Truth(2000)/Honesty(2000) 16/16

K-doramák
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2022.02.08. 16:49

Meghoztam a 2. rész fordítását. :-)
Jó szórakozást kívánok hozzá!
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2022.02.08. 19:19

sziasztok! Kedves Lintka! Köszönöm a letöltési lehetőséget, valamint a fordítást is! :-)
Rájöttem az első rész után, hogy ezt anno láttam, igaz fordítás nélkül. Az biztos hogy nem fogunk unatkozni, ahogy
várható volt az első rész alapján a törtetés és a hazugság olyan magaslatait fogjuk megtapasztalni, mellette meg
szerencsére a szerelmet is azért, hogy majd kapaszkodhatunk.
Mindenesetre vérlázító volt a kedves barátnő húzása, hogy az eszméletlen barátnőjét áthozta a másik oldalra
mintha ő vezetett volna! S nem a mentő azonnali hívása!
Egyre cifrább lesz majd a helyzet, de kedvenceink talpraesettségének köszönhetően kijut majd az izgalomból is. :-)

A filmet még nem láttam, de amint megnéztem biztosan fogok írni róla. Én már csak ilyen vagyok, hogy van amit nehezen nézek meg, aztán meg alig tudom a történetről levakarni magam. Így jártam a Hwharangokkal, vagy a Descatesen Sun
Tudom nem pontosan írtam le a címeket, de aki láttam ár őket tudja mire célzok.

A lényeg hogy azóta rongyosra néztem őket, mert elég csak belefutni a youtubon valamelyik zenéjére el is vesztem..néha még azt is elfelejtem miért is mentem oda... LOL LOL LOL .

A filmekhez kapcsolódó zenék és énekek is annyira oda tudnak láncolni történetekhez hogy elképesztő!
Így vagyok a kezdő korom filmsorozataival is, Á-tól szettig elloptak az amerikai sorozatoktól, de nem bánom. Sokkal jobb ez a világ, bár pl. az iskolai erőszakot még most is nehezen viselem...Lehet ennek oka hogy személyesen is voltak ilyen élményeim, s nagyon nem sikerült elfelejtenem őket. Na jól elkalandoztam...
Köszönöm szépen a munkádat, türelmesen várom a folytatást! Remélem mindenki jól van! (hug) (wave) @}->-
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2022.02.08. 21:21

Kata58 írta: 2022.02.08. 19:19 sziasztok! Kedves Lintka! Köszönöm a letöltési lehetőséget, valamint a fordítást is! :-)
Rájöttem az első rész után, hogy ezt anno láttam, igaz fordítás nélkül. Az biztos hogy nem fogunk unatkozni, ahogy
várható volt az első rész alapján a törtetés és a hazugság olyan magaslatait fogjuk megtapasztalni, mellette meg
szerencsére a szerelmet is azért, hogy majd kapaszkodhatunk.
Mindenesetre vérlázító volt a kedves barátnő húzása, hogy az eszméletlen barátnőjét áthozta a másik oldalra
mintha ő vezetett volna! S nem a mentő azonnali hívása!
Egyre cifrább lesz majd a helyzet, de kedvenceink talpraesettségének köszönhetően kijut majd az izgalomból is. :-)

A filmet még nem láttam, de amint megnéztem biztosan fogok írni róla. Én már csak ilyen vagyok, hogy van amit nehezen nézek meg, aztán meg alig tudom a történetről levakarni magam. Így jártam a Hwharangokkal, vagy a Descatesen Sun
Tudom nem pontosan írtam le a címeket, de aki láttam ár őket tudja mire célzok.

A lényeg hogy azóta rongyosra néztem őket, mert elég csak belefutni a youtubon valamelyik zenéjére el is vesztem..néha még azt is elfelejtem miért is mentem oda... LOL LOL LOL .

