My Golden Life (52/52)

K-doramák
Frezia
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.04.25. 21:06

2017.12.22. 19:54

Szia Lintka! (wave)
Kivánok békés, szeretettel teli karácsonyi ünnepeket!
http://img5.lapunk.hu/tarhely/rosanna/k ... 120812.gif
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.12.22. 21:18

Kameko írta: 2017.12.21. 13:47 Kedves Lintka! Több helyen többször megköszöntem a fordításod, fordításaid melyek igazán kiválóak. Igazából nem kevés azok száma akik rád szavaztak, mert sokan nem is tudják melyik filmnek sorozatnak ki is a fordítója. Mindig vannak felkapottabb sorozatok és fordítók, személy szerint meglepetésnek tartom a nyolcas csoport több tagját, de hát ez a fogyasztói társadalom. Remélem nem riaszt el a fordítástól a szavazatok száma, és továbbra is ilyen szép élvezhető feliratokat kapunk tőled! Nagyon boldog Karácsonyt kívánok neked és minden fórumozónak! (h5) (d) (hug)
Kedves Kameko!
ez a fogyasztói társadalom.
Ez a megjegyzésed nagyon találó. (nod)
Remélem nem riaszt el a fordítástól a szavazatok száma,
Túl vagyok rajta, már a 9. részt fordítom.
Nagyon boldog Karácsonyt kívánok
Köszönöm szépen, viszont kívánom!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.12.22. 21:20

Frezia írta: 2017.12.22. 19:54 Szia Lintka! (wave)
Kivánok békés, szeretettel teli karácsonyi ünnepeket!
http://img5.lapunk.hu/tarhely/rosanna/k ... 120812.gif
Szia Frézia! (wave)
Köszönöm szépen, én is hasonlókat kívánok Neked és családodnak! ;-) (hug)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2017.12.28. 16:29

Sziasztok.! végre ideértem megint..! Kicsit elnyelt a karácsonyi várakozás, ami nem teljesen úgy sikerült, ahogy elképzeltem, de túl vagyok rajta. :-D
Nem tudtunk kimozdulni sajnos, de ez nem az időjárás hibája volt. Viszont nem győztem leszedni a sorozatok feliratait, és az éppen aktuális Sihoos részeket meg megnézni! Annyira jó hogy végre kezdenek úgy körvonalazódni a dolgok ahogy elképzeltem...de a nagypapa /elnök úr nem semmi...
Máris csütörtök van, már csak kettőt alszunk, és jönnek az újabb részek!

Visszaolvasgattam a lemaradásomat, és én is megdöbbentem a számokon, de úgy voltam vele, hogy messze nem fogja tükrözni a valóságot! Innentől meg nem is érdekel, sejtem ki lesz a befutó.
számomra pedig veled együtt van egy két fordító, akiknek a munkáiért ugyancsak hálás vagyok. Jut eszembe...egyáltalán nem találom megfelelőnek téma szerint sem a felállást, úgyhogy innentől meg mindegy.
Csak szomorú hogy sokan nem mozdultak meg. Mellesleg nekem is csak segítséggel sikerült. Valószinűleg többen voltak olyanok akik úgy jártak mint én. Csak az volt a szerencsém, hogy tudtam telefonálni az egyik ismerősnek és ő navigált telefonon keresztül, ezúton is köszönöm neki!
A lényeg, hogy bent voltál a 8-ban! LOL (h5)
Köszönöm az eddigi munkádat, és mindig örömmel tölt el, mikor találkozom felirataiddal. (WORSHIP)
Az Új esztendő közeledtével pedig Boldog Új Esztendőt kívánok a fórumozóknak!
:-D (h5) (wave) (d)
Frezia
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.04.25. 21:06

2017.12.31. 18:48

Szia Lintka!
Kivánok az Új évre nagyon jó egészséget. boldogságot, türelmet, és kitartást. Nyugodt békés napokat! Vegyenek sokan körbe szeretettel.
https://i.pinimg.com/736x/8a/7c/37/8a7c ... 867b33.jpg
Boldogság+Itt van Oppánk a vörösszönyegen lépdel!
https://www.youtube.com/watch?v=a9tTO7VElio
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.12.31. 21:57

Kata58 írta: 2017.12.28. 16:29 Sziasztok.! végre ideértem megint..! Kicsit elnyelt a karácsonyi várakozás, ami nem teljesen úgy sikerült, ahogy elképzeltem, de túl vagyok rajta. :-D
Nem tudtunk kimozdulni sajnos, de ez nem az időjárás hibája volt. Viszont nem győztem leszedni a sorozatok feliratait, és az éppen aktuális Sihoos részeket meg megnézni! Annyira jó hogy végre kezdenek úgy körvonalazódni a dolgok ahogy elképzeltem...de a nagypapa /elnök úr nem semmi...
Máris csütörtök van, már csak kettőt alszunk, és jönnek az újabb részek!

