Oh! My Gran!(2020)

K-mozifilmek
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.12.17. 01:18

Oh! My Gran!
Dél-koreai film
Oh! My Gran! Poszter.jpg


Címe:Oh! My Gran!
오! 문희
Műfaj: vígjáték, krimi, dráma
Rendező: Jung Se Kyo
Forgatókönyvíró: Kim Soo Jin
Producer: Ok Gwang Hee
Bemutató: 2020. szeptember 2.
Forgalmazó: CGV Arthouse
Ország: Dél-Korea


Színészek:
Na Moon Hee mint Oh Moon Hee
Lee Hee Jun mint Du Won
Choi Won Young - Kang nyomozó

Park Ji Young mint Song igazgató
Lee Jin Joo mint Bo Mi
Jeon Bae Su mint Han osztályvezető
Kim Ye Eun mint Han Jae Sook
Kim Sun Kyung mint Pan Geum Bak
Kim Jung Young mint Oh Moon Hee (fiatal)
Park Ye Chan mint Du Won (fiatal)
Kim Hak Sun mint Du Won apja

Ismertető:
Geumsanban él Du Won az édesanyjával és a kislányával. Az anya (Moon Hee) demenciában szenved és olykor-olykor elborult elméjével kellemetlenségeket okoz.
Tiszta fejjel mindazt megbánva, öngyilkos akar lenni, ami mindig meghiúsul.
Du Won biztosítási kárszakértőként elég rámenős. Elvált férfiként nem veti meg az éjszakai mulatozást. Gyakran hagyja magára a kislányát éjszakára a megbízhatatlan nagymamával.
Egyik ilyen éjszaka a nagyi, aki Jouju hercegnőnek képzeli magát, varázspálcájával felszerelkezve, kutyával (Ang-ja), unokával (Bo Mi) elindul a városba.
Ott a kislányt szörnyű baleset éri. Egy autó elgázolja, de a sofőr segítségnyújtás nélkül elhajt.
Bo Mi eszméletlenül, igen súlyos állapotban kerül kórházba. A rendőrség egyik nyomozója (Cheol Sik) veszi kezébe az ügyet. Az apával együttműködve akarja a gázolót elkapni, de nincs előrehaladás az ügyben.
A nagyi szemtanúja a gázolásnak, de a zagyvaságaira, amiket összehord, nem lehet alapozni.
Du Wont nem hagyja nyugodni az a keserűség, amit a beteg kislánya ágya mellett érez, és nyomozni kezd a tettes után.
Ehhez édesanyja segítségét kéri, mivel csak benne bízhat, és megpróbálja összerakni a demens Moon Hee emlékképeit.
A történet izgalmas, fordulatos, megható, kesernyés humorral fűszerezve.

Videó:
ITT:
OMG

Felirat:
Csatolmányok
Oh!.My.Gran.2020.WEBRip.1080p.AAC.x264.srt
Fordította: lintka
2021. december 16-án
(100.71 KiB) Letöltve 343 alkalommal.
Oh!.My.Gran.2020.WEBRip.1080p.AAC.x264.srt
Fordította: lintka
2021. december 16-án
(100.71 KiB) Letöltve 343 alkalommal.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára lintka 2021.12.19. 22:15-kor.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.12.17. 01:33

Üdvözlöm az idelátogató nézőket! :-)
Szeretettel ajánlom figyelmetekbe ezt a dél-koreai filmet. (L)
Kevés ilyen fordulatos, izgalmas, megható, mai témájú koreai filmet láttam.
Vígjáték műfajba sorolható, de elég kesernyés humorral fűszerezett alkotás.
Nekem nagyon tetszett. Marandó élményem lett.
Jó szórakozást kívánok hozzá!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.01.29. 19:31

