Endless Love (37/37)

K-doramák
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1446
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.01.18. 09:00

Mamoca13 írta:Kedves Lintka!
Csak kíváncsiságból néztem be és meglepetés ért! :-) Már vittem is a 11. rész feliratát amit nagyon szépen köszönök :-D
Üdv: mamoca
Kedves Mamoca13!

Nagyon szívesen!
Kaptam egy kis lendületet, úgyhogy szeretnék belehúzni a fordításba, amíg tart a lendület.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1446
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.01.18. 09:32

Frezia írta:Szia Lintka! (wave)

Köszönöm a 11. rész feliratát! :-U ez is jó rész volt, délutáni pihenésen már meg is néztem. Kiváncsian várom a további részeket. (h5)

Kata
Szia Frezia/Kata!
Nagyon szívesen!
Már említettem Neked, hogy nagyon szimpatikus Tae Kyung, a Miniszterelnök fia. Amikor először megjelent a színen a repülőtéren, egy gondtalan, lezser, bohém fiú látszatát keltette. Ehhez képest ez a hirtelen fellobbant rajongása Seo In Ae iránt eléggé lelombozta, vagy mondhatnám úgy is, hogy legatyásította. Szegény fiú árnyéka lett önmagának. A levelében nagyon aranyosan kérte Seo In Ae bocsánatát.
Ami még tetszett ebben a részben, Kwang Chul és Seo In Ae folyóparti beszélgetése. Ebből látszott, hogy Seo In Ae testvérként gondol és szereti Kwang Hoon-t és hosszú idő után először tudtak ennyire felszabadultak és vidámak lenni egymás társaságában.
Meglepett az Edgar Allan Poe vers, az "Annabel Lee", amit Kwang Hoon angol nyelvgyakorlásként idézett Seo In Ae-nek, hajdani gondtalan, felszabadult együttlétükkor. Ez a vers is az örök szerelemről szól. Remélem, nem ferdítettem el nagyon.
Ebben a részben a tábornok lányának cinizmusa is kezd egy kicsit alábbhagyni. Érdekes dolgokat tudtunk meg általa a tábornok családjáról.
Már elkezdtem fordítani a 12. részt is, de nagyon-nagyon sok a szöveg benne, és ez a rész, főleg a háttérben zajló politikai csatározásokat és gazdasági érdekek hajszolását helyezi előtérbe. Persze itt is Seo In Ae sorsának alakulása a fő motívum.
Igyekszem ezzel is.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1446
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.01.26. 21:00

Kitettem a 12. rész linkjeit is.
Üdv. lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Mamoca13
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.07.24. 11:55

2016.01.27. 09:11

Kedves Lintka!
Köszönöm szépen a 12. részt :-)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1446
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.01.27. 19:20

Mamoca13 írta:Kedves Lintka!
Köszönöm szépen a 12. részt :-)
Nagyon szívesen!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1446
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.01.27. 19:28

Most értesültem arról, hogy az Endless Love főszereplő színésznője Hwang Jung Eum februárban férjhez megy.
Nagyon sok boldogságot kívánok neki és a leendő férjének!
Ezeket képeket a soron következő epizódból vágtam ki. Kwang Hoon képzeletében így jelenik meg In Ae, mint menyasszony.
Itt is nagyon szép, a valóságban biztos szebb lesz.
Kép Kép
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Mamoca13
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.07.24. 11:55

2016.01.28. 08:51

Köszönöm ezt a szép képet Hwang Jung-Eum-ról. Nagyon jó színésznőnek tartom, majdnem mindegyik filmjét láttam, talán nincs is ami ne kiemelt siker lenne :-) .
Nagyon sok boldogságot kívánok a házzasságához @}->-
diotima
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:24

