Főzőcske

Itt bármilyen téma "felvetődhet"
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.21. 20:21

Unni2011 írta:Már beszereztem ám én is mind a kétféle yakisōbát, azaz a sült/pirított tésztát, hogy kipróbálhassuk. 8-O Kíváncsi leszek...olyankor tervezem megcsinálni, amikor majd éhesebbek leszünk, mert az újdonságokat a gyerekeknél is olyankor célszerű bevezetni. LOL
Ööö, háromféle van: Classic (sárga), Chili (piros), Teriyaki (zöld)
(A szín az újfajta csomagoláson látszik, a régin csak a felirat szerepel, és abból tényleg csak kétféle van.)

Más:
Akit érdekel a tea, annak ajánlom a tea útját.

Az én kedvencem a kawayanagi ujimoidori. (Ebből a kawayanagi az folyami fűzfát jelent, aki látta a Nobutát, az tudja miről van szó. Ez itt a tea szedési módjára utal: az ágvégi friss hajtások, szemben az ágak közepén lévő már sötétebb levelekkel. Uji az egyik leghíresebb japán teatermő vidék, az ujimidori nevet a teaházban "udzsi zöldjének" fordították.)
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.22. 22:34

UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:Már beszereztem ám én is mind a kétféle yakisōbát, azaz a sült/pirított tésztát, hogy kipróbálhassuk. 8-O Kíváncsi leszek...olyankor tervezem megcsinálni, amikor majd éhesebbek leszünk, mert az újdonságokat a gyerekeknél is olyankor célszerű bevezetni. LOL
Ööö, háromféle van: Classic (sárga), Chili (piros), Teriyaki (zöld)
(A szín az újfajta csomagoláson látszik, a régin csak a felirat szerepel, és abból tényleg csak kétféle van.)
A Classic és a Chili került beszerzésre eddig. Nagyon mókás volt, ahogy a kérésemre az Intersparban keresték az eladók. LOL Sehogy sem találták, pedig mondták, hogy lennie kell valahol. Végül elővettem az Ipad-em és a betett fotód alapján találtak rá. (nod)
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.22. 22:51

Unni2011 írta:A Classic és a Chili került beszerzésre eddig. Nagyon mókás volt, ahogy a kérésemre az Intersparban keresték az eladók. LOL Sehogy sem találták, pedig mondták, hogy lennie kell valahol. Végül elővettem az Ipad-em és a betett fotód alapján találtak rá. (nod)
Általában a "zacskós levesek" környékén szok lenni... Kivétel a Tesco Extra, ott a "nemzetközi ízek" részen van...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.05.14. 19:24

Unni2011 írta:Nagyon mókás volt, ahogy a kérésemre az Intersparban keresték az eladók. LOL Sehogy sem találták, pedig mondták, hogy lennie kell valahol. Végül elővettem az Ipad-em és a betett fotód alapján találtak rá. (nod)
Van ott olyan is, hogy S-Budget Ázsiai pirított tészta. (Bocsi, de csak osztrák linket találtam...)
Nem olyan jó, mint a Soba, inkább a kínai éttermekben köretként kapható pirított zöldséges tésztához hasonlít.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.05.14. 20:20

UsagiYojimbo írta: Van ott olyan is, hogy S-Budget Ázsiai pirított tészta. (Bocsi, de csak osztrák linket találtam...)
Nem olyan jó, mint a Soba, inkább a kínai éttermekben köretként kapható pirított zöldséges tésztához hasonlít.
Köszi!!! :-) De bevallom, hogy még a már meglévőkről is elfeledkeztem. Tanulok teljes gőzzel dupla munka mellett, ehhez jön még heti 1-2 nap fejtágítás Pesten./Holnap is megyek./ Ha rászánom magam és főzicskézek közben, akkor olyat készítek, ami 2 napra is elég. :-9
De ami késik, nem múlik, majd bepótolom. X-D
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.05.14. 22:37

Unni2011 írta:
UsagiYojimbo írta: Van ott olyan is, hogy S-Budget Ázsiai pirított tészta.
Ha rászánom magam és főzicskézek közben, akkor olyat készítek, ami 2 napra is elég. :-9
Ez kétadagos!
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
andingo
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2014.01.25. 23:29

2014.07.27. 16:14

A pirított tésztát imádom, csak nagyon kell figyelni, h ne legyen zsíros. Másik kedvencem tteokbokki (képet nem enged feltölteni vmiért :( ) illetve , ha "édességről" van szó a mocsi. Sikerült mélyhűtött mocsit vennem és megcsináltam, de persze, h nem lett igazi ízű (fail)
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.07.27. 20:58

A hétvégén voltam a Csokonai Étteremben, és ilyet ettem:

Tempurás fogascsíkok wasabis mártogatóssal és burgonyachips-szel
Kép
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
ququcs
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2014.01.21. 09:33

2014.07.28. 15:45

Kedves UsagiT
Nagyon jó ez az oldal, szeretem a keleti konyhát és eszem is sőt készítem is elég gyakran. Köszönet a jó receptekért!! (w00t)
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.07.30. 19:12

Rák szakszerű feldolgozása...
Csak erős idegzetűeknek! | +
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Válasz küldése