The Palace

C-mozifilmek
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2017.06.08. 11:01

A Palota

Image

Angol cím: The Palace
Eredeti cím: 宫锁沉香 (Gong suo Chenxiang)
Írta: Pan Anzi
Rendezte: Yu Zheng
Műfaj: kosztümös, romantikus
Bemutató: Kína, 2013. aug. 13.

Image

Tartalom:

Ha úgy tetszik, egy Hamupipőke történettel van dolgunk:
Kangxi császár udvarában járunk. Chenxiang udvarhölgy a palotában. Egy alkalommal segítségére lesz a 13. hercegnek, akit teljesen elvarázsol. Mivel a herceg nem ismeri sem a lány nevét, sem az arcát, egy elejtett kendő segítségével kezd el utána kutatni. A kendő valójában egy másik udvarhölgyé, Liulié, aki kapva az alkalmon azt hazudja, hogy ő a titokzatos lány. Így Chenxiang egy pillantás alatt a szerelme menyasszonyának szolgájává válik...

Amint a fentiekből leszűrhető, ez egy roppant egyszerű romantikus mese a jó és a gonosz harcáról, és ahogy az a mesékben lenni szokott, a jó érthetetlenül ostoba végtelenül jó, önzetlen és önfeláldozó, míg a gonosz végtelenül gonosz, önző és kegyetlen.

Ízelítő - OST

ImageImage

Főszereplők:

Zhou Dongyou mint Chenxiang
Chen Xiao mint Yinxiang
Zhao Liying mint Liuli

További szereplők:

Bao Beier mint Chunshou
Zhu Zixiao mint Yintang
Lu Yi mint Yinzhen
Vivian Wu mint De császári hitves
Winston Chao mint Kangxi

Letöltés:

Innen tuti: http://rutracker.be/forum/viewtopic.php?t=4553648

Felirat:

Angolból és kínaiból fordította: gilnis
Az angol szöveg szerzője számomra ismeretlen.

Átidőzítette és átszerkesztette: gilnis
Az eredeti feliratokért a RINGU Fansub-nak tartozunk hálával.

NEM JÁRULOK HOZZÁ a felirataim más oldalakra való feltöltéséhez, kivéve az Ázsia Ékköveit, és a LEGHATÁROZOTTABBAN TILTAKOZOM a felirataim módosítása, videóba égetése, azoknak online videókhoz való felhasználása ellen! Továbbá a felirataimért pénzt adni és elfogadni SZIGORÚAN TILOS!
Csatolmányok
[RINGU]The Palace 2013.ass
(111.95 KiB) Letöltve 733 alkalommal.
[RINGU]The Palace 2013.ass
(111.95 KiB) Letöltve 733 alkalommal.
csip
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2014.01.17. 13:20

2017.06.18. 14:59

Köszönöm szépen a feliratot!
novcsi6
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2014.01.19. 21:23

2017.06.18. 17:44

Szia. Nagyon szépen köszönöm :)
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2017.06.18. 23:01

Szívesen mindkettőtöknek. Remélem, tetszeni fog. Köszönöm, hogy írtatok. :)
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.01.14. 08:45
Tartózkodási hely: Vác

2017.07.08. 18:39

Szia Gilnis

Köszönettel vittem ennek a csodás történetnek a magyar feliratát. :-)
Éppen Kangxi császár után kutakodtam a neten, és így találtam rá
erre a filmre. Lassan már a Qing- éra szakértője leszek. LOL
| +
Liuli találkozása a 9.herceggel, valamint a Fa találkozása a 13.herceggel
sorsszerű volt. Mondhatni megtalálta a zsák a foltját, mindkét esetben.
Érdekes volt a hercegek másfajta ábrázolása a Bu Bu-hoz képest.
Gondolok itt a 2.hercegre (trónörökös ) ostoba, tohonya ember. Vagy a 4.herceg akit itt
törvénytelennek mondanak. Úgy láttam, hogy a 9.herceggel kapcsolatban a krónikák
eléggé egyértelműek. Kicsit meghökkentem Kangxi császáron, miszerint elhitte, hogy
ágyasa/felesége boszorkány . Művelt volt, ismerte a nyugati kultúrát, és mégis mennyire
könnyű volt megtéveszteni.
Csodaszép volt a záródal. (L) (L) (L) Köszönöm annak is a fordítását.
Avatar
gilnis
Fordító
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.01.13. 19:22

