Crash Landing on You (TELJES)

K-doramák
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2020.02.05. 18:34

Kym so hunon én is jót derültem...majd jövök... LOL
Kurocchii
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.04.28. 22:01

2020.02.06. 13:16

Sziasztok!

Hatalmas üdvözlet újra mindenkinek, hiszen megérkezett a sokak által imádott sorozatunk következő 11. része. Szörnyű érzés volt ez a két hét, amíg nem kaptunk új részt, nekem elvonási tüneteim voltak. Jeong Hyeok és Se Ri összefutnak Dél-Koreában, majd a százados tájékoztatja Se Ri-t, hogy veszélyben van a délre szökött Jo Cheol Gang miatt. A század tisztjei eközben próbálják felfedezni a kapitalizmus szépségeit, több-kevesebb sikerrel. Seung Jun-nak menekülnie kell, miután lebukott az őt bújtató cég, egyedüli menedéket viszont csak Seo Dan jelenthet számára. (bounce)
Dorina írta: 2020.02.05. 00:58 Kedves Mindenki!
Addig is, amíg elkészül a következő részek felirata.
Figyeljétek meg, hogy a 10. részben egy röpke időre megjelenik Kim Soo-hyun, aki a magyarul "Titokban, Délen" c. népszerű filmben játszott Dél-Koreában működő északi kémet. Az akkori szerepnek megfelelő zöld tréningruhában látjuk itt is. Úgy tűnik, jönnek a poénkodások, mert a 12. részben meg előkerülnek az utalások az "Alhambra emlékei" c. sorozatra.
Imádom ezeket a poénkodásokat! Az Alhambrát meg pont én fordítottam, úgyhogy így még többet jelent ez számomra. (giggle)
Kata58 írta: 2020.02.05. 18:34 Kym so hunon én is jót derültem...majd jövök... LOL
Lesz is miről írnod az új részek miatt! (dance)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2020.02.06. 19:24

Phű de izgalmas volt. LOL LOL LOL de a poénokkal sem szűkölödtek LOL LOL LOL . az elvtárs beszólás meg a fürdő LOL LOL LOL
kifeküdtem. az öltönyvásárlás.. LOL LOL LOL LOL l:-) (hug) (w00t) (wave) l:-)
Kurocchii
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.04.28. 22:01

2020.02.08. 17:19

Sziasztok!

Újból jelentkezem, ezúttal a 12. rész feliratával. Ennél a résznél mindenki kösse fel a gatyáját, ugyanis egy 95 perces epizódra kell felkészítenetek magatokat. Nehéz leírni a látottakat, mert mindenféle érzelmet átéltem az epizód közben - nevettem, könnyeztem, féltem és megdöbbentem. De hát ki ne szeretné az érzelmi hullámvasutakat, nemde?

A század tagjai továbbra is őrülten keresik a századost és Se Ri-t, és látszólag egy Se Ri's Choice keretében talán esélyük is lesz az újbóli találkozásra. Eközben északon Seung Jun elkezd megnyílni Dan előtt egy tál sós zabkása fölött. A háttérben viszont többen is megpróbálnak keresztbe tenni főszereplőinknek, északon és délen egyaránt...

Ebben a részben újabb utalásokat kapunk más sorozatokra, most éppenséggel az általam fordított Memories of the Alhambra került terítékre. Egyből fel fogjátok ismerni az ismerős hangot, ha meghalljátok. Végezetül csatolok nektek még egy képet, mert Hyun Bin újabb csodálatos arckifejezéssel örvendeztetett meg minket:

Image
Kata58 írta: 2020.02.06. 19:24 Phű de izgalmas volt. LOL LOL LOL de a poénokkal sem szűkölödtek LOL LOL LOL . az elvtárs beszólás meg a fürdő LOL LOL LOL
kifeküdtem. az öltönyvásárlás.. LOL LOL LOL LOL l:-) (hug) (w00t) (wave) l:-)
Rég élveztem ennyire sorozatot, habár a The Love by Hypnotic is felteszi humor terén a lécet, azért a Crash Landing tényleg mindent visz! :-9
Kurocchii
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.04.28. 22:01

2020.02.09. 22:14

Sziasztok!

