy Te akarod.

ÁLDOTT BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK NEKED!

Kép
Avatar
ledita
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2017.07.30. 20:25

2017.12.20. 14:51

Drága Lintka !
Nagyon szomorúvá tett , hogy mindössze ennyike szavazatot kaptál " Az év fordítója" szavazáson. A többiek nevében is szeretném mondani, azok nevében, akik nem tudnak vagy nem mernek itt szólni, hogy egy kicsit sem szabad ezt komolyan venni. Hiszen először is csak egy játék, nyilván annál van az előny, aki jobban reklámozza magát, másodszor pedig nagyban függ a szavazás kimenetele attól, hogy az általunk szeretett OPPA mennyire népszerű. Sajnos a miénk, közel a 40-hez nem tartozik jelenleg a legnépszerűbbek közé, bármennyire szeretnénk is.
Ne vegye kedvedet ez a körülmény, mi ragaszkodunk hozzád és nagyon szeretjük a munkádat, bár tényleg érthetetlen, hogy miért nem veszik többen igénybe ezt a lehetőséget, hogy kifejezhessék köszönetüket. Én ezt most és még páran, akik itt merünk szólni, megteszem helyettük és ezután is meg fogom tenni. Köszönöm, hogy időt és energiát nem kímélve lehetőséget adsz a szórakozásunkhoz.
Drága Lintka ! Mint modtam, számomra Te vagy az ÉV FORDÍTÓJA , ha tudnék neked díjat kűldeni, már most szaladnék hozzád vele ! Vígasztalódj a kis drága PSH-nkkal, Ő is szeret téged !
Csatolmányok
gif angel - 2zxDa-6PpfI - normal.gif
gif angel - 2zxDa-6PpfI - normal.gif (528.13 KiB) Megtekintve 8242 alkalommal
gif angel - 2zxDa-6PpfI - normal.gif
gif angel - 2zxDa-6PpfI - normal.gif (528.13 KiB) Megtekintve 8242 alkalommal
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.12.20. 21:50

Kedves Zsike717, Virág, Eszterella, Ledita!
Nagyon köszönöm, hogy nem hagytatok egyedül rossz lelkiállapotomban. (wrong) (WORSHIP)
Tudom, hogy őszintén gondoljátok, hogy megérdemlem a vigaszt.
Hiába próbáltam nem törődni azzal, hogy keveseknek jutottam eszébe, nem tudtam szabadulni a megbántottságtól.
Azóta rájöttem, hogy nem sokan szavazhattak, ha a 11. és a 20. hely közötti helyezésekre összesen kb. 480 szavazat jutott.
Ledita, igazad van, játéknak kell felfogni. Valóban én nem reklámozom magam, bár itt is, a DA-án és az Ázsia Ékkövein is nem hagyom szó nélkül azokat, akik megszólítanak. A másik meg, amin nagyon jót derültem, Hogy a mi "Oppánk" hosszú távollétében egyrészt kiment a köztudatból, másrészt nálunk még sok az előítélet személyét illetően. Amikor elhatároztam, hogy fordítani fogom ezt a sorozatot, ezt is számításba vettem. Ezt jó, ha nem felejtem el, hogy felkészültem arra, hogy kevés lesz nálunk az érdeklődés ez iránt a sorozat iránt. Ami Dél-Koreában a legnagyobb nézettséggel megy, az nem biztos, hogy nálunk is érdeklődést kelt. PSH -ért vágtam bele, és nem szeretném abbahagyni. Ettől nem kell tartanotok.
Köszönöm a karácsonyi lapokat és jókívánságaitokat!
Örömteli, szép Karácsonyi ünnepeket kívánok, ami békességben és meghitt családi körben teljen!
Karácsonyi animáció.gif
Karácsonyi animáció.gif (268.75 KiB) Megtekintve 8232 alkalommal
Karácsonyi animáció.gif
Karácsonyi animáció.gif (268.75 KiB) Megtekintve 8232 alkalommal
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
ledita
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2017.07.30. 20:25

2017.12.21. 09:31

Drága Lintka !
Olyan aranyos vagy ! (blah) Tényleg nagyon örülök, hogy túljutottál a megbántottságodon. Bár tegnap még eszemben volt, hogy írjak a fogyasztói társadalomról is, de valahogy mégis kimaradt. Csak úgy kezeli az emberek többsége ezt is, mint más cikket. Megvan, örülök neki, enyém stb. De nem azért mert hálátlanok, hanem, mert megszerezték és túl lépnek rajta. De ne aggódj, azért nagyon köszönik és én is újra köszönöm a munkádat !

Békés, boldog, áldott Karácsonyt kívánok neked és kedves családodnak ! (blah)
Csatolmányok
Merry Christmas! - 2zxDa-6PSjJ - normal.gif
Merry Christmas! - 2zxDa-6PSjJ - normal.gif (468.99 KiB) Megtekintve 8227 alkalommal
Merry Christmas! - 2zxDa-6PSjJ - normal.gif
Merry Christmas! - 2zxDa-6PSjJ - normal.gif (468.99 KiB) Megtekintve 8227 alkalommal
Avatar
Kameko
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.03.30. 10:03

2017.12.21. 13:47

Kedves Lintka! Több helyen többször megköszöntem a fordításod, fordításaid melyek igazán kiválóak. Igazából nem kevés azok száma akik rád szavaztak, mert sokan nem is tudják melyik filmnek sorozatnak ki is a fordítója. Mindig vannak felkapottabb sorozatok és fordítók, személy szerint meglepetésnek tartom a nyolcas csoport több tagját, de hát ez a fogyasztói társadalom. Remélem nem riaszt el a fordítástól a szavazatok száma, és továbbra is ilyen szép élvezhető feliratokat kapunk tőled! Nagyon boldog Karácsonyt kívánok neked és minden fórumozónak! (h5) (d) (hug)
... Amikor legnagyobb a csend, akkor a legkisebb az ember,
Aki legnagyobbat ugrik, azt is elnyeli a tenger.
Én nem éreztem soha, hogy milyen nyugodtan aludni,
Mert minden egyes őszinte embert láttam már hazudni.
Kép
Válasz küldése