2017.07.09. 22:12

Szívesen, kedves Dolores. Én köszönöm, hogy írtál. :)

Örülök, hogy tetszett a film. Bevallom, én nem tartom túl sokra, de a romantikus jelenetei, a jelmezek, a díszletek akkor is elvarázsoltak. LOL
Egy igazi mesés hangulatot teremtettek. Szerintem is elbűvölően szép lett a záródal. Pont az volt az egyik fő ok, amiért lefordítottam a filmet. :)
Spoiler:
A császár szerintem nem igazán hitte el a vádakat, és kivégeztetni sem akarta, de nem volt megdönthetetlen bizonyíték a kezében,
amivel megvédhette volna, ugyanakkor nagy volt rajta a nyomás. Mindenesetre elég kiábrándító. De ennek a filmnek a történelmi hűséghez édeskevés köze van. LOL

Ami a 9. herceget illeti, off:
A Bu Bu Jing Xin-t megelőzően (!), de ugyanúgy 2011-ben készült egy másik időutazós sorozat is a korszakról, szintén Gong (Palota) címmel, amiben a 8. és 4. herceg közötti párharc a trónért és a szerelemért épp a másik oldalról volt bemutatva. Abban a 8. (és elvileg a 9.) herceg a pozitív figura, míg a 4. a könyörtelen, hataloméhes zsarnok. Minden éremnek két oldala van. Hogy teljes legyen a kép, jó lenne, ha valaki ahhoz is készítene fordítást. :-P
KÉSZ: Linger, Heartbeat Love, Hide and Seek, The Palace FOLYAMATBAN: Bump off Lover 04.
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.01.14. 08:45
Tartózkodási hely: Vác

2017.07.10. 12:25

Szia Gilnis

Ha megengeded akkor még egy-két gondolat of: Természetesen láttam a sorozatot,
amit megemlítettél. Még a Bu-Bu előtt néztem meg. Feng Shao Feng és Yang Mi miatt
vágtam bele. Még írtam is róla egy neked írt válaszban.
Spoiler:
Nekem jó nagyot csattant amikor kiderült,
hogy a 8. herceg anyja is időutazó volt.
A másik: találtam egy újabb sorozatot Kangxi császárról, itt a fiatal, szerelmes császárról
mesélnek, ami a 64 feleség/ágyas ismeretében nehezen elképzelhető, legalábbis számomra.
Lehet, hogy ennyi nő nem egyszerre volt a Tiltott város lakója, hiszen elég volt egy boszorkány vád,
egy kis méreg, vagy bármi egyéb és máris ritkult a nők száma.
Vissza a filmhez: lehet, hogy nem ez az alkotás volt a legtökéletesebb, de mégis jól szórakoztam rajta. :-)
andingo
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.01.25. 23:29

2017.08.12. 22:14

Szia Gilnis!

Köszönöm a feliratot. Egyelőre a rutrackerre nem tudok csatlakozni, keresek másik lehetőséget. :)
Avatar
Bria
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.01.21. 04:08

2019.02.22. 14:29

Kedves Gilnis, köszönöm szépen a munkádat és a letöltési lehetőséget.
Csak most fedeztem fel ezt a filmet, és nagyon érdekel. Remélem, hamar találok megfelelő videofájlt hozzá, hogy megnézhessem.
kormika18
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.06.02. 16:30

2019.03.20. 15:53

Hálásan köszönöm a feliratot. (WORSHIP) @}->-
Válasz küldése