Rookie Historian Goo Hae Ryung (TELJES)

K-doramák
Kurocchii
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.04.28. 22:01

2019.08.09. 20:56

Sziasztok!

Elkészültem a sorozat 09-10. részével, amiben Hae Ryung immár Yi Rim herceg valódi kilétét ismerve találkozik újra a férfival, miután női történészeink azt az utasítást kapják, hogy meglepő módon a Belső Udvarban dolgozzanak. :">
Kata58 írta: 2019.08.04. 12:30 ez a rész is igencsak szívderítő volt.
Spoiler:
de nem sajnálták a komolyabb helyzeteket sem. Igencsak félelmetes volt a belső udvar is..huh azok a nők..pedig biztosan nem a királynő parancsára cselekedtek.. Ha dom könyvébe jó lenne belelátni, mekkora politikai és fizikai veszélyt is jelent mind az írójának mind az olvasójának. A koronaherceg nagyon tetszett, mintha egy pillanatra a Haechi helyzetébe csöppentünk volna bele.. LOL . Na és a közvetlen életveszély majd az ijászverseny... LOL LOL
továbbnéztem egy kicsi, mert nem lehetett leállni LOL LOL LOL LOL LOL
Spoiler:
Hát igen, kapunk egyre több keményebb jelenetet, de a vidámság sem maradhat el. Ilyen volt az íjászverseny, ahogy azt említetted. Hae Ryung kiválóan megmutatta hercegünknek, hogy vele nem lehet csak úgy szórakozni!
Én is úgy vagyok vele, hogy nem bírom abbahagyni ezt a sorozatot, mert mindig történik valami szívet melengető vagy izgalmas. Annyit elárulok, hogy a következő részben végig újra tinilánynak éreztem magam, annyira édes volt főszereplő párosunk. (giggle)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2019.08.10. 07:46

sziasztok! Tegnap este csak az Ázsián köszöntem meg az újabb részt, ma reggel pedig itt veled kezdem hogy megköszönjem. l:-) (hug)
Remélem kellemesen telik majd a hétvége..ide Győrre legalábbis jó időt mond! LOL (wave) (hug) (w00t)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2019.08.10. 09:18

Gyorsan jöttem ide pár szót írni...
Spoiler:
Máris megmutatkozott a korrupció, a hataloméhség, fenyegetettség az udvarban. félelmetesek tudnak lenni a felnőtt férfi történészek is. Ahelyett hogy az igazságért harcolnának, jó hogy nem botoztatás és verés lett a vége. Ahogy látom nem is könnyű pártatlannak lenni.. Dowon herceg igen aranyos, s a végére kiderül, hogy hatalmas empátia van benne. Ahogy a koronahercegben is. l:-) l:-) nég kettejük párbeszédét is nagyon szeretem.. l:-) (w00t) .Látni, hogy egy olyan személy aki tenni akar a népéért! l:-) (dance) De vajon miért ilyen a király, amilyen... de hogy a hatalma elvesztése miatt retteg az biztos..és nem lesz ez senki előnyére!
l:-) (hug) (w00t) (wave)
Kurocchii
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.04.28. 22:01

2019.08.10. 21:12

Sziasztok!

Mivel a 11-12. rész elkészülte után nagyon siettem, így csak most van időm ide is írni. Talán az eddigi legaranyosabb résszel van dolgunk, mivel hercegünk egy keserű véletlen folytán egy napra írnokká válik a Királyi Rendeletek Hivatalában, ám ezzel rengeteg fejtörést okoz Hae Ryung-nak is, főleg miután estére a palotán kívül ragadnak. :">
Kata58 írta: 2019.08.10. 09:18
Spoiler:
Máris megmutatkozott a korrupció, a hataloméhség, fenyegetettség az udvarban. félelmetesek tudnak lenni a felnőtt férfi történészek is. Ahelyett hogy az igazságért harcolnának, jó hogy nem botoztatás és verés lett a vége. Ahogy látom nem is könnyű pártatlannak lenni.. Dowon herceg igen aranyos, s a végére kiderül, hogy hatalmas empátia van benne. Ahogy a koronahercegben is. l:-) l:-) nég kettejük párbeszédét is nagyon szeretem.. l:-) (w00t) .Látni, hogy egy olyan személy aki tenni akar a népéért! l:-) (dance) De vajon miért ilyen a király, amilyen... de hogy a hatalma elvesztése miatt retteg az biztos..és nem lesz ez senki előnyére!
l:-) (hug) (w00t) (wave)
Spoiler:
Hát nem egyszerű a helyzet, az egyszer biztos. De legalább Min hivatalnokba szorult még egy kis igazságérzet. Messziről látszik, hogy a koronaherceg nagyon törődik az öcsikéjével, remélem ez így is fog maradni. l:-) A király hatalma pedig valóban nem tűnik túl szilárdnak, amin nem csodálkozom, meg hát nem is igazán vagyok oda érte.
Ho Dam személyét illetően találtam egy igen érdekes teóriát, amit viszont nagyon elképzelhetőnek tartok, így ezt inkább beteszem spoilerbe. Tényleg csak saját felelősségre olvassátok el!
Spoiler:
Egyesek szerint Ho Dam koronaherceg volt, méghozzá a jelenlegi király testvére, aki megölette őt. Yi Rim herceg pedig Ho Dam fia. Ha pedig ebből indulunk ki, akkor Yi Rim és a koronaherceg valójában unokatestvérek, a valódi trónörökös pedig nem más, mint Yi Rim.
Aki pedig esetleg meg lenne zavarodva hercegünk két nevét illetően: A valódi neve Yi Rim, a Dowon herceg megnevezés pedig egy cím, mivel ő Dowon provincia hercege. Remélem, ez segít. (bounce)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2019.08.11. 17:07

