12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup:12 Years Reunion 26/26

K-doramák
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.10.10. 18:20

Kata58 írta: 2021.10.07. 09:50 Jól sikerült a befejező rész, de látszott hogy nagyon le akarják már zárni a sorozatot. Pedig szép lett volna legalább
egy esküvővel befejezni! A dr.nőben még az utolsó pillanatban is csalódtam, hogy nem képes normálisan viszonyulni
a kialakult helyzetre. Kétirányú csele szerencsére nem jött be!
A kicsi fiú meg milyen tünemény volt ebben a részben is!
Nagyon jó hogy végre meg tudták beszélni a dolgokat a fiatalok, bár az nem derült pl. ki, hogy a lány anyja ellopta
Joon Soo levelét a fiától, nehogy nem tudjon amerikába menni tanulni!
Tulajdonképpen szükségtelen rossznak tetette ki a lányát a plasztikázással is hogy senki ne ismerhesse majd fel ha visszajön.
Viszont szívmelengető volt, hogy igazából egyikük sem felejtette el a másikat. Szóval még ráfért volna egy rész a dolgok rendes elvarrására minden területen.
Az igazgató volt és a nagymama a legaranyosabb az egész történetben, főleg a végén. Ahogy a fiának mondta, hogy bánjon jól az anyjával, mert ő az ő felesége, de persze titokban szurkolt a fiataloknak, hogy minden rendeződjön.
Igazából mindegyikük a hűségesebb tipushoz tartoztak, akiknek csak egyvalaki az igazi a szívében minden hiba ellenére!

Nagyon szépen köszönöm ezt a jó kis sorozatot, Nem a fordításon múlott, hogy majd a felét elhúzták, nem tudták kihozni belőle a maximumot, így elkapkodták a végét! Mégis egy szerethető kis történetet kaptunk!
Kívánok kellemes napokat, megérdemelt pihenéssel! S remélem találkozunk majd még egy másik nagyszerű történettel! (hug) l:-) (coffee) :-) (wave)
Szia, Kata58!
Hát végre eljutottunk a befejező részhez. :-) Nagyon szívesen a fordítást. :-)
Nagyon jó hogy végre meg tudták beszélni a dolgokat a fiatalok, bár az nem derült pl. ki, hogy a lány anyja ellopta
Joon Soo levelét a fiától,
Igen, ez elmaradt, nem tudom, miért. Talán Joon Soo nem akarta, hogy Jang Gook-nak nagyot kelljen csalódni az anyjában. Egyből más megvilágításba helyezhette volna Joon Soo menekülését.
Jang Gook anyját nem tudtam szívembe zárni. A kezdetektől látszott, mennyire nagyravágyó és becsvágyó. Pénzt fogadott el a gazdag családtól, akiknek a tizenéves lánya gázolta halálra a férjét. Így szabadulhatott meg a lány a börtöntől. A pénzt dugdosta, de felelőtlenül elszórta. A lányában volt minden bizodalma, hogy majd elvégezve egy jó egyetemet, megoldja a család nehéz anyagi helyzetét. Amikor a lánya bajba került, nem segíteni akart neki, hanem rá akarta beszélni, hogyan szabaduljon meg a tehertől.
12 év múlva, amikor már jól ment a gombóc étterem, pökhendiskedett és gáncsoskodott, ahol csak tudott. A rikácsolását nagyon nem bírtam.
Da Hae doktornő és a rezidens kapcsolata kezdett egy kicsit jó irányt venni. Amikor a srác segített neki költözködni, és utalást tenni esetleges későbbi közös életükre, akkor nem arrogánsan reagálta le, hanem nevetve kergette meg.
Végül is nem bántam meg, hogy lefordítottam, hiszen biztos lesznek páran, akik örülnek, hogy magyar felirattal nézhetik.
Ezután én is néző szeretnék lenni, van egy pár film és sorozat, ami megnézésre vár.
Minden jót kívánva üdvözöllek: (wave) (h5) (hug)
lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.10.10. 18:39

Eszterella írta: 2021.10.08. 16:07 Drága Lintka!

