12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup:12 Years Reunion 26/26

K-doramák
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.16. 19:15

Eszterella írta: 2021.08.14. 16:18 Drága Lintka!
Köszönöm szépen a 21.részt is és pont azokra a szereplőkre gondoltam akiket
felsoroltál amikor az elvarratlan szálakról írtam.Különben teljesen egyetértek veled
és sajnálom,hogy nem olyan jó a sorozat mint amit vártunk.Én nem tudtam,hogy
hosszabbra volt tervezve,de így már érthető,hogy kapkodtak,persze ha forgatókönyvíró
kreatívabb lett volna másképp is meg lehetett volna oldani.Persze ezen kár is ötletelni,
mert ez van és a pozitív oldalát nézzük.Nyilván más Neked aki fordítod és a szabad
időd megy rá.Elég sok benne az idegesítő karakter,ráadásul felesleges is,hogy benne
legyenek a filmben,de nem azokra koncentrálok :-) Szerencsére az összes többi sorozat
amit fordítottál szuper jó volt,így ez nagyon jó arány,hiszen rengeteg a gyenge sorozat
és van aki többször belefut ilyenekbe ahogy látom.
Gyönyörű hétvégét és jó pihenést (wave)
Drága Eszterella!
Nagyon szívesen a huszonegyediket is. :-)
Jó, hogy a történet pozitív oldalát, mondanivalóját nézed.
Majd csak elboldogulok a hátralévő öt rész fordításával is, bár nagy bánat ért.
Szombaton viharos gyorsasággal ment el az örök vadászmezőkre a legidősebb kutyám. 13 év és két hónapot élt. Jól tartotta magát, de ezt a hosszan tartó hőséget nem bírta. Szabad ki-be járása volt még éjjel is a lakásból. Elmúlt felette az idő, de beteg soha nem volt. Az éves két oltáson kívül állatorvost nem látott. Szívgyengeség vitte el. 3 órán keresztül küzdöttünk, én és az állatorvos, de nem sikerült visszahozni.
Elnézést ezért a kitérőért.
Összeszedem magam lelkileg, és megpróbálok koncentrálni a maradék részek fordítására.
Minden jót kívánok Neked és sok élvezhető, jó doramát. (h5) (hug)
Csatolmányok
Amicom
Amicom
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.08.17. 07:59

Drága Lintka, lehet az emberek furcsán néznek ránk, mikor azt írom egy kutya elvesztése miatt, hogy őszinte részvétem.
De anno nekem is nagyon fontosak voltak a kutyáim, és egyáltalán nem volt könnyű az utolsó búcsú, hiszen az ember minél tovább szeretné négylábúját is maga mellett tudni! Ő már az örök vadászmezőkön szaladgál boldogan.
Biztosan tudják érzik ezek a drága lények is, hogy mennyire szeretjük őket. Nagyon sokáig mindig ott lesznek a szívünkben. S bár jönnek, vannak, lesznek újabb kutyák, akiket nagyon szeretünk, de azt a helyet soha egyik sem fogja tudni elbitorolni! Én ugyanígy vagyok az első Tervueremmel. Viccesen azt szoktam mondani, hogy olyan, mintha a németjuhász és a skótjuhász összes jó tulajdonságát összegyúrták volna benne! l:-) @}->- LOL . (hug)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.08.17. 08:07

Látod rosszul fogalmaztam...nem vezetőnek, de remek szakácsnak, új ízek kitalálójának remek kislánynak tartom.
Bár ő őszinte szívvel szereti a fiút, de ő nem sokra tartja, s a kényszerítés miatt per pillanat utálja is rendesen.
Nem tudom mi fog fordulatot venni, de az biztos, hogy pedálozhat majd. A nagymama a fiú unokára szeretné hagyni a
boltot, de semmi esetre sem olyan személyt szeretne mellé, aki csak a pénzt látja az üzletben, s az első adandó alkalommal esetleg ott is hagyja, ezért gondolt a lányra, látja hogy milyen tehetséges, és szorgalmas. (cheer) .
Sajnálom hogy így levágták a történetet egyébként, mert lehetett volna eleve rövidebb jobb történetszállal.

Még jó hogy a vége felé azért összekapják magukat a készítők, s meg lehetünk majd elégedve a végkifejlettel., bár még
fordítás nélkül is egy kétszer megríkatott és megnevettetett úgyhogy izgatottan várom a folytatást, hogy minden a helyére kerüljön bennem!

szóval minden hibája ellenére is ez egy szerethető sorozat. Úgyhogy ne bánd, hogy belekezdtél. :-D (hug) (h5) l:-) (hug)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.17. 20:24

