Asiatorrents

FONTOS KÖZLEMÉNYEK!
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.07. 23:32

Unni2011 írta:Egy-két dolgot még jobban át kell néznem, van ami azért nekem "kínai". 8-O
Az u-kliensnél, /ciki, de a mikro jelet sem találom/ akkor a "nem bétákat" keressem, bár gőzöm sincs, hogy mit jelent. Egyébként az én régi kliensem, szerintem nem frissíti magát... legalábbis erre utaló jel nincs. /A fiam pikk-pakk egyet letöltött 2 éve, aztán elviharzott, mint aki jól végezte a dolgát LOL , ezért valószínű én meg, nem jelölhettem be./
Az Options / Preferences ablakban a General fülön (szorry, nekem angolul van...) lehet beállítani a frissítéseket, és azt is, hogy bétára is frissítsen:
Lásd a megjelölt opciókat az alábbi képen | +
Kép
Unni2011 írta:A számozásuk érdekes-e? Melyik lenne a legújabb? Keresgéltem az ingyenesek között, de nem tudom melyiket lenne érdemes letölteni a magyar nyelvűek közül.
A Help menüben van egy Check for Updates menüpont, ezt elindítva megmondja, a legfrissebb verziót, és a letöltését is felajánlja. Ha már a legújabb van, akkor nyilván nem...
Unni2011 írta:Ha az új gépre is letöltök egyet és kipróbálnám, hogy műxik-e, ez gondot jelenthet-e, ha párhuzamosan torrentezik mind a két gép ugyanarról az oldalról, pl AT-ről , de ez nyilván más-más videókat jelentene. Ja, és természetesen a router is közös,
Nem, nem okoz gondot. Nálam a szerveren lévő rtorrent ment párhuzamosan az asztali gépen futó microTorrenttel...
Unni2011 írta:Köszi a LINUX tippet... ebbe később elmélyedek. /Hallottam már az itt leírtak szakzsargonját, de megragadtam ezen a szinten.
Az XP megszűnésével kapcsolatos oldalakon is olvastam róla, de nemigazán ajánlják mezei felhasználóknak, nagyobb szakértelmet igényel, hogy a különböző szoftverekkel összehozza az ember, mert állítólag mindegyikhez külön-külön igazítani kell.
Nem kell félni a Linuxtól! A mai modern disztribúciók már olyan grafikus felületekkel rendelkeznek, (ezeket a verziókat hívja a Fedora "spin"-eknek,) amelyek majdnem olyan használati "élményt" nyújtanak, mint a Window vagy a Mac. (Intuitív grafikus felületeknek nevezik.)
Ami a szoftvereket illeti, hatalmas az eltérés a Windowshoz képest. Rengeteg program, és mindegyik más: Itt inkább a bőség zavara jellemző...

Igazából csak azt kell eldönteni, hogy a gépet mire akarod használni, és akkor lehet a feladathoz illő Linuxot keresni....
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.08. 19:12

UsagiYojimbo írta: Az Options / Preferences ablakban a General fülön (szorry, nekem angolul van...) lehet beállítani a frissítéseket, és azt is, hogy bétára is frissítsen:
Lásd a megjelölt opciókat az alábbi képen | +
Kép
Köszi...így nagyon jól érthető volt, gyorsan tudtam ellenőrizni. :-D /Az enyém félig angol, félig magyar, mert átállítottam a nyelvet. /
Az automatikus frissítés végül is ki volt pipálva, a bétáé nem. De keresgéltem a 3.0.1. kliensek után a neten, de lehet, hogy ez sem bétás változat, ezért ezt nem pipáltam be. Hol tudnám megnézni, hogy bétás vagy sem? Mert ha bétás, akkor nyilván jó lenne a frissítése, már amennyiben egyáltalán van hozzá.
Itt is próbáltam utána nézni:
UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta:A számozásuk érdekes-e? Melyik lenne a legújabb? Keresgéltem az ingyenesek között, de nem tudom melyiket lenne érdemes letölteni a magyar nyelvűek közül.
A Help menüben van egy Check for Updates menüpont, ezt elindítva megmondja, a legfrissebb verziót, és a letöltését is felajánlja. Ha már a legújabb van, akkor nyilván nem...
Frissítés sajnos nincs hozzá, és nem írja ki a legújabb verziót.
There is no new version available at this time - ez jelenik meg.
Ez most az összes kliensre vonatkozna vagy csak a 3.0.1-es verzión belül nincs újabb frissítés? /Ez lehet, hogy 2 FT-os kérdésre sikeredett. (wrong) / Lehet, hogy ez egy elavultabb típus már...
Akkor lehet, hogy mégiscsak jó lenne egy újabbat keresni az új gépemre... de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam, melyik lenne a szerencsés. 8-O
UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta: Ha az új gépre is letöltök egyet és kipróbálnám, hogy műxik-e, ez gondot jelenthet-e, ha párhuzamosan torrentezik mind a két gép ugyanarról az oldalról, pl AT-ről , de ez nyilván más-más videókat jelentene. Ja, és természetesen a router is közös.
Nem, nem okoz gondot. Nálam a szerveren lévő rtorrent ment párhuzamosan az asztali gépen futó microTorrenttel...
Köszi, ez megnyugtató. Az sem jelent gondot ugye, ha egyszerre több oldalról töltök le és fel, pl. AT, RT vagy netán nCore?
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.08. 20:19

