Mystery queen 2. (16/1) [Avagy az Asszonyság és a Szimat újra színre lép]

K-doramák
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.02.28. 22:13

Befejezem a BG 4-et, aztán megnézem a MQ 1. részét, és azután. :)
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.03.02. 06:11

Elkezdtem nézni az első részt, kb 20 percre volt tegnap energiám.
Spoiler:
Vegyesek az érzéseim, remélem hozza a szintet később.
Nagyon örültem, hogy Bae kapitány és az öreg hölgyek nem hiányoznak! De ez a nyálas romantikus szál, amit hiába szántak poénnak....nagyon nem jön be! Remélem ez csak valami rossz álom benne, és sürgősen abbahagyják!
Bár nem láttam végig, lehet jobb a 2.fele
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.03.04. 10:12

Azoknak, akik nagyon várják a folytatást.
Nagyon spolieres!
Spoiler:
Két részt láttam.Elkezdtem ugyan az első részt fordítani, de nagyon nem tetszik amit a 2.évadban látok. Megölték azt az érzést az új évad készítői, ami annyira remekművé tette az első évadot. Seol-Ok már nem az a kis aranyos amatőr kopó, akinek olyan jól álltak az esetlen ruhák, kikupálták rendesen, circle lenses a szemen, hosszú haj, talpig smink, és trendi ruhák. Ráadásul az első rész csöpög a romantikától, Ha nyomozó, és Seol-Ok között. Nekem ez egyáltalán nem jön be. A barátok mint egy kisördög ülnek a szereplők vállán, és suttogják hogy mit tegyenek azért, hogy összejöjjenek. (ez a 2. részben is megjelenik, (a mini suttogó), ezúttal Seol-Ok anyósa egy tányérban jelenik meg, és osztja az észt Seol-Oknak)
Seol-Ok-ot nem veszik fel a rendőrakadémiára, Kyung-Mit viszont igen. Mi van??? Mikor? Miért? És hogy? Hol érdekelte ez Kyung-Mit annyira, hogy jelentkezzen?
Háttérbe szorul a nyomozás, és minden szereplő totál hülye. De komolyan. Senki se normális benne.
Inkább hasonlít egy rossz burleszkre mint az első évadra.
Nagyon csalódott vagyok.
Várok még, hogy mivé fejlődik a történet, de úgy érzem eddig ez hatalmas melléfogás! :-( (fail) :-((
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.03.04. 13:31

Hát a kezdet nem hangzik valami jól, nagyon fognak hiányozni a legütősebb szereplők. Ajaj. :-(
Blackfield
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.01.18. 23:06

2018.03.04. 14:41

Ha valami nem megy (mármint nem tetszik), nem kell erőltetni. Vannak más sorozatok, filmek, amelyek szintén fordítóra várnak - engem például érdekelne a most márciusban induló Live is, több kedvencem is szerepel benne. Remélem majd valaki szárnyai alá veszi (nem azért írom, hogy ajánlgassam), mert nyomozós és remélhetőleg vidám jelenetek is lesznek benne.
Sajnálom, hogy a nagyon várt 2. évad ilyen erőltetett és sablonos lett - nem is szólva néhány szereplő hiányáról! :)
Köszönöm, hogy figyelemmel kíséred és írsz róla!
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.03.13. 17:48

Túl vagyok a 4. részen. Spoileres lesz!
Spoiler:
Bizton állíthatom, hogy ez a sorozat nem a Mystery queen második évada. :( Ha valaki úgy ül neki, hogy azt hiszi ez valóban a 2. évad, akkor az úgy jár mint én, és súlyosan csalódik.
Ez egy teljesen új sorozat. Más a koncepció, más a zene, más irányba fejlődik a szereplők jelleme.
Nagyon szerettem a vicces zenét, a bolond ruhákat, ahogy évődtek egymással a főszereplők.
Ebből itt semmi nincs. Még az árnyéka sem. A legrosszabb az, hogy a készítők még azt sem tudták eldönteni, hogy vajon ez akkor most milyen műfaj....Burleszk? Komédia? Ócska románc? Melodráma? Dráma és thriller egyben, amibe aktuális társadalompolitikai problémákat is beleszőnek? A jelzett rész éppen azt boncolgatja, hogy miért nem lehet egy 9 éves gyereket elítélni, aki Molotov koktéllal felgyújtotta egy iskolatársa anyját, és aki jó heccnek tartja ezt a tettét. Akit a szülei természetesen kimosnak a dologból, lévén apuka jólmenő ügyvéd. Persze megmutatja a másik oldalt is.
Kyung-Mi a fasorban sincs, és én úgy érzem Wan-Seung és Seol-Ok nem tudja elvinni a hátán a sorozatot.
Nagyon igaz a mondás, hogy győztes csapaton ne változtass!
Egy szó mint száz, most úgy gondolom, hogy végignézem a sorozatot angolul. Addig élvezzétek a remek japán sorozatokat, A Miss pilot-ot és a BG-t. Nem fogjátok megbánni! (h5) (headphones)
Miss pilot: viewtopic.php?f=10&t=314
BG: viewtopic.php?f=10&t=311
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.03.16. 08:14

:-D Szia Bekka, most töltöttem le az 5. részt a DramaMateről de még csak az első részt volt alkalmam meglesni, még azt sem láttam rendesen. Egyenlőre csak a részeket igyekszem betölteni, hogy legalább az meglegyen! Kellemes hosszú hétvégét!
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.03.16. 08:31

Kata58 írta: 2018.03.16. 08:14 :-D Szia Bekka, most töltöttem le az 5. részt a DramaMateről de még csak az első részt volt alkalmam meglesni, még azt sem láttam rendesen. Egyenlőre csak a részeket igyekszem betölteni, hogy legalább az meglegyen! Kellemes hosszú hétvégét!
Szia Kata
neked is! :)
Spoiler:
Amint időm engedi, befejezem az első rész feliratát, hogy lássátok miről is beszélek.Egyebekben ugyanaz él, amit korábban írtam.
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2018.03.16. 14:59

:-( Köszönöm! Itt esik és esik és esik...brrr.
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2018.03.18. 09:22

1.rész
   10%


Itt is, de legalább nem a hó!
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Válasz küldése