Valószínűleg sokatoknál már késő lenne most elkezdeni ezt a részt így vasárnap este, de legalább szépen indíthatjátok a hétfőtöket a 13. rész friss feliratával. Ezúttal sem maradunk utalások nélkül, mivel lesz egy jelenet, ami erősen Goblin érzéseket kelt az emberben. Emellett feltűnik egy vendégszereplő is, aki most egyébként szünetet tart, mivel babát vár, de azért örömmel láttuk a képernyőn.

Se Ri szülinapi bulija után kissé keserédes pillanatok következnek szereplőink számára. Mindenki készülődik a közelgő búcsúra, ezért Se Ri megpróbál kedveskedni a fiúknak. Jeong Hyeok-kal pedig úgy döntenek, meglógnak a munkából és egy kellemes délutánt töltenek el együtt. Jo Cheol Gang viszont nagyon is szervezkedik a háttérben, amihez undorító eszközöket sem rest bevetni...

Hihetetlen, hogy jövőhéten véget ér a sorozat, na meg az is, hogy a rész elején és a végén is sikerült jó pár könnycseppet elmorzsolnom... Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a maradék részeknél is így fog maradni! Tegye fel a kezét, aki nem akarja, hogy befejeződjön Se Ri és Jeong Hyeok története! Az biztos, hogy olyan ürességet fog maga után hagyni, amit jó ideig egy sorozat sem lesz képes túlszárnyalni nálam.
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2020.02.11. 08:11

Huh még a hideg is kirázott egy rövid időre, mikor azt hittem megint megvezethető spionunk.
Spoiler:
de legalább most sikerült őszintének lennie. Nem semmi amit a fiúk felvállalnak. De nagyon aranyosak volta a világ felfedezése alatt számtalan jó poén sült el. De hogy még az áruházban is elaludjon... LOL . Kettősünk meg igen aranyos. Jó hogy felvállalták az érzelmeiket, a gyűrűjelkép meg csodásra sikeredett. Sera apja lassan rájön az igazságra! LOL . A kedves báty még mindig keveri azt a bizonyost... >-( nem tudja lenyelni a békát, hogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy ő szeretné. Gyilkosunk meg piszkosabbnál piszkosabb dolgokhoz nyúl hozzá. A mostani események kapcsán pedig mindenki életveszélybe kerül. Jaj mi fér még bele...nagyon aggódom...Az biztos, hogy nekem is örök kedvenc marad, a Chocolattal együtt, mert amit abból a sorozatból kaptunk igencsak csodaszépre sikeredett!!!
l:-)
szóval, sajnálom hogy ez a sorozat is véget ér... l:-) l:-) l:-) (hug) (wave)
Kurocchii
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.04.28. 22:01

2020.02.22. 22:17

Sziasztok!

Meghoztam a sorozat utolsó részeit, így már teljes egészében fogyaszthatjátok ezt a doramát is. Mindenkinek kellemes szórakozást kívánok! Véleményeket pedig szívesen várok! (bounce)
Kata58 írta: 2020.02.11. 08:11 Huh még a hideg is kirázott egy rövid időre, mikor azt hittem megint megvezethető spionunk.
Spoiler:
de legalább most sikerült őszintének lennie. Nem semmi amit a fiúk felvállalnak. De nagyon aranyosak volta a világ felfedezése alatt számtalan jó poén sült el. De hogy még az áruházban is elaludjon... LOL . Kettősünk meg igen aranyos. Jó hogy felvállalták az érzelmeiket, a gyűrűjelkép meg csodásra sikeredett. Sera apja lassan rájön az igazságra! LOL . A kedves báty még mindig keveri azt a bizonyost... >-( nem tudja lenyelni a békát, hogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy ő szeretné. Gyilkosunk meg piszkosabbnál piszkosabb dolgokhoz nyúl hozzá. A mostani események kapcsán pedig mindenki életveszélybe kerül. Jaj mi fér még bele...nagyon aggódom...Az biztos, hogy nekem is örök kedvenc marad, a Chocolattal együtt, mert amit abból a sorozatból kaptunk igencsak csodaszépre sikeredett!!!
l:-)
szóval, sajnálom hogy ez a sorozat is véget ér... l:-) l:-) l:-) (hug) (wave)
Én is sajnálom, hogy véget ért! :-( Örülök, hogy az említett dolgokat mind ilyen jól megoldották! A Chocolate még várólistás nálam, de mindenképp szeretném megnézni, mert arról is leginkább jókat hallottam. (cheer)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2020.02.23. 10:09

