A Samjin Co. angol osztálya /삼진그룹 영어토익반/ Samjin Company English Class

K-mozifilmek
Avatar
Dorina
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2015.11.08. 22:00

2021.07.08. 17:20

Kép

Szöul, 1995. Kim Jong Szam elnök újévi beszédében meghirdeti az új célokat, elsősorban is azt,
hogy Dél-Korea a globalizáció útjára lép.

A Samjin Co. központjában a többi lenézett női alkalmazott között dolgozik három fiatal nő,
Csájan, Juná és Borám. Középiskolai végzettségük van csak, ez tehát további ok arra,
hogy a vállalat ranglétrájának alján rostokoljanak.
A cég lehetőséget kínál minden alkalmazottjának, aki legalább 600 pontot elér az „Angol nyelvvizsga
a nemzetközi kommunikációhoz”, azaz a TOEIC elnevezésű megmérettetésen.

Csájan szemtanúja lesz annak, hogy a vállalat gyára az ipari szennyvizet egy közeli falu patakjába üríti.
A három nő a cég által biztosított nyelvórákon megszerzett döcögő angoltudásával igyekszik a végére járni
a részvénytársaság nemzetközi szintű korrupciójának.
A film rámutat arra is, hol mindenhol és mi mindenbe próbálják a globalizáció fogalmát belegyömöszölni. Ennek talán a legviccesebb formája egy új karaoke terem szórólapja.
Azt láthatjuk rajta: Megnyílt! "Globális Karaoke”
Őszintén szólva, elgondolkoztam, mi is lehetne ez, nem jutottam el értelmes jelentésig.
Mindenesetre, az akkori átlagembernek, de sok üzletembernek sincs még ismerete az új cél mibenlétéről,
így megpróbálják kihasználni a lehetőséget azok, akik már egy hamarabb globalizálódó világban élnek.

A film egy izgalmas bűnügyi történet. Emellett a női egyenjogúságról szóló üzenet hordozója, de a komoly téma ellenére is színesíti egy finoman adagolt kedves humor.

Rendező: Lee Jong-pil (이종필) kiejtés: I Dzsong Pil

A főszerepekben:

I Csájan: Go Ah-sung (고아성) kiejtés: Go Á Szang
Csang Juná: Esom (이솜) kiejtés: I Szom
Sim Borám: Park Hye-soo (박혜수) kiejtés: Pák Hje Szu

A film: Felirat: A blogomon jelzett kérésre megküldöm itteni privát üzenetben: Angol osztály

FIGYELEM!
A feliratot csak otthoni, egyéni felhasználásra tettem közzé.
Nem járulok hozzá, hogy bárki is videóra égesse, bármi módon pénzszerzésre használja.
Különösen tilos online megosztó oldalakra feltölteni, bármiféle online módon megosztani
.
Válasz küldése