My Golden Life (52/52)

K-doramák
Avatar
ledita
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2017.07.30. 20:25

2018.03.14. 14:08

Kedves Lintka !
Tudom, nem szép tőlem, hogy nem az aktuális fordításoddal nézem együtt veled, de nézd el nekem kérlek ! 6 éve már, hogy nagy PSH rajongó vagyok, hidd el, csak miatta néztem minden hétvégén. Persze a látvány volt a cél, mert nem sokat értettem belőle. Az igazi drámanézés, ha meg is értem, és itt aztán igazán sok a párbeszéd . Úgyhogy nem lehetünk elég hálásak a sok ráfordított idődért és energiádért ! KÖSZÖNÖM SZÉPEN LINTKA ! ( Jó lenne, ha lenne 2. évad !)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2018.03.14. 18:19

Frezia írta: 2018.03.13. 22:24 Szia Lintka! (wave)
Köszönöm a 13. rész forditását is. (WORSHIP) Bonyolódik a történet. Szegény Ji An! Mivel rájött, hogy nem Ő az igazi lánya a Choi családnak, rémálmok gyötrik. Nem csodálom, nagyon nehéz szituáció ez. Kivágtam pár képet küldöm szeretettel.
vlcsnap-2018-03-13-21h51m09s242.png
vlcsnap-2018-03-13-21h52m59s492.png
vlcsnap-2018-03-13-21h54m47s408.png
vlcsnap-2018-03-13-21h56m26s561.png

Szép hetet!
Már csak holnap kell dolgozni és lesz 4 nap pihenő! De szeretem! (dance)
Szia Frézia!
Nagyon szívesen ez utóbbit is! :-)
Töltsd kellemesen a pihenőnapokat! (balloon) <<:-)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2018.03.14. 18:45

Eszterella írta: 2018.03.13. 19:01 Drága Lintka!

Írtam az előzőben a spoiler alatt,de véletlenül a spoiler szebb-et nyomtam meg,talán
azért nem vetted észre,mert ott ezt I+ a jelet teszi elé és arra kell kattintani,hogy
lásd is :-) persze alig lehet észrevenni.A "Szeretettel ölellek" alatt van közvetlenül :-)
Most azért néztem be újra mert teljesen a hatása alatt vagyok ennek a résznek! Az
hogy Ji An rájött,hogy nem ő a lányuk akkora nyomás,hogy nem is tudom,hogy lehet
ezt megoldani,amikor látjuk milyen kíméletlenek mindenkivel és micsoda farkas
törvények uralkodnak ezekben a családokban,nincs semmi együttérzés,csak az a
fontos,hogy ők üssenek először és tapossák el a másikat.Nagyon sajnálom a lányt,
mert ő nem tudott semmiről és abban biztos vagyok nem is ment volna bele,tehát
az igazi anyja az aki a bűnt (mert ez az) elkövette,de biztos nem ő lesz az akit a
legnagyobb büntetés éri,hanem a lány és az apa is,igaz ő még a sarkára állhatott
volna és legalább nem lett volna bemutatva a nagyapának.Szóval azért volt lehetőség.
Nyilván akkor másképpen alakult volna a történet,de én itt most az emberi tettekről
beszélek.Mindig a félelem az ami miatt nem az őszinteséget választotta.Az nem volt
tiszta nekem,hogy a jelenet amiben Ji An azt mondja az anyjának,hogy tudja,nem ő
a lánya és mondják el együtt az igazat,szintén az álmában történt-e,mert ha nem
az anyja még ennek ellenére is képes elfogadni az éttermet,amivel még tetézi a
kapzsiságát.Félek nehéz idők jönnek mindenkire.A színészek viszont nagyon jól
játszanak,megérdemelték a díjakat.Most talán megnyugszom,hogy kiírtam magamból.
Szép estét jó pihenést a hosszú hétvégén l:-)
Drága Eszterella!
Az nem volt
tiszta nekem,hogy a jelenet amiben Ji An azt mondja az anyjának,hogy tudja,nem ő
a lánya és mondják el együtt az igazat,szintén az álmában történt-e,mert ha nem
az anyja még ennek ellenére is képes elfogadni az éttermet,amivel még tetézi a kapzsiságát.
Szerintem, az a jelenet lejátszódott, csak Ji An-nak eszébe jutott. Nekem is gyanús volt, de az anyján az a blúz volt, amikor reggelizték Ji Soo kenyerét. Valószínű, aznap reggel hazament, hogy beszéljen az anyjával. Rajta is ugyanaz a blúz, kosztüm és fülbevaló volt, mint amikor evés közben erre visszagondolt. Igen, nagyon kapzsi Ji An anyja. Az is vérlázító volt, ahogy a férjével beszélt. Igaz, hogy félrevezette őket, de ilyen nagyravágyó feleség mellett nem csodálom.
Spoiler:
Ui: Én Kalocsán születtem, és bár Zalában lakom, nem érzem magam zalainak. Persze szeretek itt lakni, nem költöznék vissza az Alföldre. Nagyon szép helyen élek, közel a Balatonhoz.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2018.03.14. 18:56