A filmekhez kapcsolódó zenék és énekek is annyira oda tudnak láncolni történetekhez hogy elképesztő!
Így vagyok a kezdő korom filmsorozataival is, Á-tól szettig elloptak az amerikai sorozatoktól, de nem bánom. Sokkal jobb ez a világ, bár pl. az iskolai erőszakot még most is nehezen viselem...Lehet ennek oka hogy személyesen is voltak ilyen élményeim, s nagyon nem sikerült elfelejtenem őket. Na jól elkalandoztam...
Köszönöm szépen a munkádat, türelmesen várom a folytatást! Remélem mindenki jól van! (hug) (wave) @}->-
Szia, Kata58!
Meglepett, hogy már láttad ezt a sorozatot. :-o Még az asianWiki.com oldalon sem szerepel. Choi Ji Woo szerepei között sem jegyzik. Egész véletlenül akadtam rá. A Beautiful Days sorozatot fordítottam, amikor Frezia kedveskedett egy képpel, amin Ryu Si Won és Choi Ji Woo együtt volt látható. Tudtam, hogy ez egy másik sorozatból származhatott. Nagy nehezen a nyomára bukkantam ennek a sorozatnak. Ezt a két színészt nagyon kedvelem, ezért határoztam el, hogy ha találok hozzá anyagot, akkor lefordítom. Az angol feliratot a d-addictson találtam meg, de videót sehol sem. Én nem használom az Avistazt letöltésre, ezért megkértem valakit, hogy nézzen ott körül, hátha ott megvan. Volt is de csak ISO fájl, hármasával csomagolva benne a részek. Darabokra vágtam, de sehogy nem tudtam időzíteni hozzájuk a feliratot. Ezért egy két hónapra feladtam, és csodák csodája, kb. október végén felkerült egy-két direkt letöltő oldalra, de csak ráégetett angol felirattal. Programot töltöttem le a felirat eltávolításához, de csak kipróbálásra volt ingyenes, amivel megint csak nem mentem semmire, mert csak 5 percnyi videóról tudtam eltávolítani a feliratot. Egy hónapra 28 dollár a használata. Nem akartam költségbe verni magam, és a ráégetett angol feliratos videóval elkezdtem fordítani az első részt. Az egyik fordító a nézők segítségére sietett, és belinkelte az Avistazon fellelhető 16 rész videójának lelőhelyét. Szóltam az ismerősömnek, akinek elkerülte figyelmét ez a lehetőség, de kérésemre letöltötte és Drive-on elküldte. Tehát itt én is meg tudom osztani. Megára tettem fel. Egyelőre 6 videó fért fel, a többihez törölnöm kell korábban fordított valamelyik sorozat elérhetőségét.
Régies a stílusa, de nekem tetszik ez a stílus, legfőképpen a színészek játéka. A történet sem unalmas.
Nagyon szívesen a fordítást. :-)

Mi jól vagyunk, és ezt kívánom az idelátogató nézőknek is.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2022.02.15. 19:37

Meghoztam a 3. rész fordítását. :-)
Jó szórakozást ehhez a részhez is.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2022.02.16. 11:52

Köszönöm itt is a feliratot és a letölthetőséget. Máris megyek érte, mert anno kitöröltem mert kellett a hely másra, most viszont ismételten tölthetem le.. :-D (hug) (wave) @}->-
Avatar
Eszterella
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2016.05.18. 20:04

2022.02.16. 16:12

Drága Lintka!

Közben ide is bekukkantottam és itt is köszönöm az újabb rész
feliratát.Ahogy Te is írtad sok jó sorozatot fordítanak mostanában
és én is belekezdtem többe is, és fut most néhány annyira jó amit
a fordítók sem tudnak abbahagyni,így időhiány lépett fel LOL
Persze ennek örülök,hiszen úgy sem nézek TV-t sem évek óta ,
így esténként ázsiai sorozatokkal zárom a napot.Azért az első
részt megnéztem,mert kíváncsi voltam hogy indul a történet és
persze itt is megjelent a gonosz és már előre vetül,hogy izgulhat
az ember :-( Tényleg hihetetlen mennyire gátlástalanok ezek a
lények,mert nem is nevezném embernek őket.Remélem hamarabb
tudom majd követni és nem kell az összes rész kivárni a maratonhoz. :-)
Nálunk már napok óta kellemes tavaszias az idő süt a Nap is.
Gondolom Neked is megkezdődik a kerti munka hamarosan.
Szép napot (hug)
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2022.02.16. 16:29

kedves Lintka, ahogy igértem két részenként fogom nézni ezt a történetet még így is eléggé próbára tevő.
Ilyen tömény gonoszság ami a képviselő családjában jelen van a mindenkin átgázolok és kihasználok aspektusból, igencsak kinyitja a bicskát a zsebemben. S ezek még csak a kóstolók belőle, lesz ez még olyan meredek is hogy.............
Kész szívfájdalom lesz s nem győzzük majd a szorítást, szurkolást. Kíváncsi leszek benned mi rajzolódik ki a
két család és a két szerelem kapcsán. Hű de bírtam a lány utolsó mondatát, amikor számon kérte a randevút az előkészítő helyett.. hogy úgy gondolja van jogalapja beleszólni?
viszont sajnáltam hogy éppen jókor volt jó helyen, hogy a " rendőrbarát" nem a barátja csak ki akarta használni, mivel azt hitte a képviselő lánya! (nod) LOL Micsoda csalódás..egyik a másik után csak mert kihasználják a jóhiszeműségét! (hug) (hug) l:-) @}->-
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2022.02.16. 21:17

Eszterella írta: 2022.02.16. 16:12 Drága Lintka!

