The Reason I Can't Find My Love -Watashi ga Renai Dekinai Riyuu 10/10

J-doramák
Frezia
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.04.25. 21:06

2019.02.10. 08:17

Kedves Bekka!
Először is köszönöm mégegyszer a sori forditását! Tegnap este sikerült nekem is befejeznem. Nagyon jól kiveséztétek a látottakat. Mivel nekem ez volt az első japán sorozatom, azon kivül, hogy furcsa volt a japán beszédet hallani, mivel a történet nagyon is mai , a fiatalok szerelem keresésének valós problémáit feszegeti, vitt magával részról részre. Jó volt látni, hogy a kezdeti nehézségek után mind a négyen rátaláltak a boldogságra, ki a szerelembe, ki pedig a munkája által. Én is Eminek szurkoltam a legjobban, nagyon nehéz lehetett meghozni a döntését, hogy miután mindkettő bevallotta, hogy szereti egymást Ő mégsem ment Yuu-val Amerikába. Szerencsére a szerelem mellett még megmaradt a józansága és rájött, hogy az nem az Ő álma. Bekka köszönöm az ajánlásaidat a Japán sorikkal kapcsolatban, be is van gyüjtve a felirat. Sort fogok keriteni rá! Minden jót kivánok Neked az életben és köszönöm, hogy a forditásaid által élvezhetem ezeket a doramákat. (WORSHIP)
Gomawo!.jpg
Gomawo!.jpg (8.97 KiB) Megtekintve 10994 alkalommal
Gomawo!.jpg
Gomawo!.jpg (8.97 KiB) Megtekintve 10994 alkalommal
köszönöm.jpg
köszönöm.jpg (30.25 KiB) Megtekintve 10994 alkalommal
köszönöm.jpg
köszönöm.jpg (30.25 KiB) Megtekintve 10994 alkalommal
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.10. 15:32

Frezia írta: 2019.02.10. 08:17 Kedves Bekka!
Először is köszönöm mégegyszer a sori forditását! Tegnap este sikerült nekem is befejeznem. Nagyon jól kiveséztétek a látottakat. Mivel nekem ez volt az első japán sorozatom, azon kivül, hogy furcsa volt a japán beszédet hallani, mivel a történet nagyon is mai , a fiatalok szerelem keresésének valós problémáit feszegeti, vitt magával részról részre. Jó volt látni, hogy a kezdeti nehézségek után mind a négyen rátaláltak a boldogságra, ki a szerelembe, ki pedig a munkája által. Én is Eminek szurkoltam a legjobban, nagyon nehéz lehetett meghozni a döntését, hogy miután mindkettő bevallotta, hogy szereti egymást Ő mégsem ment Yuu-val Amerikába. Szerencsére a szerelem mellett még megmaradt a józansága és rájött, hogy az nem az Ő álma. Bekka köszönöm az ajánlásaidat a Japán sorikkal kapcsolatban, be is van gyüjtve a felirat. Sort fogok keriteni rá! Minden jót kivánok Neked az életben és köszönöm, hogy a forditásaid által élvezhetem ezeket a doramákat. (WORSHIP)
Gomawo!.jpg
köszönöm.jpg
Kedves Frézia

Köszönöm a kedves szavaidat, nagyon örülök, hogy tetszett. Nem fogsz csalódni a többi japán sorozatban sem.
Ha lesz kedved, írj majd azokról is. Nagyon várom! Mindig sokat lendít a munkán, ha olvashatom a visszajelzéseket.
Nem ismertem az Emit alakító Karinát, de felkeltette az érdeklődésemet, megnézek majd még néhány munkáját.
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.10. 15:33

Rika55 írta: 2019.02.07. 16:31 Kedves Bekka
Köszönöm a fordítás.
Nagyon szívesen remélem tetszett! Várlak vissza máskor is!
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.10. 15:35

zsuzsianyu írta: 2019.02.06. 20:20 Kedves Bekka !
Spoiler:
A 8. részben ahogy várható volt Saki családja rájöt hazudot nem irodában dolgozik ,végül anyukája rendes volt hogy megvétte lányát .
Nagyon tetszett Mizuso ön vallomása 10 év eltelt és " bárccsak megbeszéltünk volna idöben a problámáinkat " de a férje Takumi hogy sietet mikor asszonya rosszul lett ..reméltem hogy rendbe jönnek ..de de vajon maradnak együtt ? Emi meg döntés elött áll Amerika vagy marad.
A 9. részben kiderült Takumi nem akar a feleségével élni ..de Sakival sem .(.nekem érthetetlen ..mi nem igy élünk ) Emi nagyon édes volt az elhatározása "aki a szívében van az lett az első "szegény meglepetés éri de Yuu is döntött ..
köszi szépen remek volt mind a 2 rész :-)
..( megjegyzés nekem is van egy szingli lányom 38 éves és nagyon jól elvan vannak barátai és szerelme is de nem laknak együtt ..én azt gondolom most ilyen a világ ezt elkell fogadnunk ez a természetes )
Kedves Zsuzsianyu! Egyetértek veled!
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.02.10. 15:52

10. rész
Spoiler:
Summi, lehet hogy igazad van, és nincs alattomosság Hikariban, de mégis bemostam volna neki amikor azzal kezdte a 10. részben, hogy mosolyogva közli Emivel, hogy ő bizony lemondta az elrendezett házasságot. Szerencsére, hogy a további mondandója más irányt vett. ;-)

Sok okos dolog hangzott el, például Takumi szájából is, hogyha állandóan menekülünk, nem fogjuk megtudni hol van a valódi helyünk.
Vagy Takahashiéból: ha viszonyod van, ott mindig csak második lehetsz. Csak a szerelem az, ahol első lehetsz. Munka, és egyéb dolgok, ott igen nehéz megszerezni az első helyet.