Unni2011 írta:Az automatikus frissítés végül is ki volt pipálva, a bétáé nem. De keresgéltem a 3.0.1. kliensek után a neten, de lehet, hogy ez sem bétás változat, ezért ezt nem pipáltam be. Hol tudnám megnézni, hogy bétás vagy sem? Mert ha bétás, akkor nyilván jó lenne a frissítése, már amennyiben egyáltalán van hozzá.
Ez most az összes kliensre vonatkozna vagy csak a 3.0.1-es verzión belül nincs újabb frissítés? /Ez lehet, hogy 2 FT-os kérdésre sikeredett. (wrong) / Lehet, hogy ez egy elavultabb típus már...
Akkor lehet, hogy mégiscsak jó lenne egy újabbat keresni az új gépemre... de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam, melyik lenne a szerencsés. 8-O
Úgy tudom, csak az azonos főverziókhoz keres, azaz a 3.0.1 csak a 3.0.x frissítéseket fogja megmutatni. Nekem is 3.3.4 volt, most felfrissítettem a legújabb 3.4.1 build 30768-ra... (Itt található: http://www.utorrent.com/downloads/win_us)
Unni2011 írta:Köszi, ez megnyugtató. Az sem jelent gondot ugye, ha egyszerre több oldalról töltök le és fel, pl. AT, RT vagy netán nCore?
Természetesen nem.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.08. 22:09

UsagiYojimbo írta: Úgy tudom, csak az azonos főverziókhoz keres, azaz a 3.0.1 csak a 3.0.x frissítéseket fogja megmutatni. Nekem is 3.3.4 volt, most felfrissítettem a legújabb 3.4.1 build 30768-ra... (Itt található: http://www.utorrent.com/downloads/win_us)
Köszi! (WORSHIP) Indításkor letöltött egy torrentet magától. Cassius - Loss Leader Vol. 1-re hallgat. (44,4 MB) Mi lehet ez? Netán sürgősen törlendő? Most seedeli vissza. Lehet, hogy megint valami pipát rossz helyen bent hagytam... (wrong)
A DHT-t kivettem egyébként.
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.09. 05:48

Unni2011 írta:
UsagiYojimbo írta: Úgy tudom, csak az azonos főverziókhoz keres, azaz a 3.0.1 csak a 3.0.x frissítéseket fogja megmutatni. Nekem is 3.3.4 volt, most felfrissítettem a legújabb 3.4.1 build 30768-ra... (Itt található: http://www.utorrent.com/downloads/win_us)
Köszi! (WORSHIP) Indításkor letöltött egy torrentet magától. Cassius - Loss Leader Vol. 1-re hallgat. (44,4 MB) Mi lehet ez? Netán sürgősen törlendő? Most seedeli vissza. Lehet, hogy megint valami pipát rossz helyen bent hagytam... (wrong)
A DHT-t kivettem egyébként.
Telepítéskor felajánlott pár dolgot, az egyik ez az album. Egy másik volt a microTorrent eszköztár a böngészőkbe...
Én semmit nem szoktam letöltetni/telepítetni vele.
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.09. 18:35

UsagiYojimbo írta: Telepítéskor felajánlott pár dolgot, az egyik ez az album. Egy másik volt a microTorrent eszköztár a böngészőkbe...
Én semmit nem szoktam letöltetni/telepítetni vele.
Sajnos, nekem mindig sikerül bejelölve hagynom egy-egy felesleges pipát. :-( Ezen a kliensen reklámok is megjelennek, a régin nem volt. BitTorrent sync ikon is megjelent az asztalon. Kérdeztem a fiam, de nem tudta megmondani, hogy ez mire jó, vagy egyáltalán kell-e ez nekem.
A tanácsodat megfogadva holnap viszem a laptopokat ventilátor tisztításra, ugyanis eddig még sosem jártak "PC-kozmetikában", biztosan rájuk fér. Rákérdezek a HDD/SSD dologra is.
Ha van még valami ötleted - amit holnap érdemes lenne a szakembertől megkérdeznem, aki belenéz a masinákba - azt is megköszönném. :-)
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.09. 21:34

