BIG (12-16)

K-doramák
Avatar
Sziszka3
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.01.20. 20:38

2014.03.23. 15:52

Még egyszer köszönöm a fordítást. Az elején nem igazán tetszett ez a sorozat, de a végére egészen megkedveltem. Gong Yoo hozta a formáját. Őt egyszerűen nem lehet nem szeretni. A végén maradt egy kis hiányérzet és egy kérdőjel bennem, de az már lényegtelen. Összességében tetszett, érdemes volt megnézni. :-)
Kép Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2014.03.23. 16:21

Sziszka3 írta:Még egyszer köszönöm a fordítást. Az elején nem igazán tetszett ez a sorozat, de a végére egészen megkedveltem. Gong Yoo hozta a formáját. Őt egyszerűen nem lehet nem szeretni. A végén maradt egy kis hiányérzet és egy kérdőjel bennem, de az már lényegtelen. Összességében tetszett, érdemes volt megnézni. :-)
Szia Sziszka! Ha maradt kérdőjel Benned, az nem lényegtelen. Írd meg, hogy mire nem kaptál választ, hátha segíthetek.Igazán egy kicsit ránk van bízva, mit gondoljunk arról, miért Yun Jae alakjában tért vissza Kang Gyeong Joon a végén. (o)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.01.29. 19:31

2014.03.23. 21:02

Lintka, ez a kérdőjel bennem is megmaradt. Te mit gondolsz erről?
Spoiler:
A visszatérés lehet azért ilyen, mert nem sikerült a lélek visszatérése, vagy az ikerpár hasonlóság jelenik meg,ahogy idősödik az öcsike? Mondjuk, elég érdekes lett volna, ha az öcsi a saját alakjában tér vissza, és így folytatódik a szerelem. S mi lett a doktorral? Erre sem kaptunk választ. Bár ő igazán nem volt kidolgozott figura, mintha nem is lett volna fontos az ő története.S vajon hogyan rendeződött a szülőkkel való kapcsolat? Hát eléggé "Hong"-os a befejezés.
Te a fordítás során nyilván jobban figyelted a részleteket is. Valami elkerülhette a figyelmemet?
사랑이란 바로 기적같은 것이다. 더 많이 나누어줄수록 더 많이 가지게 된다.
A szeretet csodálatos dolog, nem fogy, ha adsz belőle, hanem gyarapodik.
Avatar
Sziszka3
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.01.20. 20:38

2014.03.23. 21:28

lintka írta:Szia Sziszka! Ha maradt kérdőjel Benned, az nem lényegtelen. Írd meg, hogy mire nem kaptál választ, hátha segíthetek.Igazán egy kicsit ránk van bízva, mit gondoljunk arról, miért Yun Jae alakjában tért vissza Kang Gyeong Joon a végén. (o)
Csak azért írtam lényegtelennek, mert ettől függetlenül meg tudtam kedvelni a sorozatot.

Egy kicsit megkavarodtam a végén.
Szépen elbúcsúztak, aztán Ma Ri egy év múlva elmeséli, hogy mindenki visszatért a saját testébe, a baleset utáni emlékeik elvesztek. Eddig oké. Aztán jön az esernyős jelenet, amikor ennek ellenére Kang Gyeong Joon odalép Gil Da Ranhoz és aki odalép az határozottan Gong Yoo. Itt jött a zavar, hogy most akkor mégse változtak vissza vagy Gil Da Ran emlékszik csak vissza vagy mi történhetett. :) A másik hiányérzet, ami bennem van, hogy mindez oké, de mi lett Yun Jae-vel. Nyilván mindenki ennek a párocskának szurkolt, de ott van a doki is, aki egész idő alatt aludt és elvileg mondani akart valamit Gil Da Rannak. Na, de az már egy újabb sorozat lehetett volna, hogy mi lesz ezután. Azért érintőlegesen kiderülhetett volna mi lett vele, mint ahogy a többieken is "végigfutottak". Bár akkor nem lehetett volna ilyen sejtelmesen befejezni.
Kép Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2014.03.24. 11:16

