12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup:12 Years Reunion 26/26

K-doramák
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.07.31. 11:34

Mondhatni hogy az elkényeztettségnek megvan az ára! Én is kíváncsi leszek, hogy oldják meg 6 rész alatt az egész kalamajkát! Érdekes mindenkinek a reakciója, az adott problémát illetően. Na persze, nekem is tátva maradt a szám a meglepetéstől. vajon mit akar elérni? Csak nem jött rá mégis hogy ki áll előtte,,?Lehet egy icipicit leselkedni fogok
a következő részbe... LOL További szép nyarat kívánok nektek. (icecream) (icecream) (icecream) l:-) (hug) (wave)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.02. 16:29

Kata58 írta: 2021.07.31. 11:34 Mondhatni hogy az elkényeztettségnek megvan az ára! Én is kíváncsi leszek, hogy oldják meg 6 rész alatt az egész kalamajkát! Érdekes mindenkinek a reakciója, az adott problémát illetően. Na persze, nekem is tátva maradt a szám a meglepetéstől. vajon mit akar elérni? Csak nem jött rá mégis hogy ki áll előtte,,?Lehet egy icipicit leselkedni fogok
a következő részbe... LOL További szép nyarat kívánok nektek. (icecream) (icecream) (icecream) l:-) (hug) (wave)
Szerintem kevés a lesz a 6 rész a szálak elvarrásához. Igaz, ha főhőseink kapcsolatának milyensége kiderül, akkor legyünk elégedettek. (cheer) (dance)
Látszik, hogy 50 részesre tervezték, még nyújtották volna, mint a rétestésztát, csak a nézők részéről nem volt rá igény. Nem is csodálom. Egy semmitmondó történet, unalmas, vagy idegesítő karakterekkel.
Sajnos én sem tudok rajongani érte. De ha már elkezdtem, be akarom fejezni. Megmondom őszintén, nagyon nehezemre esik. Ha kétszer ennyi időm lenne fordítani, valószínű, akkor is kedvetlenül állnék hozzá, és nem jutnék hamarabb előre.
Minden jót, további kellemes napokat kívánok. (hug) (h5)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.02. 16:56

Eszterella írta: 2021.07.31. 10:36 Drága Lintka!
Nagyon megörültem a 20. résznek és hálás köszönet érte,hogy
a sok munka mellett ilyen gyorsan lefordítottad.Persze nem
bírtam várni és tegnap késő este megnéztem LOL
Igen alakulnak a dolgok és ahogy látom a "kedves" doktornő
akcióba lép,lehet hogy nem bírom ki és belenézek a következő
részbe,igaz úgysem értem a lényeget,inkább erőt veszek magamon.
Azért félelmetes lehet amikor rákényszerítenek valakire egy házasságot,
kíváncsian várom ebből mi jön majd ki.és,hogy minden szálat el tudnak-e
varrni 6 rész alatt. :-)
Gyönyörű hétvégét Neked (wave) :-)
Drága Eszterella!
Nagyon szívesen a 20. rész fordítását is. :-)
Örülök és köszönöm, hogy eddig is velem tartottál. (h5)
Ma nézem meg a 21. részt, és elkezdem fordítani.
Ha annyira vágysz rá, hogy belenézzél a következőbe, szerintem nyugodtan nézd meg. Szerintem ebben sem fog semmi sem úgy alakulni, ahogy mi várjuk.
Nagyot csalódtam ebben a sorozatban. Katának is írtam, hogy nem tetszenek az unalmas és idegesítő karakterek. A gombóc éttermet üzemeltető anya-lánya kapcsolat is kezd elfajulni, holott a nagyi 12 évvel ezelőtt igen alárendelt szerepet játszott. Nem tudni, hogyan gazdagodtak meg, hogyan tudtak a kilátástalanságból kilábalni. Szerintem, nem is tudjuk meg.
Da Hae doktornő és a tejfölösszájú orvos rezidens kapcsolatáról sem hiszem, hogy nyugvópontra jut. És ott van Soo Han, akit a bátyjának hitt apja 12 évvel ezelőtt elmart a szerelmétől. Úgy látszik, ő megmarad magnak.
Ott van még Moo Hee, az énekesnő aspiráns, és Ham Cho a tengerparti kislány, aki már felnőtt nőként, nem tudni hogyan boldogul.. Na és a tékozló férj a kisfiával és a volt feleségével, vajon hova jut? Van egy csomó nyitott kérdés, amire még választ kell kapnunk, de a tendencia az, hogy semmitmondó üres fecsegésekkel húzzák az időt és az idegeimet.
Elnézést, de nagyon elégedetlen vagyok ezzel a sorozattal!
Kellemes és szép napokat kívánok! (hug) (h5) (wave)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.08.06. 21:15

drága Lintka, ne mérgelődj, ezt most így fogtuk ki! Mindenesetre az utolsó két részben azért majd valamennyire kárpótolva leszünk, de bennem vannak hiányérzetek! Látszik, hogy 5o részre tervezték, s így mivel rövidíteni kellett, nem tudták mire tegyék a hangsúlyt, szerintem itt lett elszúrva! Erre mondják hogy sokat akar a szarka de nem bírja a farka.
De ez nem a te hibád! Úgyhogy változatlanul örömmel várjuk a munkádat, hogy legalább többet is megértsünk belőle! l:-) @}->- (wave) (hug)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.12. 23:19