Fura, hogy a film utolsó harmadában már nem sok szöveget adtak Takumi szájába, gyakorlatilag csak azt mondta, hogy "Ore mo" vagyis hogy "én is". LOL ( "Én is" köszönöm, mondta Sakinak. Aztán "én is" vettem bögréket, mondta Misuzunak)

Emi vívódását nehéz volt látni. Én is (watashi mo.... LOL ) azt vártam, hogy a végén Yuu visszajön, hogy mégiscsak itt a helye Japánban.

És valóban fordult a kocka, immár Emi anyukája tette le a telefont, amikor még Emi szeretett volna beszélgetni.
Nagyon aranyos voltak az összeesküvések:

- ahogy a lányok a gyertyagyújtás ünnepségen Makot és Enomotót, na meg Keitát választották. Keita annyira édes volt itt is, azonnal pattant a helyéről, és hívta a meglepődött felnőtteket.

- Keita és Enomo terve hogy hogyan adják át Makonak a gyűrűt. Ismét levett a lábamról a kisfiú, ahogy várakozással telve, boldogan nézte Mako mikor veszi észre az elrejtett ajándékot, és vajon mit szól hozzá.
Enomoto ha zavarban van, még mogorvább. :D Mikor felajánlotta az állást Makonak, zavarba jött, és a végén csak annyit mormogott, hogy tiéd az állás. Illetve a gyűrűnél azért hozzátette, hogy ne értsd félre... LOL


Tetszett a vége is, szép kerek keretet adtak a történethez. Megvolt a katarzis élmény! Köszönöm hogy velem tartottatok! (L)
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
zsuzsianyu
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.03.05. 14:31

2019.02.10. 20:20

Kedves Bekka
Spoiler:
Nagyon köszönöm ennek a remek kis sorozatnak a fordítását ! Én nekem nagyon tetszett hogy végre tudot beszélgetni Takumi és a felesége Mizuso ..kiderült szeretik egymást és van közös jüvöjük ..Annyira de annyira édesek voltak a Séf a kisfia és Makó egy családdá válása ...Emi döntése azután a vágyakozása teljesült hogy, bevalották szeretik egymást Yuuval ..és mégis máskép döntöt ..habár nehéz szivvel de megtette ..maradt ...Köszi szépen mégegyszer remek volt :-)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2019.02.14. 08:26

Végre meg tudtam nézni...Nagyon tetszett a lányok döntése, valahogy ezekben a napokban mindenki érettebb lett.
Spoiler:
. Legfőképpen a Yuu kettős tetszett, mert az egyik fél mert a vágyai után menni, és ha kell elmenni, míg a másik fél ezáltal ismerte fel, hogy bár szereti, neki is vannak vágyai de azt csakis itthon tudja elképzelni. Édesek voltak a séf párosunk is,és a kisfiú mennyire összhangban volt a felnőttekkel. aranyos kis anyavadász..
Édes volt a karácsonyi ünnepség, a barátnők kis összeesküvése., és a kisfiú egyből vette a lapot! LOL
Nagyon találóak voltak a séfünk beszólásai.. Öröm, hogy mindenki megtalálta a maga helyes útját. Azt hiszem ez kell ahhoz, hogy igaziból felnőttnek számítson valaki, amikor felnő, megérik a komoly feladatokhoz .
Köszönöm hogy fordításoddal láthattam! LOL (hug) (h5) (wave) l:-)
Rika55
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.07.31. 15:57

2019.02.14. 18:57

bekka írta: 2019.02.10. 15:33
Rika55 írta: 2019.02.07. 16:31 Kedves Bekka
Köszönöm a fordítás.
Nagyon szívesen remélem tetszett! Várlak vissza máskor is!
Kedves Bekka!
Én hűséges követőd vagyok, az összes fordításoddal készült sorozatot megnéztem, és a jövőben is számíthatsz rám.
Ez utóbbi fordításod is nagyon tetszett, érdekesek voltak a szituációk, jók voltak a szereplők.
Üdvözlettel: Erika
,
Avatar
bekka
Fordító
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2014.01.13. 09:52

2019.03.02. 09:33

Rika55 írta: 2019.02.14. 18:57
bekka írta: 2019.02.10. 15:33
Rika55 írta: 2019.02.07. 16:31 Kedves Bekka
Köszönöm a fordítás.
Nagyon szívesen remélem tetszett! Várlak vissza máskor is!
Kedves Bekka!
Én hűséges követőd vagyok, az összes fordításoddal készült sorozatot megnéztem, és a jövőben is számíthatsz rám.
Ez utóbbi fordításod is nagyon tetszett, érdekesek voltak a szituációk, jók voltak a szereplők.
Üdvözlettel: Erika
,
Kedves Erika!