2021.12.17. 14:55

Kedves Lintka! Köszönöm, vittem. Már a filmfesztivál filmjei közül is kinéztem magamnak, hogy jó lenne megnézni. Örülök,hogy elérhetővé tetted magyarul. Na Moon Hee garancia, hogy nem fogok unatkozni.
(w00t)
Ismét ideértem! Megnéztem a filmet. Édes és savanyú, igazi KOREAI mozi. Úgy nevettet,hogy közben tanít és elgondolkodtat, nem enged teljesen ellazulni.
Na Moon Hee fantasztikus színésznő. Nyolcvan évesen ilyen energiával játszani, bámulatos! Mennyire azonosult a szereppel, Gondolom a nevek közötti hasonlóság sem véletlen, talán épp a művésznő ötlete volt.
A szereposztásból kiemelkedik az apa és a bűnös is. Mindkét színész méltó társa a filmben.
A demencia családokat szétromboló betegség lehet, kezdetben itt is úgy tűnt,hogy ez a legfőbb probléma. A film üzenete mégis az elfogadó, megtartó szeretet. Nagyon megszerettem ezt a nagyit én is. (blah)
A feliratoddal jól követhető a történet, illeszkedik a film hangulatához.
Hálásan köszönöm! (WORSHIP)
사랑이란 바로 기적같은 것이다. 더 많이 나누어줄수록 더 많이 가지게 된다.
A szeretet csodálatos dolog, nem fogy, ha adsz belőle, hanem gyarapodik.
werzsi
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.03.30. 08:22

2021.12.19. 12:13

Kedves Lintka!

Nagy örömet szereztél nekem a film feliratának lefordításával. Kíváncsi voltam erre a filmre több okból is. Tudtam, hogy a főszerepet Na Moon Hee játsza, aki az egyik kedvenc színésznőm.. Érdekelt a téma is, na meg az is, hogy egy súlyos betegségből hogy lehet vígjátékot csinálni. Na Moon Hee megoldotta ezt a feladatot. A kedves unokája életéért aggódó nagymamából könnyedén vált gyermekes viselkedésű, az emlékeit elveszítő beteggé. És még ilyen állapotban is hasznára lehetett a fiának. Bámulatosak az író ötletei, de a 80 éves színésznő fiatalos energiája is. A fia szerepe is nehéz volt. Lelkében különböző érzések harcoltak egymással: Az anyja iránti szánalom, a harag az anyja miatt tönkrement házasságáért, az aggodalom a kislányáért, a cserben hagyó iránti gyűlölet. Nem csoda, hogy hol dühösen ordít, hol zokogva sír, hol nagyot kacag.

Jó volt megnézni a filmet. Köszönöm a fordítást.
Akit érsde3kel, az Avistazról is letöltheti.
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.12.19. 22:03

mikaz írta: 2021.12.17. 14:55 Kedves Lintka! Köszönöm, vittem. Már a filmfesztivál filmjei közül is kinéztem magamnak, hogy jó lenne megnézni. Örülök,hogy elérhetővé tetted magyarul. Na Moon Hee garancia, hogy nem fogok unatkozni.
(w00t)
Ismét ideértem! Megnéztem a filmet. Édes és savanyú, igazi KOREAI mozi. Úgy nevettet,hogy közben tanít és elgondolkodtat, nem enged teljesen ellazulni.
Na Moon Hee fantasztikus színésznő. Nyolcvan évesen ilyen energiával játszani, bámulatos! Mennyire azonosult a szereppel, Gondolom a nevek közötti hasonlóság sem véletlen, talán épp a művésznő ötlete volt.
A szereposztásból kiemelkedik az apa és a bűnös is. Mindkét színész méltó társa a filmben.
A demencia családokat szétromboló betegség lehet, kezdetben itt is úgy tűnt,hogy ez a legfőbb probléma. A film üzenete mégis az elfogadó, megtartó szeretet. Nagyon megszerettem ezt a nagyit én is. (blah)
A feliratoddal jól követhető a történet, illeszkedik a film hangulatához.
Hálásan köszönöm! (WORSHIP)
Kedves Mikaz!
Nagyon szívesen a fordítást! Örülök, hogy biztosítani tudtam a jobb megértést. :-)
Köszönöm, hogy leírtad gondolataidat.
A demencia családokat szétromboló betegség lehet
Igen, a mai rohanó világban az egészséges embereknek sincs idejük egymásra, akkor hogyan lenne egy elborult elméjűre. Valóban az elfogadó, megtartó szeretettel lehet értelmet adni a demens ember életének. Ez a film erre próbál rávilágítani.
Kívánok áldott, meghitt, szép karácsonyt! (h5) (hug)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.12.19. 22:12

werzsi írta: 2021.12.19. 12:13 Kedves Lintka!