Kedves Kurocchii itt is hálás köszönet a sorozat teljes fordításáért! Mindenképp ismétlésért kiállt ez a történet is A Chocolattal együtt..már csak idő kell majd hozzá. Most délután tervezem legalább az egyik részt megnézni, de majd kiderül, hogy tudom e a két részt most egymás után megnézni :-) l:-) (hug) (w00t) (wave)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2020.02.25. 10:58

Kedves Kurocchii! Végre megnézve a két befejező rész, ami nem volt egy cseppet sem érzelem és eseménymentes. Nem véletlenül vívódtam hogy elkezdjem e és mikor, végül is győzött a kíváncsiságom, ne meg végre zavartalanul alakult az estém, így a két részt egyben, sőt, egy negyed órányi anyagot még az azt megelőzőből visszanéztem!
Spoiler:
Igencsak próbára tették az érzelmi tűrőképességemet. De időnként nagy megelégedéssel is, sőt egy kis kárörömmel is alakultak nálam a reakciók . LOL >-( :-(( . Nagyon drukkoltam az intenzív részlegen történtek miatt, valamint hogy mennyi minden kiderült és tisztázódott a kedves bátyról és annak feleségéről. Nagyon örültem hogy az anya-lánya kapcsolat így helyrejött. Sokat köszönhetnek a lehallgatásnak . Néha mekkora áldás tud lenni ez is, persze ha a jó miatt a rossz legyőzése végett van végrehajtva.
Kis csapatunk még a kihallgatáson is meg voltak képesek nevettetni LOL . azok a közös ebédelések LOL LOL .
Gyilkosunk megkapta amit megérdemelt...ez volt a kárörvendezésem oka, mert kellett hogy bünhődjön, annyi rossz és visszavonhatatlan dolgot tett. Sajnáltam az áldozatait, valamint azok hozzátartozóit.
Vezetőnk ügyesen keverte otthon a kártyát, nehogy fiának és társainak baja essen. Milyen jól átlátott az ezredes szándékán tetszet ahogy saját kezével és jogosan tárgyalás nélkül elégtételt vett, hiszen le akarta mészárolni csapatunkat! Megható volt anya fia újbóli találkozása! l:-) (hug)
Másik párosunk szerelme sajnos nem kapott pozitív befejezést, hacsak annak a kívánságnak az utolsó pillanatait nem vesszük, amik közöttük az előtte álló pár órát nem vesszük. Nagyon megsirattam a srácot is és a lányt is, de szerencsére az utóbbi magához térve és elbúcsúztatva szerelmét önmagára talált. Nem lett belőle egy gonosz személyiség. Sőt! :-)
Szerencsére a végére lassan helyrekerültek a dolgok, mindenki folytathatta az életét. Az ismételt kényszerleszállás remekül sikerült. Megható volt a lány pozitív változása az események sodrásában. Sokat jelentettek az smsek, még én is meghatódtam rajtuk! A havasi gyopár meg milyen szép lett.! Örültem a végkifejletnek összességében. ÁÁÁÁÁÁ a falu hölgyei is milyen aranyosak voltak, ahogy kiálltak egymásért, mindez Se Ra hatására, valamint az ajándék megható pillanatai is. szóval jókat lehetett derülni ott is. századosunk meg leszerelve végre annak hódolhatott amit mindig is szeretett...Rideg kotnyelesünk is sokat változott, megkapó volt az az ebédpillanat, ahol kijelentették hogy ő az új százados. Nagyon megörültem, hogy láttam a kis csapat együtt maradhatott! l:-)
Ez a sorozat újranézésért kiállt! Még azzal együtt is hogy tudjuk mi a vége,. De ki kell emeljem mind a rendező, mind a fényképezés tökéletességét, a zenei hátteret, Szerintem ez egy tökéletes csapatmunka volt!!!