Köszönöm, ez nagyon jólesett! :)
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, The Inheritors/Heirs, Heirs Christmas edition special,Yawang. Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling for innocence, Cook up a storm, Mystery queen, BG-Personal Bodyguard, Miss Pilot, The reason i cant findmy love, Killing for the prosecution,Tokyo Dokushin Danshi, Otona Joshi,
Folyamatban:Grande Maison Tokyo
Tervezett: Mystery Queen 2

bekkafeliratai@gmail.com
Image
Avatar
summi
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2014.01.17. 07:08

2019.03.05. 12:24

Még mindig itt :-) Nehéz elengedni ezt a sorozatot így másodszori megnézés után is :-)
Spoiler:
bekka írta: 2019.02.10. 15:52Summi, lehet hogy igazad van, és nincs alattomosság Hikariban, de mégis bemostam volna neki amikor azzal kezdte a 10. részben, hogy mosolyogva közli Emivel, hogy ő bizony lemondta az elrendezett házasságot. Szerencsére, hogy a további mondandója más irányt vett.
Ezzel a gondolatoddal teljesen egyetértek :-) most is úgy gondolom , h nincs alattomosság rosszindulat Hirakiban , inkább irigység volt ami a tetteit irányította , bennem is volt olyan érzés , h legszívesebben bemostam volna neki egyet LOL
bekka írta: 2019.02.10. 15:52Sok okos dolog hangzott el, például Takumi szájából is, hogyha állandóan menekülünk, nem fogjuk megtudni hol van a valódi helyünk.
Igen, ez a gondolat is nagy igazság nagyon szerettem ezeket a meglátásokat a sorozatban szépen kiemelték , csak ők önmaguk elől menekültek , és túl sokáig és hosszú ideig tartott , a megoldás pedig túl gyorsnak és egyszerűnek hatott.
bekka írta: 2019.02.10. 15:52Fura, hogy a film utolsó harmadában már nem sok szöveget adtak Takumi szájába, gyakorlatilag csak azt mondta, hogy "Ore mo" vagyis hogy "én is". LOL ( "Én is" köszönöm, mondta Sakinak. Aztán "én is" vettem bögréket, mondta Misuzunak)
Nekem az lett volna a fura ha többet beszélnek , pontosan azért mert a kapcsolatuk problémáját nem lehet ennyire gyorsan egyszerűen megoldani , szerintem ezzel a jelenettel azt is kifejezték , h még hosszú utat kell megtenniük a boldogságukért , ezért én annak tudtam be , h Takumiban és Misuzuban egyforma gondolat fogalmazódott meg azzal , h mindketten páros bögréket vettek , h egy új közös életet kezdenek el amiben megpróbálják kijavítani azokat a hibákat ami miatt majdnem elveszítették egymást . Ők soha nem voltak igazán kommunikatívak nyitottak egymással ez is oka volt , h megromlott a kapcsolatuk .
bekka írta: 2019.02.10. 15:52Emi vívódását nehéz volt látni. Én is (watashi mo.... LOL ) azt vártam, hogy a végén Yuu visszajön, hogy mégiscsak itt a helye Japánban.
Mindegyik kapcsolatban érződött az érzelmi visszafogottság , Emi zárkózottsága miatt ez még szembetűnőbb , és igen nehéz volt átérezni , h mit érez milyen vihar dúl a lelkében , és azt a fájdalmat is , h egy időre távol kell lennie Yuu-tól , pedig épp csak most teljesült be a szerelmük ... nehezen emésztettem meg , h Yuu elment , de meg kellett értenem , talán menekülni akart ezért vállata el az amerikai lehetőséget , az látszott , h felkavarta Hirakival való szakítás , és akkor még Emivel se tisztázódott a szerelmük , Ha már elvállata be kellett tartani az ígéretét , Az is érthető volt , h Emi maradni akart , az első sikerét élte meg a szakmájában és ez az elismerés szárnyakat adott új lehetőséget célt és ambíciót boldogságot , ha Yuu-lal tart az ő árnyékában mindent a nulláról kellett volna kezdenie , a szerelem mellett a saját egyéni szakmai sikerek elismerések is ugyanannyira fontosak a boldogsághoz , még ha nekünk ez kicsit meglepő volt , nagyon is életszerű megoldást gondolatot fogalmaztak meg .
bekka írta: 2019.02.10. 15:52Tetszett a vége is, szép kerek keretet adtak a történethez. Megvolt a katarzis élmény! Köszönöm hogy velem tartottatok! (L)
Jó is volt ez az élmény ,maradandót alkotott l:-) Nagyon köszönöm , h a kíváló feliratoddal nézhettem l:-) (WORSHIP) (w00t)
Válasz küldése