Közben ide is bekukkantottam és itt is köszönöm az újabb rész
feliratát.Ahogy Te is írtad sok jó sorozatot fordítanak mostanában
és én is belekezdtem többe is, és fut most néhány annyira jó amit
a fordítók sem tudnak abbahagyni,így időhiány lépett fel LOL
Persze ennek örülök,hiszen úgy sem nézek TV-t sem évek óta ,
így esténként ázsiai sorozatokkal zárom a napot.Azért az első
részt megnéztem,mert kíváncsi voltam hogy indul a történet és
persze itt is megjelent a gonosz és már előre vetül,hogy izgulhat
az ember :-( Tényleg hihetetlen mennyire gátlástalanok ezek a
lények,mert nem is nevezném embernek őket.Remélem hamarabb
tudom majd követni és nem kell az összes rész kivárni a maratonhoz. :-)
Nálunk már napok óta kellemes tavaszias az idő süt a Nap is.
Gondolom Neked is megkezdődik a kerti munka hamarosan.
Szép napot (hug)
Drága Eszterella!
Itt is nagyon szívesen az eddigieket. A tavaszi munkákat március közepe, vége felé kezdem el, feltéve ha nem lesz fagy, vagy fél méteres hó. Szeretek kertészkedni, én metszem a málnát és a fekete szedret is.
Persze ez nem akadályoz az esti fordításban. Hétfő, kedd, szerda, csütörtök, amikor tudok időt szakítani, a hétvége kiesik.
Ez egy régi sorozat, ami még az öltözködésben, hajviseletben, sminkben is az akkori koreai divatot érzékelteti.
A forgatókönyvíró hölgy So Hyun Kyung írta a My Golden Life forgatókönyvét is.
Ha van, vannak olyan sorozatok, amiket most szívesen nézel, akkor ne bánd, hogy erre most nem jut időd.
Kellemes hetet, sok napsütést kívánva szeretettel üdvözöllek.
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Avatar
lintka
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2014.02.09. 17:19

2022.02.16. 21:44

Kata58 írta: 2022.02.16. 16:29 kedves Lintka, ahogy igértem két részenként fogom nézni ezt a történetet még így is eléggé próbára tevő.
Ilyen tömény gonoszság ami a képviselő családjában jelen van a mindenkin átgázolok és kihasználok aspektusból, igencsak kinyitja a bicskát a zsebemben. S ezek még csak a kóstolók belőle, lesz ez még olyan meredek is hogy.............
Kész szívfájdalom lesz s nem győzzük majd a szorítást, szurkolást. Kíváncsi leszek benned mi rajzolódik ki a
két család és a két szerelem kapcsán. Hű de bírtam a lány utolsó mondatát, amikor számon kérte a randevút az előkészítő helyett.. hogy úgy gondolja van jogalapja beleszólni?
viszont sajnáltam hogy éppen jókor volt jó helyen, hogy a " rendőrbarát" nem a barátja csak ki akarta használni, mivel azt hitte a képviselő lánya! (nod) LOL Micsoda csalódás..egyik a másik után csak mert kihasználják a jóhiszeműségét! (hug) (hug) l:-) @}->-
Kedves Kata58!
Én nem is gonoszságot érzek a képviselő úr családjánál, hanem inkább felsőbbrendűségi érzést. A hierarchiát a mai napig betartják, hiszen a tegeződés, magázódás is kifejezi, ki ér többet, kit kell jobban tisztelni. A két lányra nincs ráírva melyik a szegény, melyik a gazdag. Középiskolások, egyenruhában járnak, nincs ami megkülönböztetné őket egymástól. A képviselő lánya mindent megkap, amire vágyik, nem kell még a tanulásban sem megerőltetnie magát. Ja Young-nak viszont, ha napfényes otthont szeretne, keményen küzdenie kell.
Önérzetes lány, nem fognak könnyen átgázolni rajta, de engednie is kell, hogy a családja ne menjen teljesen tönkre és hát ő is egyetemre szeretne menni.
Nem kereste, de rátalált a szerelem, ami nagyon boldoggá tette. Szeretem azokat a jeleneteket, ahol együtt szórakoznak vidámparkban, strandon, kint a szabadban. És a fiú egyszerű rendőr, de nagyon szórakoztató tud lenni. De minden csoda három napig tart!
Shin Hee csak gazdag fiúban tud gondolkodni, bár az általa kiszemelt srác együtt érző, kedves és szimpatikus.
Még az elején vagyunk a történetnek, de nekem nem unalmas. Igyekszem a folytatással.
Kellemes hetet kívánok! (wave)
Befejezett sorozataim: Family's Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001), Comrades(2010)/Legend of the Patriots, Handsome Guy and Jung Eum/The Undateables, My Golden Life, Kang Goo's Story, 12 Years Promise/Wild Chives and Soy Bean Soup: 12 Years Reunion,
Truth/Honesty(2000), Wedding(2005)
Filmfordításom: Oh! My Gran(2020)
Folyamatban levő sorozatfordításom: Mr. Duke



Kép
Kata58
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2015.06.12. 10:46

2022.02.17. 12:49

Kedves Lintka, tuti hogy nem fogunk unatkozni LOL LOL LOL l:-) (hug) @}->-
Válasz küldése