My Golden Life (52/52)

K-doramák
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2019.10.07. 09:21

Frezia írta: 2019.10.06. 08:17 Szia Lintka! (wave)
Hálás köszönet a 39. rész forditásáért is! (WORSHIP) Hozok megint pár képet remélem tetszeni fog!


Bónuszként sikerült egy giffet készitenem, ez a Csodálatos utazás háziállatokkal c. show-ból való. Nagyon tetszett, hogy Bonggu kicselezte gazdáját.

anigif.gif
Szép Vasárnapot! (hug)
Szia, Frézia!
Nagyon szívesen a 39. rész fordítását is. :-)
Gyönyörű képeket vágtál ki, és minden lényeges mozzanatot ábrázoltál velük.
Köszönöm szépen! (WORSHIP)
A hétre kellemes időtöltést kívánok!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2019.10.07. 09:25

ledita írta: 2019.10.05. 18:55 Drága Lintka!
Köszönöm szépen a 39. rész feliratát is. Ma esti mozizásom lesz. Megnéztem a feliratoddal idáig a részeket, alig vártam, hogy jöjjön a következő. Igazán szívszorító történet, megértem Koreában miért volt olyan magas a nézettsége. Ezt idáig furcsának tartottam. :-o Kamszamida drága Lintka !
Drága Ledita!
Nagyon szívesen a 39. rész feliratát is. :-)
Ha jól tudom, a vetítéssel együtt végig láttad, mégis csodálkoztál, hogy nagy volt a nézettsége Koreában?
Most viszont megértetted, miért volt olyan nagy nézőközönsége. Ennek vajon mi az oka?
Kamszamida
Szívesen!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
ledita
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2017.07.30. 20:25

2019.10.08. 18:16

Drága Lintka !
Az egész dráma társadalmi és személyes gondokról szól, most úgy érzem, akár nálunk is játszódhatna. Minden emberhez szól, átérezheti a vele is előforduló bajokat, gondokat, Nagyon jól megformázott karakterek, sorsok, jó forgatókönyv, kell még több, hogy sikeres legyen.? Köszönöm újra, hogy még jobban érthetővé vált a fordításod által. Már nem csak PSH miatt nézem. LOL LOL LOL
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2019.10.09. 10:19

ledita írta: 2019.10.08. 18:16 Drága Lintka !
Az egész dráma társadalmi és személyes gondokról szól, most úgy érzem, akár nálunk is játszódhatna. Minden emberhez szól, átérezheti a vele is előforduló bajokat, gondokat, Nagyon jól megformázott karakterek, sorsok, jó forgatókönyv, kell még több, hogy sikeres legyen.? Köszönöm újra, hogy még jobban érthetővé vált a fordításod által. Már nem csak PSH miatt nézem. LOL LOL LOL
Drága Ledita!
Az egész dráma társadalmi és személyes gondokról szól
Valóban, és én kifejezetten a realitások talaján álló sorozatokat kedvelem.
Nem szeretem a szemfényvesztő, álszent, vagy a fantasy filmeket, sorozatokat. Ezek csak elkábítanak, nem tudnak mélyreható gondolatokat ébreszteni bennem. Az ilyeneket gyorsan le lehet darálni, majd a felejtés homályába kerülnek. Persze tudom, hogy főleg az ilyenekre van igény. A bűnügyi sorozatok is kliséktől hemzsegnek, és nézésük növelni az emberekben az adrenalin szintet.
Nagyon tartalmas és gondolatébresztő sorozat a My Golden Life.
Örülök, hogy vagytok néhányan, akik hangot adtok tetszéseteknek. Én ebből kapok kedvet és erőt ahhoz, hogy ha lassan is, de végig le tudjam fordítani.

Ui: A filmek emberre gyakorolt hatásáról találtam egy jó oldalt.
Innen kiragadom a következőket:

"Vígjátékok

A nevetés eltávolít bennünket problémáinktól, egyes kutatások szerint még az immunrendszerünket is erősíti, és a stresszhormonok szintjét is csökkenti. A Maryland Egyetem kutatásából pedig az derül ki, hogy nevetéskor a vérerek kitágulnak, ami fokozza a vérátáramlást, ez pedig a vérnyomás olyan mértékű csökkenését eredményezi, amit testedzéssel lehet elérni. A maximális szívvédő hatás elérése érdekében olyan vígjátékot érdemes választani, ami garantált 15 perc kacagást biztosít."


Ezért választottam a Handsome Guy and Jung Eum vígjátékot a My Golden Life mellé fordítani, mert az utóbbi eléggé megvisel lelkileg is.

"Horrorfilmek

Általában azok szeretik az ilyen filmeket, akik az ejtőernyőzéshez, a sziklamászáshoz vagy más extrém sportokhoz is vonzódnak. Wolz szerint ők valahogy attól érzik igazán azt, hogy élnek, hogy a halál szélén táncolnak.

A horrorfilmek fizikai hatást is gyakorolnak a testünkre. Dr. George Bakris szakértő szerint a nagyon intenzív filmek megnövelik a pulzust, ha pedig valaki szívkoszorúér-betegségben szenved, fokozza a mellkasi fájdalmat és a vérnyomást. Azt is érdemes tudni, hogy egy horrorfilm megnézése az adrenalin és a kortizol szintjét is megemelheti, ami előhívhat korábbi traumás élményeket. Ha tehát van valami olyan élményünk, amit nem szeretnénk előhozni, várjunk a horrorfilmnézéssel addig, amíg készen állunk az ilyenfajta megpróbáltatásra."