mikaz írta:Lintka, ez a kérdőjel bennem is megmaradt. Te mit gondolsz erről?
Spoiler:
A visszatérés lehet azért ilyen, mert nem sikerült a lélek visszatérése, vagy az ikerpár hasonlóság jelenik meg,ahogy idősödik az öcsike? Mondjuk, elég érdekes lett volna, ha az öcsi a saját alakjában tér vissza, és így folytatódik a szerelem. S mi lett a doktorral? Erre sem kaptunk választ. Bár ő igazán nem volt kidolgozott figura, mintha nem is lett volna fontos az ő története.S vajon hogyan rendeződött a szülőkkel való kapcsolat? Hát eléggé "Hong"-os a befejezés.
Te a fordítás során nyilván jobban figyelted a részleteket is. Valami elkerülhette a figyelmemet?
Kedves Mikaz! Megtörtént a lélekcsere, Ma Ri beszámolt erről Gil Da Rannak.
Spoiler:
Jól gondolod, hogy felnőtt az öcsike, és mivel ikrek voltak, ugyanúgy nézett már ki mint Yun Jae. Ez is a csodával magyarázható, amiről Gil Da Ran korábban már elmélkedett is. Elképzelte, ha Kang Gyeong Joon visszatér a testébe, hirtelen el kezd növekedni, sőt agyilag is sokat fejlődik majd. Ez történhetett meg.
Az utolsó képsorokban észrevetted, hogy Gyeong Joon kockás ingben érkezett, amikor megszólította Gil Da Rant? Miután Gil Da Ran úgy viselkedett vele, mint amiben 1 évvel korábban elválásuk előtt megegyeztek, és mivel szívébe zárta Gil Da Rant, visszatérhettek abba az időbe, amikor már mindketten szerették egymást. Ezért zárul azzal az esernyős képsorral a film, ahol Gyeong Joon még Yun Jae testében fehér ingben vallotta meg Gil Da Rannak, hogy szereti.
Kockás ingben érkezik.jpg
Az utolsó képek
Kockás ingben érkezik.jpg (9.25 KiB) Megtekintve 10455 alkalommal
Az utolsó képek
Az utolsó képek
Kockás ingben érkezik.jpg (9.25 KiB) Megtekintve 10455 alkalommal
Kockás ingben.jpg
Kockás ingben.jpg (8.83 KiB) Megtekintve 10455 alkalommal
Kockás ingben.jpg
Kockás ingben.jpg (8.83 KiB) Megtekintve 10455 alkalommal
Big utolsó jelenet.jpg
Innentől már ásó-kapa...
Big utolsó jelenet.jpg (20.32 KiB) Megtekintve 10455 alkalommal
Innentől már ásó-kapa...
Innentől már ásó-kapa...
Big utolsó jelenet.jpg (20.32 KiB) Megtekintve 10455 alkalommal
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2014.03.24. 11:50

Szia Sziszka3! Az előző hozzászólásomban Mikaznak megírtam, mi történt a végén. Spoiler.

Yun Jae kicsit maradi gondolkodású doktor. Nem hiszem hogy hosszú jövőt jósolhatnánk Gil Da Rannal, aki kicsit szeleburdi, szerencsétlenkedő, önállótlan felnőttként találkozott vele. Nekem nem hiányzott, hogyan folytatta az ébredés utáni életét. Talán összejött a doktornővel, akit az anyuka is nagyon szeretett. Igazad van, az egész sorozat hangulatához sejtelmes befejezés kellett. (a)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
kispocok84
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.03.24. 12:31

2014.03.24. 12:35

Sziasztok!

Halas koszonet a Big magyar felirataert :-)
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.01.29. 19:31

2014.03.24. 16:24

Köszönöm Lintka! Így elég jó a befejezés. Még egy indok, hogy újranézzem, és jobban értelmezzem a jeleneteket!
(blink)
사랑이란 바로 기적같은 것이다. 더 많이 나누어줄수록 더 많이 가지게 된다.
A szeretet csodálatos dolog, nem fogy, ha adsz belőle, hanem gyarapodik.
Avatar
Sziszka3
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.01.20. 20:38

2014.03.24. 19:50

lintka írta:Szia Sziszka3! Az előző hozzászólásomban Mikaznak megírtam, mi történt a végén. Spoiler.

Yun Jae kicsit maradi gondolkodású doktor. Nem hiszem hogy hosszú jövőt jósolhatnánk Gil Da Rannal, aki kicsit szeleburdi, szerencsétlenkedő, önállótlan felnőttként találkozott vele. Nekem nem hiányzott, hogyan folytatta az ébredés utáni életét. Talán összejött a doktornővel, akit az anyuka is nagyon szeretett. Igazad van, az egész sorozat hangulatához sejtelmes befejezés kellett. (a)
Kedves Lintka!

Tetszik ez a befejezés, amit írtál. Ez valóban egy jó lezárása a dolgoknak és legalább ezáltal minden úgy alakult, ahogyan szerették volna. Így átgondolva, már mindjárt jobban tetszik. :-D

A doki jövőjével kapcsolatban én sem gondolnék hosszú jelenetekre, csak hát mégis. De akkor nem tudták volna kivitelezni így a végét, úgyhogy inkább elfogadom, hogy nem tudunk a dokiról semmit. :-D
Kép Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2014.04.01. 10:27

Sziasztok!

A sorozat újranézésekor a felirataimban néhány apró hibát találtam, amelyeket kijavítottam. A javított feliratok letölthetőek:
http://data.hu/get/7565613/Big_12-16_re ... vitasa.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Válasz küldése