sohoney írta: 2018.03.14. 12:21 Kedves Lintka!
Köszönöm szépen az új feliratokat! Jó kedvet és kitartást kívánok a további részek fordításához! :-) (WORSHIP)
Jó pihenést kívánok a hosszú hétvégére! (blink)
Hajni
Kedves Hajni!
Nagyon szívesen az utóbbiakat is! :-)
Próbálkozom kitartani.
Neked is kellemes hétvégét!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2018.03.14. 19:00

annamama írta: 2018.03.14. 13:02 Kedves Lintka...Nagyon nagyon szépen koszonom a 13 rész forditását.Mindig unnep nekem mikor meglátom az uj feliratot,nagyon szeretem ezt a sorozatot .Jo pihenést kivánok neked a nálatok most hosszu hétvégéhez,én majd nézzem a TV-én az unnepséget és ha nem lesz nagyon hideh´g felmegyek az itthoni megemlékezéshez de reggel eloszor a fogdokinál van jelenésem egy kobor eddig elbujdosott fog gyokeremet kell kihuzatni ma fogászati rtg,és nagyon eros ráhatásom volt a fogdokira hogy ne ma akarjon megszabaditani ettol a gyokértol de majd csak holnap...nem mintha holnap nem ugyan ugy félnék majd mint ma....:)...Anna...:)...
Kedves Annamama!
Nagyon szívesen a 13 rész fordítását is! :-)
Gondolok Rád holnap, hogy könnyedén essél túl a fogászati beavatkozáson. (cheer)
Üdvözlettel: lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2018.03.14. 19:23

ledita írta: 2018.03.14. 14:08 Kedves Lintka !
Tudom, nem szép tőlem, hogy nem az aktuális fordításoddal nézem együtt veled, de nézd el nekem kérlek ! 6 éve már, hogy nagy PSH rajongó vagyok, hidd el, csak miatta néztem minden hétvégén. Persze a látvány volt a cél, mert nem sokat értettem belőle. Az igazi drámanézés, ha meg is értem, és itt aztán igazán sok a párbeszéd . Úgyhogy nem lehetünk elég hálásak a sok ráfordított idődért és energiádért ! KÖSZÖNÖM SZÉPEN LINTKA ! ( Jó lenne, ha lenne 2. évad !)
Kedves Ledita!
Nem értem, miért kéne magyarázkodnod azért, hogy folyamatában nézted végig ezt a sorozatot? Én soha nem mondtam olyat, hogy ez zavar.
Mindenki úgy nézi, ahogy szeretné, vagy ahogy a kedve tartja.
Ami zavar, hogy borzasztó sok a szöveg, sok az epizód és sajnos meg kell várakoztatnom az érdeklődőket.
A családi sorozatok ilyenek. Van egynéhány, ami évek óta áll, még úgy is, hogy többen pártfogásba vették, mint pl. a What Happens To My Family, vagy a Mom, vagy már 1,5 hónapja nem jött új epizód fordítása a My Father is Strange sorozatnak. A fordító számára ezek a sorozatok nem hoznak gyors sikerélményt, nincs is versengés ezekért.
Fordítom, amíg tudom, remélem végig, de az nem a közeljövőben lesz.
Addig lehet mást nézni, hiszen annyi sorozatot fordítanak, hogy a bőség zavarában szenved az ember.
Azoknak, akik velem haladnak, köszönöm a türelmüket és jó szórakozást kívánok az elkövetkező részekhez!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.03.15. 12:34