És végül:
"Romantikus filmek

A romantikus filmek és a vígjátékok abban hasonlítanak, hogy segítenek megbirkózni a külső problémákkal. Míg azonban a vígjátékok bizonyítottan csökkentik a stresszhormonszintet, a vérnyomást stb., addig a romantikus filmek csupán néhány óra felszabadulást adnak a való életből. Wolz szerint a szereplők hibáit humoros, felemelő és elnéző módon mutatják be, ami azt eredményezi, hogy a néző másképp látja a saját problémáit. Ha tehát egy rövid időre el akarunk menekülni a való világból, nyugodtan válasszunk egy jó kis romantikus filmet!"

Még egyszer nagyon szívesen a fordítást. :-)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2019.11.09. 13:10

Meghoztam a 40. rész fordítását.
Hát az arany életet nem adják ingyen. :-P :-\ (cheer)
Jó szórakozást kívánok ehhez a részhez is!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2019.11.09. 14:12

Drága Lintka! Ez már a hab a tortán...Ma 3 sorozat felirata érkezett meg és ez a 4.! (dance) (w00t) l:-) .
Milyen érdekes cikket hoztál, gyorsan el is olvastam..Valószínűleg ezért nem szeretem a horror illetve a vámpíros stb filmeket. Inkább a valóság talaján járót, vagy a romantikust, a vígjátékot és a normális krimit, ami ugyan izgalomba hozza az embert, de pozitív végkifejlet
re várva nem olyan rémisztő...Na és persze ezek ötvözeteit. Pl. a Live vagy Defendant is örök klasszikus marad, vagy a Wanted, ami riporteres filmsori de persze az embernek nem mindegy kik játszanak benne, hogyan valósítják meg az adott karaktert. Persze az a jó, ha elfelejtjük hogy filmet nézünk és szívvel lélekkel belefeledkezünk a történet sodrába és szorítunk, sírunk, nevetünk, drukkolunk, stb. Bár a filmek sokszor mutatnak jó példát is, hogy ha az ember nem adja fel, és mindent belead amit tud, mindig, legalábbis az esetek nagy többségében van kiút. Az öngyilkos jeleneteket nagyon nem szeretem, sőt nagyon elitélem, mert így az illető eldobja magától annak a lehetőségét, hogy megforduljon az adott probléma kimenetele! Az élet szent és sérthetetlen dolog kellene hogy legyen Akár embrió akár felnőtt ember mindenkiből csak egy van és pótolhatatlan és egyedi!
Bocsi hogy ilyen hosszan értekeztem, de úgy éreztem ezt ki kell írjam magamból. (hug)
Köszönöm az újabb részt! :-) l:-) (hug) (w00t) (wave)
Optimista
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.08.18. 07:13

2019.11.09. 17:11

Kedves Lintka!
Hálás szívvel köszönöm az újabb rész feliratát.
További szép hétvégét kívánok.
HaNa
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.04.27. 13:36

2019.11.09. 18:25

Nagyon köszönöm Lintka 4o részt is. Szép estét.
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2019.11.10. 10:24

szia Lintka! Megnéztem a 4o. rész, végre ide is ideértem hogy egy kis pihenő után referálhassak a történtekre! LOL
Mivel nem akarom ugyanazt írni itt mint a DA-n azért itt most mást emelek ki, mert nem akarom az egészet kielemezni, csak egy egy pillanat képet megemlíteni, hátha így még nagyobb kedvet kapnak azok is a megnézésére, akik huzódkoztak a megtekintésétől.
el sem hiszem hogy már csak pár rész és lassan végére érhetünk a sorozatunknak. :-)
Spoiler:
Most talán kezdeném Jihoval, milyen aranyosak voltak ketten, az egyik az első eladásával, a másik életében először kap "fizetést" a munkájáért! Mennyi ötletesség szorult ebbe a fiúba...bár a végén nevettem mikor kiderült, hogy a lány részére mennyi is volt anno a kabát, amit ő úgyis ki akart dobni.! Jian kedvessége, meg csak hab a tortán, hogy segíti öccsét, saját kreációjával. de a helyzetet az öccsének kell helyrehozni, milyen remek nevelési célzat. Pedig csalás áldozata lett, mégsem berzenkedik, hanem igyekszik helyrehozni a veszteségét! Belead anyait és apait..szó szerint! l:-) (h5) A Gyerekek és az apjuk beszélgetése, bár inkább szemrehányás volt, de a lényeg, hogy már megbeszélik, elkezdett olvadni a jég. Kismama meg van döbbenve a döntéstől a férje részéről, vajon itt mi lesz a végkifejlet? Mindenesetre izgalmas lesz az tuti.. Nagyszerű barátokkal vannak körülvéve szinte mindnyájan, és ez is segíti a nehézségek legyőzését, és a dolgok megoldásának a lendületét. Mindnyájan megharcolják a maguk kis harcát a magánéletben és a munkában. Nagyon inspiráló a hozzáállásuk! l:-) (h5)
Izgalmas lesz a folytatás, örömmel várom hogy kinek mi lesz a véleménye... LOL
Avatar
ledita
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2017.07.30. 20:25

2019.11.10. 14:39

Kedves Lintka !
Köszönöm szépen az újabb rész magyar feliratát ! (hug)
Csatolmányok
66615273_2545148228842970_2876584488576483328_n.jpg
Válasz küldése