Hát itt a vége és nagyon köszönöm a munkádat és sajnálom is,hogy ezt tették ezzel a sorozattal.
Na de nem tehetünk semmit,ráadásul csak közben derült ki.Nyilván azok a mellék szálak amikről
beszéltünk,olyan se füle se farka befejezést kaptak és ha nem lettek volna beleszőve a történetbe
nem kellett volna ilyen hirtelen befejezni kutyafuttában..A két anya semmit nem fejlődött jellemben
az évek alatt,maradtak egoisták csak szerencsére nem jött össze nekik,amit szerettek volna.
A durva doktornő sem változott,maradt olyan amilyen volt és milyen szerencse,hogy neki sem jött
össze az amit szeretett volna.Durván viselkedett mindenkivel de igazából erről azok is tehettek,akik
hagyták magukat,hiszen mindig kettőn áll a vásár.Szerencsére győzött az igaz szerelem,mert bizony
van ilyen is.
Örülök,hogy lefordítottad és most jó pihenést kívánok a nagy munka után fellélegezhetsz :-)
Szerencsénkre még mindig szép időnk van,igaz hűvösebb lett,de hát ősz van újra.

Szép hétvégét és jó pihenést (wave)

Kép
Drága Eszterella!
Nagyon szívesen a fordítást és köszönöm, hogy végig velem tartottál. :-) (WORSHIP)
Az alkotók próbáltak elégséges megoldásokat találni a kialakult konfliktusokra, de egy esettől eltekintve, inkább a fantáziánkra bízták, megengedték, hogy mi döntsük el, hogyan alakul Da Hae doktornő szüleinek újbóli együttélése, vagy Ham Cho visszamegy-e a gombóc étterembe, hogy teljesülhessen Il Sook nagyi vágya az utódlást illetően, vagy lesz-e folytatása az énekes Moo Hee és a tanár Soo Han találkozásainak.
Az anyák sem szerezték meg egymás szimpátiáját, de ez nem is kellett ahhoz, hogy a két fiatal ne tudjon dönteni közös életükről.
Nagyon örülök, hogy sikerült a végére érnem. Jó érzéssel tölt el, hogy ennek a sorozatnak a fordításával is kedveskedni tudtam azoknak, akiket érdekelt.
Minden jót kívánva üdvözöllek: (wave) (h5) (hug)
lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.10.13. 21:20

Kedves nézők!
A 8. részben elhangzott egy gyönyörű dal Kim Hyun Sik előadásában.
Ehhez kreáltam magyar szöveget, és megosztom veletek. (HEADPHONES) (L)
Szeretettel ajánlom figyelmetekbe. (L)
Íme a link:
https://www.youtube.com/watch?v=Z-bJQhdTASQ
További szép napokat!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.10.18. 06:42

Drága Lintka, köszönöm a dalok magyarítását, és ezt a kellemes meglepetést! @}->-
További gyönyörű őszt kívánok mindenkinek! :-) l:-) (hug) (h5) (wave)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.10.21. 14:30

Kata58 írta: 2021.10.18. 06:42 Drága Lintka, köszönöm a dalok magyarítását, és ezt a kellemes meglepetést! @}->-
További gyönyörű őszt kívánok mindenkinek! :-) l:-) (hug) (h5) (wave)
Drága Kata58!
Örülök, hogy sikerült meglepetést szereznem a dallal. :-) A 8. részben hangzik el. Ham Cho apja, Kang úr, részegen ezt hallgatja a polgármester ablaka alatt. Soo Han megveszi neki a CD-ét, hogy otthon tudja hallgatni. A boltban, ahol vásárolta a lemezt alaposan megnéztem, mi van ráírva. Láttam, hogy Kim Hyun Sik, és elkezdtem keresgélni. Meg is találtam, sőt angol szöveget is találtam hozzá. Így jött létre általam a magyar szöveg, és így tudtam Nektek is kedveskedni vele.
Rám nagyon nagy hatással van ez a dal. Kim Hyun Sik dél-koreai énekes 32 éves korában halt meg. Két végén égette a gyertyát.
Most tényleg elbúcsúzom. (wave)
Szeretettel üdvözöllek: (hug) (h5) lintka
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Frezia
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.04.25. 21:06

2021.10.26. 13:53

Szia Lintka!

Nagyon szépen köszönöm, hogy leforditottad ezt a sorozatot! Most értem a végére. Egy kedves kis történet volt szerencsére a főszereplők sorsa rendeződött a végére. A két Anyától kikészültem mint általában. Már régóta nézek koreai sorozatokat, de ezt a hozzáállást nem tudom megszokni. Érteni értem, hogy náluk a szülök és az idősek iránti tisztelet nem csak szóbeszéd de hatalmas terheket tesznek néha a gyerek vállára. Köszönöm a dal forditását is. Nagyon ismerős volt szerintem már más sorozatban is hallottam.
Kivánom, hogy az év utosó hónapjaiban sikerüljön kikapcsolódni és jó pár kinézett sorit megnézni!