Megérkeztem végre, és megnéztem felirattal is, ami csak még jobban fokozta a sorozat iránti rajongásomat, a szereplőkkel való azonosulásomat.
Rengeteg ízelítőt kapunk mind a valóságról, mind az álomról, ami kicsit másként de beteljesedik... :-D .
félelmetes világ chebolok világa, ahogy ha becsapva érzik magukat, nincs mértéke a bosszúállásnak! Pláne ha még politikai ambíció is dolgozik a háttérben.
Sajnáltam a két lányt, az egyik már rájött hogy már semmi keresnivalója ott, a másik pedig még nem jött rá hogy nem itt van a helye.
A készülődés a nagy évfordulóra is már most látszik mennyire nagy meglepetésre készülnek, és az ellenség sem tétlen hogy D.K-ot mindenáron elmozdítsák a családon vállalaton belüli helyzetből. Ehhez találnak is sajnos elég tetves alakot a környezetükben. Példa erre a raktár rendbetétele...pl.
Köszönet a képekért, nagyon szeretem őket, hogy láthatunk egy egy izgalmas pillanatot, vagy mondatot az adott részből!
várom türelmesen a folytatást, Kellemes hétvégét mindenkinek.. LOL (hug)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2018.03.18. 11:23

Kata58 írta: 2018.03.15. 12:34 Megérkeztem végre, és megnéztem felirattal is, ami csak még jobban fokozta a sorozat iránti rajongásomat, a szereplőkkel való azonosulásomat.
Rengeteg ízelítőt kapunk mind a valóságról, mind az álomról, ami kicsit másként de beteljesedik... :-D .
félelmetes világ chebolok világa, ahogy ha becsapva érzik magukat, nincs mértéke a bosszúállásnak! Pláne ha még politikai ambíció is dolgozik a háttérben.
Sajnáltam a két lányt, az egyik már rájött hogy már semmi keresnivalója ott, a másik pedig még nem jött rá hogy nem itt van a helye.
A készülődés a nagy évfordulóra is már most látszik mennyire nagy meglepetésre készülnek, és az ellenség sem tétlen hogy D.K-ot mindenáron elmozdítsák a családon vállalaton belüli helyzetből. Ehhez találnak is sajnos elég tetves alakot a környezetükben. Példa erre a raktár rendbetétele...pl.
Köszönet a képekért, nagyon szeretem őket, hogy láthatunk egy egy izgalmas pillanatot, vagy mondatot az adott részből!
várom türelmesen a folytatást, Kellemes hétvégét mindenkinek.. LOL (hug)
Szia Kata!
A készülődés a nagy évfordulóra is már most látszik mennyire nagy meglepetésre készülnek, és az ellenség sem tétlen hogy D.K-ot mindenáron elmozdítsák a családon vállalaton belüli helyzetből. Ehhez találnak is sajnos elég tetves alakot a környezetükben.
Ji An két tűz közé került. :-? Hiába háborog a lelke a felismeréstől, hogy csalás áldozata, a felvállalt munka, az évforduló méltó megünneplése nagy kihívás és presztízs számára, ezért nem dobhatja be a törülközőt. Gondolom, a készülődés eltart 1-2 epizód erejéig, pedig nagyon várom, milyen lesz a rendezvény kimenetele.
Ma elkezdem a 14. részt fordítani és szeretném húsvét előtt hozni a feliratot.
Addig is kellemes kikapcsolódást kívánok! :-)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
ledita
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2017.07.30. 20:25

2018.03.18. 18:06

Kedves Lintka !
Úgy éreztem el kell mondanom. Tudom nehéz ezeken a hosszú párbeszédeken átrágni magad, de kivárjuk türelemmel, hiszen nekünk ez ajándék.
Nem baj, ha megvárakoztatsz bennünket, én PSH minden sorozatát többször megnézem, pl a TPM -et nem merem ideírni hányszor láttam.
Sok kitartást kívánok neked !
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.03.18. 19:31

ledita írta: 2018.03.18. 18:06 Kedves Lintka !
Úgy éreztem el kell mondanom. Tudom nehéz ezeken a hosszú párbeszédeken átrágni magad, de kivárjuk türelemmel, hiszen nekünk ez ajándék.
Nem baj, ha megvárakoztatsz bennünket, én PSH minden sorozatát többször megnézem, pl a TPM -et nem merem ideírni hányszor láttam.
Sok kitartást kívánok neked !
teljesen egyetértek, és legalább tudom nem vagyok egyedüli fanatikus..és ismétlő néző... LOL LOL LOL LOL LOL
Válasz küldése