Kata58 írta: 2021.08.06. 21:15 drága Lintka, ne mérgelődj, ezt most így fogtuk ki! Mindenesetre az utolsó két részben azért majd valamennyire kárpótolva leszünk, de bennem vannak hiányérzetek! Látszik, hogy 5o részre tervezték, s így mivel rövidíteni kellett, nem tudták mire tegyék a hangsúlyt, szerintem itt lett elszúrva! Erre mondják hogy sokat akar a szarka de nem bírja a farka.
De ez nem a te hibád! Úgyhogy változatlanul örömmel várjuk a munkádat, hogy legalább többet is megértsünk belőle! l:-) @}->- (wave) (hug)
Szia, Kata58!
Jól kifogtam, de nem az aranyhalat. (wrong) Azt hittem, mivel több néző is kérte az Ázsia Ékkövein, hogy érdemes lesz lefordítani.
Azok a nézők már biztos valami módon megnézték, mert egy "Köszönömre" sem klikkeltek. Mindegy, azért vagytok egy páran, akik nem hagytatok és most sem hagytok cserben. Köszönöm eddigi támogatásodat. (WORSHIP)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.12. 23:20

Meghoztam a 21. rész fordítását! :-)
Jó szórakozást és kellemes hétvégét kívánok!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.08.13. 10:16

Drága Lintka, persze hogy támogatunk, nem kérdés! l:-) (h5) (hug)
Nem győzök eléggé hálásnak lenni, minden egyes fordításodért! (hug)
Köszönöm szépen a 21. rész feliratát itt is! Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek és jó szórakozást @}->- l:-) (hug) (wave)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.08.13. 16:28

Ösztönös a doktornő féltékenysége, még nem teljesen biztos benne hogy ki Rea de mindenesetre nem véletlen célozgatott. Úgy látszik a múltban történt szemétségéből sem tért meg, egy cseppet se bánja az akkori tettét.
anya lánya között dúl a háború pedig a nagymamának abból a szempontból igaza van hogy a kislány méltó lenne az étterem vezetésére a későbbiekben.
Nem nevelte jól a fiát, s mégis milyen nagyra tartja! Nem minden az iskola! Sajnos a tradíciók még ma is dominálnak!

Az irodai pofon nagyon jól sikerült és megérdemelt volt!!! Nekem tetszett!!! l:-) (h5) (hug) l:-)
Avatar
Eszterella
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2016.05.18. 20:04

2021.08.14. 16:18

Drága Lintka!
Köszönöm szépen a 21.részt is és pont azokra a szereplőkre gondoltam akiket
felsoroltál amikor az elvarratlan szálakról írtam.Különben teljesen egyetértek veled
és sajnálom,hogy nem olyan jó a sorozat mint amit vártunk.Én nem tudtam,hogy
hosszabbra volt tervezve,de így már érthető,hogy kapkodtak,persze ha forgatókönyvíró
kreatívabb lett volna másképp is meg lehetett volna oldani.Persze ezen kár is ötletelni,
mert ez van és a pozitív oldalát nézzük.Nyilván más Neked aki fordítod és a szabad
időd megy rá.Elég sok benne az idegesítő karakter,ráadásul felesleges is,hogy benne
legyenek a filmben,de nem azokra koncentrálok :-) Szerencsére az összes többi sorozat
amit fordítottál szuper jó volt,így ez nagyon jó arány,hiszen rengeteg a gyenge sorozat
és van aki többször belefut ilyenekbe ahogy látom.
Gyönyörű hétvégét és jó pihenést (wave)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.16. 19:02

Kata58 írta: 2021.08.13. 16:28 Ösztönös a doktornő féltékenysége, még nem teljesen biztos benne hogy ki Rea de mindenesetre nem véletlen célozgatott. Úgy látszik a múltban történt szemétségéből sem tért meg, egy cseppet se bánja az akkori tettét.
anya lánya között dúl a háború pedig a nagymamának abból a szempontból igaza van hogy a kislány méltó lenne az étterem vezetésére a későbbiekben.
Nem nevelte jól a fiát, s mégis milyen nagyra tartja! Nem minden az iskola! Sajnos a tradíciók még ma is dominálnak!

Az irodai pofon nagyon jól sikerült és megérdemelt volt!!! Nekem tetszett!!! l:-) (h5) (hug) l:-)
anya lánya között dúl a háború pedig a nagymamának abból a szempontból igaza van hogy a kislány méltó lenne az étterem vezetésére a későbbiekben.
Hát, nem tudom, hiszen egy étterem vezetéséhez nemcsak főzési tudomány kell, hanem meg kell szervezni a nyersanyagbeszerzést, bánni kell tudni a meglett korú, vagy éppen fiatal dolgozókkal és megfelelő udvariassággal kell bánni a vendégekkel. Az a kis tanulatlan lány valóban nem lenne alkalmas ilyen összetett feladatra. Az utóbbi feladatokat a nagyi lánya látta el, és amint a példa mutatja, nagyon jól. Persze kellett egy jó recept is a gombócok elkészítéséhez, ami valószínű már a bérelt boltban is működött, de a nagyi egyedül nem igazán tudott sok pénzt keresni vele.
Én is Go Soon-nak adok igazat. Miért is kellene egy házasságot erőltetni, amikor a srác borzasztóan ellene van és nem hogy nem szereti, hanem egyenesen utálja a lányt.
Az irodai pofon nagyon jól sikerült és megérdemelt volt!!! Nekem tetszett!!!
Nekem is! :-)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Válasz küldése