Visszaolvasgattam a lemaradásomat, és én is megdöbbentem a számokon, de úgy voltam vele, hogy messze nem fogja tükrözni a valóságot! Innentől meg nem is érdekel, sejtem ki lesz a befutó.
számomra pedig veled együtt van egy két fordító, akiknek a munkáiért ugyancsak hálás vagyok. Jut eszembe...egyáltalán nem találom megfelelőnek téma szerint sem a felállást, úgyhogy innentől meg mindegy.
Csak szomorú hogy sokan nem mozdultak meg. Mellesleg nekem is csak segítséggel sikerült. Valószinűleg többen voltak olyanok akik úgy jártak mint én. Csak az volt a szerencsém, hogy tudtam telefonálni az egyik ismerősnek és ő navigált telefonon keresztül, ezúton is köszönöm neki!
A lényeg, hogy bent voltál a 8-ban! LOL (h5)
Köszönöm az eddigi munkádat, és mindig örömmel tölt el, mikor találkozom felirataiddal. (WORSHIP)
Az Új esztendő közeledtével pedig Boldog Új Esztendőt kívánok a fórumozóknak!
:-D (h5) (wave) (d)
Szia Kata58!
Én is végre ideértem. Örülök, hogy változatlanul kitartasz a My Golden Life sorozat mellett. :-D Szégyellem, de én még csak az éppen fordított résznél (9. rész) tartok.
A lényeg, hogy bent voltál a 8-ban!
Ezt nagyon elnézted, 8-O de egyébként sem vártam, hogy abba bekerüljek. Mindenképpen köszönettel tartozom azoknak, akik szavaztak rám.Jó nekem az is, ha csak szürke eminenciás maradok továbbra is. :-!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.12.31. 22:11

Köszönöm mindazoknak, (WORSHIP) akik a 2017-es évben figyelemmel kísérték munkámat és biztató, kedves hozzászólásaikkal kedvet adtak ahhoz, hogy szívesen végezzem a nekik szánt fordításaimat!
Békés, boldog Új évet kívánok! (VICTORY) (SODA) (MONEY) (L) (OASIS)
Buék 2017 PSH.gif
Buék 2017 PSH.gif (637.55 KiB) Megtekintve 8484 alkalommal
Buék 2017 PSH.gif
Buék 2017 PSH.gif (637.55 KiB) Megtekintve 8484 alkalommal
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2017.12.31. 22:39

Frezia írta: 2017.12.31. 18:48 Szia Lintka!
Kivánok az Új évre nagyon jó egészséget. boldogságot, türelmet, és kitartást. Nyugodt békés napokat! Vegyenek sokan körbe szeretettel.
https://i.pinimg.com/736x/8a/7c/37/8a7c ... 867b33.jpg
Boldogság+Itt van Oppánk a vörösszönyegen lépdel!
https://www.youtube.com/watch?v=a9tTO7VElio
Szia Frézia!
Köszi az újévi jókívánságaidat és a szerencsét kívánó újévi rigmusokat!
Oppánkra nagyon büszke vagyok, de nem csak rá, mert Shin Hye Sun(Ji An) és a Tae Soo-t alakító színész Cheon Ho-Jin is elvitték a pálmát.
BUÉK 2018!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.01.01. 09:40

Kedves Lintka

sajnálom hogy szomorú lettél ettől az értelmetlen és értéktelen "díj"tól amit kitaláltak az ÁÉ-n.
Egy kedves fordító barátommal egyetértettünk ebben:
Maga a díj sem világos. Ki az év fordítója? Aki a legtöbbet fordított? Azt meg lehet számolni, nem kell hozza szavazás. Aki a legnépszerűbb sorozatokat fordította? Az ízlés és szerencse kérdése hogy kinek melyik sorozat tetszett/jutott. Aki eleget smúzol a nézőkkel, vagy a leggyorsabb? Az miért az év fordítója? Aki minőségi munkát ad ki a kezéből? Ennek kellene lennie. Eleget küzdünk és konfrontálódunk itt mindannyian azért hogy abbamaradjanak a pocsék, magyartalan ferdítések. Egy ilyen díj csak alávág ennek a törekvésnek.
Többször több helyen is elmondtam már, hogy mi a véleményem arról az oldalról. Rendkívül káros oldal, ami sok bosszúságot okoz a fordító embereknek. Miért? A nézőnek jó, mert csak egy kattintás névtelenül, és már lenn is van amit nézni akar. DE! A linkek nem a fordító oldalára vezetnek, hanem közvetlen letöltést tesznek lehetővé. Emiatt rengeteg emberben az az érzés alakult ki, hogy szabad a vásár, és a feliratok a feliratfán teremnek. Más emberek online oldalakra töltögetik fel a munkáinkat, ezzel szép pénzt keresve. Kialakult mára az a helyzet, hogy van egy új réteg, akiket egyáltalán nem érdekel a minőség, csak a gyorsaság. Követelőznek, ha azonnal nem jön ki felirat, vagy áll valamiért a fordítás, azonnal ajánlgatják más fordítónak, hogy fejezné be. És felbukkantak olyan emberek is, akik ennek eleget is tesznek! Onnan gyorsan befejezik a sorozatot, ahol éppen tart. Nem bajlódnak azzal, hogy az elejétől kezdjék, mert csak a népszerűség kell nekik. A fordításuk minősége pedig...olvasd el Shaolin Bunny bejegyzését, ez mindent elmond. http://shaolinbunny.blogspot.hu/2017/12 ... zatok.html
Spoiler:
Most komolyan Lintka, nevess inkább és örülj, hogy nem vagy benne abban a listában, ahol van olyan ember aki ilyeneket követ el!
Csak azokra gondolj, akik értékelik az igényes munkádat! Ha már egy ilyen ember van (de persze nem csak egy van!) akkor már megérte!
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
ledita
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2017.07.30. 20:25

2018.01.02. 07:39

Drága Lintka !
Kívánok neked nagyon Boldog Új Évet !
Csatolmányok
26113882_547727985588545_5077857897386868311_n.jpg
Válasz küldése