Nagy örömet szereztél nekem a film feliratának lefordításával. Kíváncsi voltam erre a filmre több okból is. Tudtam, hogy a főszerepet Na Moon Hee játsza, aki az egyik kedvenc színésznőm.. Érdekelt a téma is, na meg az is, hogy egy súlyos betegségből hogy lehet vígjátékot csinálni. Na Moon Hee megoldotta ezt a feladatot. A kedves unokája életéért aggódó nagymamából könnyedén vált gyermekes viselkedésű, az emlékeit elveszítő beteggé. És még ilyen állapotban is hasznára lehetett a fiának. Bámulatosak az író ötletei, de a 80 éves színésznő fiatalos energiája is. A fia szerepe is nehéz volt. Lelkében különböző érzések harcoltak egymással: Az anyja iránti szánalom, a harag az anyja miatt tönkrement házasságáért, az aggodalom a kislányáért, a cserben hagyó iránti gyűlölet. Nem csoda, hogy hol dühösen ordít, hol zokogva sír, hol nagyot kacag.

Jó volt megnézni a filmet. Köszönöm a fordítást.
Akit érsde3kel, az Avistazról is letöltheti.
Kedves Werzsi!
Nagyon szívesen a fordítást! :-)
A véleményedet olvasva úgy tűnik, nem csalódtál ebben a filmben. Én sem, és nagyon köszönöm, hogy fordításra ajánlottad nekem. (WORSHIP)
Remélem, hogy a Te véleményed is segít felkelteni mások érdeklődését ezen fantasztikusan szórakoztató film iránt. Persze nem a demencia a szórakoztató, hanem az egész sztori és a kivitelezés.
Kívánok áldott, meghitt, szép karácsonyt családod körében!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
Eszterella
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2016.05.18. 20:04

2022.01.02. 12:44

Drága Lintka!
Most láttam,hogy tervezel majd fordítani egy sorozatot,amit persze feltétlenül
nézni fogok,így benéztem hozzád és látom ezt a filmet,amit fordítottál.
Kíváncsi vagyok nagyon rá,mert biztos nagyon jó az ajánlások láttán is.
Úgy,hogy most meg is nézem valamelyik nap,azután majd reagálok :-)

Áldott békés új évet kívánok Neked szeretettel!


https://www.youtube.com/watch?v=xpcUhbjIR5U
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2022.01.03. 15:35

Eszterella írta: 2022.01.02. 12:44 Drága Lintka!
Most láttam,hogy tervezel majd fordítani egy sorozatot,amit persze feltétlenül
nézni fogok,így benéztem hozzád és látom ezt a filmet,amit fordítottál.
Kíváncsi vagyok nagyon rá,mert biztos nagyon jó az ajánlások láttán is.
Úgy,hogy most meg is nézem valamelyik nap,azután majd reagálok :-)

Áldott békés új évet kívánok Neked szeretettel!


https://www.youtube.com/watch?v=xpcUhbjIR5U
Drága Eszterella!
Köszönöm új évi jókívánságodat. Én is hasonló szépet és jót kívánok Neked! (h5)
Igen beterveztem két 2000-ben készült sorozatot fordítani. Retro érzést szeretnék kelteni velük. Megnéztem, hogy fordítók mikor kezdtek el koreai sorozatokat fordítani, és azt tapasztaltam, hogy 2007-ben. Az előtt japán sorozatokat már fordítottak, de koreait nem.
Lehet, hogy csak akkor osztom meg a fordítást, ha végzek valamelyikkel.
Minden jót kívánva üdvözöllek: lintka (wave)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Válasz küldése