2016.01.29. 21:42

Kedves Lintka, nagyon köszönöm a 12. rész fordítását, nézem lelkesen :-) Én amit megtanultam, főként PSH miatt tettem, és mondhatom, nagyon sokat fejlődtem a számítógépezés terén. Megtanultam "kínomban"letölteni tőle az összes filmjét, és erre nagyon büszke vagyok.Így azok most már egész életemben ott fognak várni engem a gépemen. De azt nem értem, miért olyan nagy baj, ha online nézünk sorikat? Vannak, akik nem tudnak letölteni, de szeretik nézni, és nagyon elkeserítő, ha nem tudják, mert nincs fent minden rész, vagy folyton megáll a film. Ők is nagyon hálásak a fordítóknak, hiszen ők teszik lehetővé, hogy élvezhessék egyáltalán. És ha nem is tudják ott megköszönni, akkor is nagyon jót tesztek velük, hiszen a doramáknál nincs jobb!!Szerintem ne add fel, hiszen egyre többen örülünk a munkádnak! Bocs a hosszú és talán amatőr hozzászólásért, üdvözlettel diotima
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1446
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2016.01.31. 09:49

diotima írta:Kedves Lintka, nagyon köszönöm a 12. rész fordítását, nézem lelkesen :-) Én amit megtanultam, főként PSH miatt tettem, és mondhatom, nagyon sokat fejlődtem a számítógépezés terén. Megtanultam "kínomban"letölteni tőle az összes filmjét, és erre nagyon büszke vagyok.Így azok most már egész életemben ott fognak várni engem a gépemen. De azt nem értem, miért olyan nagy baj, ha online nézünk sorikat? Vannak, akik nem tudnak letölteni, de szeretik nézni, és nagyon elkeserítő, ha nem tudják, mert nincs fent minden rész, vagy folyton megáll a film. Ők is nagyon hálásak a fordítóknak, hiszen ők teszik lehetővé, hogy élvezhessék egyáltalán. És ha nem is tudják ott megköszönni, akkor is nagyon jót tesztek velük, hiszen a doramáknál nincs jobb!!Szerintem ne add fel, hiszen egyre többen örülünk a munkádnak! Bocs a hosszú és talán amatőr hozzászólásért, üdvözlettel diotima
Kedves Diotima!
Nagyon szívesen ezt is és örülök, hogy a kezdeti ellenérzésed elmúlt.
Nem baj, hogy sokan online nézik a sorozatokat. Azt mondják, "Az újszülöttnek minden vicc új.", és ha valaki nem tanulta, hogyan kell letölteni, vagy nem tudja a lelőhelyeket, vagy éppen nincs elég hely a gépén, kénytelen ahhoz a módhoz folyamodni.
Az a baj, hogy a feltöltők, kérés nélkül használják fel a feliratokat a fordítók tiltása ellenére. Én is annak örülök, ha van igény arra, amit csinálok, főleg, hogy ezt térítésmentesen teszem. Aki ezt online célra használja fel, nem önzetlenül teszi, hanem fizetségért. Ezt nem akarja sok online néző megérteni.
És ha nem is tudják ott megköszönni, akkor is nagyon jót tesztek velük
Ehhez az a véleményem, ha kapok valamit, illik megköszönni. Egy regisztráció akár ott, vagy itt, vagy az Ázsia Ékkövein nem hiszem, hogy olyan nehéz ügy lenne. Az utóbbin meg csak egy kattintással is kifejezheti valaki azt, hogy a fordító jót tett vele.
Üdvözlettel: lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
diotima
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:24

2016.01.31. 12:50

Kedves Lintka, nagyon köszönöm a válaszodat, így már egy kicsit jobban értem ezt a világot...teljesen igazad van, egy kicsit magamra is ismertem >:-0 , igyekszem majd több helyre beregisztrálni, és köszönetet mondani. Neked mindenesetre örökké hálás leszek a Family Honorért, erről a soriról meg lassan majd kialakul a véleményem...Jó munkát, üdvözlettel, Diotima
Válasz küldése