Kata58 írta: 2021.08.17. 07:59 Drága Lintka, lehet az emberek furcsán néznek ránk, mikor azt írom egy kutya elvesztése miatt, hogy őszinte részvétem.
De anno nekem is nagyon fontosak voltak a kutyáim, és egyáltalán nem volt könnyű az utolsó búcsú, hiszen az ember minél tovább szeretné négylábúját is maga mellett tudni! Ő már az örök vadászmezőkön szaladgál boldogan.
Biztosan tudják érzik ezek a drága lények is, hogy mennyire szeretjük őket. Nagyon sokáig mindig ott lesznek a szívünkben. S bár jönnek, vannak, lesznek újabb kutyák, akiket nagyon szeretünk, de azt a helyet soha egyik sem fogja tudni elbitorolni! Én ugyanígy vagyok az első Tervueremmel. Viccesen azt szoktam mondani, hogy olyan, mintha a németjuhász és a skótjuhász összes jó tulajdonságát összegyúrták volna benne! l:-) @}->- LOL . (hug)
Drága Kata58!
Nagyon köszönöm részvétedet. (WORSHIP) Persze vannak, akiknek visszataszító lehet kutya elvesztése miatt részvétet nyilvánítani, de azok bennünket nem érdekelnek. Nekem és a hozzám hasonlóan gondolkodó, érző embereknek, társunk a kutya. Feltétel nélkül szeret és hűséges hozzánk. Lehet tőlük tanulni toleranciát, türelmet, elfogadást, lemondást, odaadást, engedelmességet. Vidámságuk magukkal ragadja az embert, és jó karban tartanak, főleg, ha mozgékony a kutya.
Ismerem a Tervueren fajtát. Szép és intelligens belga juhászkutya. Az enyémek holland pásztorkutyák. Mi honosítottuk őket Magyarországon. Nem volt könnyű a magyar pásztorkutyák mellett ezt elérni. Aranykoszorús Mestertenyésztője vagyok a fajtának.
Az angol nyelvet is miattuk tanultam, hogy az európai tenyésztőkkel kommunikálni tudjak. Hoztam kutyát Finnországból, Hollandiából,(kettőt) és Olaszországból.
Nehéz felfogni, hogy Amico nincs már mellettem, de az vigasztal, hogy szép 13 évet élt, és nem szenvedett.
Üdvözöllek: lintka
Ui: A 22. rész fordítását elkezdtem. Majd jövök vele, ha kész lesz.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.08.19. 06:40

Drága Lintka, köszönöm! :-) l:-) (hug) (wave) l:-)
Csak szólok, hogy holnap hosszúhétvége, és minden zárva! (hug) (wave) (icecream) (soda)
Avatar
Eszterella
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2016.05.18. 20:04

2021.08.22. 17:28

Drága Lintka!

Szívből együttérzek Veled ennek a gyönyörűséges kutyusnak az elvesztése miatt.
Nagy szerencse,hogy soha nem volt beteg,így boldogan élhetett veled és ez
a legfontosabb.Persze mondhatjuk,hogy élhetett volna még,hiszen nem volt
még annyira öreg,de ha tudod,hogy tovább él abban a másik világban,ahol nincs
szenvedés,megnyugtató lehet az ember számára.,azért is mert ez az igazság akár
elhiszi valaki,akár nem.Csak azoknak fáj akik itt maradnak,még akkor is ha tudják
az igazságot,mert a Föld egy ilyen hely és itt a gyásznak ideje van,amíg feldolgozza
az ember.Kitartást és sok erőt kívánok neked hozzá (L)
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.23. 17:01

Eszterella írta: 2021.08.22. 17:28 Drága Lintka!

Szívből együttérzek Veled ennek a gyönyörűséges kutyusnak az elvesztése miatt.
Nagy szerencse,hogy soha nem volt beteg,így boldogan élhetett veled és ez
a legfontosabb.Persze mondhatjuk,hogy élhetett volna még,hiszen nem volt
még annyira öreg,de ha tudod,hogy tovább él abban a másik világban,ahol nincs
szenvedés,megnyugtató lehet az ember számára.,azért is mert ez az igazság akár
elhiszi valaki,akár nem.Csak azoknak fáj akik itt maradnak,még akkor is ha tudják
az igazságot,mert a Föld egy ilyen hely és itt a gyásznak ideje van,amíg feldolgozza
az ember.Kitartást és sok erőt kívánok neked hozzá (L)
Drága Eszterella!
Köszönöm együttérző szavaidat. (hug)
Az vigasztal, hogy boldog élete volt, és sok örömben, és szeretetben volt részem mellette.
Hiányzik, de elfogadom, hogy az élet véges, menni kell, ha eljön az idő.
Aranyos vagy, hogy időt szántál a vigasztalásomra.
Még egyszer köszönöm! (WORSHIP)
Sok szeretettel üdvözöllek. (wave)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2021.08.26. 12:17

Meghoztam a 22. rész fordítását. :-) (dance)
Jó szórakozást kívánok hozzá! (cheer)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.08.26. 12:53

Nagy örömmel vittem a 22. rész feliratát. Lassan beindulnak a dolgok, nem fogunk unatkozni! LOL LOL LOL .
Szép hosszú nyárvéget kívánok mindenkinek! l:-) (dance) (hug) (wave) (icecream)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2021.08.26. 14:00

Na fülig ér a szám azért hogy végre ki lett mondva, hogy nem érdekli őt, csak mint barátot és mást szeret!
Már csak pár rész, és megtörik a jég, de pont ebből a klassz pillanatból nem sokat látunk majd, mert gondolom a későbbi részekből állt volna össze az egész.
De a lényeg..hogy a két nő is jól helyretette magát! Csak nevettem, hogy egy 31 éves felnőtt nőért így aggódik az anyja,
mintha még mindig csitri lenne!
De azért bírtam a pofont, mert nem mondhatta meg kongrétan most még hogy ő kicsoda, de a sértésért jogos volt a fizetség. Amúgy milyen aljas dolog volt pont tőle ilyen mondatok, pedig anno hogy a baba elveszett pont neki volt köszönhető ahogy felbújtotta a társait.!
szóval ilyen ez is amikor visszanyal a fagyi.! A nagymamát meg egyre jobban kedvelem.
LOL (apple) (icecream) (h5) (hug) (wave)
Válasz küldése