S nem utolsó sorban, meg kell dicsérjem természetesen fordítónkat is, aki remekül visszaadta mind a tájszólást, mind a hangulatát a sorozatnak! Gratulálok és még egyszer köszönöm a remek munkádat amit ebbe belefektettél! l:-) (hug) (wave) (F)
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.01.29. 19:31

2020.03.30. 16:23

Kedves Kurocchii! Nagyon vártam,hogy belekezdhessek, s nagyon hamar a végére is értem! Egy ilyen sorozatot csak maratonozva merek nézni, nem tudnám kivárni a folytatásokat. Egy csöppet sem csalódtam. Remek sorozat, nemcsak a színészi játék miatt, hanem minden együtt. A cselekmény fordulatai, a dráma és a humor, észak és dél párhuzama, a könnyű és a komoly zene harmóniája, a csodálatos tájak, a déli elegancia, amikor az kellett, s annak párhuzamai az északi környezetben,stb. Hatalmas ötlet az alapsztori, s ragyogóan sikerült ki is aknázni. Szembesítette az északi és a déli emberek életét,felfogását, de úgy,hogy hol ide, hol oda tette le a voksát. Az északi falu lakóinak összetartása szemben a déli csebol család széthúzásával, sőt az északiak becsületes kiállása az elveik és a hazájuk mellett, nagyon megindító. Tetszett,hogy folyton visszatértek az ország egyesülésének gondolatához is.

A sorozat megnézése előtt fejeztem be Daniel Tudor: Kérdezz meg egy észak-koreait! c. könyvét. Ebben disszidensek beszélnek az észak-koreai hétköznapokról. A sorozat több dologgal is árnyalta, amit a könyvben olvastam. Pl. a hallyu erős hatása északon, a feketepiac virágzása,a nagy vezető dicsőítésének meggyőződés nélküli formaságai, az,ahogy az egyes emberek élete törékeny nádszál a hatalom "korrupt" birtokosainak kezében, stb.

Köszönöm! Mindig nagyon szép feliratokat kapunk tőled. (blink)
Spoiler:
Bár az első perctől nem volt kétséges számomra,hogy a Te feliratoddal fogom követni, kíváncsi voltam egy dologra a NF sorozatában, s sejtésem be is igazolódott, már nem először. AvistaZ-ról letöltöttem a NF változat utolsó részeit, s belenéztem a feliratsávba. Most már több sorozatnál tapasztaltam,hogy az utolsó részekből kiveszik az ígért fordításokat, azokat is hasonló módon teszteltem. Csak a a környező országok fordításai maradnak: japán,kínai, thai, de minden mást törölnek. Nyilván üzleti fogás, hisz ha tudni akarjuk a sorozat végét, be kell regisztrálnunk a NF-re. Mindezt azért is írtam, hogy alátámasszam a Ti fordító munkátok pótolhatatlan ajándék, még akkor is,ha néhány sorozatnál kínálják a magyar feliratot.
사랑이란 바로 기적같은 것이다. 더 많이 나누어줄수록 더 많이 가지게 된다.
A szeretet csodálatos dolog, nem fogy, ha adsz belőle, hanem gyarapodik.
Válasz küldése