Sok Puszi!

Meglepetésként küldök két dalt. Nagyon szeretem Jung Yong Hwa-t /CNBLUE frontembere/ Trot.-ot énekel.

https://www.youtube.com/watch?v=Nj_nzCZ ... ertainment

És ha már a sorozatban volt Millio rózsaszál abból is küldök tőle.

https://www.youtube.com/watch?v=ViKafrc ... ertainment

Végül egy kép a várva várt Mentalistánkról.
210817769_1251855061903073_6674782633361767185_n.jpg
Mégegyszer kivánok jó egészséget és gyönyörű öszi napokat!
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.10.27. 13:27

Frezia írta: 2021.10.26. 13:53 Szia Lintka!

Nagyon szépen köszönöm, hogy leforditottad ezt a sorozatot! Most értem a végére. Egy kedves kis történet volt szerencsére a főszereplők sorsa rendeződött a végére. A két Anyától kikészültem mint általában. Már régóta nézek koreai sorozatokat, de ezt a hozzáállást nem tudom megszokni. Érteni értem, hogy náluk a szülök és az idősek iránti tisztelet nem csak szóbeszéd de hatalmas terheket tesznek néha a gyerek vállára. Köszönöm a dal forditását is. Nagyon ismerős volt szerintem már más sorozatban is hallottam.
Kivánom, hogy az év utosó hónapjaiban sikerüljön kikapcsolódni és jó pár kinézett sorit megnézni!

Sok Puszi!

Meglepetésként küldök két dalt. Nagyon szeretem Jung Yong Hwa-t /CNBLUE frontembere/ Trot.-ot énekel.

https://www.youtube.com/watch?v=Nj_nzCZ ... ertainment

És ha már a sorozatban volt Millio rózsaszál abból is küldök tőle.

https://www.youtube.com/watch?v=ViKafrc ... ertainment

Végül egy kép a várva várt Mentalistánkról.

210817769_1251855061903073_6674782633361767185_n.jpg

Mégegyszer kivánok jó egészséget és gyönyörű öszi napokat!
Szia, Frézia!
Ennek a sorozatnak is nagyon szívesen a fordítását. :-) Örülök, hogy felkeltette az érdeklődésedet és megnézted. :-)
Köszi a dalokat és a képet. A mi Mentalistánkat időgépbe rakták és visszavitték 20 évvel korábbi életébe?
Gondolom, várod már a sorozat premierjét, mármint a Mentalistáét. (cheer)
Neked is kellemes őszi napokat kívánok. (h5) (hug) (wave)
Szeretettel ölellek és sok puszit küldök: lintka
Ui: Megtennéd, hogy az Ázsia ékkövein a Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion adatlapján jeleznéd hány csillagot ér nálad kompletten?! Eddig 8 értékelés van, tíznél jelentkezik az eredmény.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.12.25. 11:51

l:-) Áldott karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek szeretettel! (hug) (d)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.12.25. 22:59

Kata58 írta: 2021.12.25. 11:51 l:-) Áldott karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek szeretettel! (hug) (d)
Köszönöm, Kata58!
Neked is áldott, meghitt, szép Karácsonyt kívánok.
Karácsonyi üdvözlet 2021..jpg
Ui: Nem tudom, észrevetted-e, hogy lefordítottam egy koreai filmet.
A címe: Oh! My Gran(2020)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.12.29. 11:36

Sziasztok! Köszönöm Lintka az új filmet, még kicsit hezitálok a megnézésén, de előbb utóbb győz a kíváncsiság.
Kétszeresen érzékeny témát dolgoz fel, így nem akartam karácsonyra időzíteni. De igérem amint megnéztem írok majd róla!
Hiszen volt már nem egy film és sorozat, amire sokára tudtam rávenni magamat, és mondjuk úgy 95 %-ban aztán nem is bántam meg. sőt volt amivel szinte függő lettem..pl. a Hwharangok, vagy ,,

Itt szeretnék egyben nagyon Boldog Új Évet is kívánni, de mindenekelőtt jó egészséget, sok humort, és győzelmeket minden területen az életetekben! Puszi, és nagy nagy ölelés! l:-) (hug) (h5) <<:-)
Válasz küldése