Unni2011 írta:Sajnos, nekem mindig sikerül bejelölve hagynom egy-egy felesleges pipát. :-( Ezen a kliensen reklámok is megjelennek, a régin nem volt. BitTorrent sync ikon is megjelent az asztalon. Kérdeztem a fiam, de nem tudta megmondani, hogy ez mire jó, vagy egyáltalán kell-e ez nekem.
A tanácsodat megfogadva holnap viszem a laptopokat ventilátor tisztításra, ugyanis eddig még sosem jártak "PC-kozmetikában", biztosan rájuk fér. Rákérdezek a HDD/SSD dologra is.
Ha van még valami ötleted - amit holnap érdemes lenne a szakembertől megkérdeznem, aki belenéz a masinákba - azt is megköszönném. :-)
Hát, most hirtelen egyik kérdésre se jut eszembe semmi válasz...
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.09. 22:23

UsagiYojimbo írta:
Unni2011 írta: Ha van még valami ötleted - amit holnap érdemes lenne a szakembertől megkérdeznem, aki belenéz a masinákba - azt is megköszönném. :-)
Hát, most hirtelen egyik kérdésre se jut eszembe semmi válasz...
Semmi gond, nagyon köszönöm az eddigieket is. (WORSHIP)
Kép
KépKép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2014.01.14. 19:50

2014.04.11. 17:38

Szia Usagi!
A fiam köszönetét is most tolmácsolom neked a Wifi Analyzer-ért, (WORSHIP) letöltötte a szintén Androidos telójára és bemérte, hogy melyik lenne a legjobb sávkiosztás.
Azt tapasztalta, hogy az én szobámban, ahol filmezek, torrentezek csökken valamelyest a jel. brb Azt gondolta ki megoldásként, hogy ne kelljen összekábelezni az egész lakást,/ill. a net fővezetékét se kelljen piszkálni, ami természetesen az ő szobájába megy és jól el van rejtve/ hogy vegyek egy jó Routert és esetleg egy Acces pointert is, és akkor egy rövid kábellel megoldható lenne, hogy mégis vezetéken keresztül torrentezzek. :-) Ez jó megoldás lehetne-e szerinted?
Kép
KépKép
Avatar
UsagiYojimbo
Adminisztrátor
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2014.01.15. 18:38
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

2014.04.11. 19:30

Unni2011 írta:A fiam köszönetét is most tolmácsolom neked a Wifi Analyzer-ért, (WORSHIP) letöltötte a szintén Androidos telójára és bemérte, hogy melyik lenne a legjobb sávkiosztás.
Szívesen!
Unni2011 írta:Azt tapasztalta, hogy az én szobámban, ahol filmezek, torrentezek csökken valamelyest a jel. brb
Ez általában így szokott lenni, főleg ha valami fém (drótok, csövek, panel esetében az acélváz) van a két helyiség között...
Unni2011 írta:Azt gondolta ki megoldásként, hogy ne kelljen összekábelezni az egész lakást,/ill. a net fővezetékét se kelljen piszkálni, ami természetesen az ő szobájába megy és jól el van rejtve/ hogy vegyek egy jó Routert és esetleg egy Acces pointert is, és akkor egy rövid kábellel megoldható lenne, hogy mégis vezetéken keresztül torrentezzek. :-) Ez jó megoldás lehetne-e szerinted?
No, ezt most nem értem. Most nem úgy van, hogy nála van egy router, és azt használjátok WiFi-n keresztül? Ez esetben nem értem a további router szükségességét.
Az Access Point szükségességét azért nem értem, mert kihagyni kellene a WiFi-t, nem utána kötni egy kábelt...
Tehát egy kis "grafikával":

Kód: Egész kijelölése

Net -> Router -> WiFi -> PC (Torrent)
helyett kellene:

Kód: Egész kijelölése

Net -> Router -> PC (végig kábelen)
Amit most írtál, az ennek néz ki:

Kód: Egész kijelölése

Net -> Router -> WiFi -> AP -> PC
9 db AsiaTorrnets meghívó | MyDramaList
Válasz küldése