rendkívűl izgalmasan alakul...
Spoiler:
s a király hirtelen megjelenésétől még a levegő is megakadt bennem . Félelmetesen jól adagolják a romantikát az izgalmakat, az éppen aktuális probléma megoldhatatlanságát, amit kettősünk ügyesen megold, persze a lány tudta nélkül LOL LOL aranyos az eunuch, hogy ennyi mindenben pártfogolja hercegünket. Min Irnok is nagyon tetszik, keveset beszél, de a cselekedeteivel összhangban. Nagyon megragadt bennem egy mondata..
Az embernek mindig vállalnia kell a cselekedetei következményeit, nem csak a rosszat, hanem a jót is.! Szerintem hatalmas. Jó is lenne a DA ra is kitenni a pillanatnyi jelenettel de ide is... Nagyon tetszett a "szerelmi jelenet is... LOL LOL LOL .
Izgatottan és örömmel várom a folytatást! LOL LOL l:-) (h5) (hug) (wave)
Kurocchii
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.04.28. 22:01

2019.08.11. 23:16

Sziasztok!

Elkészültem a sorozat 13-14. részével, ami egy igencsak komoly témával dolgozik. Az ország egyes tartományait himlőjárvány sújtja, de mivel a király nem szeretné a koronaherceget veszélyes területekre küldeni, Yi Rim herceget bízza meg azzal, hogy csillapítsa le a népet. Hercegünk örömmel fogadja ezt a feladatot, Hae Ryung pedig mindenféle gondolkodás nélkül önként jelentkezik az útra. Azonban párosunknak hamar rá kell jönnie, hogy sokkal rosszabb a helyzet, mint ahogy azt a palotába érkező jelentések állították... X-(
Kata58 írta: 2019.08.11. 17:07
Spoiler:
s a király hirtelen megjelenésétől még a levegő is megakadt bennem . Félelmetesen jól adagolják a romantikát az izgalmakat, az éppen aktuális probléma megoldhatatlanságát, amit kettősünk ügyesen megold, persze a lány tudta nélkül LOL LOL aranyos az eunuch, hogy ennyi mindenben pártfogolja hercegünket. Min Irnok is nagyon tetszik, keveset beszél, de a cselekedeteivel összhangban. Nagyon megragadt bennem egy mondata..
Az embernek mindig vállalnia kell a cselekedetei következményeit, nem csak a rosszat, hanem a jót is.! Szerintem hatalmas. Jó is lenne a DA ra is kitenni a pillanatnyi jelenettel de ide is... Nagyon tetszett a "szerelmi jelenet is... LOL LOL LOL .
Spoiler:
Őszintén, mikor megláttam az előző rész végén a királyt, én is majd szívrohamot kaptam. Ehhez képest azonban semmit nem reagált Hae Ryung-ra, amit kissé furcsálltam, nem ez a megszokott. Min hivatalnokot én is nagyon kedvelem, attól tartok, ő lesz aki hoppon marad majd a végén sajnos. :-(( Az újabb részben nagyon tetszett a vizes pillanat Hae Ryung-gal és ahogy a nő elmagyarázta neki, hogy tudja, hogy valójában miatta ment a férfi egy ilyen veszélyes útra. (giggle)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2019.08.12. 06:53

sziasztok! Itt is hálás köszönet, amint láttam jövök... LOL l:-) (wave) (w00t)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2019.08.13. 06:52

Kedves Kurocchi, ide csak egy rövid szösszenet jön,,mert most bővebbet a DA-ra írtam... LOL
Spoiler:
A korabeli képeket, visszaemlékezés töredékeket megtekintve, ez a csodadr.nő úgy látszik anno rabszolga volt, aki kitanulta a nyugati orvoslást, amit a király nem nézett jó szemmel., mert ellene ment a náluk megszokott tradícióval. Az ilyen embereket tűzzel vassal írtották, már ha el tudták fogni.. elgondolkodtatott a másik lány, hogy hogyan képes csak azért történészlány lenni, kém lehessen. és ráadásul úgy látom hogy tetszik neki a koronaherceg...de hogy azonnal képes volt a királynő száján kimondott nevet megjelenteni hát olyan dühös lettem a csajra!innentől csinálhat amit akar nálam egy veszélyes de egy 0 ember lett! Min történész viszont egyre jobban tetszik..ahogy leírta az utolsó mondatokat LOL LOL LOL az mindent vitt... LOL LOL
Izgatottan várom a folytatást, szép napot mindenkinek, végre kellemes reggellel ébredhettünk! l:-) LOL (hug) (h5) (wave)
Avatar
vercsike1
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2014.01.13. 12:23

2019.09.04. 14:28

Szia Kurocchii ! ! ! Hálásan köszönöm a sorozat választását és annak eddigi feliratait. Szeretettel várom a következő részt.Szép napot
Kurocchii
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.04.28. 22:01

2019.10.21. 16:54

Sziasztok!

Nagyon sajnálom, amiért eltűntem, és nem is szeretnék nagyon magyarázkodni, mert nincs sok mentségem. Annyit azért elárulok, hogy mióta elkezdődött az egyetem, kénytelen voltam folyamatosan készülni, mert szeretnék jó jegyeket, amit szerintem meg tudtok érteni. De most végre úgy érzem, hogy sikerült visszarázódni a fordításba, úgyhogy várjátok a következő részeket sok szeretettel! :-D
Válasz küldése